Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 17:26



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Реванш на съдбата за 2009 г.? 
Автор Съобщение
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Реванш на съдбата за 2009 г.?   |   14.07.2019 20:48


Не ви ли се струва, че съдбата върна на Федерер за победата през 2009 срещу Анди Родик? Не че вярвам в такива глупости, но все пак:

- двата сета, които Джокович спечели преди петия, бяха в тайбрекове, развили се меко казано несполучливо за загубилия ги;

- отново спечелилият мача имаше огромни трудности да пробие опонента. Джокович реализира първия си пробив чак в четвъртия сет, а Федерер през 2009 - в последния гейм от мача;

- за капак мачбола, който беше почти идентичен като разиграване - топка в почвата и форхенд с рамката, от същата страна на корта;

- цялостно остана впечатлението, че Федерер (тогава Родик) стоеше по-добре на корта и заслужаваше повече победата, без да си спомням детайлно статистиките от мача преди 10 години;

- тогава бяхме 2009, сега сме 2019. :laugh:

Иначе понякога мачовете между Голямата тройка ми се струват малко като кеча, все едно нарочно се нагласят за максимално шоу. Как пък не можа Роджър да шибне един неспасяем сервис, когато имаше 40-15 на собствен сервис?!?

За пореден път се видя и, че тези тримата просто нямат умора и това им е един от големите козове спрямо всички останали. Не знам как е възможно, но като изключим спада на Ноле във втория сет, през останалото време играха нонстоп зверски тенис. Със смени на инициативата, естествено, и някои по-силни и по-средни моменти за всеки от двамата, но да играеш 5 часа на това ниво на 38 и 32-годишна възраст... не знам. :whistle:

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Реванш на съдбата за 2009 г.?   |   14.07.2019 20:58


И аз си помислих същото, онзи финал Родик беше по-добър, но нервите не издържаха. Сега Федерер - същото, особено ясно се видя на втория мачбол, когато излезе абсолютно със затворени очи точно защото не можеше да понесе да се надиграва в тази точка.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Реванш на съдбата за 2009 г.?   |   14.07.2019 20:59


помня го тоя мач Родик заслужаваше една титла и бе по-добрия игрово тоя мач и ме бе много яд тогава за него, но пак психика, като и тука затова и изненадите в мъжкия тенис са по-малко от женския например, при мъжете логически всичко се нарежда накрая не случайно преди мача всички прогнози бяха за Ноле, а Роджър играеше прекрасно на тоя турнир и по-добре от сърбина, но чоукна. Дали пък на Федерер това не бе последния шанс за нова титла от шлема, и Анди след тоя злополучен финал никога не показа това ниво и се отказа малко след това, но Федерер е ГОАТ все още и може като нищо пак да ни опровергае ще видим, на ЮСО не го виждам там настилката вече му е бавна и след тоя финал няма как да се съвземе, на АО по има шанс, но Джокович пак ще яхне вълната, шанса е да се изключи от тениса както 2017 :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Реванш на съдбата за 2009 г.?   |   14.07.2019 21:07


Henman написа:
...Иначе понякога мачовете между Голямата тройка ми се струват малко като кеча, все едно нарочно се нагласят за максимално шоу. Как пък не можа Роджър да шибне един неспасяем сервис, когато имаше 40-15 на собствен сервис?!? ....



абсолютно същото нещо си го помислих при 11:11 в 5-я .... финал, Джоко - Фед, 5 сета, гейм за гейм в 5-я и достигане на кота 12 за исторически тайбрек .... е как да не си помислиш, че някой не се е намесил :laugh:

...но принципно не вяревам в конспирациите, понякого просто така се получава .... напоследък често ( и в НБА и в ШЛ) :innocent: :-D


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Реванш на съдбата за 2009 г.?   |   14.07.2019 21:09


В онзи мач Родик изпусна втория сет (тайбрек) от 6-2. :-D :helpless:


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Реванш на съдбата за 2009 г.?   |   14.07.2019 21:26


Balleta написа:
Henman написа:
...Иначе понякога мачовете между Голямата тройка ми се струват малко като кеча, все едно нарочно се нагласят за максимално шоу. Как пък не можа Роджър да шибне един неспасяем сервис, когато имаше 40-15 на собствен сервис?!? ....



абсолютно същото нещо си го помислих при 11:11 в 5-я .... финал, Джоко - Фед, 5 сета, гейм за гейм в 5-я и достигане на кота 12 за исторически тайбрек .... е как да не си помислиш, че някой не се е намесил :laugh:

...но принципно не вяревам в конспирациите, понякого просто така се получава .... напоследък често ( и в НБА и в ШЛ) :innocent: :-D


Точно това щях да ти кажа, че и в други спортове е така. Едно време като се случи обратът на Милан - Ливърпул в Истанбул беше чудо-нечувано, сега тия гигантически обрати стават всяка сряда горе-долу - кеф ти Пуул - Барса, кеф ти Тотнъм - Аякс, Барса - ПСЖ и т.н. :laugh:

И в снукъра стават такива неща, а там букитата са дори спонсори на повечето турнири и играчи... Днешният финал, ако го играеш на лайв бетинг, смятай какви пари може да направиш. Примерно да заложиш за Джокович при двата мачбола за Федерер, след като Родж беше направил два поредни аса. :laugh:

Не искам да вярвам, че е така, ама малко в повече ми идва шоуто и драмата. :-)

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг