Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:53



Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Ролан Гарос 2023 - тема за коментари 

Кои ще спечелят Ролан Гарос 2023?
Карлос Алкарас 20%  20%  [ 3 ]
Новак Джокович 40%  40%  [ 6 ]
Стефанос Циципас 0%  0%  [ 0 ]
Холгер Руне 7%  7%  [ 1 ]
Даниил Медведев 0%  0%  [ 0 ]
Яник Синер 0%  0%  [ 0 ]
Каспер Рууд 0%  0%  [ 0 ]
Друг 0%  0%  [ 0 ]
Ига Швьонтек 20%  20%  [ 3 ]
Арина Сабаленка 13%  13%  [ 2 ]
Елена Рибакина 0%  0%  [ 0 ]
Онс Жабер 0%  0%  [ 0 ]
Друга 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 15

Ролан Гарос 2023 - тема за коментари 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   26.05.2023 17:07


28.05 - 11.06

Схемите

Мъже:
https://www.rolandgarros.com/en-us/results/SM?round=1
-
https://en.wikipedia.org/wiki/2023_Fren ... 7s_singles

Жени
https://www.rolandgarros.com/en-us/results/SD?round=1
-
https://en.wikipedia.org/wiki/2023_Fren ... 7s_singles




Първият Ролан Гарос без Рафаел Надал от 2004 г. насам! :-(
Няма как това да не е най-важното и водещото. Не мога да повярвам, че дойде и този ден и ставам свидетел на всичко това.
18 години от моя живот минаха с Надал и неговото приключение на любимия Филип Шатрие.
И сега някак си се чувствам празен и без никаква тръпка.
Но обичам този спорт и въпреки това ще се опитам да гледам...
Дано има какво...

При мъжете за мен има един основен фаворит и това е Карлос Алкарас. Всички знаци сочат негова титла.
При жените тази година ще е по-оспорвано и ще е първия истински тест за Швьонтек и това дали тя ще успее да направи една декада и дали ще стане една от най-великите на клей в историята на този спорт. Някои ключови загуби, травма на любимия и турнир в Рим. Всичко това отваря широко вратата за Рибакин и Сабаленка.
За мен все пак до доказване на противното тя е основния фаворит за титлата.

Григор Димитров има сравнително лек начален жребий до 3-ия кръг, където ще го чака Синер и там ще е тежичко. Русувуори обаче не бива да се подценява. Григор обаче показва много добра клей форма в момента и има шанс да пробие напред в турнира!
Виктория Томова започва срещу Екатерина Александрова и мисля, че това ще е твърде голяма хапка за нея. Дано не позная.

Прогнози 1/4 финали:

Алкарас - Циципас
Джокович - Рубльов/Хачанов
Руне - Рууд
Медведев - Синер/Григор/Зверев
-
Швьонтек - Калинина/Гоф
Рибакина - Жабер
Сакари/Бенчич - Пегула/Самсонова
Гарсия/Остапенко/Касаткина - Сабаленка


Любопитни мачове в 1 кръг:

Пер - Нори
Оже Алиасим - Фонини
Монфис - Баес
Тийм - Качин
-
Азаренка - Андреску
Канепи - Кийс
Свитолина - Тревизан
Плишкова - Стивънс
Сакари - Мухова
Корне - Джорджи
Колинс - Пегула


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   26.05.2023 20:51


Не ми се гледа Джокович-Циципас как Джоко се опитва да намери бекхенда на гръка докато ония не прати топката в 12-тия ред правейки 30-тата си непредизвикана грешка от бекхенд.

Аз съм за Клейведев и в по-малка степен за Рууд. Синър ще победи нашия, ако се стигне до такъв мач, но италианеца е лyзър и няма да я докара до никъде.
Култовите Тийм и Вавринка отпадат още в първи кръг.
Имам усещането, че на Рюне ще му излезе късмета този път след 2 неуспешни финала на клей.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   26.05.2023 21:06


А жребият е меко казано скандално дирижиран в полза на Джокович. Едва ли ще загуби сет до полуфинала, нищо против Рублев, но той е сдуханяк. И ако срещне някой като Рууд или абоната Циципас, направо не ми се мисли колко лесна титла ще спечели. Не ми се слушат суперлативи какво велико постижение е направил в тази безконкурентна среда. :help:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   30.05.2023 17:55


Е, вече Медведев не заслужава да го наричат "Клейведев". Сега ако и Рюне отпадне, направо да дават титлата на Джоко.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   30.05.2023 18:20


Глупости, Джоко няма никакъв шанс с тази игра. Алкарас ще е с титлата. Или Синер.
Медведев на клей и на сухо е като шаран. Жалко. Мислех, че си е взел поука. В Рим спечели, защото беше влажно и с тежки топки и кортове.
Днес беше безобразно пасивен. Пълно безумие от негова страна. През цялото време кюскаше и чакаше грешка от бразилския анонимник.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   01.06.2023 17:10


Синер тоя дето ще играе 5 сета сега ли е? Как може да го хвалиш, не знам? Новото в половината на Григор е обидно ниско и ако сега не стигне до полуфинал, а защо не финал, няма никога да го направи.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   02.06.2023 01:46


Прави ми впечатление, че тази година дали заради шамота или топките (по-скоро второто) е много по-бавно и трудно се завършва топка.
Когато правех прогнози нямаше как да знаем всичко това.
Яд ме е много и за Синер и за Медведев, но в крайна сметка сами са си виновни. Е, Яник нямаше и шанс. В 4-ия сет на втория мачбол само откскока във филето помогна на Алтмайер. Спечелен мач загуби Синер. Ще го боли много, защото схемата му беше идеална за атака на финал на ГШ.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   04.06.2023 03:59


Очаквана победа на Григор, но следващия мач а срещу неудобния Зверев, който загатна за формата си преди години с последните си победи. Ако удържи в бекхенд то бекхенд разиграванията, има шанс.

Утре очаквам само Алкараз да има проблеми.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   05.06.2023 16:12


Евала на Свитолина, гръмко завръщане сред големите, след раждането и голям респект за Касаткина за начина по който поздрави Свитолина след загубата си с палеца нагоре, класа показа с този жест рускинята.

ИНаче днес е яко Григор - Зверев, давай Гриша ...


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   05.06.2023 21:08


Григор дори не е достоен спаринг партньор на Зверев днес.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   06.06.2023 02:48


Безобразна игра на Григор. :uuu:

Руне и Серундоло направиха лудница мач, въпреки гругите грешки, странности и липсата на феърплей у Холгер в един момент от третия сет.
Магьосници.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   06.06.2023 11:33


Не мисля, че трябва да обвиняваме прекалено сурово Григор Димитров. Обективно имаше срещу себе си по-добър съперник, който с изключение на първия мач помежду им, когато Зверев е доста млад, след това винаги го е побеждавал, а ако не се бъркам Григор не е печелил и сет.
Така че логичното се случи, по-добрият победи. Григор имаше своите добри моменти и във втория, и в третия сет, можеше и нещата да се получат малко по-различно, но и Зверев влезе в ритъм точно когато трябваше, в края на втория сет направи на Григор повече от 10 поредни точки, за да затвори сета. След това имаше и два момента, когато Димитров можеше да направи пробив, но Зверев го обърна на два пъти от 0-40.
Григор Димитров можеше и да спечели повече геймове в отделните сетове, но да спечели сет едва ли, а и дори да го беше направил, това беше максимумът му.
Не се получи, но Григор трябва да държи едно постоянно ниво, да побеждава съперници които са преодолими, да не стават изненади и да трупа точки в ранглистата.

Дотук най-добрия мач който хванах беше между Синер и Алтмайер, другото беше резонно, очаквам Джокович да спечели турнира, аз и в анкетата така съм гласувал.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   06.06.2023 15:08


А Халеп докога точно е наказана, някой знае ли? :question: :dunno:

Или тия идЕоти още я бавят и дори НЕ са гласували още срока за банването ѝ..? :stop: :blink:
Чета сега, че трябвало в края на май 2023 да заседават, ама можело да го отложат пак. Та може и да са го!


Последна промяна Naki на 06.06.2023 15:10, променена общо 2 пъти



 
ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   06.06.2023 17:08


Naki написа:
А Халеп докога точно е наказана, някой знае ли? :question: :dunno:

Или тия идЕоти още я бавят и дори НЕ са гласували още срока за банването ѝ..? :stop: :blink:
Чета сега, че трябвало в края на май 2023 да заседават, ама можело да го отложат пак. Та може и да са го!



..поредната, която не била знаела, че ползвала забранени препарати... :unsure: Имат обаче екип от лекари, които трябва да знаят ... :whistle:

...karma is a bitch, на български "каквото повикало, такова се обадило" ... :whistle: Нали плюеше Марчето ..

Цитат:
"Simona Halep is embroiled in the biggest tennis doping scandal since Maria Sharapova in 2016 and the Romanian’s comments about the former Russian star’s ban have now re-surfaced.

At this year’s US Open, Halep tested positive for the banned substance Roxadustat –– an anti-anemia medicine on the World Anti-Doping Agency’s (WADA) prohibited substance list.

Like Halep, Sharapova was banned for doping, having failed a drug test at the 2016 Australian Open.

At the time, Halep was critical of the Russian’s behaviour and claimed she wasn’t speaking with the five-time Grand Slam winner
.

Five years ago, Halep was questioned on the decision to award Sharapova a wildcard for the Porsche Tennis Grand Prix.

"For the kids, for the young players, it is not okay to help a player with a wild card who was banned for doping," she stressed.

​​"It is not about Maria Sharapova here, but it is about all the players that are found doped. I cannot support what the tournament director did, but also, I cannot judge.""


Последна промяна Balleta на 06.06.2023 17:18, променена общо 4 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   06.06.2023 22:04


Случаят е друг тука!
Тия педали са я баннали със задна дата, но не щат да кажат докога точно аджеба ще да е този бан.
С Шарапова не направиха така.

Трябва да има правила и срокове за крайно мнение, а не щото на някого от комисията му кихнало чихуахуато накриво да отложат решението с още 3-4 месеца.
Това е тъпо! Да кажат там -- "бан за XX месеца, гледано от YY дата", и да се знае. Да не протакат зелето така..


Последна промяна Naki на 06.06.2023 22:06, променена общо 2 пъти



 
ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   06.06.2023 22:38


Naki написа:
Случаят е друг тука!
Тия педали са я баннали със задна дата, но не щат да кажат докога точно аджеба ще да е този бан.
С Шарапова не направиха така.

Трябва да има правила и срокове за крайно мнение, а не щото на някого от комисията му кихнало чихуахуато накриво да отложат решението с още 3-4 месеца.
Това е тъпо! Да кажат там -- "бан за XX месеца, гледано от YY дата", и да се знае. Да не протакат зелето така..



...аз не говоря за удължаването срока на решението а за нещо друго .. много лаеше румънката и сега си получи от същата доза лекарство ..


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   06.06.2023 23:04


Карлос и Цици:
Феноменално представяне на Алкарас.
Това е тениса от бъдещето. Взел е най-доброто от Федерер, Надал и Джокович. Има и от тримата, но е по-скоро себе си. Защото не може да се каже, че е бейби Фед или Рафа или Ноле.
Испанците са забъркали някаква чудовищна смес. И той е още на 20 години. Тепърва ще се развива още повече. Само че не знам накъде повече от това...
Не виждам слаби места. Но все пак има да подобрява още сервиса и Фереро трябва да го научи и да бъде по-внимателен на моменти. Прекалено е агресивен и ако някой връщач му влезе под кожата може да има проблем. Ама това са бели кахъри. Както се казва, да им имам проблемите.
Стана страхотен мач в третия сет заради Циципас, който не се предаде и трябва да бъде поздравен.
Полуфинала между Алкарас и Джокович ще е мега зрелище и за мен е финал преди финала при цялото ми уважение и респект към Рууд/Руне/Зверев.

Абсолютна тенис машина е Алкарас.
Има всичко в играта. Мачбол и излиза на мрежата с деми воле и воле. Малко преди това пак на важна точка направи някакво безумно драйв воле и то по-сложния удар по диагонала и от тето.

Ако Алкарас развие играта си на трева има всички шансове след време да гони големия шлем. Нещо с което се разминаха Федалович.




Ноле и Карен:
Много добър мач, много високо ниво и от двамата. Ноле започна по-трудно, но Хачанов сервираше като машина и заради топлото време мощните му удари затрудняваха много Ноле. Обаче Ноле знае какво да прави. Просто поддържаше своето ниво и чакаше момета в който Хачанов ще поддаде. И това в стана в началото на третия сет. Дотогава Ноле нямаше нито един шанс за пробив, а приклщчи 4-ия и 5-ия сет в 6-2. Просто удивително. Като боа, която се увува около теб, изтисква ти силите и те убива бавно.
Карен може да се гордее много с това което игра срещу Ноле и като цяло от турнира си.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   06.06.2023 23:54


Смятам, че Джокович ще победи Алкараз, но дано да греша. Просто ако се стигне то тaйбрек, крачката на Алакараз ще му умалеят и ръчичките ще треперят. Само опитът на сърбина ще му е достатъчен да вземе един ceт без да заслужава, а аз очаквам и да го надиграе в някои моменти от мача. Бекхенд то бекхенд разиграванията ще ги спечели.
Ако Алкараз победи, това отваря вратата на моя Рууд, който според мен утре бие Рюне.


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   07.06.2023 13:44


Гоу Бразилия! :-) :-D :tennis:


 
ICQ YIM WWW

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ролан Гарос 2023 - тема за коментари   |   07.06.2023 15:42


Швьонтек-Мухова и Алкарас-Руне биха били два много достойни финала.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг