Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 18:43



Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~ 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   10.01.2019 20:36


* Схемите в удобен вид, със сийдовете (благодарности на Наката):

https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Aust ... gles#Seeds (мъже)
https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Aust ... gles#Seeds (жени)


Още три дена и започва същинския сезон' 2019 г. :tennis:

Аз лично очаквам ни повече ни по-малко, а застигане на дедо Роджър по ГШ титли от Рафа Надал, който в Мелбърн ще вдига втори кариерен и тотална доминация на Серинка Малинка и Халепче гоатче! За всичко съм се погрижил! :devil:


Излезе жребия

Този път Рафа и Фед са в една половина, което е предимство за Ноле, но само ако се стигне до такъв полуфинал. Иначе четвъртината на Ноле като че ли е най-тегава, но при всеки един топ фаворит има по един препъни камък преди 1/4 финалите.

Евентуалните 1/4 финали:

Джокович - Нишикори
Зверев - Тийм
Федерер/Циципас - Чилич/Хачанов
Надал - Григор/Кевин Андерсън

За Надал предвид малкото игрови ритъм и болките на демото в Абу Даби ако му се наложи да играе последователно срещу Григор/Кевин/Федерер/Джокович ще е изключително тежко, но лесно няма, това е. Но пък за сметка на това до 1/4 финала трябва да има леки мачове, като единствения тест ще е Де Минор, но колко да е тест, ще видим. Де Минор е малко копие на Давиденко и е опасен, но Надал го разби на Уимбълдън.


При жените, убийствен жребий в горната половина, която събра Серина, Халеп, Осака, Плишкова, Мугуруса, Севастова, Кийс и Свитолина. :outofspace:
За пореден път изключително калитарски жребий за Ботняка и Кюфтака! :-x Но и това няма да и помогне този път, поне за първата, защото при нея е жената-мъж Сабаленка и горещ фаворит за титлата. Защо не и Квити Гоат да се засветка нещо ама тя в Мелбърн не вирее. Шарапова да се отказва по-добре, пак болежки има гледам. Остапенко е трагедия в началото на годината.
Най-долната четвърт е най-слабата, голяма калитарщина за Кербер. Лично за мен тя е една от топ фаворитките изобщо за крайната победа. Слоун Стивънс си хапва обилно топли гевреци от началото на годината, надеждите са ми хубавата Юлка да се засветка нещо, но не вярвам. Изобщо изключително неравностойни и несправедливи две половини. :uuu:

Евентуални 1/4 финали:

Серина/Халеп - Плишкова/Мугуруса :outofspace: :dunno:
Осака/Севастова - Свитолина/Кийс
Сабаленка/Квитова - Возняцки
Стивънс (?!) - Кербер/Гьоргес


:tennis:


Последна промяна Diavolo на 14.01.2019 19:58, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   11.01.2019 15:47


Май, май Мъри ще приключва с тениса... :-( Не че не се очакваше, но пак е шокиращо.
Така като чета и гледам, шансовете са сигурно под 10% да продължи...


 

Регистриран на: 01.09.2016 12:47
Мнения: 323
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   11.01.2019 19:47


По скоро някъде около 0%.
Големия напън от 2016 му дойде твърде много!
Можем само да съжеляваме за един от най-големите.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   11.01.2019 22:14


мързи ме да пиша по това време успех на Рафа дано го вземе ама ще е сложно пак, а при жените онова мъжкото чудо Сабаленко ако може да отпадне рано това са ми двете желания че не ми се пишат дълги анализи :laugh:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   11.01.2019 23:56


иначе преди малко четох че мъри се отказва голяма загуба за тениса това ще развали карето, но няма смисъл да се мъчи повече и да стане инвалид то си е агония :cry:


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   12.01.2019 12:23


Айде от мен удара на годината преди АО, такова чудо не съм виждал


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   12.01.2019 12:35


Де Минор на трева и Де Минор на хард са много различни неща - с интерес го чакам този мач, да видим колко е напреднал психически малкият. Естествено, всичко друго освен победа на Надал ще е изненада.
Джокович в Доха доста трудно игра, забърка се в дълги драми, а все пак не е преди 5-6 години, та да изкарва така без проблеми по цял сезон. От друга страна знаем, че много рядко победителят в Доха прави нещо на АО, така че това е плюс за него. Плюс е и, че няма как да играе и с Федерер, и с Надал. Интересно обаче дали всъщност сегашната настилка в Мелбърн му пасва чак така добре, както предишната - предните две години имаше оправдания, сега вече няма.
Роджър ми изглежда свеж, във форма - който го подцени заради 37-те, ще си пати. Разбира се, няма как да е фаворит, но букитата го слагат втори, при това реално с доста аванс пред Надал и тая работа не е случайна. Единствено фактът, че все пак е на 37 и това би била трета поредна в Мелбърн изглежда много висока летва, но Дявола се пънеше и предните две години как "няма начин", та тук има уравновесяване :laugh:
Аз лично с интерес ще следя Хачанов - от началото на годината не впечатлява, да видя как ще му понесе жегата, харесва ми мощния му стил. Зверев ако не го докара до полуфинал, язък му за двусетовите геройства по Мастърсите. И Нишикори - изглежда във форма, най-вече физическа, да видим колко, че и той се чупи от въздуха дет се вика.
От Григор нищо не очаква, и аз като Стрейнджъра. За съжаление дойде и това време - 2008 вярвах, че един ден ще е номер 1, вече не го вярвам, но дано изненада в стил "Вавринка". Като казах Вавринка, дано Стан си е върнал поне до известна степен кондицията. А Чилич също ще ми е интересен с лекенцето Томич - не изключвам някоя "австралийска" бомба в тоя мач.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   13.01.2019 03:34


alessandron написа:
Айде от мен удара на годината преди АО, такова чудо не съм виждал


:outofspace: :helpless:
явно пак се е нашмъркал нещо, друго обяснение немам :-D


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   14.01.2019 09:28


В решаващия сет гледам, че се играе шампионски тайбрек, а не до два гейма разлика? :uuu:

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   14.01.2019 13:26


При мъжете, както обикновено - скука. Това, че Опелка би Иснър в мача-рекордьор по обща височина на участниците в него, не е изненада - от няколко места го бяха предсказали. Макензи Макдоналд би Рубльов - това също не е свръхнеочаквано, миналата година за малко да тресне Григор тук.

При жените трябва да се отбележи отпадането на Гьоргес, отстраняването на Остапенко от Сакари е сюрприз само ако гледаме числата пред името, но не и на практика. Последната поставена Стрицова губи поради лош късмет с жребия - игра с Путинцева, от която я деляха само няколко места в ранглистата. Да не подминаваме и двойния геврек, сервиран от Маша на горката квалификантка от Лондон Хариет Дарт.

До края на деня има 2-3 мача, не очаквам да стане кой знае какво - само да кажа, че ако Мъри бие, ще призная, че Баутиста-Аугут има сърце голямо като Тексас, пълно със съчувствие и емпатия:)))))


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   14.01.2019 14:20


В кофитте, кофитее! :yes: :whistle: (Намига на Петита! :-P )
(много съм гаден, човекът явно страда...)

Жалко, де. Кофти работа! Предполагам в траур в хотелската стая, заключен и с пак изключен телефон въпреки на пожар звънящите роднини, искащи да го утешат и подкрепят в този труден момент от живота му.
Дано да си има Мъри план за какво да прави след тениса. :-( :-| Е, и да няма, ще му се наложи бързо-бързо да си направи. :-)


 
ICQ YIM WWW

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   14.01.2019 14:30


Naki написа:
В кофитте, кофитее! :yes: :whistle: (Намига на Петита! :-P )
(много съм гаден, човекът явно страда...)

Жалко, де. Кофти работа! Предполагам в траур в хотелската стая, заключен и с пак изключен телефон въпреки на пожар звънящите роднини, искащи да го утешат и подкрепят в този труден момент от живота му.
Дано да си има Мъри план за какво да прави след тениса. :-( :-| Е, и да няма, ще му се наложи бързо-бързо да си направи. :-)


Ти Мъри не го мисли, поради държавата, на която е поданик, е вторият най-влиятелен тенисист след Федерер (има далеч по-голямо лоби от Джокович, сравнимо или по-голямо е от това на Надал). Най-малкото, което ще прави, е да е водещ коментатор, даже го виждам като член на борда на АТП. В спортно-технически план - треньор на Кирьос, треньор на жена от Топ 10. Ще продължава да има рекламни договори поне в UK (според много британци това е най-успелият британски спортист на всички времена), мисля, че е достатъчно харесван и в други англоговорящи страни (САЩ, Австралия).


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   14.01.2019 20:02


Тази Гьоргес е такава бездарница :uuu:
Голям мач направиха Мъри и Ботиста, като изключим петия сет.
Радвам се, че Настъпенко бе изхвърлена рано, рано.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   16.01.2019 12:17


Продължавам с ниските очаквания към Григор. Сега след като Тиафо му свърши мръсната работа и от четвъртфинал с Надал го делят само 2 гейма срещу Куевас и мачове срещу Фабиано и Андерсън, очаквам да чоукне в рамките на следващия половин час:)
При жените вчера и днес съжалявам само за Вика и Дона Векич, иначе, стига да не е Грозната Горила (и донякъде мутантът Сабаленка), ми е все едно кой ще спечели. ОК, имам известни предпочитания към Осака, след това към Кербер, абе имам поне 5-6 тенисистки, които искрено подкрепям, други 5-6, за които бих се радвал, и дори бих стигнал дотам да подкрепя Халеп срещу Черния/Белия Мутант.


Последна промяна MCStranger на 16.01.2019 12:18, променена общо 1 път



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   16.01.2019 17:39


Ако Гришата не достигне 1/4 финал с оглед следващите си двама съперници ще е просто провал.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   16.01.2019 17:55


falkenbach написа:
Ако Гришата не достигне 1/4 финал с оглед следващите си двама съперници ще е просто провал.

Съгласен съм, затова казвам (а и вярвам), че няма да го достигне:)


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   16.01.2019 17:58


falkenbach написа:
Ако Гришата не достигне 1/4 финал с оглед следващите си двама съперници ще е просто провал.


Ако играе със Сепи четвърти кръг си е много възможно - Андреа е бил Федерер тук все пак.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   16.01.2019 18:20


Кевине, Кевине. Тотал щета. :uuu:
Кирьо, Мирьо и всекви такива озита плужеци изпокапаха (Кокинакиса, Томката). Хюит колкото и да ги клеца тия отрепки все ще е малко. :devil:

А тая кифла Бенчич ще ми коства играта. -8 точки съм от нея, а всички останали ботират за нея и те не знаят защо и са +8 точки. ебем ти и играта факана. :uuu:


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   16.01.2019 18:26


Diavolo написа:
Кевине, Кевине. Тотал щета. :uuu:
Кирьо, Мирьо и всекви такива озита плужеци изпокапаха (Кокинакиса, Томката). Хюит колкото и да ги клеца тия отрепки все ще е малко. :devil:

А тая кифла Бенчич ще ми коства играта. -8 точки съм от нея, а всички останали ботират за нея и те не знаят защо и са +8 точки. ебем ти и играта факана. :uuu:


Всъщност от тия само Кирьос е за ебане, защото Томич влиза с ранкинг 80 или нещо подобно, Кокинакис игра квалификации, а и е много чуплив и се контузи за н-ти път, въпреки че е само на 22. Всъщност, и с Ник не можем да сме чак толкова строги, Раонич сервира дори над своите ботски възможности вчера, друг е въпросът, че Кирьос тотално се изложи на ретур (някъде четох, че спечелил една!!! точка на ретур вторият сет). От озитата De Minaur e човекът, но играе с Рафа в трети кръг, а такива като него, с неговия стил на игра, Надал ги яде за закуска. Сигурно ще се опъне и ще вземе 5-6 гейма в някой от сетовете, защото е сърцат и издръжлив, но толкоз.

А за Бенчич не следиш явно, Дяволе. На Хопман Къп се представи прилично, в Хобарт игра полуфинал, аклиматизирана е, повечето специалисти смятат, че се връща към най-добрата си форма. Знаеш, че не съм въобще на "ти" с женския тенис, но щом и аз чух/четох на поне 2 различни места, че Бенчич е във възход....


Последна промяна MCStranger на 16.01.2019 18:31, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   16.01.2019 19:00


Тя и миналата година бе в същия възход покрай Хопмана и отпадна безславно, а след това до края на годината не се чу и видя. :-D
Кирьос, Кокинакис (особено те двамата) и Томич са авери и са нагли и себични егоцентрици. Освен това плюят по Хюит, а не стават и топките за тенис да му носят... Докато Де Минор е абсолютно на 100% отдаден професионалист/спортист и е човек на Хюит. Аз така ги деля младите озита и съм твърдо за Де Минор и против лекетата.
А иначе Де Минор може и сет да вземе, но макс толкова. Много е добър и играе много бърз тенис. Много неприятеб жребий за Надал, но ще мине. :devil:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 214 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг