Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:55



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ 
Автор Съобщение
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   21.08.2017 07:57


Абе не ви ли е срам да не пуснете отделна тема бе? :dunno: Григор игра наистина много добре на този турнир, финалният мач пък го изкара реално без никакви спадове, с изключение на двете поредни двойни грешки при 2:2 гейма в първия сет. Дано пренесе това представяне и в Ню Йорк, но нека не забравяме две неща:
1. Ню Йорк е коренно различно от Синсинати като условия
2. Григор обикновено избухва, когато е отписан, а сега няма да е така.

Иначе не забелязвам Балета да казва нещо, след като е винаги пръв да слюнчи, когато Григор падне рано-рано ;-) Не че напоследък всички не го плюхме, включително и аз, но явно си заслужаваше. Лично на мен ми беше свършило търпението след Уимбълдън, но ето, че може - само да вземе да може по-честичко!


 

Регистриран на: 11.01.2013 22:24
Мнения: 101
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   21.08.2017 09:11


Санде, ай честито, ама първата мисъл след победата ми беше, че ти го беше поотписал и Гришо реши да те опровергае :dance:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   21.08.2017 13:49


alessandron написа:
Иначе не забелязвам Балета да казва нещо, след като е винаги пръв да слюнчи, когато Григор падне рано-рано ;-) Не че напоследък всички не го плюхме, включително и аз, но явно си заслужаваше. Лично на мен ми беше свършило търпението след Уимбълдън, но ето, че може - само да вземе да може по-честичко!



Е какво трябва да пиша, оди ли :laugh: Време му беше да се възползва от шанса, дефакто тоя Мастърс бе на ниво на някои от 250-ките. Кога ще ти се падне шанса Фед, Джоко, Мъри, Вава, Кей, Раонич да са аут, а единствения от топ 4 - Надал - в слабичка форма и отстранен в другата половина.

Кога ще ти се падне шанса в близък мач, опонента ти да направи три двойни грешки, беше си длъжен да се възползва.

П.П. А и аз никога не съм му викал Дришко или Дрисльо :innocent: и в мач с Надал съм бил за него ...за разлика от други викащи за Фед :laugh: ;-)


 

Регистриран на: 13.01.2013 07:00
Мнения: 80
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   22.08.2017 03:06


alessandron написа:
Абе не ви ли е срам да не пуснете отделна тема бе? :dunno: Григор игра наистина много добре на този турнир, финалният мач пък го изкара реално без никакви спадове, с изключение на двете поредни двойни грешки при 2:2 гейма в първия сет. Дано пренесе това представяне и в Ню Йорк, но нека не забравяме две неща:
1. Ню Йорк е коренно различно от Синсинати като условия
2. Григор обикновено избухва, когато е отписан, а сега няма да е така.

Иначе не забелязвам Балета да казва нещо, след като е винаги пръв да слюнчи, когато Григор падне рано-рано ;-) Не че напоследък всички не го плюхме, включително и аз, но явно си заслужаваше. Лично на мен ми беше свършило търпението след Уимбълдън, но ето, че може - само да вземе да може по-честичко!



Ако спечеля, печели цял народ! Ако загубя, имам слаба психика. :-D


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   22.08.2017 10:12


Браво на Гришо!!!
Не се е случвало от доста време, но ето че пак дойде време да го кажем.
Наистина много впечатляващи мачове на Гришо. Стабилен и като цяло без слаби геймове. Тук-там някоя двойна грешка в повече, но като има напрежение ръката трепва. На кой ли не трепва!?
Самия Ник го пусна в гащите с 3 двойни при 5:5 и директно подари гейма на Григор, който да сервира за мача. Еми нормално е когато срещу теб имаш стена и не можеш да си позволиш слаб втори сервис.
Изглежда че, когато не очакваме нищо от него, той пък тогава избухва.

Сега за ЮСО не знам кой какво очаква, но по принцип не му е силен турнир. 7-ми поставен, което означава, че в трети кръг би трябвало да играе с някой измежду 25-ти и 28-ми поставен. Осминафинал е реалистично, може и четвъртфинал ако не е в потока на Федерер примерно.
В случай, че отпадне преди осминафинал ще е разочарование или?
Нека играе спокойно и без да очакваме чудеса. Те сами ще си дойдат при тази игра.
:cheers:


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   22.08.2017 10:41


Нема Значка написа:
Браво на Гришо!!!
Не се е случвало от доста време, но ето че пак дойде време да го кажем.
Наистина много впечатляващи мачове на Гришо. Стабилен и като цяло без слаби геймове. Тук-там някоя двойна грешка в повече, но като има напрежение ръката трепва. На кой ли не трепва!?
Самия Ник го пусна в гащите с 3 двойни при 5:5 и директно подари гейма на Григор, който да сервира за мача. Еми нормално е когато срещу теб имаш стена и не можеш да си позволиш слаб втори сервис.
Изглежда че, когато не очакваме нищо от него, той пък тогава избухва.

Сега за ЮСО не знам кой какво очаква, но по принцип не му е силен турнир. 7-ми поставен, което означава, че в трети кръг би трябвало да играе с някой измежду 25-ти и 28-ми поставен. Осминафинал е реалистично, може и четвъртфинал ако не е в потока на Федерер примерно.
В случай, че отпадне преди осминафинал ще е разочарование или?
Нека играе спокойно и без да очакваме чудеса. Те сами ще си дойдат при тази игра.
:cheers:

Кириос наистина не бе от неговата класа, блъскаше топката, не знам как му викат, май плоски сервиси, по правата направо попиля Григор в дадени моменти, но в разиграванията бе повече от трагичен, ако не се лъжа, спечели едно при повече от 8 разигравания от общо 15-20!
Отделно нашия бе попривикнал на такива блъскачи, Иснър май бе същата бира (имал е винаги проблеми с такива играчи, онзи поляка е същия, дето падна от него в София и го би на друг турнир), впечатли ме обаче победата му над Дел Потро!
Съгласен съм, че не би трябвало да имаме големи очаквания, като го познаваме. Обаче ако има карма да отива към върха, сега е момента да го стори. Просто е крайно време да спечели турнир от ГШ.


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   22.08.2017 11:15


Удари се казват. Имаш предвид, че при по-дългите разигравания с/от 8 или повече удара почти не е печелил мангалосът. :wave: ;-)
Всяко тенис разиграване се състои от поне 1 удар (сервис, след което евентуално ретур и т.н.).

Впрочем, рекордът за най-дълго като времетраене и брой удари разграване е от женски мач през 1984:
"Vicki Nelson took 6 hours, 31 minutes to defeat Jean Hepner 6–4, 7–6 (13–11). The match featured a 29-minute, 643-shot rally, the longest in professional tennis history."
Това е при жените, не е много ясно кой е рекордът при мъжете.


Последна промяна Naki на 22.08.2017 11:22, променена общо 3 пъти



 
ICQ YIM WWW
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   22.08.2017 11:33


navy написа:
Нема Значка написа:
Браво на Гришо!!!
Не се е случвало от доста време, но ето че пак дойде време да го кажем.
Наистина много впечатляващи мачове на Гришо. Стабилен и като цяло без слаби геймове. Тук-там някоя двойна грешка в повече, но като има напрежение ръката трепва. На кой ли не трепва!?
Самия Ник го пусна в гащите с 3 двойни при 5:5 и директно подари гейма на Григор, който да сервира за мача. Еми нормално е когато срещу теб имаш стена и не можеш да си позволиш слаб втори сервис.
Изглежда че, когато не очакваме нищо от него, той пък тогава избухва.

Сега за ЮСО не знам кой какво очаква, но по принцип не му е силен турнир. 7-ми поставен, което означава, че в трети кръг би трябвало да играе с някой измежду 25-ти и 28-ми поставен. Осминафинал е реалистично, може и четвъртфинал ако не е в потока на Федерер примерно.
В случай, че отпадне преди осминафинал ще е разочарование или?
Нека играе спокойно и без да очакваме чудеса. Те сами ще си дойдат при тази игра.
:cheers:

Кириос наистина не бе от неговата класа, блъскаше топката, не знам как му викат, май плоски сервиси, по правата направо попиля Григор в дадени моменти, но в разиграванията бе повече от трагичен, ако не се лъжа, спечели едно при повече от 8 разигравания от общо 15-20!
Отделно нашия бе попривикнал на такива блъскачи, Иснър май бе същата бира (имал е винаги проблеми с такива играчи, онзи поляка е същия, дето падна от него в София и го би на друг турнир), впечатли ме обаче победата му над Дел Потро!
Съгласен съм, че не би трябвало да имаме големи очаквания, като го познаваме. Обаче ако има карма да отива към върха, сега е момента да го стори. Просто е крайно време да спечели турнир от ГШ.


Недей да правиш генерални изводи от 1 изгледан мач годишно. :) Тва не ти е Левски, дето 1 мач в Европа ти стига, за да разбереш, че са евроидиоти. :laugh: Кирето си беше надигран в тоя финал, но иначе е класа, може дори да стане №1 след някоя друга годинка, ако не предпочете да се премести в НБА. :)

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   22.08.2017 15:05


Henman написа:
navy написа:
Нема Значка написа:
Браво на Гришо!!!
Не се е случвало от доста време, но ето че пак дойде време да го кажем.
Наистина много впечатляващи мачове на Гришо. Стабилен и като цяло без слаби геймове. Тук-там някоя двойна грешка в повече, но като има напрежение ръката трепва. На кой ли не трепва!?
Самия Ник го пусна в гащите с 3 двойни при 5:5 и директно подари гейма на Григор, който да сервира за мача. Еми нормално е когато срещу теб имаш стена и не можеш да си позволиш слаб втори сервис.
Изглежда че, когато не очакваме нищо от него, той пък тогава избухва.

Сега за ЮСО не знам кой какво очаква, но по принцип не му е силен турнир. 7-ми поставен, което означава, че в трети кръг би трябвало да играе с някой измежду 25-ти и 28-ми поставен. Осминафинал е реалистично, може и четвъртфинал ако не е в потока на Федерер примерно.
В случай, че отпадне преди осминафинал ще е разочарование или?
Нека играе спокойно и без да очакваме чудеса. Те сами ще си дойдат при тази игра.
:cheers:

Кириос наистина не бе от неговата класа, блъскаше топката, не знам как му викат, май плоски сервиси, по правата направо попиля Григор в дадени моменти, но в разиграванията бе повече от трагичен, ако не се лъжа, спечели едно при повече от 8 разигравания от общо 15-20!
Отделно нашия бе попривикнал на такива блъскачи, Иснър май бе същата бира (имал е винаги проблеми с такива играчи, онзи поляка е същия, дето падна от него в София и го би на друг турнир), впечатли ме обаче победата му над Дел Потро!
Съгласен съм, че не би трябвало да имаме големи очаквания, като го познаваме. Обаче ако има карма да отива към върха, сега е момента да го стори. Просто е крайно време да спечели турнир от ГШ.


Недей да правиш генерални изводи от 1 изгледан мач годишно. :) Тва не ти е Левски, дето 1 мач в Европа ти стига, за да разбереш, че са евроидиоти. :laugh: Кирето си беше надигран в тоя финал, но иначе е класа, може дори да стане №1 след някоя друга годинка, ако не предпочете да се премести в НБА. :)

Извинявам се, наистина моля да ми простите, че писах лаишкото си мнение. :oops:


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   27.08.2017 11:39


Balleta написа:
alessandron написа:
Иначе не забелязвам Балета да казва нещо, след като е винаги пръв да слюнчи, когато Григор падне рано-рано ;-) Не че напоследък всички не го плюхме, включително и аз, но явно си заслужаваше. Лично на мен ми беше свършило търпението след Уимбълдън, но ето, че може - само да вземе да може по-честичко!



Е какво трябва да пиша, оди ли :laugh: Време му беше да се възползва от шанса, дефакто тоя Мастърс бе на ниво на някои от 250-ките. Кога ще ти се падне шанса Фед, Джоко, Мъри, Вава, Кей, Раонич да са аут, а единствения от топ 4 - Надал - в слабичка форма и отстранен в другата половина.

Кога ще ти се падне шанса в близък мач, опонента ти да направи три двойни грешки, беше си длъжен да се възползва.

П.П. А и аз никога не съм му викал Дришко или Дрисльо :innocent: и в мач с Надал съм бил за него ...за разлика от други викащи за Фед :laugh: ;-)


И аз кога съм му викал Дришко, аз дори Гришо не съм го писал никога и никъде. И да, за Федерер съм в мач с Григор, щото съм му фен на Роджър, но пък ти не пропусна да минеш всеки път при ранна загуба на Григор тази година със заключението "толкоз си може, това в Австралия беше по изключение".


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   27.08.2017 15:21


alessandron написа:
Balleta написа:
Е какво трябва да пиша, оди ли :laugh: Време му беше да се възползва от шанса, дефакто тоя Мастърс бе на ниво на някои от 250-ките. Кога ще ти се падне шанса Фед, Джоко, Мъри, Вава, Кей, Раонич да са аут, а единствения от топ 4 - Надал - в слабичка форма и отстранен в другата половина.

Кога ще ти се падне шанса в близък мач, опонента ти да направи три двойни грешки, беше си длъжен да се възползва.

П.П. А и аз никога не съм му викал Дришко или Дрисльо :innocent: и в мач с Надал съм бил за него ...за разлика от други викащи за Фед :laugh: ;-)


И аз кога съм му викал Дришко, аз дори Гришо не съм го писал никога и никъде. И да, за Федерер съм в мач с Григор, щото съм му фен на Роджър, но пък ти не пропусна да минеш всеки път при ранна загуба на Григор тази година със заключението "толкоз си може, това в Австралия беше по изключение".


нещо остаряваме и забравяме май ;-) :innocent: а Роджърс къп бе съвсем наскоро :laugh:

alessandron написа:
Shifter написа:
Виждам, че Димитров е отпаднал от 30-годишния Хаасе... жалко, понеже сега холандецът ще играе със Шварцман - ако на негово място беше българина, можеше и да гледам мача :-)


Отпадна за пореден път по Дришовски - когато трябваше да се пребори, той се срина и вдигна гащите. В този форум сигурно аз съм най-дълго вярващият, че от него все пак ще излезе голяма звезда, но явно няма - ще стига отвреме-навреме до топ 10, може и някоя по-голяма титла да вземе след време поради благоприятно стечение на обстоятелствата, но никога няма да е доминант.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   27.08.2017 16:00


Balleta написа:

нещо остаряваме и забравяме май ;-) :innocent: а Роджърс къп бе съвсем наскоро :laugh:

alessandron написа:
Shifter написа:
Виждам, че Димитров е отпаднал от 30-годишния Хаасе... жалко, понеже сега холандецът ще играе със Шварцман - ако на негово място беше българина, можеше и да гледам мача :-)


Отпадна за пореден път по Дришовски - когато трябваше да се пребори, той се срина и вдигна гащите. В този форум сигурно аз съм най-дълго вярващият, че от него все пак ще излезе голяма звезда, но явно няма - ще стига отвреме-навреме до топ 10, може и някоя по-голяма титла да вземе след време поради благоприятно стечение на обстоятелствата, но никога няма да е доминант.


По "Дришовски" далеч не е да го нарека Дришко или Дришо. Хубаво, веднъж съм го нарекъл. Ти колко пъти мина да кажеш, че е надценен след загуба тази година?


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   27.08.2017 16:10


в началото на годината след АО и София когато вестниците изтрещяха все едно е спечелил 12 ГШ .... иначе като отидоха в Еропа вече не съм го човъркал почти изобщо ... :yes: а аз даже не съм му и фен, докато един негов друг фен, като Значката го срива със земята и нарича как ли не, но все аз съм ти в устата ... :-D


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   27.08.2017 18:35


Balleta написа:
в началото на годината след АО и София когато вестниците изтрещяха все едно е спечелил 12 ГШ .... иначе като отидоха в Еропа вече не съм го човъркал почти изобщо ... :yes: а аз даже не съм му и фен, докато един негов друг фен, като Значката го срива със земята и нарича как ли не, но все аз съм ти в устата ... :-D


Ами изтрещяха - това им е работата на медиите, да не говорим, че липсата ни на елитни спортисти прави такива изтрещявания нещо напълно нормално. Значката го псува, щото го боли, докато при теб оставам с впечатлението за нещо друго спрямо български спортист, но няма значение - вероятно бъркам.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   28.08.2017 09:46


Когато Гришо се лигави на корта и видимо не му се играе, естествено, че ще го плюя. Това не е професионално поведение.
А когато играе добре, без значение дали бие или пада, винаги съм го хвалил. Срещу Иснър например дори да беше загубил, щях да го похваля за добрата игра. Направи стабилни мачове в Синсинати и си пролича естествено. Ако задържи това ниво (досега не е бил постоянен) ще се изстреля в топ5 според мен.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   28.08.2017 15:36


Нема Значка написа:
Когато Гришо се лигави на корта и видимо не му се играе, естествено, че ще го плюя. Това не е професионално поведение.
А когато играе добре, без значение дали бие или пада, винаги съм го хвалил. Срещу Иснър например дори да беше загубил, щях да го похваля за добрата игра. Направи стабилни мачове в Синсинати и си пролича естествено. Ако задържи това ниво (досега не е бил постоянен) ще се изстреля в топ5 според мен.



говоря за обидни квалификации и епитети, не за критика относно играта.

Между другото той не е длъжен да показва професионално поведение заради някой си, освен ако турнира не се казва Дейвис къп.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПЪРВА МАСТЪРС ТИТЛА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ   |   28.08.2017 16:02


Balleta написа:
Между другото той не е длъжен да показва професионално поведение заради някой си, освен ако турнира не се казва Дейвис къп.

:laugh: :laugh: :laugh:
И ти не си длъжен да отиваш на работа и да си професионалист. Ако не го правиш, има последствия, но при тенисистите не е нужно да си професионалист във всеки мач - истина.
То си личи професионалното отношение на тенисистите и наградата са резултатите.
Всички знаем кои са те. Титлите говорят.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг