Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20.04.2024 06:31



Отговори на тема  [ 111 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Australian Open 2020 - тема за коментари 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   31.01.2020 14:54


Странен мач и не много качествен. Айде, Зверев го знаем, че е дефанзе (въпреки чудовищния му ръст), ама от Тийм очаквах по-атакуваща игра. Нещо към края на третия сет (преди тайбрека) изглеждаше изчерпан, след това в 4-ия игра доста по-добре. В MTF вече му викат ThiemBreak:))))) Дано има два или повече тайбрека в неделния мач. Ако сервира като днес обаче и прави толкова ънфорси, шансовете му вместо 20%, колкото са сега, ще намалеят до към 2:)

Така или иначе, нищо фатално, Ноле трябва да спечели още 5 шлема, за да надмине Федерер, няма да е лесно. Ако Надал беше спечелил тук - Game Over, щото тазгодишния РГ му е в кърпа вързан.

Утре съм за МногоРуса, но и Кенин да бие, ще е ОК. Не съм ѝ фен, но я уважавам, защото "the number of fucks she gives=zero, zilch, zip, nada, nothing."


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   31.01.2020 16:18


MCStranger написа:
Странен мач и не много качествен. Айде, Зверев го знаем, че е дефанзе (въпреки чудовищния му ръст), ама от Тийм очаквах по-атакуваща игра. Нещо към края на третия сет (преди тайбрека) изглеждаше изчерпан, след това в 4-ия игра доста по-добре. В MTF вече му викат ThiemBreak:))))) Дано има два или повече тайбрека в неделния мач. Ако сервира като днес обаче и прави толкова ънфорси, шансовете му вместо 20%, колкото са сега, ще намалеят до към 2:)

Така или иначе, нищо фатално, Ноле трябва да спечели още 5 шлема, за да надмине Федерер, няма да е лесно. Ако Надал беше спечелил тук - Game Over, щото тазгодишния РГ му е в кърпа вързан.

Утре съм за МногоРуса, но и Кенин да бие, ще е ОК. Не съм ѝ фен, но я уважавам, защото "the number of fucks she gives=zero, zilch, zip, nada, nothing."


твърдо Кенин и Тийм .... Надал има шансове и на УСО при добро стечение на обстоятелствата, битката за ГОАТ се очертава интересна ....


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   31.01.2020 23:29


гоата според вас от шлемовете ли зависи, дори надал и джоко да го минат което май ще стане, общия брой титли над 100 за Федерер и над 300 седмици като номер 1 трудно ще го минат там, а тези рекорди за мен също също са доста важни комплекстно или общо погледнато в цялата картина да се изразя, споровете пак ще се рааздвоени и всеки ще си защитава неговия човек :-)


Последна промяна juve на 31.01.2020 23:35, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   31.01.2020 23:45


juve написа:
гоата според вас от шлемовете ли зависи, дори надал и джоко да го минат което май ще стане, общия брой титли над 100 за Федерер и близо 300 седмици като номер 1 трудно ще го минат там, а тези рекорди за мен също също са доста важни комплекстно или общо погледнато в цялата картина да се изразя, споровете пак ще се рааздвоени и всеки ще си защитава неговия човек :-)



Ами и според мен не са, ако разликата е една или най-много две ...обаче кое се гледа след това???... ти си казал общия брой титли, ОК, ама Фед има по малко Мастърси от Надал и Джоко и разликата ще нараства, а те са най-важните след шлемовете:

ГШ:
Фед - 20
Надал - 19
Джоко - 16

Мастърс + ТМЦ
Джоко - 39 (34+5)
Надал - 35 (35+0)
Фед - 34 (29+6)

Другото също по важно от самата бройка титли е H2H - есе пак това е индивидуален спор ... Федката и там отстъпва и на Надал и на Джоко:

H2H
Надал - Фед - 24-16
Джоко - Фед - 27-23
Джоко - Надал - 29-26

Сложни са нещата ... :-D


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 12:55


Много лошо се бъгна Гарбинье.. :unsure:
Гледах от малко след началото на 2рия сет, тотално ѝ се разпадна играта след успешния 1ви сет.
Дали от нерви, дали физчески не беше добре - май 1вото. :-(

Все пак, браво на Кенин за добрата игра! Американка, и то не от "горилест" тип, добре е. :-D


 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28640
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 13:08


Поредна изненада във финал при жените и не знам вече коя тенисистка записа първи ГШ в кариерата си за последните 2, 3 години. :outofspace:
Кенин разкри всички слабости в играта на Гарбине. Нещо, което другите и опонентки не успяха. Изненадах се и аз, че така се бъгна, но победата на Соня не подлежи на съмнения. Надигра я по всички показатели във втория и третия сет. Жените си остават чиста химера за прогнозиране.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28640
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 13:22


Мугуруса се самоуби с тия двойни грешки. Ключовия момент бе при 2-2 и 0-40 на сервис на София. Измъкна се по шампионски начин. Голям перде е Кенин. След това Гарбине така и не се възстанови от шока. Много рано взима топката Соня, опасна е и от двете страни, добра е в защита. Абе завършен играч, както обича да казва Драгиев. ;-)
Честито на Балетчето.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 14:22


браво на Кенин честит и шлем, много мотивирана и направо изяде като питбул Мугуруса последните два сета, дано само не е поредната с един шлем и толкоз или два като повечето, ама при жените ще има още изненадващи шлем шампионки, разнообразие колкото искаш,че при мъжете мумиите още не се дават :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 15:06


Balleta написа:
както и очаквах много по стабилната Кенин разби фаворитката на публиката Коко Гоф.

От това което гледах до тук, Кенин и Халеп показват най-добър тенис, не съм гледал схемата, знам, че евентуално Кенин ще отиде на полуфинал с Квитова, но за мен си е дори скрита фаворитка за титлата.



...благодаря за вниманието :yes: :-D


Последна промяна Balleta на 01.02.2020 15:07, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 16:14


Balleta написа:
Shifter написа:
Balleta написа:
както и очаквах много по стабилната Кенин разби фаворитката на публиката Коко Гоф.

Първия сет Коко се измъкна, като обърна след като падаше с брейк, но втория Кенин бе безпощадна, а в третия малката тотално сдаде багаже и отнесе геврек.

Малко ми е странно да приема, че 15 годишна девойка удря сервис със скорост 119 мили, а в същото време Шварцман играеше с Джоко и биеше по слаби сервиси от нея :outofspace:

Също малко дразнещо е това фаворизиране на малката, в студиото на ЕСПН, Евърт и Шривър даже не си правиха труда да скрият симпатията си, въпреки, че на корта бяха две американки.

От това което гледах до тук, Кенин и Халеп показват най-добър тенис, не съм гледал схемата, знам, че вентуално Кенин ще отиде на полуфинал с Квитова, но за мен си е дори скрита фаворитка за титлата.

Просто за много хора маймунчето Гоф е следващата Горилямс - и аз не разбирам как хората може да харесват подобни "жени", но както се вижда, и в нашия форум има техни фенове. Ако Гоф го кара така обаче не мисля, че ще стигне нивото на горилите - силовата игра много се отразява на тялото и вероятно бързо ще се амортизира.


Отиваш прекалено далече - тя още не е жена, а дете и идвята за "харесване", като жена дори не стои на дневен ред. Отделно да обиждаш 15 годишна на маймунче е твърде грозно - явно нямаш деца ....

Еее, що бре!? Ние на нашата малката Васи (ще става на 4 години в края на март 2020, другия месец) понякога ѝ викаме "маймунка сладка/малка" и т.п. - не е обидно, поне в нашия случай, а е от любов. :-)
Но ако става дума за негърче, вярно малко е обида това - а в САЩ може даже и много обидно да е. :unsure:


 
ICQ YIM WWW
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 24.08.2012 06:26
Мнения: 693
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 16:29


Какво става с този форум - половината имаме дъщери, родени март месец :-D

Иначе се радвам за Кенин. Имах чувството и се надявах ,че ще бие Мугуруса. Страшен характер има малката, тотално надигра испанката в третия сет.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 17:24


уникална снимка на Мугуруза ... супер атлетизъм ...





 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   01.02.2020 17:36


juve написа:
браво на Кенин честит и шлем, много мотивирана и направо изяде като питбул Мугуруса последните два сета, дано само не е поредната с един шлем и толкоз или два като повечето, ама при жените ще има още изненадващи шлем шампионки, разнообразие колкото искаш,че при мъжете мумиите още не се дават :laugh:


е то при жените отдавна е така, последните с повече от 2 титли са Клайстерс, Винъс, Серена и Маша, като изключение от правилото е Кербер, която е с три.

Други за последните 10 години:

Азаренка, Квитова, Мугуруза, Халеп, Осака - 2
Скиавоне, Стосър, Ли На, Пенета, Бартоли, Возняки, Остапенко, Слоан, Барти, Андреску, Кенин - 1


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 01:15


speranza написа:
Какво става с този форум - половината имаме дъщери, родени март месец :-D

Иначе се радвам за Кенин. Имах чувството и се надявах ,че ще бие Мугуруса. Страшен характер има малката, тотално надигра испанката в третия сет.


Не знаех, че имаш дъщеря, нека стане добра спортистка! :-)

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 14:28
Мнения: 2587
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 08:34


speranza написа:
Какво става с този форум - половината имаме дъщери, родени март месец :-D

Иначе се радвам за Кенин. Имах чувството и се надявах ,че ще бие Мугуруса. Страшен характер има малката, тотално надигра испанката в третия сет.


Ами не са само дъщери ;-) Синът ми става на 4 точно след месец- на 2ри март, така че имаме и кавалер за вашите малки дами.

Поздрави!

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 24.08.2012 06:26
Мнения: 693
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 11:42


TheExorcist написа:
speranza написа:
Какво става с този форум - половината имаме дъщери, родени март месец :-D

Иначе се радвам за Кенин. Имах чувството и се надявах ,че ще бие Мугуруса. Страшен характер има малката, тотално надигра испанката в третия сет.


Не знаех, че имаш дъщеря, нека стане добра спортистка! :-)



Мерси, дано е по-добра спортистка от мен :-)

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 24.08.2012 06:26
Мнения: 693
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 11:46


A.Agassi написа:
speranza написа:
Какво става с този форум - половината имаме дъщери, родени март месец :-D

Иначе се радвам за Кенин. Имах чувството и се надявах ,че ще бие Мугуруса. Страшен характер има малката, тотално надигра испанката в третия сет.


Ами не са само дъщери ;-) Синът ми става на 4 точно след месец- на 2ри март, така че имаме и кавалер за вашите малки дами.

Поздрави!


Да ти е жив и здрав! Какъв е този мартенски бейби бум във форума, какво е това чудо :-D :moufan:. :love:

Може да си направим лятна среща на форума с децата.
(Сори за спама :innocent: )


Давай, Ноле!!!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 14:35


НикУй не пишете, Ноле феновете!? :unsure:
Що тъй? Страх Ви е да не го изкаръщите Джоката с писания ли? :-D (неписане от суеверие?)

Малии, аз спрях да гледам, че дойдоха жената и детето, и пуснахме филма с ангели/демони/дяволи по бТВ (с Ръсел Кроу като гадняр и Колин Фарел от добрите) ама Джоката много лошо се бъгна от средата на 2рия сет натам.. :-( :-o
Гледам, че въпреки загубата И на 3тия сет Джоката обаче после е качил нивото, това е добре. :-)
Реших, че минава в режим "пишем го дъждовен" денят/мачът -- финалът!! -- беше сложил много тъжна, измъчена физиономия някъде при 0:4 в 3тия сет, ама не би, стегнал се е. :-D

Добра идея, момичета! :-)
Нашата малката много обича да ходи на разни места, ако там има детски кътове/площадки, и особено други дечица. :-)


Последна промяна Naki на 02.02.2020 14:38, променена общо 5 пъти



 
ICQ YIM WWW
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 24.08.2012 06:26
Мнения: 693
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 14:49


Новак игра много слабо през голяма част от мача и поредният (за един от тримата големи) вълшебен тайм аут го съживи. Някакси ми горчи тази победа. Радвам се де, ама не стана хубав мач и малко на магия би Джоко.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28640
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Australian Open 2020 - тема за коментари   |   02.02.2020 15:33


Излъга го Ноле. Това бе първия истински тест за Джокович в турнира и тежък физически мач и се видя и че той не е стена и робот, изживя своята криза в хода на мача и в края му стана по-свеж, обикновено така става. Докато Тийм започна бавно и завърши лошо. Неговия пик бе по средата на мача, а това е най-лошия възможен момент. Има още да учи и то това е как да си прави турнирите по-леки, да печели по-лесно. Защото Тийм загуби финала далеч преди да го изиграе. Поне на хартия. Тежък мач с неизвестния Болт (?!), загуби сет и от Фриц. С Рафата е ясно, после Зверев, той не е лек, ама на финала тези 5 часа прекарани повече на корта тежат. Много малко не остана на Тийм да върне пробива в петия сет, имаше първи шанс и в четвъртия сет, но Джокович просто игра по-добре в тези два последни сета. Това е поредния петсетов мач, който Ноле необяснимо поне за мен според развоя на срещата и играта в него го измъква. Определено е най-големия тактик и хамелеон в историята на играта. Като цяло обаче не ми хареса финала, твърде много брак и твърде малко моменти имаше когато и двамата по едно и също време играеха на най-доброто си ниво.
17 титла на Ноле, така Федерер е притиснат още повече, защото да Надал е много по-близко, а и предстои Ролан Гарос, обаче Джокович е тенисистът, който на хартия поне има по-реалните шансове да го задмине, защото печели и на хард корт и на трева много по-лесно отколкото Рафа. За Роджър ще остане един последен отпор на тазгодишния Уимбълдън, където ще хвърли всичко останало в него и това ще му е лебедовата песен за мен. За Ролан Гарос е много рано още да се говори. Фаворитите са ясни, Надал, Тийм и Джокович. Въпросът е къде в схемата ще попадне Тийм. При Рафа или при Ноле.
Джокович пък отново стана номер 1, измествайки Рафа. За това помогна много и АТП Къп в началото на годината. Така Джокович е без загуба през календарната 2020 г. до тук.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 111 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг