Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:01



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Кой от следващото поколение ще спечели първи ГШ 

Кой от следващото поколение ще спечели първи ГШ
1. Даниил Медведев 33%  33%  [ 4 ]
2. Стефанос Циципас 33%  33%  [ 4 ]
3. Александър Зверев 8%  8%  [ 1 ]
4. Доминик Тийм 25%  25%  [ 3 ]
Общо гласове : 12

Кой от следващото поколение ще спечели първи ГШ 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 Кой от следващото поколение ще спечели първи ГШ   |   19.11.2019 20:42


Тийм е доста по-голям от останалите, но го слагам към тях заради постоянството му, заради ранкинга естествено и съвсем основателните му претенции особено на Ролан Гарос.
Има и други надеждни младоци, водени най-вече от Денис Шаповалов и съвсем пресния италианец чудо - Яник Синер, но тях няма как да си сложа в анкетата. Както и Беретини и Де Минор. Просто никой от тях колкото и да са обещаващи не са и близо.
Той и Зверев не е за анкетата, защото до тук на ГШ е кръгла нула и все пак спечели доста други значими турнир и е постоянно в топ 10.
Григор е още по-голям като възраст, а и неговото място по ред причини за момента не е тук.
Та моля за гласуване, но и коментари.
На мен ми е изключително сложно. Шансът за грешна прогноза е много голям. Има трима изявни тенисисти и това са Тийм, Медведев и Циципас. Циципас има най-много оръжия. Медведев изглежда най-големия опортюнист, а Тийм има най-голямата сила и опит. Всеки си има специфичен стил по който е много по-различен от останалите. Мачовете межди тези тримата ще са много интригуващи.

И все пак гласуван за Медведев. Циципас още няма финал на ГШ. Тийм и при двата си финала в Париж не беше толкова близко колкото Медведев в Ню Йорк.
От друга страна ако Тийм е във форма и ако нещо се случи с Надал, то не виждам кой може да го бие в 3/5 в Париж. Докато на хард корт за Медведев и Циципас ще е по-сериозно да триумфират. Разбира се и самият Тийм има шансове в Мелбърн и Ню Йорк.
Уимбълдън ми се вижда еднакво неудобен и за тримата. На пръв поглед Циципас с този сервис и игра на мрежата би трябвало да е много силен там, но той има много особен хват и подготква за удара и това му пречи за тревата.
Не знам сложна работа.

Друг е въпросът дали мафиотите от топ 3 ще дадат на някой от младите да триумфира през 2020 г. :-)


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кой от следващото поколение ще спечели първи ГШ   |   20.11.2019 00:07


Мечо! (Медведев) :-D
(е чак агрументация нямам, чака ме филмът по бТВ :-) )

Впрочем, топ 4. ;-) :wave: ;-) Не отписвай още Сър Анди.


 
ICQ YIM WWW
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кой от следващото поколение ще спечели първи ГШ   |   24.11.2019 11:55


Логиката сочи Тийм, защото е най-опитен от посочените, вече има два финала на Ролан Гарос, добър е и на твърди кортове - демек, уж почти е направил крачката. Хенман (истинският) заяви преди няколко дни, че очаква Доминик да спечели в Париж догодина, а Тайгър обикновено познава като дава прогнози. В крайна сметка все някога доминацията на Надал на клей трябва да свърши.

Аз обаче гласувах за Циципас, защото ми се струва, че има по-универсална (комплексна) игра; добър е под напрежение и със сигурност ще е много опасен още на АО.

Медведев ми се струва с крайно изморителен стил на игра - тия шест или седем финала бяха в период, в който беше назобан на макс, иначе ми е много мъчително да го гледам. Разбира се, той беше по-близо до такава титла на ЮС-а, отколкото бе Тийм при двата финала на РГ.

Де Минор - никъв шанс; Зверев - трудно, видя се и от Мастърса в Лондон, че цикли сериозно, а и в ГШ е лузър.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кой от следващото поколение ще спечели първи ГШ   |   24.11.2019 23:43


Аз очаквам много и от Шаповалов през 2020 г. Разбира се не да взима ГШ титла, просто да надгради още повече. Преди малко игра зверски срещу Надал и като цяло направи много силен финал на сезона.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кой от следващото поколение ще спечели първи ГШ   |   25.11.2019 00:05


Андрей Рубльов е следващата голяма звезда за мен.
А от изброените черирима нито на един нямам вяра.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг