Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:26



Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Без Индиън Уелс, наред е Маями (без тенис до Юни) 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 Без Индиън Уелс, наред е Маями (без тенис до Юни)   |   09.03.2020 14:04


Отмениха ИУ с пост в социалните мрежи, ей така от нищото. Играчите са в шок, нещо като цирка вчера със Серия А.
За Маями не се знае нищо, но има голяма вероятност да последва същото. Интересно обаче как така решиха да отменят ИУ, а всички останали спортни събития в щатите си ги има и нищо не е спирано?! Можеха да играят и без публика например. Публиката е най-важна в колективните спортове, не толкова на синглите.
Оставиха си вратичка за евентуално някоя друга дата през годината, ама за мен това е мало вероятно предвид претоварения календар тази година и заради олимпиадата.
Прекалено прибързано според мен, не знам вече...


Последна промяна Diavolo на 26.03.2020 04:30, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   09.03.2020 17:06


Продължавам да мисля, че това е паник решение, без да се влага много мисъл. Калифорния не е толкова засегната. От друга страна, Флорида е друга бира и там почти сигурно турнир няма да има.
Но винаги могат да излязат от решението с игра без публика. Да, естествено, че няма да е същото и че ще е стерилно, но пак казвам, това е индивидуален спорт. Няма да загубят от ТВ права, защото телевизиите не ги вълнува дали има или няма публика. Освен ако рейтингите не паднат, защото хората искат и емоции, но няма да е толкова фрапантно и фатално за тях.
Започвам да си мисля, че си имат задна вратичка. ИУ се води за 'петия шлем', за най-престижния Мастърс и има най-добрата инфраструктура. Абсурд при толкова вложени пари да е нулева година за тях. Най-логичното нещо е да жертват азиатските турнири през есента и тогава да набутат там ИУ и Маями. За ИУ съм на 90% сигурен. А и никой няма да смее да пътува в Китай тази година, така че тези турнири там са си обречени на провал.
Въпросът е какво правим с клея? Защото клея в Европа няма къде да бъде преместен. Или се игра април/май или е аут.
Монте Карло ми е под сериозно съмнение. Да кажем, че на 70/80% няма да се проведе. За Рим е ясно отдавна, че няма да го има (въпреки че не е обявено официално). Мадрид ми е 50 на 50, не мога да кажа. От Ролан Гарос казаха недвусмислено, че турнир ще има и няма да се пипа, ама това беше вчера. Ако има наредят отгоре перуките какво да направят? Но Ролан Гарос е твърде далеч, дотогава аз съм сигурен, че ще има драстично намаляване на броя новозаразени спрямо сегашния курс (ние в момента сме в пиковата фаза за Италия и страните и съседки), освен това има сигнали за положително лечение на по-тежки случаи с експериментални медикаменти. Просто се надявам да открият лек.
Не могат да се правят никакви трайни прогнози, всеки ден картината се променя, непрекъснато излизат нови дистрикции за какво ли не.
Но наистина недоумявам защо не пробват с тенис без публика. Та те в сърцето на пиковата зараза (Италия) проведоха купа Дейвис по този начин. Играчите не се докосват така или иначе. Кърпите сами ще си ги вземат. Подавачите на топки ще са с ръкавици или просто играчите ще си ги гонят (какво толкова) и имаме решение. Без пресконференции. Идва тенисиста, тренира, играе и си заминава. Няма публика, няма журналисти, няма пряк контакт с други хора, както е например във футбола, където ме изумиха, че са забранили ръкостискането ама то те като вкарат гол си обменят тонове течност като се прегръщат и целуват, да не говорим, че непрекъснато има пряк контакт. И къде са 22 човека, къде с 2ма, които дори не се докосват.
Ако в ИУ така бързо канселираха и то без никакви сериозни предварителни индикации, то си мисля, че имат тайна договорка с АТП и турнир ще има, но след няколко месеца за сметка на Китай.
Но за клей турнирите аз лично не виждам основателна причина да не се играят (освен ако не се банне целия спорт в Европа), защото начин има!

Вие какво мислите?


Последна промяна Diavolo на 09.03.2020 17:18, променена общо 2 пъти



 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   10.03.2020 03:01


В момента е в ход някаква изключително абсурдна и идиотска глобална манипулация - идиотска като смисъл, но много зловеща като замисъл.

Целта - все повече ми се струва и ако греша, ще е страхотно - е да се установи ГЛОБАЛНО нещо като военен режим, под претекста на "карантина". + евентуално и да се направят поредни огромни финансови удари от фалити на немалко бизнеси, както става при всяка предварително нагласена криза.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   10.03.2020 14:14


ново шест. От Маями нямат намерение да канселират Маями Опън във Флорида. :о
Макар че засега това нищо не значи, както добре знаем... Но все пак е някакъв добър знак.
Специално за Европа обаче съм сигурен, че ако има изобщо турнири, то те ще са без публика. И аз лично не знам за кой път ще го кажа и тук и на много други места, тениса спокойно може да се играе и без публика, това не е колективен спорт. Пристигат тенисистите и щабовете им, настаняват се в хотела, не щъкат никъде другаде. Персонала в хотела да е защитен и за тях самите и за гостите (има си начини, да не изброявам). Тенисистите отиват само на кортовете за да тренират и играят. Няма публика, няма журналисти, няма пресконференции. По време на мача има само съдии (главен и по линиите). Без деца помощници или ако ги има все пак да са с ръкавици. Играчите сами се грижат за кърпите си, а за гоненето на топки според зависи дали има или няма деца подавачи. Ест. без ръкостискания между играчите и съдията.
Ами аз лично не виждам къде е огромната опасност при всички тези мерки, но при такава зараза общо взето първо се реже и после се мисли, което също го разбирам донякъде.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   12.03.2020 05:15


Изтече инфо от туит на Фонини до баща си, че Маями Опън няма да има.
Още няма официално потвърждение.
Излезе и друг туит според Скай спорт Италия, че утре ще се вземе решение следващите 6 седмици без никакъв тенис! :outofspace: :no:
т.е. и Монте Карло ще изгърми.
Барселона е точно след тези 6 седмици и е 50 на 50.
от Барселона твърдо са решили да има турнир, но то не зависи само от тях...


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   17.03.2020 20:28


RG: 20 Sep - 4 Okt
Веднага след USOpen
Бързата адаптация от Щатите и твърдата настилка към Франция и клея ще е голямо предизвикателство.
Интересна година се очертава.

Уимбълдън не го виждам да се състои. Британците са неадекватни и добре че са на остров да се самоизолират и да си горят.
Ако го преместят след РГ Октомври - ще е чуден график...


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   17.03.2020 20:41


Ако го направят октомври ще трябва да се играе два месеца. Всичкото мач под покрив, иначе никакъв шанс.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   18.03.2020 04:27


Според мен ще има още промени... Може и УСО да преместят. Те американците са 1 месец след Европа и при тях пикът ще е чак Май. Ако Тръмп им наложи карантина ще се оправят.
Но пък защо да си променят датите... И те са едни от четворката, с еднаква тежест са. А и американци да си променят програма заради французи трябва да го видя това, хаха
Ако приемем, че ще са един след друг наистина ще е интересно и безпрецедентно.
Аз се радвам, че не нулираха Гароса, защото бе ясно, че няма как да се проведе Май месец при положение, че френския пик ще е Април и няма да се оправят до края на Май.
Дано и Уимбълдън оцелее, там ще е трудно обаче заради неадекватните мерки на Джонсън. Който обаче веднага след като Тръмп му сложи ключ и клекна и промени политиката...
WTA няма да провежда турнири до 2 май, а ATP до 27 април, но според мен и двете организации ще отложат всичко до Юни. А там вече ще се мисли на парче, което може да оцелее и кое не.
Значи точно между Уимбълдън и US Open има близо месец и половина време да се набутат поне 2 от Мастърс 1000 турнирите на клей. Вместо разни там Хамбург, Кицбюел, Бащад, Гщаад и пр. Но пък Август месец са и двата хард турнира в Канада и Синсинати. Не знам, ще падне голяма драма с тия турнири. Много пати ще се загубят, всеки ще тегли чергата към себе си.
Лошото е, че нашия София Опън съвпада точно с новите дати за Ролан Гарос и съответно гърми ако не бъде преместен. Цветков е писал до ATP, би трябвало да променят датите.
Обачеее тук има една голяма неизвестна. МОК упорито продължават да твърдят, че Олимпиадата ще се проведе по план график и видите ли, тя щяла да бъде символ как хората побеждават вируса?! А аз си мисля, че Томас Бах може и да има някакво инфо на уше, че ще има лек дотогава. Точно в Германия са в доста напреднала фаза с някакво лекарство на Рош (швейцарци), което давали отлични резултати, имаше инфо дори по ZDF. Та ако има въпреки всичко олимпиада, то клей мастърсите ще изгърмят с нулев сезон.
Обаче колкото и да се инати Бах, ако не се открие лек, то няма как според мен да има олимпиада, защото пикът за повечето държави в южното полукълбо ще е когато ние тук в Европа почнем да се чистим. И как ще съберат стотици хиляди фенове от цял свят + десетки хиляди спортисти, нагъчкани в олимпийското село умът ми не го побира. Има време до края на Юли, но има адски много други важни неща. Ами кога ще се проведат квалификациите за олимпиадата? Много квоти не са попълнени, а до края на Април абсолютно никакъв спорт няма да има никъде. А и нали спортистите трябва да имат състезателен ритъм, първо да тренират, второ да имат някакви състезания и пр. Не може от дивана вкъщи хайде на олимпиада. А в момента и тренировките са забранени. Повечето спортисти тренират вкъщи, ама не всички имат палати с тренажори и пр.
Абе хаосът е пълен. Ще видим.


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   18.03.2020 21:39


Официално без тенис до 6.06. и замразяване на ранкинга.
Аз имах билети за Мадрид, но уви няма да мога да гледам.
Интересно е че както тенисът отмени Индиън Уелс и от там всичко останало почна да се отменя, сега пак тениса първи прекратиха много отрано нещата. Все пак вчера УЕФА казаха, че се надяват до края на юни да приключат първенствата, а това означава че се надяват от началото на май да бъдат подновени... Ако Европа овладее положението с тайминга на Китай би трябвало към средата на април да се нормализират нещата...
Ясно е че спорта изобщо не е важен, нека първо да можем да живеем нормално, а след това и да видим икономическите последици, и все пак е интересно как ще се третират седмиците на Ноле като номер едно в този период.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями   |   19.03.2020 01:59


За съжаление няма да се оправим до Април. Пикът в Италия ще е на 25.03, след което кривата най-накрая ще почне да пада и Май месец би трябвало да се изчистят (но да си останат затворени, т.е. да не допускат чужденци, докато и те не си изчистят градинката). Но за повечето европейски държави пикът ще е Април, а общо за света, Май.
Аз лично преди началото на Юни не вярвам нищо никъде да почне. В Италия дават смели прогнози за 2 май, но те могат да го заявят, защото по някое време през Май трябва да са сега както са в Китай. Лошото е, че където и да подновят мачовете ще е без публика. Поне първенствата. На мен футбол без публика не ми се гледа, просто е негледаемо. Вярно по-добре без нищо, ама няма тръпка просто. Не знам какво мислят за ЛЕ и ШЛ. Ако и те ще са без публика, направоооо, ужасно.
Идея си нямам дали ще броят седмиците на Ноле. И как после ще изчисляват ранглистата. Но засега си имаме рейс от малкото проведени до тук турнири и Ноле е убедително начело.
Най-неприятното за мен е, че целия клей сезон изгоря. А мачовете на клей са особена тръпка и стават неповторими зрелища.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями (без тенис до Юни)   |   01.04.2020 17:33


Канселираха Уимбълдън! :cry: :dunno:


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями (без тенис до Юни)   |   02.04.2020 04:13


никакви ГШ няма да се играят тоя сезон.
Коефициентите и на букитата да се състоят РГ и ЮСО падат все по-ниско.

Като че Федерер си го поръча този вирус да му опази рекордите - ГШ и седмиците , с които още тази година можеше да се раздели, предвид формата и подготовката, която имаха и Джокович, и Надал.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Без Индиън Уелс, наред е Маями (без тенис до Юни)   |   02.04.2020 14:23


Нека не избързваме още... Зависи от глобалната картинка все пак. Сега сме 2 април.
До Август/Септември има много време.
Засега официално се знае само, че до 13 юли няма да има тенис, т.е. без сезон на трева.
Но да големия проблем са полетите, т.е. какво ще е положението с границите...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг