Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 02:58



Отговори на тема  [ 286 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
На АО вече официално погребаха тениса 
Автор Съобщение
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 12:54


Е нея де, очевидно я депортираха като се разшумя около Джоко, ама защо са я пуснали със същото изключение? Явно и на нея ѝ слугуват.

Иначе разбира се че не съм се задълбочил толкова във фактите като вас, явно има много недоразумения по веригата от всички страни, но основните факти, които аз виждам са следните:
- Джокович получава виза за Австралия (очевидно издадена от австралийските власти, нали, не си я е напечатал сам) на база изключение от изискването за ваксиниране
- При влизането му, същите австралийски власти му отменят визата, защото вече са на мнение, че не се класира за изключение
- Съдът отменя отмяната на визата, като приема че не е направена законосъобразно (за целите на тезата ми няма никакво значение дали е гледал по същество или отмяната е на чисто процедурно основание)
- Понеже горните факти означават, че Джокович има валидна виза, която му дава право да играе на турнира, той е допуснат да тренира на кортовете
- Министърът на инклужъна и не знам си там още какво има право едностранно да отменя визи, без да е необходимо да има някакви конкретни нарушения, той явно има право на преценка (признавам че това не съм го чел в детайли, с такова впечатление останах от това което чух/прочетох, но не съм влизал в подробностите)
- Въпросният министър издава решение, с което отменя визата, с аргумент че Джокович е опасен за общественото здраве. Не с аргумент че има нарушения в процедурата, не с аргумент, че е излъгал/извършил е престъпление или нещо подобно, а с аргумент че е опасен за общественото здраве
- Няма абсолютно никакво съмнение, че Джокович по никакъв начин не е опасен за общественото здраве в Австралия - в момента не е заразен, тенисистите ги тестват, тренират при определени условия и т.н. Най-малкото със сигурност Джокович не е по-опасен за общественото здраве от останалите тенисисти на турнира.
- Това на мен ми говори, че е взето едно политическо решение и се е търсело с какво да се аргументира това решение. Решението е взето еднолично от министъра, за да отговори на обществените настроения. Нещо подобно правеше редовно Бойко в България и някак не го възприемахме за пример за демокрация и правилен начин на управление.

Това е историята според мен, като в случая изобщо не коментирам дали Джокович е лъгал за нещо, дали се е държал както трябва, дали семейството му е наговорило куп глупости и т.н. Всичко това са странични обстоятелства, които би трябвало да се отразят на общественото мнение и оценката за Джокович на хората, но не и на самата процедура (освен ако, естествено, не се установи че Ковид теста му е фалшив, тогава е друго, но аз поне не знам австралийските власти да са установили такова нещо и да са обосновали с него решенията си).


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 18.06.2012 10:15
Мнения: 400
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 13:09


Прав си за всичко, но изпускаш, че по същество Джокович не е отговарял на правилата за влизане в страната и това, че е издадена виза, не може да промени ситуацията - не е първият, който получава виза и после я анулират. И в тази връзка е важно, че при първото съдебно решение това изобщо не е коментирано и отмяната е на процедурни основания. Дали издаването на визата е било признак на некадърност, слугуване, комбинация от двете или нещо друго - тук няма как да сме сигурни, но е погрешно.

Също така всички обстоятелства, които наричаш странични, не са толкова странични, ако погледнем колко широки правомощия има министърът при анулирането - друг е въпросът дали ще се позове или не на тях изрично, както и какво ще вземе предвид съдът - мисля, че още не са излезли мотивите.

За мен това правомощие на министъра е до голяма степен произволно, но ние не сме прецедентна система и по същата причина на мен ми е странно, че отмениха първото анулиране на визата с концепцията за "procedural fairness", на която предполагам и ти би се учудил, ако го видиш в българско съдебно решение. Освен това не е съвсем като с Бойко, защото австралийците са в огромното си мнозинство съгласни и подкрепят това решение, да не кажем, че това може да е надделяло. Смятам, че трябваше да процедират по единствения възможен начин - по procedurally fair начин да му напишат, че не е имал изначално право да влиза, защото 1) преболедуването не е основание за exemption; 2) не може да иска exemption на 16.12, след като срокът е до 10.12; 3) всички лъжи, неясноти и противоречия, в които се вкара допълнително - лъжата в декларацията, че не е пътувал 14 дни преди полета си, собствените му признания, че на 18.12 е нарушил карантината, обоснованите съмнения около теста и т.н. Това са факти, които не могат да се преборят. Защо министърът не е избрал този път - според мен най-вече защото това би значело да се признае, че организаторите на турнира носят своята вина, но и чисто юридически - защото колкото по-общо е формулирана заплахата, толкова по-трудно може да падне пред съд, докато в противен случай може пак да извадят някакви нелепи процедурни аргументи, които да минат.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 13:37


Ами съжалявам, ама Спърса си го е казал просто и ясно, а Фогела пак се оплита в някакви детайли (досущ на форумния Nole), което всъщност хич не показва да е прав...
С това впечатление оставам от последните две мнения...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 18.06.2012 10:15
Мнения: 400
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 13:40


Щом за теб има нещо неясно в това, че преболедуването не е основание да влезеш в Австралия, нямам какво повече да ти кажа : )


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 15:18


Това още 1000 пъти да го напишеш, няма да го направиш истина.
Само ще припомня, че последния ти аргумент бяха думите на поредния костюмиран австралийски бай хуй, който твърдя, че това с преболедуването важало само за австралийци (въпреки, че никъде! не е упоменато т.е. джокович, ворочова и др. е трябвало сами да се сетят и както двете независими медициснки комисии също не са се сетили) понеже било трудно да се валидират тестове направени в други държави. А как се валидират поставени ваксини в чужбина, бе байчоу ?!?! Щеше да е смешно, ако не беше жалко.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 15:25


spurs написа:
Това на мен ми говори, че е взето едно политическо решение и се е търсело с какво да се аргументира това решение. Решението е взето еднолично от министъра, за да отговори на обществените настроения. Нещо подобно правеше редовно Бойко в България и някак не го възприемахме за пример за демокрация и правилен начин на управление.


Точно така. Защитата на австралийският министър в съда размяташе статии на ББС и Гардиън от 2020г "доказвайки" какъв антиваксър е Ноле. Пародия, дъно, под дъното... Мотивите на съда както и фогела е отбелязъл още не са излезли, но от това, което аз видях, то съдиите решиха, че министърът си е в правото да вземе такова решение, а до колко е справедливо решението сама по себе си, не е от тяхната компетенция. С други думи, случи се това, което си мислим, че се случва в Северна Корея, само че в... Австралия.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 18.06.2012 10:15
Мнения: 400
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 15:33


Nole написа:
Това още 1000 пъти да го напишеш, няма да го направиш истина.
Само ще припомня, че последния ти аргумент бяха думите на поредния костюмиран австралийски бай хуй, който твърдя, че това с преболедуването важало само за австралийци (въпреки, че никъде! не е упоменато т.е. джокович, ворочова и др. е трябвало сами да се сетят и както двете независими медициснки комисии също не са се сетили) понеже било трудно да се валидират тестове направени в други държави. А как се валидират поставени ваксини в чужбина, бе байчоу ?!?! Щеше да е смешно, ако не беше жалко.


И ти като Новак не си прочел правилно, но както сам каза - всяко чудо за три дни : )


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1714
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 19:45


И понеже тенисът (и изглежда скоро това ще важи за целия професионален спорт) е официално погребан - на мен ми е все тая койо "ваксинирано" робо-зомби ще "спечели" "турнира".


Последна промяна Dobril на 17.01.2022 19:46, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 20:13


Nole написа:
spurs написа:
Това на мен ми говори, че е взето едно политическо решение и се е търсело с какво да се аргументира това решение. Решението е взето еднолично от министъра, за да отговори на обществените настроения. Нещо подобно правеше редовно Бойко в България и някак не го възприемахме за пример за демокрация и правилен начин на управление.


Точно така. Защитата на австралийският министър в съда размяташе статии на ББС и Гардиън от 2020г "доказвайки" какъв антиваксър е Ноле. Пародия, дъно, под дъното... Мотивите на съда както и фогела е отбелязъл още не са излезли, но от това, което аз видях, то съдиите решиха, че министърът си е в правото да вземе такова решение, а до колко е справедливо решението сама по себе си, не е от тяхната компетенция. С други думи, случи се това, което си мислим, че се случва в Северна Корея, само че в... Австралия.

Вече И във Франция!! :outofspace: :-x

https://www.marca.com/en/tennis/roland- ... b45a4.html


 
ICQ YIM WWW
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9617
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   17.01.2022 21:44


Тия вече съвсем изтрещяха...

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   18.01.2022 01:41


Ама защо само във Франция? Същото е и за Великобритания и САЩ, а и за Испания, където няма турнир от големия шлем, но има други.
Всичко зависи и от политическата ситуация, във Франция предстоят избори за президент преди турнира, та ще видим.
Но не вярвам на нито едно от тези места да се стигне до ситуацията в Австралия.

Позицията на АТП по случая бешее изключително йезуитска и недостойна. В тениса играчите не са толкова задружни, както в други спортове, примерно в моторните са по-задружни.

Винаги има начин - примерно задължителна 10 дневна карантина след пристигане, осигуряване на /балон/ за подготовка и почивка, въпросът е какви са директивите.

Австралийците от много пазене допуснаха доказано заразен играч в пресявкитре на турнира - Бърнард Томич.

Чета, че техният ПМ Морисън е казал, че при определени обстоятелства може да се преразгледа 3 годишното наказание Джокович да не стъпва в страната, но не се знае дали Морисън още ще е ПМ догодина, дали Джокович ще продължи да се състезава и т.н.

А има вероятност Джокович да загуби и спонсора за екипировката си Лакост, които са направили изявление, че искат да говорят с него за случилото се в Австралия. Надявам се все пак да не стига дотам. Джокович е достатъчно популярен във Франция, все пак имаше и протест в негова подкрепа.

Случилото се в Австралия затвърди някои мои изводи за човешката природа, така че поне в този смисъл беше от полза да се види реакцията.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1714
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   19.01.2022 01:09


Иначе съм съгласен с това, че най-принципно издържана позиция за Ноле би била да откаже изначално да играе на тази мерзост и въобще навсякъде, където поставят боцкането с експериментални коктейли като условие за участие. А това дали някакъв прокълнат спонсор ще се откажел от Ноле - майната им и на спонсорите, щом и те заемат "PR"-страната на "ваксинирането".

Въобще този "спорт" става все по-прокълнат и анти-реален във времето. Всеки турнир и страна с такива условия - също. Не знам как може въобще да има и какви са тези "фенове", които ще продължават да зяпат тази пародия на "състезание", при което номер 1 в света е предварително изваден от участие. Ами това е скандално кощунство. Отделяйте нула внимание на тия отрепки.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   19.01.2022 12:59


Спонсорите съвсем не са маловажни :-) Според Форбс Джокович е получил около 30 милиона долара от спонсори за 2021г., ,а само от Лакост някъде около 9 милиона долара. Спонсори са му още компании като Асикс и Пежо.

Чета, че говорител на испанското правителство е казал, че Джокович трябва да е ваксиниран, ако иска да играе в Испания.
Снощи гледах по Л Екип че за Уимбълдън важи 10 дневна карантина, така че поне там ще може да участва.
Но ние още не знаем плановете му, защото той още не е направил официално изявление след депортирането си.

Междувремменно още един доказано коронен на турнира АО, макар и отпаднал - Юго Умбер. Не трябва да си гений, за да предположиш, че ще има още случаи на ковид до края на турнира.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1714
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   19.01.2022 13:35


Мисля, че Ноле спокойно може да оцелее и без някой друг shitty pro-vaxx спонсор :laugh:
Между другото и легендата Джон Макенроу заема нелоша позиция по темата:
https://m.dir.bg/corner/tenis/makenrou-dori-ne-opita-da-bade-diplomatichen-po-temata-dzhokovich


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   19.01.2022 16:03


Много точен, Биг Мак, евала

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   19.01.2022 16:50


А заигравката на Джокович с Тенис Австралия няма ли да коментираме?

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   19.01.2022 20:38


Великият сръбски тенисист Новак Джокович придоби 80% от дяловете на датска компания, разработваща лекарство против ковид.
Така всъщност той я притежява.

Борко Джонсън знае, че идват избори и отмени голяма част от шашмите в UK.
А наш Боко нищо не знае и затова само ще си критикува отстрани.

А днес четох също така, че една австралийска верига супермаркети ще допуска само ФЪКсинирани посетители. Тия съвсем ще се самоунищожат.

А аз съм ваксиниран срещу платени соросоидни паразити, те не могат да ми навредят :-)

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   19.01.2022 21:13


Ugo Humbert е дал положителен тест за ковид 19 след мача си с Ришар Гаске. Сега ще е една седмица изолиран.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   19.01.2022 22:27


Не е възможно! Според мен министърът трябва незабавно да депортира всички участници и организатори ;)


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: На АО вече официално погребаха тениса   |   20.01.2022 01:31


Според непотвърдена информация, излязла в няколко медии, от Тенис Австралия са платили съдебните разходи на Ноле в Австралия. Сумата възлизала на 318 000 евро.
За мен правилно решение, но негативите които му донесе пътуването за турнира ще му струват много повече.
Припомням, че Джокович е дарил милиони долари на страната за справяне с горските пожари, за деца и т.н. Това естествено са пари от наградния фонд, но той не е длъжен да дарява каквото и да било, заработил си ги е честно, още повече да дава на чужденци, след като в Сърбия има достатъчно нуждаещи се хора.
Отношението към Джокович, както и дебилното/дискриминационно изказване на техния ПМ Морисън е атака не само към самия него, това е атака и неуважение към православието и културата на балканските народи.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 286 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг