Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 01:02



Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Снукър - сезон 2017/2018 
Автор Съобщение
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   22.04.2018 13:16


Ух, каква кражба в много важен момент за Рони :)

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   22.04.2018 16:18


Ронииииииииииииииииииииииииииииииииииииии :rock: :music:

СП е живо, дявола няма да го закрива! Ето това вече е Рони. Оттук-нататък ще мачка зверски! :cheers:
Знаех си, че ако Пери отстрани Селби няма как и Рони да отпадне. Това е все едно Германия и Бразилия да отпаднат в групите на СП в Русия. :-D


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   23.04.2018 00:07


Магуайър има големи проблеми да завършва мачове с Рони. Така беше и на световната Гран при, когато изтърва аванс от 2-4 в полуфинала, без Ракетата да прави нещо специално. И днес пропиля златни шансове в първата мини-сесия особено. :uuu:

През 2005 Ракетата пак имаше тежък първи кръг с Магуайър и пак игра с Картър във втори. После отпадна от Ебдън в прочутия "бавен" мач. Значи и сега е редно да изхвърчи на четвъртфинал! 8-)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   24.04.2018 00:44


Жалко, Мърфи също изгърме :outofspace: Кофти работа.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   28.04.2018 18:37


Снукъра умре!
Закривам световното. Пълна пародия. :uuu:


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   28.04.2018 20:00


Хохо, Капитан Картар наказва Диетолога! 8-) Сега Ронката ще има време да си качва в инстаграм клипчетата с къри и овесена каша. :laugh: Сигурно пак магнезият му е бил нисък и затова загуби.

Впрочем, какво ще кажете за прогнозите ми, момчета? Познах ранните отпадания на Селби, Мърфи, Бресел, Фу и Бингам. 8-) Бях близо да позная и победи на Дот и Дей, но и двамата изтърваха сериозни аванси в мачовете си. Всъщност по-добре, че стана така, защото Дот щеше да бъде размазан от Рони, докато Картър е много по-добрият брекбюлдър и се усещаше, че е дошъл моментът да вземе малък реванш срещу Ракетата, както го направиха Хоукинс и Динг предните години.

Сега си пожелавам финал класика Хигинс - Уилямс. В горната част може и Марк Алън да излезе, също няма да е зле. Само отдолу да не дойде бота Динг. :stop:

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   29.04.2018 17:05


Хигинс с рекордния брейк до момента в турнира и с най-добрия си личен такъв в Крусибъл - 146. Подобрява предишното си най-добро престижение в Шефилд, което мисля е от мач с Джон Парът през 1998 г.

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   02.05.2018 23:20


Уникалният боец Джон Хигинс за пореден път сътвори чудо в Крусибъл - изоставаше с 3-7 от летящия Джъд Тръмп, после и с 9-11, за да спечели за кой ли път в решителен 25-ти фрейм. На всичкото отгоре Тръмп изравни за 12-12 след умопомрачителни вкарвания и дори това не пречупи шотландеца. Хигинс в цялата си кариера има само една загуба в Крусибъл, когато се е стигало до решителен фрейм - през 1996 г. в четвъртфинал срещу Рони О'Съливан!!

Марк Уилямс пък надигра и обезличи омразния на 90 % от феновете Али Картър по-рано тази вечер. Гениалният левичар направи и 4 сенчъри брейка в хода на мача. Така сме само на още по една победа от мечтания от мен финал между Марк Джей и Вълшебника от Уишоу. Разбира се, нищо не е сигурно, защото Хоукинс за пореден път играе като звяр в Крусибъл и направо размаза Дин, а Уилсън също е в страхотна форма. :-)

_________________
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   02.05.2018 23:23


Очаквах включването ти. Мерси за инфото. Аз не издържах и изключих. Много много нерви. Радвам се за Хигинс. Машина е!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   03.05.2018 05:45


Всъщност в 24 тия фрейм Тръмп направи два пропуска и Хигинс можеше да затвори мача още тогава ако не бе едно лошо пласиране за синята, при което бялата топка отиде до борда и съответно след вкарването и излезна от позиция. Това за мен беше ключов момент и си мислех, че нещата ще се обърнат. Но в 25 тия всичко си дойде на мястото. Аз лично бях за Хигинс и то не защото ми е някакъв любимец, а защото си търся доказателство в главата, че тази възраст не е пречка за спечелването на титлата. Представяйки си Рони с шеста, което си го мисля от доста години де и с напредването на възрастта все повече се разубеждавам, че няма да се случи. Но ето сега Хигинс и Уилямс ми дават отново надежда в главата. Впрочем за първи път чувам, че някой мрази Картър, не виждам причина това да е така.
За мен Уилсън има шанса да направи първенството на живота си и реалностите са такива, че това може да се случи точно сега.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   03.05.2018 11:38


goro_levskara написа:
Всъщност в 24 тия фрейм Тръмп направи два пропуска и Хигинс можеше да затвори мача още тогава ако не бе едно лошо пласиране за синята, при което бялата топка отиде до борда и съответно след вкарването и излезна от позиция. Това за мен беше ключов момент и си мислех, че нещата ще се обърнат. Но в 25 тия всичко си дойде на мястото. Аз лично бях за Хигинс и то не защото ми е някакъв любимец, а защото си търся доказателство в главата, че тази възраст не е пречка за спечелването на титлата. Представяйки си Рони с шеста, което си го мисля от доста години де и с напредването на възрастта все повече се разубеждавам, че няма да се случи. Но ето сега Хигинс и Уилямс ми дават отново надежда в главата. Впрочем за първи път чувам, че някой мрази Картър, не виждам причина това да е така.
За мен Уилсън има шанса да направи първенството на живота си и реалностите са такива, че това може да се случи точно сега.


За Картър беше по-скоро майтап - понеже би Рони и имаше и леки търкания между двамата по време на мача, стана враг №1 на повечето фенове на Ракетата. :laugh: Рони няма да вземе шеста, защото винаги е мразил маратонския формат на Световното и сега вече подхожда с голям негативизъм преди всяко издание на турнира. На мен ми се струва, че вече няма същото желание да се впусне в 17-дневния ад в Шефилд. Факт е, че най-големите му клиенти го биха през последните години - Картър, Бингъм, Хоукинс, Дин, и то преди полуфиналната фаза. Догодина значи е ред на Мърфи!

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   04.05.2018 22:49


Хигинс играе на не повече от 50 % от възможностите си в полуфинала срещу Кайрън Уилсън и пак води с 13-11. Но много уморен ми се вижда Джонката след драмата с Тръмп, дано издържи и добута мача до победа, че тоя младок не се отказва и го гони до дупка. Хигинс едвам-едвам направи няколко брейка от 90 и 70, иначе досега няма дори сенчъри в мача.

На Уилямс задачата е по-тежка, защото очаквано Хоукинс пак е в зверска форма в Крусибъл. Днеска Марк Джей тъкмо изравни за 6-6 и след това много нетипично за него загуби три поредни фрагментарни фрейма. Особено при единия бяха останали само 4 топки за разчистване и не се пласира добре за розова. Добре, че взе последния фрейм от сесията и спаси малко положението - 9-7 завърши за Бари. Още много вода има да изтече там, дано утре Уило се разиграе както срещу Картър и да влезе с преднина в последната сесия или поне наравно - 12-12.

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   06.05.2018 13:08


Айде бе, само аз ли го гледам това световно, след като Диетолога отпадна?? Дяволе, нали искаш класиката - ето ти я класиката: Марк Уилямс срещу Джон Хигинс. Досега имат три мача в Крусибъл - полуфинали през 1999, 2000, 2011. В първия Уилямс побеждава Хигинс, когато вторият е №1 в света и действащ шампион. Вторият е може би най-популярният двубой от трите - шотландецът води с 14-10 след третата сесия, но Марк Джей прави обрат за 17-15. Тази среща е известна и с това, че уелсецът забравя да му стисне ръката преди началото на четвъртата сесия и Хигинс твърди, че това му е повлияло негативно, а след края на мача напуска Крусибъл облян в сълзи.

Последният им мач беше в "наше време" - през 2011 г. Уилямс водеше с 9-5 и 11-9, но Хигинс все пак успя да си върне за двете загуби преди това. Марк завърши като №1 тогава, а Джон победи и Тръмп във финала и взе последната си засега 4-та титла. Направо е изумително това, което правят светата тройца набор '75 - от 26 години са професионалисти и продължават да са на върха, с което много превъзхождат Хендри и Дейвис. Поклон!

Иначе снощи драмата беше пълна - бях рожденик, ама просто не устоях да не погледам последните 2-3 фрейма. Накрая вече и Уилямс, и Хоукинс бяха тотално изтощени и пропускаха лесни топки, но все пак класата и опитът на ветерана натежаха. Който не е видял удара на турнира - https://www.youtube.com/watch?v=rXCy1z_BsWA. Дори Рони не разбра какво ще прави. :laugh: После в 4 през нощта българско време Уилямс туийтна, че яде дюнер някъде из Шефилд. :laugh: Каза също, че ще си удържи на думата и ще се появи чисто гол на пресконференцията след финала, ако го спечели.

Хигинс пък най-накрая показа А играта си и с лекота отвя Уилсън в последната сесия. Джонката обясни, че е гледал в хотела запис на последните два фрейма от третата сесия и е забелязал, че допуска техническа грешка - изтегля щеката прекалено назад преди удара. Опитал се да коригира и явно имаше ефект, защото най-после направи и няколко стотачки накрая. Все пак днес съм твърдо за моя любимец Марк Уилямс!

Мога да ви се похваля и, че спечелих играта с прогнози на SnookerIsland кръг преди края. 8-) Британчетата не го разбират тоя спорт. :-D

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   08.05.2018 01:36


Велик финал между велики играчи. Мисля един от най-великите финали изобщо в историята на Крусибъл. Може би в топ 5 и в топ 3 от тези, които аз съм гледал, ако не и най-великия.
Мислех да не гледам след отпадането на Рони и наистина малко мачове гледах, но всички ключови. Не гледах само Хигинс - Уилсън полуфинала, защото бе кристално ясен.
Уилямс - Хоукинс бе класика. Лично за мен по-добрия мач в сравнение с другата класика преди финала, Тръмп - Хигинс. Респект за ястреба, но добре че не спечели в името на играта. Ем Джей голямата му слабост в хода на турнира, особено в последните два мача бе факта, че не успяваше и не успяваше да направи достатъчно дълга серия за да приключи нещата с една визита. Започва серия с феноменална дълга, стига до 40/50 точки и до там. Непрекъснато даваше шансове и съперниците му се възползваха доколкото могат. Но пък това което го спасяваше бе феноменалната му сейфти игра, както и уникалните му дълги директно за вкарване, а не тези, които са 'шот ту нотинг' Това особено на финала се видя. Би Хигинс в неговата комфортна зона, сейфти размените колкото и редки да бяха. Повечето фреймове, които Хигинс спечели си бяха кражби или полукражби. Не мога да повярвам, че Ем Джей 15 години по-късно, на 43 г. отново е шампион, а само преди година искаше да се отказва, но добре, че бе жена му, хах. Набор 75 е по-жив от всякога и те като Федерер и Надал не остаряват.
Срещу Хоукинс мисля, че Уилямс така и не поведе в хода на целия мач преди последния фрейм? И май само три пъти успяваше да изравни резултата, но май взе три от последните 4 фрейма, нещо такова. Уникална психика извади. На финала аз си мислех, че неделната сесия, особено вечерната ще е със сериозно предимство за Хигинс предвид умората от Марк от среднощната драма с Бари, но вместо това поведе с 4-0 и 5-1 и отида да спи при 10-7, след като ако не се лъжа водеше с 7-4 и Хигинс му изравни 7-7 и аз си викам, край, сега Джон ще му направи 10-7, но точно обратното стана. После дойде първата понеделнишка сесия, ахилесовата пета на Хигинс. Истински кошмар за него. 4-0 преди почивката и 7 поредни фрейма за Марк. Тук мисля, че мача се предреши. Дори после по-късно вечерта когато стана 15-15 си казвах, че няма как Уилямс да загуби мач в който е доминирал 2/3 от времетраенето му. Да, Хигинс е най-голямото куче в историята и се върна от огромен пасив, изравнявайки за 15-15, но това стане след три поредни кражби. Уилямс грешеше след феноменални удари, но неспособността му да доразвие брейка си държаха Хигинс в мача, а не защото левичаря от Уелс бе изпаднал в някаква криза. Чисто игрово непрекъснато от първия до последния фрейм, Уилямс бе този, който водеше играта и бе по-решителния, по-добрия в дългите удари и в сейфти размените за позиция. Онази пропуснат мачбол на розовата последван от феноменална червена от нищото в средния джоб при следващия 34 фрейм още повече засилват магията на финала и легендата за Марк Уилямс. Този мач просто нямаше как да завърши толкова обикновено и може би точно за това Уилямс изтърва розовата, като щеше да докара инфаркт на жена си.

:first:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   08.05.2018 01:37


Henman написа:
Британчетата не го разбират тоя спорт. :-D


Предполагам са и яко пристрастни...?
Браво, поздравления за победата. :-) Но и тук трябваше да създадеш нещо като тенисманията, почва имаше още преди години.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   08.05.2018 10:56


Доста хубав за гледане финал се получи - бях за Уилямс и по едно време си мислех, че той ще се пречупи (през голяма част от последната сесия Хигинс подържаше 99% успеваемост при вкарване, което няма как да не се отрази на противника), но в крайна сметка уелсецът показа шампионска игра :first:

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   08.05.2018 12:01


Снощи бях близо до инфаркта, особено при 16-17, след като Уилямс изпусна розовата мачбол и Хигинс извърши осмата кражба за вечерта. Просто изумителен финал - обикновено в Крусибъл легендите никога не се срещат в мача за титлата, такава е прокобата, но този път получихме мечтания двубой между гладиатори. Знаех, че Хигинс няма да се откаже дори при 14-7, защото такъв уникален боец и великан под напрежение рядко се среща изобщо в който и да е спорт, но не очаквах да играе с 99 % успеваемост при вкарванията в последната сесия и да разчисти толкова пъти масата, когато изостава с 50-60 точки. Самият Уилямс каза, че Джон е по-добър и от Рони и Хендри по този показател. Но брейкът, който уелсецът направи в следващия фрейм бе върховен, един от най-великите, които съм гледал някога, а червената към среден, с която стартира, бе просто ИЗВРАТЕНА!

Този финал беше специален и заради личните истории на двамата - от една страна Хигинс, 20 години, след като спечели първата си титла в Крусибъл, отново на финал, вече побелял и с голямо семейство, в преследване на №5 и изравняване на Ракетата. И от другата страна Марк Уилямс, който дори не се класира за миналото световно, бе пред отказване и единствено жена му Джо го е разубедила да не окачи щеката на стената, а вместо това да потърси помощта на Стив Фийни и СайтРайт. Да не говорим, че последният му триумф в Шефилд бе преди 15 години, когато нито един от синовете му не бе роден. Само Рей Риърдън в модерната ера на снукъра е печелил отново титлата след такава пропаст.

Спиридонов е прав, че вече и ние можем да кажем, че сме станали свидетели на нещо историческо, а не да цитираме стари финали като Дейвис - Тейлър и Уайт - Хендри, които сме гледали само на запис. Аз съм много доволен от развръзката и защото от много години убеждавам приятели, че Уилямс е все още достатъчно добър и съвсем малко му трябва, за да спечели още веднъж световната титла и да се завърне там където му е мястото, бях абсолютно сигурен в това. Никой не вярваше, че той може да спечели дори още една ранкинг титла, а ето че завършва сезона с три броя, трета световна титла, №3 в ранглистата и отлични изходни позции за атака на върха през следващия сезон, след като за последно бе там през 2011 г.

Колкото до играта на SnookerIsland - има и познавачи, има и заклети фенове на Ракетата. Но на това световно много ми вървеше и познах 26 мача от общо 31 изиграни срещи, от които 7 на точен резил. Понеже има прогнози и за двамата финалисти преди турнира, даже обмислях да пиша Хигинс и Уилямс, но заложих на Вълшебника и Тръмп, за да си гарантирам, че ще прибера някакви точки (бях убеден, че Селби няма да успее тази година), а и за да не урочасвам Уелската потинг машина. За догодина може да измислим нещо, да. :-)

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър - сезон 2017/2018   |   08.05.2018 13:07


Наистина това беше велик финал!
Велико световно първенство. Ако преди години някой ми беше казал, че ще гледам снукър вместо полуфиналите за шампионската лига, щях да му кажа, че се е много побъркал. Но реалностите последните две седмици бяха други. Снукъра беше номер 1, като приоритет. Финалът се превърна в истинско зрелище за любителите на тази игра. В нито един момент не бях сигурен в победителя, дори и при невероятната разлика преди последната сесия. Хигинс си е Хигинс и е способен на всичко. Не му достигна много малко, но съм сигурен, че няма да се срине и следващия сезон ще се завърне още по-амбициран.
Все пак за мен това световно освен с финала ще се запомни и с най-хубавия мач по моему между Хигинс и Тръмп и инфарктната развръзка в него.
Лично за мен съм си убеден, че Рони ще вземе още една титла в Крусибъл, като според мен това ще стане в рамките на три години.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг