Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25.04.2024 06:05



Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Следваща
~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~ 
Автор Съобщение

Регистриран на: 15.03.2013 15:39
Мнения: 245
Местоположение: Бургас
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 14:52


Сандре,и Надал ме натвари с това бавене пак.Плачеше за наказание и той.И не само това,не разбрах защо секна Бердихчо преди да бие сервис.Ама как заби баш накрая таймера :laugh: а за Марчето нямам коментар просто :dunno: тези правила за какво ги има въобще...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 15:13


alessandron написа:
.... Циципас показва, че или го имаш вродено, или си като Григор - много талант, много потенциал и накрая всички разправят какво добро момче е. За Стефанос нема да казват, че е добро момче, защото ги подкарва.



хаха, тук удари десетката, много добре казано :cheers: съгласен на 100% с написаното, Григор отдавна ми е ясен (без психика шампион не се става) и дори лондонския "чалънджър" не може да заблуди :laugh:

Жалко, защото скоро няма да имаме топ тенисист от такава класа .... ако изобщо някога имаме ...

Иначе типично по български Григор вече се изписва в медиите, като "бившия номер 3 в света" ... препратка към "4-те в света" ....


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 15:25


Shifter написа:
... да гледаш женски тенис е мъчение ....



това пък е голямо клише, аз гледам много женски тенис и изобщо не мога да се съглася, че е мъчение ... за непредвидим ( с изключение когато играе 'рецидивистката') - да, но откъм игра в никакъв случай не е мъчение, има уникални отигравания, жените стигат много топки и правят дълги разигравания и заради по слабите удари, снощи едно от разиграванията на Барти-Маша беше абсолютна класика - с дроп-шотове, слайсове, удари пи линията, невъзможно върнати топки, уникална защита ...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 15:27


SUBXERO написа:
Бреййй, голяма дилема ме споходи... Мутант вс. Антижена. Ужаст!

Колкото и да ми е тежко, ще викам за Серина. Смятайте значи колко ми е противно онова румънско безвкусие!


...както казах по горе перфектен мач - една от противячките си отива на 100% - така, че наслаждавай се на момента, независимо коя е :-D :cheers:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 15:33


Diavolo написа:
има ли кюфтаци? :laugh: :wave:
остана само някой да изхвърли шоколада и жирафа, за да гледаме спокойно турнира. :yes:
шокиран съм от поведението на Кербер. В толкова добра форма бе, а в този мач все едно не и достигаше въздух. Никаква енергия, никакъв живец. :outofspace:
КвитиГОАТ очаквано без проблеми, защото такива като Анисимова правят един голям мач и в следващия са неузнаваеми. Стара традиция в този спорт. Та това 2-0 си беше ясно.
Очаквах победата на Ашли, но мислех, че ще дойде по-лесно срещу поуморената Мария. Малко пирова излезе тази победа над ботняка, но все пак Мария ще излезе с позитиви от този турнир и мисля, че този сезон и тръгва добре и се развива по-плавно и мисля, че пикът и ще е за сезон на клей. Барти е в страхотна форма и съм силно притеснен за Петра в следващия кръг. А и с тази публика зад гърба, Ашли и до финал може да го докара...

Григор отново безхарактерен във важните моменти. Кой ли не го тренира, какви ли не светила се изредиха в щаба му, но той си знае едно... Тиафо артист и преиграваше яко. Много дразнещ тип, но дързък и смел, атакуващ. Докато нашия кюскаше и чакаше грешки.


Анисимова е бъдещето на женския тенис, заедно с Осака, за София Кенин не ми се вярва, Колинс е на 25, но пък разцъфтя късно, дано и тя направи нещо по значимо, снощи размаза Кербер с бедхенд ... това за американките, иначе е ясно, че Сабаленка ще рулира ....

Маша след първия сет изгуби всякакъв ритъм, тайминг и прочие, направи 100 двийни грешки, а във втория сет и до 0:4 в третия бе просто сянка на корта ... после се преобрази, но късно, не знам дали някога пак ще спечели голям турнир, по скоро - не


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 15:49


Balleta написа:
Shifter написа:
... да гледаш женски тенис е мъчение ....



това пък е голямо клише, аз гледам много женски тенис и изобщо не мога да се съглася, че е мъчение ... за непредвидим ( с изключение когато играе 'рецидивистката') - да, но откъм игра в никакъв случай не е мъчение, има уникални отигравания, жените стигат много топки и правят дълги разигравания и заради по слабите удари, снощи едно от разиграванията на Барти-Маша беше абсолютна класика - с дроп-шотове, слайсове, удари пи линията, невъзможно върнати топки, уникална защита ...

Ами какво да ти кажа - въпрос на личен вкус, просто за мен "клишето" е вярно. Ти самият признаваш, че "красотата" в разигравинията е заради по-слабите удари; именно заради тях т.нар. женски тенис ми е много скучен - не виждам нищо красиво в провлачените по този начин точки. Но в крайна сметка кой каквото го влече :cheers: И жените не трябва да получават равни пари с мъжеете, просто защото интересът към тях е обективно по-малък (не само на кортовете, но и пред телевизора) :-P

_________________
Изображение


Последна промяна Shifter на 20.01.2019 15:50, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 16:23


Shifter написа:
Balleta написа:
Shifter написа:
... да гледаш женски тенис е мъчение ....



това пък е голямо клише, аз гледам много женски тенис и изобщо не мога да се съглася, че е мъчение ... за непредвидим ( с изключение когато играе 'рецидивистката') - да, но откъм игра в никакъв случай не е мъчение, има уникални отигравания, жените стигат много топки и правят дълги разигравания и заради по слабите удари, снощи едно от разиграванията на Барти-Маша беше абсолютна класика - с дроп-шотове, слайсове, удари пи линията, невъзможно върнати топки, уникална защита ...

Ами какво да ти кажа - въпрос на личен вкус, просто за мен "клишето" е вярно. Ти самият признаваш, че "красотата" в разигравинията е заради по-слабите удари; именно заради тях т.нар. женски тенис ми е много скучен - не виждам нищо красиво в провлачените по този начин точки. Но в крайна сметка кой каквото го влече :cheers: И жените не трябва да получават равни пари с мъжеете, просто защото интересът към тях е обективно по-малък (не само на кортовете, но и пред телевизора) :-P


на мен разиграване от 1-2-3 удара не ми е супер интересно ... какво интересно има в силен сервис и невъзможност за връщане или тупалка след ретур ... не казвам, че мъжете не са интересни, наротив, но за мен това, че женския тенис не бил интересен е клише ... може би защото не го гледаш и следиш ...

Хората ръкопляскат и се изправят на крака обикновенно след дълги и интересни разигравания, не след два удара ....

Това пък за парите къде изобщо го отвори на въпрос - да ги даваше ти - ОК, дават ги организаторите в зависимост от спонсорите, така са преценили, така го правят, все едно ти ги даваш ... то и за мен един ритнитопковец не трябва да взима 500 000 К на СЕДМИЦА, но ги взима ...


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2884
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 16:32


Като цяло много кофти ден. Дано поне ако има някаква справедливост, финала да е Раонич-Тиафо :wave:

Григор няма психиката за шампион.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 16:39


Hiksa написа:
Като цяло много кофти ден. Дано поне ако има някаква справедливост, финала да е Раонич-Тиафо :wave:

Григор няма психиката за шампион.



в какво се изразява тая "справедливост" ??? :outofspace: Тиафо на финал, браво Хиксче :rofl:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2884
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 16:48


Представителите са на двете най-велики нации все пак.

Канада даже нямат шампион при мъжете. Дано това да се промени до неделя.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 16:59


Hiksa написа:
Представителите са на двете най-велики нации все пак.

Канада даже нямат шампион при мъжете. Дано това да се промени до неделя.



...двете най-велики нации :laugh: ... по кой показател определи Канада, като най-велика нация ? :outofspace:

Те Канада и при жените нямат шампион, а най-добрата им тенисистка евър е Джини Бушар :laugh:

Колкото до това на кой си представител - това не е определение за справедливост


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 17:23


Balleta написа:
alessandron написа:
.... Циципас показва, че или го имаш вродено, или си като Григор - много талант, много потенциал и накрая всички разправят какво добро момче е. За Стефанос нема да казват, че е добро момче, защото ги подкарва.



хаха, тук удари десетката, много добре казано :cheers: съгласен на 100% с написаното, Григор отдавна ми е ясен (без психика шампион не се става) и дори лондонския "чалънджър" не може да заблуди :laugh:

Жалко, защото скоро няма да имаме топ тенисист от такава класа .... ако изобщо някога имаме ...

Иначе типично по български Григор вече се изписва в медиите, като "бившия номер 3 в света" ... препратка към "4-те в света" ....


Ми гърчето още от Канада миналата година си пролича много ясно - той винаги е с вдигната нагоре брадичка, не сваля погледа надолу, раменете са изпънати - просто отказва да повярва, че е възможно да не е достатъчно добър и си играе до край, ако ще и да пада. А нашият е достатъчно нещо да не му тръгне, и е готов.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 17:57


Циципас ли ще е новата звезда на мъжкия тенис ???

Ако направим една смела съпоставка

- през 2001, 19-годишния Федерер детронира Пийс Сампрас в 4-и кръг на Уимбълдън в 5 сета (2 тайбрека), след 4-и поредни титли на Сампрас в Лондон
- снощи 20-т годишния Циципас, детронира Федерер в 4-и кръг на Австралия Опън в 4-и сета (3 тайбрека), след 2 поредни титли на Фед в Мелбърн.

проблема тук е, че Надал и Джоко още са в тура ... :whistle:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 18:53


След, като Павлюченкова отстрани снощи сийд номер 5 - Слоан Стивънс, а малко по-рано Колинс разкара сийд номер 2 - Кербер, вече е ясно, че една измежду - Квитова, Ашли Барти, Павлюченкова и Даниел Колинс ще играе финал на АО .... като изключим Квитова, едва ли някой е залагал на останалите 3 :laugh: ...

Между другото Квити-ГОАТ е свалили килограми и станала много по атлетична и симпатична, в студиото на НБС сияеше ...


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 19:09


яки резултати днес много съм доволен, разчупи се ботщината, а и на Рафа се откри пътя до финала кво нещо е жребия, зависи кой ще изтегли късата клечка като Федерер, ама той пък миналата година до финала с никой не игра тъй че логичното се случи тази. дано някой разкара и джокович ама това ще е сложно не виждам такъв играч в 3 от 5 само Зверев донякъде ако не замине срещу отлично играещия дотук Раонич, нашия също се осра ама "негрото" си бе по-агресивния и търсещ победата, почти всички хубави разигравания той ги измисли, нищо че не го слуша главата често и чупи стойки затова ми е противен малко дано се вземе в ръце има потенциал много и е по-завършена агресивна версия на Монфис, само дано не е същия клоун като него както се очертава :-D при жените Кербер са я размази а букитата я слагаха втора фаворитка за титла а се видя че с годините издишва вече тя и Карото вече не виждам как ще вземат шлем тая защита вече изчезва с възрастта, а иначе Барти има много технична и разнообразна игра най-интересната в момента, само да си вярва повече че днес замалко щеше да я ремонтират от 4-0 и ще влезе в топ 5 още тая година, а Маша за последно да хвърля всичко останало за РГ и това е, има шанс там ама физически след няколко тежки мача сдава багажа :-)


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   20.01.2019 20:18


иначе гледам откъси от мача и потенциала на Циципас е огромен, направил е мача на живота си. дано задържи това ниво и ще е следващата звезда но да не бързаме стъпка по стъпка. важното е да продължава да работи усилено и да не се главозамайва от бързите успехи както правят повечето от неговото поколение и да е здрав без контузии, играта му е радост за окото ще е достоен наследник дори на самия Федерер макар че е доста пресилено това сравнение, но има прилики определено :-)


Последна промяна juve на 20.01.2019 20:20, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   21.01.2019 11:31


Браво Симона! Включих точно навреме да видя последните точки на последния гейм във втория сет. Горилата е уморена, сега е моментът да бъде пратена вкъщи, да се грижи за Олимпия (Горкото дете, но поне единият родител изглежда свестен - фен съм на Reddit и Alexis Ohanian). "Любопитен" (по-скоро ужасяващ) факт - куклата на Олимпия има повече Инстаграм последователи от повечето професионални тенисисти (>100 хиляди)!


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   21.01.2019 11:50


При мъжете единственият вариант Ноле да бъде спрян преди финала е Милош да не се контузи и да продължава да сервира както досега. Медведев-Карено Буста (не че Нишикори щеше да е някаква заплаха)-Раонич/Пуй - ебати пътя до финала. Бъдещето на мъжкия тенис е в ужасяващо състояние, точно като настоящето, с изключение на светлия лъч Циципас. Чорич се осра, Зверев се осра, Тиафо е тук (и ще е дотук) само благодарение на липсата на тенис IQ и топки у Григор. Никакъв отпор на Надал и Ноле.
На Циципас съм му голям фен, но още срещу Баутиста-Агут ще бъде сериозно тестван (очаквам 4-5 много тегави сета) и ако премине, ще е финито за мача с Рафа, който ще мине през Тиафо като бърз влак.

(Серина току-що се спаси след 7-минутен гейм с няколко брейк-пойнта за Халеп, пфууууу).


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   21.01.2019 12:08


Отвратително. Не разчитам изобщо на Жирафа, дано победителката от Свитолина-Осака се справи в крайна сметка. От другата половина може би ще излезе Петра - тя ще е последната ни надежда.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: ~ Australian Open' 2019 ~ Тема за коментари ~   |   21.01.2019 12:33


Зверев продължава да е пълен ГШ лузър. Може ли срещу Раонич на бърз хард корт да си вземеш сервиса общо веднъж в първите 14 гейма?!? Чорич също сдаде багаже срещу Пуй, който явно работи с Моресмо от този сезон.

Халеп имаше чудесен шанс да бие, но онзи шести гейм в третия сет просто бе ключов и Серина успя да се измъкне със сервис... Явно пак ще се разчита на Гамба Осака, ако въобще мине Свитолина. :question:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг