Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 18.04.2024 07:17



Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 00:41


Абре, а тоя Надал кой беше..!? :-D :stop: :-( 10ти път стомна за вода? :question:

Nadal suffers shock Rome quarter-final exit - Schwartzman beats king of clay
https://uk.sports.yahoo.com/news/nadal- ... 24730.html

https://www.atptour.com/en/players/atp- ... /N409/SM37


Последна промяна Naki на 20.09.2020 00:44, променена общо 2 пъти



 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 09:43


Не можах да гледам и Григор и Рафата. Крайно неприятни изходи... За Надал между другото не съм изненадан, имах едно неприятно чувство. Рафата твърде лесно и без съпротива спечели първите си два мача, но се видя, че няма никакъв игрови ритъм. Ударите му бяха плитки, сервиса и комбинацията след вкаран първи сервис не бе така убедителна, форхенда по обратния диагонал и убийствената контра по правата също не вървяха. Надявах се след всеки изминал мач да се подобрява, но няма кой да те чака. А Шварцман аз съм го казвал много пъти е изключително неприятен съперник за Надал, въпреки това 9-0 в ХТХ. Да си припомним миналата година на Ролан Гарос или беше по-миналата, не помня вече. Измъчи го, взе му първия сет, заваля дъжд и го отложиха за следващия ден. Много неприятна загуба, разбира се по-добре тук, отколкото в Париж, но не знам Надал с каква увереност ще отиде във Франция и дали форматът от 3/5 ще му помогне да си напипа играта. Не съм оптимист, този вирус скапан уби устрема на Надал и Джокович. Тийм има уникален шанс за дубъл УСО-РГ, а ако го направи, има и всички шансове да завърши като номер 1 годината. Джокович пък е много близко до това да стане първия в опън ерата, който да държи всички ГШ турнири минимум по два пъти или два кариерни шлема. Надал бе няколко пъти много близко в Мелбърн, но не стана. Да видим Ноле. Но и той не ми стои твърде убедително. Сега обаче с тези съперници е длъжен да се хвърли за рекордна 36 Мастърс титла. Рууд е дроб и очаквам франзели и гевреци, но на финала ще му тежко с който и да се падне, защото просто годината е такава и нищо лесно няма.
А в Париж вече ще е касапница. Дано дългата ръка на чичо Тони прати Тийм отново с Джокович за полуфинала. :devil:
Надал с това 'скипване' на хард сезона както и се опасявах ще си вкара неспасяем автогол. Вече е на години и не може като в миналото да си печели на клей когато му скимне.
Между другото настилката тази година е много бавна, защото много шамот са сложили и това също не е по вкуса на Рафа. На този Рафа имам предвид. За стария щеше да е перфектно, щеше да си търчи и връща до утре, обаче Надал от последните години не харесва това. Дано в Париж както си е и по традиция настилката е по-бърза. Лошото е, че пък ще е по-студено и топ спина няма да му работи така добре. Абеее, изобщо има адски много предпоставки Надал да се провали тази година в Париж. :-x :uuu: :dunno:


Последна промяна Diavolo на 20.09.2020 09:45, променена общо 1 път



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5493
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 10:22


Уж следиш тенис от 85 та големия снег и пак пишеш, или умишлено некомпетентни постове, или наистина го мислиш, в което по-скоро не вярвам.
За Надал този турнир беше просто инструмент да влезне в някаква игрова форма преди неговия си и може би най-важен турнир в цялята му кариера. Голяма е вероятността идния Ролан Гарос да му бъде последния шанс за изравняване на рекорда и е напълно разбираемо да се съсредоточи изцяло в него. И за какво му бяха нужни още два мача на високо ниво след толкова дълга пауза?
На тези години възстановянането е доста по-трудно и защо да си го причинява? Аз лично за мен си бях убеден, че ще избяга от мач с Джокович, но че поне ще стигне до полуфинала. Но той го отписа и него. Не казвам, че не си е давал зор, въпреки че и аз не успях да го гледам мача. А по-скоро този турнир е бил за него една по-тежка тренировка от обикновена такава, имаща за цел точно това, навлизане в игрови ритъм. И спокойно, Надал си остава основен фаворит и със сигурност ще хвърли всичко за да вземе Гароса. Да, всичко е възможно, но съм сигурен, че той ще влезне в турнира на 100% от възможностите си.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 10:47


Надал не скипва току-така клей мастърси, не и когато не е играл дълго време. И то формата не идва като с магическа пръчка.
Да, ей така умишлено си вярвам в думите и ако обичаш не ми давай квалификации, ами просто си кажи мнението и толкоз. Не е необходимо в този скапан форум всеки втори пост да е с личностна нападка, защото взе да ми писва вече.
Естествено, че е основен фаворит и естествено, че ще съм на седмото небе от щастие ако ме опровергае, дреме ми, че няма да позная.


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5493
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 11:14


Ама ти се засегна ли?
Извинявай, нито съм имал намерение да те нападам личностно, нито пък съм го направил с този пост. Ако така си го разбрал, извинявай още един път.
Но ми се чини, че не искаш да вникнеш, в това, което ти пиша. Надал не скипвал току така. Кой Надал адашче? Този на тези години, след толкова дълго пауза, или онзи Надал, младото момче, което мачкаше наред преди години?
Излезни от вълшебния свят и влез в реалността. Всяко нещо в този живот търпи промени. Надал не прави изключение, както и всеки един тенисист. С времето борбите започват да се отсяват една по една и той също го прави. Този турнир не му трябваше, вярвай ми. На него му трябва само и единствено шлема, където пак се повтарям ще хвърли всичко.
Това е...

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 14:40


Окс ;-)

уфф днес, Халеп ме изкара извън кожата от нерви, то бива, бива ама това нейното понякога... И тя не е в топ формата си, но точно такъв тежък трисетов мач и трябваше след дългата пауза да влезе истински в играта така да се каже. Когато джобното гоатче се мъчи така обикновено е като отвързана в следващия си мач, а дано. :cheers:


Последна промяна Diavolo на 20.09.2020 14:41, променена общо 1 път



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5493
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 14:51


И на мен ми изкара нервите. Всъщност ти си по статистиката, но кога за последно са я пробивали в толква поредни гейма?
Иначе все повече вярвам, в прокобата, че даден тенисист, или тенисистка не печели турнир от шлема, след като е спечелил предхождащ нему турнир. Затова съм със смесени чувства. Халеп е уникален спортист и искам постоянно да взима трофеи, но с тази прокоба, по-скоро да не го печели...А титла от Ролан Гарос ще е нещо много хубаво за нея, за нас и за всички други, които я подкрепят :-)

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 15:02


Това гледахте ли го? :-D

скивайте и реакцията на Нолката. Не обича дедо Фед и това си е... ;-)

https://www.facebook.com/watch/?v=309236447039161&extid=PVOB7wQsVtoktmdm


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 15:06


Оо, пробивали са я и повече пъти, а и това е нейна стара слабост, да я пробиват когато сервира за сет/мач. Балета я следи по-подробно в този компонент... :-D ;-)
Спокс, пак ти казвам, това е Мастърс с дългогодишна история (много пъти е имало дубли Рим/Гарос и при мъжете и при жените), не е типичния прокобен турнир преди ГШ. Предполагам визираш и Джокович със Синсинати, ама това беше нещо, което се случва веднъж на 50 г.
По-скоро ще има прокоба за тези, които ще спечелят идната седмица в Хамбург и Страсбург. :-)


Последна промяна Diavolo на 20.09.2020 15:07, променена общо 2 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   20.09.2020 15:14


Вамос Халеп!! :first: :rock: :tennis:


 
ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   21.09.2020 12:36


Инфо, анализ и "шамански предсказания" ;-) за предстоящия финал на Халеп+Кар. Плишкова:
https://www.sportskeeda.com/tennis/rome ... alian-open


 
ICQ YIM WWW

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   21.09.2020 13:45


КаПлис беше казала в едно интервю сама за себе си, че на клей е като "Крава върху лед":)))
Не виждам да има особени аргументи срещу Халеп на тази настилка - тук сервизът не играе такава роля, а и Халеп е много добра на ретур. На бърз хард и трева в първата седмица на Уимби бих дал някакви шансове на Плискова, но не и тук.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14249
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   21.09.2020 14:25


MCStranger написа:
КаПлис беше казала в едно интервю сама за себе си, че на клей е като "Крава върху лед":)))
Не виждам да има особени аргументи срещу Халеп на тази настилка - тук сервизът не играе такава роля, а и Халеп е много добра на ретур. На бърз хард и трева в първата седмица на Уимби бих дал някакви шансове на Плискова, но не и тук.


Нещо я бъркаш с Маша - тази реплика е на рускинята, която впоследствие от крава на лед стана дзвер ;-)

Иначе Плишкова и клей също са несвързани понятия макар да има Рим на сметката си


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   21.09.2020 14:37


Да, ама тази по-бавна настилка и дава време хубаво да се наглася и да праска тежките си бомби. А и топките са една идея по-тежки. Днес го дават и по-студено, дъждовно и влажно, т.е. по-добре за Плишкова и Шварцман, ама последния трябва да е изчерпал горивото, още срещу Шаповалов се видя, че е уморен иначе да го бе приключил в два.
Обратното Надал, Джокович, Халеп, Тийм обичат по-бърз клей с повече отскок на топката, особено Надал и Тийм.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   21.09.2020 14:56


Balleta написа:
MCStranger написа:
КаПлис беше казала в едно интервю сама за себе си, че на клей е като "Крава върху лед":)))
Не виждам да има особени аргументи срещу Халеп на тази настилка - тук сервизът не играе такава роля, а и Халеп е много добра на ретур. На бърз хард и трева в първата седмица на Уимби бих дал някакви шансове на Плискова, но не и тук.


Нещо я бъркаш с Маша - тази реплика е на рускинята, която впоследствие от крава на лед стана дзвер ;-)

Иначе Плишкова и клей също са несвързани понятия макар да има Рим на сметката си


Значи Плишкова е цитирала Маша, защото беше миналата година, а когато Маша го е казала - аз със сигурност още не съм следял тенис:)


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   21.09.2020 15:04


Diavolo написа:
Да, ама тази по-бавна настилка и дава време хубаво да се наглася и да праска тежките си бомби. А и топките са една идея по-тежки. Днес го дават и по-студено, дъждовно и влажно, т.е. по-добре за Плишкова и Шварцман, ама последния трябва да е изчерпал горивото, още срещу Шаповалов се видя, че е уморен иначе да го бе приключил в два.
Обратното Надал, Джокович, Халеп, Тийм обичат по-бърз клей с повече отскок на топката, особено Надал и Тийм.


Съгласен с всичко казано, Маестро :thumbs:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   21.09.2020 15:24


Да, ама Плишкова явно е получила контузия. Какво стана? Не гледам, пиша през телефона. Плишкова взе сет на Халеп на РГ, та имаше предпоставки за голям мач.

Но нз, Халепче гоатчееееееее :ura: :first:

Вече си има и Рим. :)
Още 7 победи в Париж и си връща номер 1 в света. Където и е мястото.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14249
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   21.09.2020 21:15


Джоката дръпна с един Мастърс на Надал ... тея само се менкат по тоя показател


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Рим' 2020 мъже/жени - тема за коментари   |   22.09.2020 11:51


Naki написа:
Вамос Халеп!! :first: :rock: :tennis:

Е, не очаквах точно така да спечели титлата, но победата си е победа. :-)


 
ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг