Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 18.04.2024 04:01



Отговори на тема  [ 494 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Следваща
US Open 2018 - тема за коментари 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 00:43


жалко трудна работа ще е обрата но майната му, иначе тая настилка нека я забавят още всяка година става все по-бавно пък ти си чакай блъскачи като Делпо да спечелят :laugh:


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 01:16


Бахти нереалната игра в защита показва тоя сърболяк, чекне се и връща абсолютно всичко. Най-впечатляващи са ретурите му срещу ПЪРВИТЕ сервиси на Дел Потро, които редовно пласира дълбоко и близо до линията. :outofspace: Проблемът на аржентинеца според мен е, че има прекалено голям дисбаланс между форхенда и бекхенда и се опитва да прекомпенсира, когато му дойде на форхенд, а това води и до повече грешки от тази страна. Примерно в тайбрека поведе с 3-1 и на три пъти имаше сравнително удобни форхенди за завършване и ги сбърка, защото пресоли манджата. При сет на сет не се знаеше изобщо накъде щеше да отиде този мач.

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 01:40


juve написа:
жалко трудна работа ще е обрата но майната му, иначе тая настилка нека я забавят още всяка година става все по-бавно пък ти си чакай блъскачи като Делпо да спечелят :laugh:


Ти си чакаше, ама не дочака ;-)


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 01:41


Henman написа:
Бахти нереалната игра в защита показва тоя сърболяк, чекне се и връща абсолютно всичко. Най-впечатляващи са ретурите му срещу ПЪРВИТЕ сервиси на Дел Потро, които редовно пласира дълбоко и близо до линията. :outofspace: Проблемът на аржентинеца според мен е, че има прекалено голям дисбаланс между форхенда и бекхенда и се опитва да прекомпенсира, когато му дойде на форхенд, а това води и до повече грешки от тази страна. Примерно в тайбрека поведе с 3-1 и на три пъти имаше сравнително удобни форхенди за завършване и ги сбърка, защото пресоли манджата. При сет на сет не се знаеше изобщо накъде щеше да отиде този мач.


Да ти бях написал аз анализа как ще свърши тоя финал, вместо да се излагаш така и да излагаш професията ;-)


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 01:45


Иначе да довърша за Хенмана относно варианта "сет на сет" - щеше да иде в пет, защото публиката още повече щеше да подкара Дел Потро, а Джокович все пак хвърли доста усилия в защита и ако беше загубил втория, щеше леко да почне да се съмнява в себе си, поне според мен де.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 01:46


alessandron написа:
juve написа:
жалко трудна работа ще е обрата но майната му, иначе тая настилка нека я забавят още всяка година става все по-бавно пък ти си чакай блъскачи като Делпо да спечелят :laugh:


Ти си чакаше, ама не дочака ;-)

не случайно обичам фентъзи, все пак честита ти победа в играта напълно заслужено накрая те тествах ама не издържах психически знаех си че загубих играта по-рано, накрая само едната фантастика излезе нямаше как и двете пък и до последно криеше картите ако бе писал по-рано не се знаеше какво щеше да стане ама ставаш за покер играч :-D връщам се за АО докрая на годината не ми се играе пазя се само за шлемовете вече :laugh:


Последна промяна juve на 10.09.2018 01:47, променена общо 1 път



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 01:50


juve написа:
alessandron написа:
juve написа:
жалко трудна работа ще е обрата но майната му, иначе тая настилка нека я забавят още всяка година става все по-бавно пък ти си чакай блъскачи като Делпо да спечелят :laugh:


Ти си чакаше, ама не дочака ;-)

не случайно обичам фентъзи, все пак честита ти победа в играта напълно заслужено накрая те тествах ама не издържах психически знаех си че загубих играта по-рано, накрая само едната фантастика излезе нямаше как и двете пък и до последно криеше картите ако бе писал по-рано ама ставаш за покер играч :-D връщам се за АО докрая на годината не ми се играе пазя се само за шлемовете вече :laugh:


Мерси, а ти изгуби играта не по-рано - изгуби я накрая, защото не помисли кой е по-вероятно да спечели, не анализира при какви условия какъв резултат може да се получи, след като явно гледаш, а не играеш просто на спомени и коефициенти и най-важното - защото се поведе по акъла ни с Дявола. Да ти е за урок - не продавай на краставичарите краставици. И аз, и Дявола при такова надиграване сме премислили на първо място какво смятаме за най-вероятно и бихме го променили с вариант номер 2 само ако ти, като водач, беше успял да ни удариш силната си карта на масата. Да играеш за Дел Потро, след като ти си водач в класирането, макар и само с 1 точка, е абсурден ънфорс, от два метра на мрежата изкарваш волето метър аут по дължина. Помисли си за следващия път и не се полъгвай на емоции.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 01:53


Това е, турнирът вървя много обещаващо някъде до четвъртфиналите, но след това определено разочарова. Днешният мач не бе лош, но Дел Потро трябваше да вземе поне сет, за да стане наистина интересно. Иначе нещата се развиха горе-долу така (за тези, които са решили да спят)

Първи сет: и двамата без проблеми на сервис до 3-3, даже Дел Потро си взимаше по-лесно подаванията, но тогава сърбинът започна вече да му чете сервисите и постигна решителен пробив в осмия гейм -> 6-3, без да се стига до брейкболи за аржентинеца.
Втори сет: отново ранен пробив за Джокович, въпреки че Понито вкарваше около 80 % от първите си сервиси. При 2-3 гаучосите по трибуните с футболните тениски започнаха да правят атмосфера като на Купа Дейвис и да дразнят Ноле. Това вдъхнови Дел Потро, който няколко минути беше в зоната и вкарваше зверски тупалки. Върна пробива, за да поведе с 4-3. Тогава последва един титаничен 20-минутен гейм на сервис на Джоко, при който Делпо имаше скрити сетболи, но игра някак сковано и нерешително и не успя да реализира брейка. Това му поуби устрема, но все пак стигна до тайбрек. В дългия гейм аржентинецът имаше аванс от 3-1, но заваляха грешките от форхенд, за които говорихме (явно респектиран от феноменалната игра в защита на Ноле и притиснат от напрежението) и Джокович обърна - 7-4 точки.
Трети сет: горе-долу се повтори сценарият от втората част - пак ранен пробив за Ноле, след това лека разконцентрация и рибрейк. Само че този път Дел Потро изобщо не достигна до тайбрек, след като направи двойна грешка при ключова точка (3-4 15-30) и Джокович по шампионски довърши финала на собствен сервис.

Как спечели Джокович? Ще се повторя, но с ЕБАТИ РЕТУРА! Дел Потро не сервираше лошо, дори напротив, но почти всичките му тупалки от начален удар с по над 200 километра в час бяха връщани в полето, и то дълбоко. Почти никакви евтини точки нямаше за Кулата от Тандил и това го принуди непрекъснато да разиграва, а в неутралните размени по-слабичкият му бекхенд натежа. В много случаи нямаше друг избор освен да рискува на 100 %, когато получи топка на форхенд, и това доведе и до голям брой ънфорси от тази страна. За отбелязване е, че Джокович бе почти перфектен на мрежата - сещам се само за две точки, които загуби там, веднъж излезе неразчетено и бе разминат по правата, а втория път деми волето от бекхенд бе доста трудно и логично сбърка. Иначе не сгреши при нито един смаш, а имаше такива и от въздуха, и по отскочила топка.

Не бива да забравяме и че кортът бе ужасно бавен, което няма как да не е от голяма полза на Джокович и неговия стил на игра. Американците хем искат по-бързи мачове и 2 от 3 сета, хем забавят настилката, иди ги разбери...

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 01:56


Според мен това няма значение, защото ювето нямаше да играе 3-0 за Джокович, след като е мислел, че Дел Потро има шанс за победата. :) Дори при негова прогноза 3-1 за Ноле пак ти щеше да си първи. Това към Сандро, просто много цитати станаха един в друг и затова го пиша не като отговор.

_________________
Изображение


Последна промяна Henman на 10.09.2018 01:59, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:01


Henman написа:
Според мен това няма значение, защото ювето нямаше да играе 3-0 за Джокович, след като е мислел, че Дел Потро има шанс за победата. :) Дори при негова прогноза 3-1 за Ноле пак ти щеше да си първи.

точно 3-0 не бих го играл никога аз чаках да пишат 3-1 и да ги повторя ама дръжки като добавиш и че те са вряли и кипяли в тия надлъгвания и до последно ме държаха в шах се пропуках и реших за Делпо накрая заради Осака, но мъжкия тенис е различен от женския нямаше как да спечеля, затова трябваше по-рано да си хвана по-рано на нюх 2-3 оспорвани женски и да си реша нещата ама... осрах работата слаба психика за пореден път, много още има да уча докато изградя манталитет на победител :-)


Последна промяна juve на 10.09.2018 02:03, променена общо 3 пъти



 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:02


alessandron написа:
Иначе да довърша за Хенмана относно варианта "сет на сет" - щеше да иде в пет, защото публиката още повече щеше да подкара Дел Потро, а Джокович все пак хвърли доста усилия в защита и ако беше загубил втория, щеше леко да почне да се съмнява в себе си, поне според мен де.


Хехе, след мача винаги е по-лесно да си сигурен в дадена прогноза. Знаеш, че на Дел Потро малко му трябва, за да направи драмата дори срещу биг 4. И през 2009 отиваше към 0-3 срещу Федерер, но тогава измъкна някак тайбрека на втория сет и знаем какво стана по-нататък. Днес просто не успя в идентична ситуация. А и нека има различни мнения и гледни точки все пак. 8-)

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:05


juve написа:
Henman написа:
Според мен това няма значение, защото ювето нямаше да играе 3-0 за Джокович, след като е мислел, че Дел Потро има шанс за победата. :) Дори при негова прогноза 3-1 за Ноле пак ти щеше да си първи.

точно 3-0 не бих го играл никога аз чаках да пишат 3-1 и да ги повторя ама дръжки като добавиш и че те са вряли и кипяли в тия надлъгвания и до последно ме държаха в шах се пропуках и реших за Делпо накрая заради Осака, но мъжкия тенис е различен от женския нямаше как да спечеля, затова трябваше по-рано да си хвана по-рано на нюх 2-3 оспорвани женски и да си реша нещата ама... осрах работата слаба психика за пореден път, много още има да уча докато изградя манталитет на победител :-)


Е, просто не си го виждал мача по тоя начин, това е. То и аз не го виждах 3-0 за Джокович и също щях да дам поне сет на Дел Потро при подобно надлъгване. Не е слаба психика, а просто много точна прогноза на Сандето. Можеше да заложиш на ботското 3-1 за Ноле, за да си гарантираш поне второто място, макар че не знам Дявола какво би писал при това положение - вероятно ще каже, че 3-0. :-D

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:07


Това със забавянето на настилката, че е в полза на Ноле точно на финала, а и по принцип е доста голяма спекулация.
Дел По и другите биг хитъри могат да генерират уинъри и на по-бавната настилка, докато обратното играчи използващи повече топспин се затеудняват да завършат топката на такава настилка. В допълнение финалът се игра на покрив, което забързва играта.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:08


Да завърша с коментар за финал Джоко на бавни настилки винаги ще ги надиграва с интелект блъскачите просто с тоя ретур си влиза в разигравания и после търпеливо ги матира и то без да рискува само трябва да държи топката дълбоко което той умее до съвърршенство, няма такъв бот, не забързат ли настилките в следващите 2-3 години 5-6 шлема не му мърдат пак ще стане скука


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:11


Henman написа:
Според мен това няма значение, защото ювето нямаше да играе 3-0 за Джокович, след като е мислел, че Дел Потро има шанс за победата. :) Дори при негова прогноза 3-1 за Ноле пак ти щеше да си първи. Това към Сандро, просто много цитати станаха един в друг и затова го пиша не като отговор.


Така е, но въпреки всичко да водиш и да играеш и за двамата аутсайдери на финали на ГШ си е престъпно поведение.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:14


Henman написа:
alessandron написа:
Иначе да довърша за Хенмана относно варианта "сет на сет" - щеше да иде в пет, защото публиката още повече щеше да подкара Дел Потро, а Джокович все пак хвърли доста усилия в защита и ако беше загубил втория, щеше леко да почне да се съмнява в себе си, поне според мен де.


Хехе, след мача винаги е по-лесно да си сигурен в дадена прогноза. Знаеш, че на Дел Потро малко му трябва, за да направи драмата дори срещу биг 4. И през 2009 отиваше към 0-3 срещу Федерер, но тогава измъкна някак тайбрека на втория сет и знаем какво стана по-нататък. Днес просто не успя в идентична ситуация. А и нека има различни мнения и гледни точки все пак. 8-)


Ааа, аз преди мача си написах моята прогноза и изрично посочих ретура. За 5 минути преди старта нямаше как цяло есе да спретна. Да добавя и още - Дел Потро изобщо не си разнообрази сервиса, с което още повече улесни Новак. Не може да блъскаш само плоско и срещу ретур номер 1 в света да чакаш три сета да връзва.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:17


alessandron написа:
Henman написа:
Според мен това няма значение, защото ювето нямаше да играе 3-0 за Джокович, след като е мислел, че Дел Потро има шанс за победата. :) Дори при негова прогноза 3-1 за Ноле пак ти щеше да си първи. Това към Сандро, просто много цитати станаха един в друг и затова го пиша не като отговор.


Така е, но въпреки всичко да водиш и да играеш и за двамата аутсайдери на финали на ГШ си е престъпно поведение.


Е, той не водеше преди Уилямс - Осака, а бе даже трети. Точно прогнозата за Наоми го върна изобщо в борбата за първото място. Аз даже се учудвам, че не избамка за нея още на полуфиналите с Кийс, там си беше 50 на 50 отвсякъде, а знаем що за чоукърка е американката...

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:21


Henman написа:
alessandron написа:
Henman написа:
Според мен това няма значение, защото ювето нямаше да играе 3-0 за Джокович, след като е мислел, че Дел Потро има шанс за победата. :) Дори при негова прогноза 3-1 за Ноле пак ти щеше да си първи. Това към Сандро, просто много цитати станаха един в друг и затова го пиша не като отговор.


Така е, но въпреки всичко да водиш и да играеш и за двамата аутсайдери на финали на ГШ си е престъпно поведение.


Е, той не водеше преди Уилямс - Осака, а бе даже трети. Точно прогнозата за Наоми го върна изобщо в борбата за първото място. Аз даже се учудвам, че не избамка за нея още на полуфиналите с Кийс, там си беше 50 на 50 отвсякъде, а знаем що за чоукърка е американката...

точно това че си наумих в три сета за американски финал а и добавих сет на Севастова с което много трудно стана за обрат и женския финал ми даде надежда като последен ход на отчаянието ама само 1 точка аванс си знаех че няма да стигне вътрешно, инфактно надлъгване накрая ама като нямаш опит и се подвеждаш по емоции така става поне играта накрая ме държа до последно в напрежение че мачовете не станаха много като изключим цирка на горилата :laugh:


Последна промяна juve на 10.09.2018 02:23, променена общо 2 пъти



 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:23


Nole написа:
Това със забавянето на настилката, че е в полза на Ноле точно на финала, а и по принцип е доста голяма спекулация.
Дел По и другите биг хитъри могат да генерират уинъри и на по-бавната настилка, докато обратното играчи използващи повече топспин се затеудняват да завършат топката на такава настилка. В допълнение финалът се игра на покрив, което забързва играта.


Така е, но бе и по-влажно под покрива, което също забавя настилката. Не знам дали покривът пропускаше или бе резултат от потенето на двамата, но на моменти почти се образуваха локвички по корта.

Иначе той Ноле така или иначе почти не генерира уинъри от равностойна позиция. При повечето му точки залагаше на яко кроскорт към бекхенда на Дел Потро, докато се случи едно от следните:

- грешка от бекхенд на аржентинеца, най-често в мрежата
- по-мек и къс бекхенд на аржентинеца, при което Джокович вече може да тръгне напред и да играе по-лесно за уинър
- Дел Потро да се изтегли за форхенд и рискът от грешка да се увеличи, а освен това да отвари по този начин и дясната половина на полето си.

Да не говорим, че при по-бърз корт аржентинецът щеше да спечели много повече свободни точки от сервис. Макар че и Сандро е много прав тук, че така и не опита да разнообрази с повече слайс или кик, а само думкаше плоските бомби цял мач. Единствената промяна, която направи, бе да почне да търси тялото на Ноле, което имаше ефект за известно време.

Честито между другото! Ти къде се загуби, не се разписа май дори след Уимби? Чакал си да изравни Сампрас ли? :laugh:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2880
Отговори с цитат
Мнение  Re: US Open 2018 - тема за коментари   |   10.09.2018 02:58


Трябваше Дел Потро да вземе втория сет. Имаше 3 скрити сет-бола 2 от които при втори сервиз на Джоко, но не се възползва (т.е. не върна както трябва, за да поеме контрол на точката). В тай-брека при 3-1, направи унфорсд ерор от форхенд. При 4-5 също :tomate: От там нататък се знаеше. Джокович играеше чудовищна защита и му влизаха дълбоко защитните удари, някои тупкаха на линията и Дел Потро не знаеше какво да прави.

Това със забавянето на настилката, беше автогол. :wave:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 494 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг