Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 01:32



Отговори на тема  [ 111 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Australian Open 2020 - тема за коментари 
Автор Съобщение

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 16:35


Отдавна минахме моментът, в който Ноле и един мач повече да не спечели, не бих имал никакви претенции към него. Доставял ми е толкова много радости и наслада през цялата си кариера, че е неправилно да се иска и още и още и още. Но ето, че 17тата е факт, а утре ще започне и 276тата седмица, в която той ще е номер едно в света и ГОАТската борба е в разгара си.

Цялата му кариера е такова разнообразно пътуване, по толкова различни начини намира пътят към победата и толкова много се променя през годините, че е просто невероятно това да се следи, от хората, които го харесваме и симпатизираме. И днес, без да покаже, че е по-добър, успя да намери начин и то без да влиза в драми в 4-тия и 5-тия сет, да си губи подаванията и т.н.
Влезе по-напред в корта от началото на 4-тия сет, съкращаваше разиграванията, въпреки че това не е неговата стихия и ето, че победи Тийм в игра, в която и двамата не са в свои води, което доведе и до не толкова красивия мач.
Та така, мачът не бе особено красив, но Ноле успя да победи, за разлика от Надал, който си игра неговата игра и загуби съответно красиво с драма и тайбреци.

Към дяволето мога да кажа, че съвсем не бива да се подценява 1/4 финала с Раонич. Играч, който не успя да бъде пробит от Чилич и Циципас (гъркът, който се очертаваше основно препятствие за Ноле преди финала след изтеглянето на жребия) и който спаси първите девет брекбола срещу Ноле. Федерер също бе доста опасен в това състояние, в което нямаше какво да губи.

Ноле все пак кара 33-тата си година и не ми се вярва, че би могъл да повтаря титли с по няколко мега изтощаващи физически двубоя (например 2012 и мачовете последователно с Мъри и Надал по над 5 часа всеки) или пък такива в ранните кръгове (2013 и невероятния 1/8 финал с Вавринка), така че всеки един мач дори и да не загубиш можеш значително да намалиш шансовете си за титла. Освен всичко останало, за разлика от предишните 7 триумфа, този път Ноле дойде и поизхабен емоционално от АТП Къп, нещо което никога не му се беше случвало преди. Отделно имаше и напрежение от това, че той е топ фаворит и че ако не вземе титлата, с предстоящ РГ, изоставането от Надал би станало доста голямо, дори непреодолимо.

И така юни е далеч, но до тогава откъм ГОАТски постижения ще следим дали Ноле ще задмине Сампрас по седмици номер едно в света. Следващата развръзка от този спор ще започне след три седмици, когато Джокович е заявен в Дубай, а Надал в Акапулко.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 18:43


Ноле отдавна доказа, че е най-добрият за 21-ви век, не е "гоат" - коментирано е защо, но е по-добър от всички, чийто основен период от кариерата е през 21-ви век.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   03.02.2020 14:07


На мен ми направи впечатление, че Ноле с годините сякаш опитва да скъсява разиграванията, доколкото го позволява стилът му, и да не се забърква в маратонските размени, с които бе известен преди. Със сигурност добра идея с оглед напредването на годинките и ожесточената битка за ГОАТ.

На мен финалът иначе ми хареса, Тийм се затвърди като опасен противник за голямата тройка и най-вече за Надал и Ноле. Предимството на Доминик е, че обича монотонните размени, при които няма толкова смяна на темпото и вариация, а вече има и фитнеса, за да се противопостави във формат 3 от 5 сега. Проблемът е, че на този турнир австриецът беше в позицията на хора като Вава, Бердих и Цонга от преди години - дори геройски да победиш един от тройката, след това идва следващият и т.н., накратко - мисия невъзможна. Докато Ноле си взимаше всички мачове почти протоколно, включително този с Федерер, и беше много по-свеж (най-вече психически) за финала.

За да бъдат катурнати големите трима от върха, трябва всички от младите да започнат константно да достигат крайните фази. Съвсем различно щеше да е, ако Джокович трябваше да играе поредни мачове с Циципас, Медведев и Тийм (или поне с двама от тримата), а не тоя кейкуок, който получи. Лошото е, че "балъците" обикновено излизат на пълни оборити срещу такива като Тийм, Гришо и Кирьос, а срещу Надал и Ноле са по-ниски от тревата и мачът е приключил още в съблекалнята...

За ГОАТ-ския дебат ми се струва въпрос на време Надал и Ноле да минат Федерер, като добавим Мастърсите и хед-ту-хеда, май Маестрото от ГОАТ ще отиде под номер 3 съвсем скоро.... Да не забравяме, че двамата продължават да трупат и седмииц като номер 1. Все пак имам някакво предчувствие, че Тийм може да се разпише най-сетне на РГ. На Надал никак няма да му е лесно, ако трябва да играе поредни мачове с него и Ноле например.

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   03.02.2020 14:47


Адаш, извън темата с два въпроса към теб.
1. Как оценяваш шансовете на Тийм да бутне Надал на РГ?
Лично за мен ако не го вземе този турнир Рафа няма да успее да стигне кота 20.
2. Играло ли се е някога на ГШ мач за трето и четвърто място?

Благодаря ти :cheers:

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   04.02.2020 14:02


Разбира се, че Тийм има шанс, но Надал си е основен фаворит. Шансовете на Тийм са около 30, 40% макс. Но няма да е изненада ако успее де.
И Надал никога не може да бъде отписван, не се научихте вече 15 години. 2021 г. също ще е фактор.
Никога не е имало мач за 3/4 място на ГШ.


Последна промяна Diavolo на 04.02.2020 14:03, променена общо 1 път



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   04.02.2020 15:49


Diavolo написа:
не се научихте вече 15 години.

Чакай сега защо ми се тросваш :dunno:
Изказвам лично мнение с оглед на формата на Джокович и идващите от долу млади попълнения. При здрав Ноле Надал има шанс единствено във Франция. И понеже Тийм е силен там, а и вече изгуби два финала именно от Рафата и затова те попитах. Евентуална загуба на неговия си турнир ще му повлияе със сигурност негативно върху по-нататъчната му кариера. И затова те попитах за компетентно мнение, като човек по-близо до тениса от мен. А ти веднага тръгваш с кой колко е учил 15 години :-(

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   04.02.2020 16:03


Diavolo написа:
Разбира се, че Тийм има шанс, но Надал си е основен фаворит. Шансовете на Тийм са около 30, 40% макс. Но няма да е изненада ако успее де.
И Надал никога не може да бъде отписван, не се научихте вече 15 години. 2021 г. също ще е фактор.
Никога не е имало мач за 3/4 място на ГШ.


И аз мисля, че Надал е 100% фаворит за РГ тази година и едно 90% за следващата, също на USO тази година при подобно стечение на обстоятелствата като 2017 и 2019. Федерер няма да печели повече шлемове, имаше златен шанс на Уимби миналата година, това е сигурно единственият мач на шлем в последните 5 (а може и повече) години, когато превъзхождаше Джокович и чоукна на дебело. При равни други условия Надал ще е с рекорда, Фед втори, Джокович трети или наравно с Фед(Ноле вече спечели поне два шлема, които не трябваше да печели - Уимби миналата година и АО сега, викам стига толкова вересии).


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   04.02.2020 16:28


Пристрастията ми в случая са отдавна известни. Въпреки това най-много би ме изкефило ако тримата завършат с равни шлемове. Надявам се съдбата да се погрижи подобаващо.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   04.02.2020 22:04


goro_levskara написа:
Diavolo написа:
не се научихте вече 15 години.

Чакай сега защо ми се тросваш :dunno:
Изказвам лично мнение с оглед на формата на Джокович и идващите от долу млади попълнения. При здрав Ноле Надал има шанс единствено във Франция. И понеже Тийм е силен там, а и вече изгуби два финала именно от Рафата и затова те попитах. Евентуална загуба на неговия си турнир ще му повлияе със сигурност негативно върху по-нататъчната му кариера. И затова те попитах за компетентно мнение, като човек по-близо до тениса от мен. А ти веднага тръгваш с кой колко е учил 15 години :-(



е защо да е само Франция, на УСО-то шансовете им са донякъде равни, това със сигурност не е запазен турнир за Джоко.

Иначе тоя Тийм както се е засвяткал, Надал вече не му е сигурна титлата на РГ.

Иначе това 20-20-20 изглежда напълно реалистично :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   05.02.2020 12:02


goro_levskara написа:
Diavolo написа:
не се научихте вече 15 години.

Чакай сега защо ми се тросваш :dunno:
Изказвам лично мнение с оглед на формата на Джокович и идващите от долу млади попълнения. При здрав Ноле Надал има шанс единствено във Франция. И понеже Тийм е силен там, а и вече изгуби два финала именно от Рафата и затова те попитах. Евентуална загуба на неговия си турнир ще му повлияе със сигурност негативно върху по-нататъчната му кариера. И затова те попитах за компетентно мнение, като човек по-близо до тениса от мен. А ти веднага тръгваш с кой колко е учил 15 години :-(


Надал на УСО е най-малкото равностоен на Джокович… Само на АО е видно по-слаб. Макар да са изиграли само 2 мача, но все пак 2 загуби са си 2 загуби, а тази от 2019 г. бе кошмарна. Но разликата не е голяма, бъди сигурен в това. Както не е такава и на клея в Париж. Там е обратното, но Джокович винаги ще има реален шанс, както и Рафа на хард корт. Не може така да се генерализира, единия да е чувствително по-добър от другия, няма такова нещо. :-)
Иначе не се гъзирай, нищо лошо не си казал, нито съм тръгнал нещо да те поучавам. Аз в случая генерализирах. Има две ''аксиоми'' Това важи за всички форуми и социални групи, нито си първия, нито последния който отписва Надал. А тези, които го отписват не е да не разбират. За мен ти също разбираш, спокс. Просто има някаква масова заблуда, която е вкоренена и не може и не може да се изкорени от мисленето у хората. Надал не може да има дълга кариера заради стила си и заради коленете си. И така е от 2009 г. насам, една и съща мантра всяка година. Понякога просто несъзнателно го пишете, просто защото е прието като някаква досадна чуждица. Няма проблеми. :-)
Аз само ще добавя, че ако за Надал ще става по-трудно на клея в Париж (най-вече заради фактора Тийм), то и на Ноле ще става все по-трудно на харда в Мелбърн. Не може да се гледа само от едната страна на нещата. Твърде много титли на магия взе Джокович и рано или късно това се връща, няма да е все така. ;-)


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.03.2020 21:18


Henman написа:
На мен ми направи впечатление, че Ноле с годините сякаш опитва да скъсява разиграванията, доколкото го позволява стилът му, и да не се забърква в маратонските размени, с които бе известен преди. Със сигурност добра идея с оглед напредването на годинките и ожесточената битка за ГОАТ.

На мен финалът иначе ми хареса, Тийм се затвърди като опасен противник за голямата тройка и най-вече за Надал и Ноле. Предимството на Доминик е, че обича монотонните размени, при които няма толкова смяна на темпото и вариация, а вече има и фитнеса, за да се противопостави във формат 3 от 5 сега. Проблемът е, че на този турнир австриецът беше в позицията на хора като Вава, Бердих и Цонга от преди години - дори геройски да победиш един от тройката, след това идва следващият и т.н., накратко - мисия невъзможна. Докато Ноле си взимаше всички мачове почти протоколно, включително този с Федерер, и беше много по-свеж (най-вече психически) за финала.

За да бъдат катурнати големите трима от върха, трябва всички от младите да започнат константно да достигат крайните фази. Съвсем различно щеше да е, ако Джокович трябваше да играе поредни мачове с Циципас, Медведев и Тийм (или поне с двама от тримата), а не тоя кейкуок, който получи. Лошото е, че "балъците" обикновено излизат на пълни оборити срещу такива като Тийм, Гришо и Кирьос, а срещу Надал и Ноле са по-ниски от тревата и мачът е приключил още в съблекалнята...

За ГОАТ-ския дебат ми се струва въпрос на време Надал и Ноле да минат Федерер, като добавим Мастърсите и хед-ту-хеда, май Маестрото от ГОАТ ще отиде под номер 3 съвсем скоро.... Да не забравяме, че двамата продължават да трупат и седмииц като номер 1. Все пак имам някакво предчувствие, че Тийм може да се разпише най-сетне на РГ. На Надал никак няма да му е лесно, ако трябва да играе поредни мачове с него и Ноле например.


Да, напълно съм съгласен. Мисля и че една от причините Ноле да се откаже срещу Вава на УСО беше, че именно го чакаше супер труден рейд от мачове Вава-Медведев-Федерер-Надал и осъзнаваше, че дори и да превъзмогне контузията в един или макс два мача, титла нямаше как да има. Така, че да Надал и Джокович са уязвими, но от много тесен кръг играчи, а те пък са уязвими от всички, както казваш ти.

Последната седмица показа, че Надал и Ноле обаче не са уморени да печелят дори и АТП 500 взимайки два от най-престижните турнири от този ранг. И докато Рафа игра с не особено претенциозни съперници, то Ноле оцеля срещу двама от топ 10 във форма и с титли по-рано през месец февруари.
Колебания през този месец показаха Медведев, Тийм и Зверев, а Федерер ще отсъства до сезона на трева.
Ноле задържа номер едно поне до края на Индиън Уелс и остава съвсем малко да достигне Сампрас с 286 седмици. След 12 дни започва маратона от 5 мастърса, РГ, Уимби, ОИ, още два мастърса и УСО в края на лятото.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 111 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг