Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25.04.2024 17:18



Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 19:41


Наки, както се изразява по някога Херо - :helpless:

Иначе, аз съм малко по голям от тебе, та ползвам чудото наречено Интернет малко по отдавна от тебе, ама това в случая няма никакво значение.

По важното е, че заради тъпанарите отвъд океана и двамата го ползваме сега, и заради тях сега Наката има шанса на всеослушание да каже колко големи тъпанари са :laugh:

Междудругото, ако спреш да репликираш хората за глуповати и елементарни неща, ще си супер :thumbs: ;-) ...драги ми всезнайко :-D


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 19:59


Balleta написа:
Наки, както се изразява по някога Херо - :helpless:

Иначе, аз съм малко по голям от тебе, та ползвам чудото наречено Интернет малко по отдавна от тебе, ама това в случая няма никакво значение.

По важното е, че заради тъпанарите отвъд океана и двамата го ползваме сега, и заради тях сега Наката има шанса на всеослушание да каже колко големи тъпанари са :laugh:

Междудругото, ако спреш да репликираш хората за глуповати и елементарни неща, ще си супер :thumbs: ;-) ...драги ми всезнайко :-D

Глупости пак. Интернет е ДЕцентрализирана мрежа от мрежи, демек не се намира никъде точно, но както и да е... А че АРПАнет идва от при вас, ОК, така е, ама това отдавна е минало.
Колко точно малко? Аз към 1978 набор, но по душа вечно на 12 - нема и толкова. :laugh: :laugh:
Е сега с малката дъщеричка почвам да поизраствам по малко, ща не ща. :-D

А, нема проблеми, нищо не репликирам, ще пробвам все пак да не пиша вече писани неща, явно недогледжайки/непремисляйки и ядосвайки някои хора. :handshake: :oops:


Последна промяна Naki на 15.10.2017 20:00, променена общо 1 път



 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 20:05


ебаси кофата за боклук стана темата, иначе Рафа и да пада още от Федерер, това не променя факта че сезона му е прекрасен с два шлема и почти сигурно завършване под номер 1. Да Роджър ще има повече титли най-вероятно, но може и да са абсолютно равни, тъй че не се дърляйте излишно, ами уважавайте се както двамата велики шампиони правят, само разваляте форума с излишни обиди и дразги :help:


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 20:09


Balleta написа:
Henman написа:
alessandron написа:
Има и друга промяна, Юве - на Федерер не му пука толкова за титли и рекорди. Едно време се терзаеше повече, сега излиза заради играта и не мисли много-много, че ще направи или е направил едикаква си грешка. А Надал като посреща от паната, така ще е - това може и да сработва срещу чукоподобни плоски сервиси, заради времето за реакция, но Роджър варира със сервиса, на няколко пъти дори го би леко скъсен и топката едвам стига до Надал, който след това повдига и айде наказание. Надал може да завърши годината като номер 1, но Федерер ще му е лъжичката (всъщност големия черпак :laugh: ) катран в кацата с мед.


По-голямата глава на ракетата също прави отиграването на бекхенда далеч по-лесно - това и в Индиън Уелс и Маями си лечеше. Иначе естествено, че най-логичното нещо е да сервираш повече сечено и да търсиш ъглите, когато противникът ти посреща на 5 метра зад основната линия. Ама де толкова акъл у играчи като Андерсън и Чилич. :dunno:



Отдавна съм забелязъл, че знаеш перфектно как и колко елементарно е да се бият Серена и Надал - къси топки, слайсчета, разчупване на играта - елементарно Уотсън. Разкрил си перфектно как да стане, сега остана да излезеш срещу тях и да им покажеш, че едни 200-300 професионални играчи от тура така и не могат да се светнат за тази елементарна тактика видна ясно пред телевизора :laugh: ;-)

Значи, Фед като би сега Надал 4-и пъти поред и вече се оказва, че му е напълно ясно как да го прави, нищо, че до преди това бе най-големия му абонат. Енин и тя - знае как, ама баланса и със Серенса пак отрицателен. Скиавоне пък трябваше да води досега 10-0 на Серена.

Тая тактика дето си я писал ще сполучи един, два пъти и за да яприложиш трябва да я изпълниш перфектно без грешка през целия мач, защото а не си направил добър слайс или къса и това е 100% елементарна точка за противника - хеле за бързите Серена и Надал, така, че от телевизора сигурно е лесно, ама на практика иди го направи ти, дет се вика :laugh:

Толкова за това как се бие Надал или Серена .... по Хенмански :-D иначе ми е ясно какво имаш предвид и не знам защо си мислиш, че другите не знаят, просто защото не е толкова сполучливо, колкото изглежда на екрана ....


Никога не съм твърдял, че Надал е лесен за побеждаване. Напротив, като комбинация от физика, психика + нестандартната техника с екстремния топспин, е един от най-трудните за преодоляване тенисисти в цялата история на играта. Може да съм го казал по време на някой конкретен турнир, когато е изглеждал трагичен. Примерно, целия минал сезон, когато падаше разгромно от Гришката и разни други (а после Федерер зобал, хехе...). Останалото са разсъждения относно тактиката, която би могла да бъде ефективна срещу него - не претендирам да са 100 % верни, тъй като играя само за удоволствие, а не професионално, но нали идеята на тоя форум е да си говорим за играта и да гаврим Наката? Впрочем, Федерер никога не му е бил абонат на твърдо в зала и като цяло извън клея, нека не се увличаме, когато говорим за ГОАТ. :)

Колкото до Серина - да, поддържам си мнението, че има много слабости (най-вече в придвижването по корта), особено след като прехвърли 30 г., и в някои е мачове е повече от неубедителна, но:

- има късмета да играе в един от най-слабите периоди изобщо - период, в който Халеп без титла от Шлема и след отпадане 1-ви кръг на ЮС Опън, става номер 1. Нали и ти я осмиваше "румънската бълха", не си ли съгласен?
- 90 % от тенисистките в топ 100 са силови и еднотипни, което е точно по вкуса на американката и тя с лекота успява да ги надблъска

И да, наистина вярвам, че посочената тактика би могла да бъде много успешна срещу нея и че Енен я изпълняваше на 100 % навремето. Белгийката я биеше на всички настилки и има предимство в хед-ту-хеда в турнирите от Големия Шлем, а общият баланс е 8-6 за Уилямс. Не е като респектиращото 2-19 на Шопарата (без победа от 2004-та с мелдоний или без), но все пак... :-D А дали е лесно - определено не, изисква се богат технически репертоар, бързина и класа, но не е ли нормално да очаквам такова нещо от най-добрите професионалистки в света?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28653
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 20:40


само в зала не беше абонат Федерер.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 20:43


Тактиката за която говориш може да сполучи в един, два мача, след което и Серена и Надал ще схванат за какво иде речи и на свой ред ще се адаптират към нея, поради факта, че разпогат с много оръжия, понеже са ГОАТОВЕ в тениса.
Другото което е, че няма лесно да ти позволят да си приложиш тактиката, а ще те накарат на свой ред да се увлечеш по тяхната тактика - няма нищо случайно в титлите и успехите им, просто са по добри от другите.

Между другото, човека бил най-много Надал не го бие с накъсана тактика - слайс, къса, дроп, мрежичка, а с абсолютно същата - мощ, сила, блъскане, бягане и много връщане :-D

П.П. Серена е влязла в главата на Маша и това няма никога да се промени - то вече е и късно за това. :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 21:33


Достатъчно съм нагаврен в други форуми (за софтуер/хардуер) и у домА, моля не ме гаврете и тука! :no: :-(


Последна промяна Naki на 15.10.2017 21:34, променена общо 1 път



 
ICQ YIM WWW
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 21:45


Balleta написа:
Тактиката за която говориш може да сполучи в един, два мача, след което и Серена и Надал ще схванат за какво иде речи и на свой ред ще се адаптират към нея, поради факта, че разпогат с много оръжия, понеже са ГОАТОВЕ в тениса.
Другото което е, че няма лесно да ти позволят да си приложиш тактиката, а ще те накарат на свой ред да се увлечеш по тяхната тактика - няма нищо случайно в титлите и успехите им, просто са по добри от другите.

Между другото, човека бил най-много Надал не го бие с накъсана тактика - слайс, къса, дроп, мрежичка, а с абсолютно същата - мощ, сила, блъскане, бягане и много връщане :-D

П.П. Серена е влязла в главата на Маша и това няма никога да се промени - то вече е и късно за това. :laugh:


Никой не е говорил за накъсана тактика срещу Надал, бре - точно слайсовете грам не вървят срещу испанеца и затова Федерер нямаше отговор толкова години срещу лифтираните балони на бекхенд. Срещу Надал трябва вариативен сервис + стабилен лифтиран бекхенд + постоянно търсене на инициативата.

Не е толкова лесно просто "да схванеш за какво иде реч и да се адаптираш". Ако беше, нямаше Надал да пада толкова пъти поред от Джокович, или Федерер от Надал навремето. Едва ли има тенисист с повече оръжия от Роджър, но толкова години еднообразната тактика на Рафа даваше постоянни резултати, нали така.

Мисля, че след този сезон няма съмнение кой е ГОАТ - Роджър Федерер. Кеф ти АО, кеф ти Уимбълдън (на 36 години), кеф ти 4-0 х2х срещу другия кандидат за ГОАТ, включително на мега бавните настилки в Индиън Уелс и Маями с голям отскок на топката. Всичко друго са лаишки приказки поне докато Надал не спечели още 3-4 Шлема. :wave:

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 21:47


Diavolo написа:
само в зала не беше абонат Федерер.


И на трева ли е абонат Федерер? :laugh:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28653
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   15.10.2017 22:46


малко са три мача на трева, за да се прави някакъв извод. Да бе 3-0, разбирам донякъде, ама не е.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   16.10.2017 00:34


Henman написа:
....Не е толкова лесно просто "да схванеш за какво иде реч и да се адаптираш". Ако беше, нямаше Надал да пада толкова пъти поред от Джокович, или Федерер от Надал навремето. Едва ли има тенисист с повече оръжия от Роджър, но толкова години еднообразната тактика на Рафа даваше постоянни резултати, нали така.

Мисля, че след този сезон няма съмнение кой е ГОАТ - Роджър Федерер. Кеф ти АО, кеф ти Уимбълдън (на 36 години), кеф ти 4-0 х2х срещу другия кандидат за ГОАТ, включително на мега бавните настилки в Индиън Уелс и Маями с голям отскок на топката. Всичко друго са лаишки приказки поне докато Надал не спечели още 3-4 Шлема. :wave:



ами именно де, нали и аз това ти казвам, защото постоянно те чета как казваш след някой мач - еее тея как не се научиха, че срещу Серена или Надал трябва така или така да играеш за да биеш - трябва ама пред телевизора, там долу на корта е друго.

Относно ГОАТ-а никой надалист не е казвал, че Надал е ГОАТ, единствено което се лепва, като епитет е ГОАТ на клей.

Това ГОАТ му го лепнаха на Роджър още след като задмина Пийт и винаги той е бил оприличаван на ГОАТ. Ако както казваш поне изравни Фед и завърши с положителен х2х срещу него тогава вече работата ще се обърне.....


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   16.10.2017 11:24


Balleta написа:
Henman написа:
....Не е толкова лесно просто "да схванеш за какво иде реч и да се адаптираш". Ако беше, нямаше Надал да пада толкова пъти поред от Джокович, или Федерер от Надал навремето. Едва ли има тенисист с повече оръжия от Роджър, но толкова години еднообразната тактика на Рафа даваше постоянни резултати, нали така.

Мисля, че след този сезон няма съмнение кой е ГОАТ - Роджър Федерер. Кеф ти АО, кеф ти Уимбълдън (на 36 години), кеф ти 4-0 х2х срещу другия кандидат за ГОАТ, включително на мега бавните настилки в Индиън Уелс и Маями с голям отскок на топката. Всичко друго са лаишки приказки поне докато Надал не спечели още 3-4 Шлема. :wave:



ами именно де, нали и аз това ти казвам, защото постоянно те чета как казваш след някой мач - еее тея как не се научиха, че срещу Серена или Надал трябва така или така да играеш за да биеш - трябва ама пред телевизора, там долу на корта е друго.

Относно ГОАТ-а никой надалист не е казвал, че Надал е ГОАТ, единствено което се лепва, като епитет е ГОАТ на клей.

Това ГОАТ му го лепнаха на Роджър още след като задмина Пийт и винаги той е бил оприличаван на ГОАТ. Ако както казваш поне изравни Фед и завърши с положителен х2х срещу него тогава вече работата ще се обърне.....


Стига с това натякване кво било пред телевизора, пък кво на корта. Ти щото си бивш професионалист, затова наричаш всеки път Григор лузър, "Дришко" и т.н.?

Казах само, че е глупаво да се играе с плоски сервиси срещу тенисист, който посреща на 5 метра зад основната линия. Повечето тенисисти от топ 100 нямат проблем да варират с въртеливото движение и посоката при сервиса (особено па Чилич и Андерсън, дето са по 2 метра), така че изобщо не става дума за нещо невъзможно. Мюлер примерно го изпълни на Уимбълдън и Манго не можа да го пробие 1000 гейма поред и накрая падна.

Иначе много точно си го казал за жените - не знам как не се научиха, че само с блъскане не става. Затова и все по-рядко гледам WTA.

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   16.10.2017 11:30


Diavolo написа:
малко са три мача на трева, за да се прави някакъв извод. Да бе 3-0, разбирам донякъде, ама не е.


Значи никой не е абонат на никого на тревицата. Ти така се изказа все едно Надал го мачка навсякъде извън хард корта в зала. И много ме кефи с кво пренебрежение надалистите се отнасят към Дел Потро (бивш ГШ шампион и един от най-талантливите тенисисти през последното десетилетие) - все едно не може да бие Федерер на US Open, без швейцарецът да му "пусне". Обаче Надал, като пада от циркаджии на Уимбълдън вече шеста поредна година, не се скатавал от мач с Фед, там всичко си е в реда на нещата. :laugh:

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   16.10.2017 12:29


Naki написа:
Balleta написа:
Наки, както се изразява по някога Херо - :helpless:

Иначе, аз съм малко по голям от тебе, та ползвам чудото наречено Интернет малко по отдавна от тебе, ама това в случая няма никакво значение.

По важното е, че заради тъпанарите отвъд океана и двамата го ползваме сега, и заради тях сега Наката има шанса на всеослушание да каже колко големи тъпанари са :laugh:

Междудругото, ако спреш да репликираш хората за глуповати и елементарни неща, ще си супер :thumbs: ;-) ...драги ми всезнайко :-D

Глупости пак. Интернет е ДЕцентрализирана мрежа от мрежи, демек не се намира никъде точно, но както и да е... А че АРПАнет идва от при вас, ОК, така е, ама това отдавна е минало.
Колко точно малко? Аз към 1978 набор, но по душа вечно на 12 - нема и толкова. :laugh: :laugh:
Е сега с малката дъщеричка почвам да поизраствам по малко, ща не ща. :-D

А, нема проблеми, нищо не репликирам, ще пробвам все пак да не пиша вече писани неща, явно недогледжайки/непремисляйки и ядосвайки някои хора. :handshake: :oops:


Ти си набор '78?!?! Ако това на снимката си ти, все едно си '65!!! Но това за по душата си е вярно обаче! ;-)

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   16.10.2017 13:48


Henman написа:
Стига с това натякване кво било пред телевизора, пък кво на корта. Ти щото си бивш професионалист, затова наричаш всеки път Григор лузър, "Дришко" и т.н.?

Казах само, че е глупаво да се играе с плоски сервиси срещу тенисист, който посреща на 5 метра зад основната линия. Повечето тенисисти от топ 100 нямат проблем да варират с въртеливото движение и посоката при сервиса (особено па Чилич и Андерсън, дето са по 2 метра), така че изобщо не става дума за нещо невъзможно. Мюлер примерно го изпълни на Уимбълдън и Манго не можа да го пробие 1000 гейма поред и накрая падна.

Иначе много точно си го казал за жените - не знам как не се научиха, че само с блъскане не става. Затова и все по-рядко гледам WTA.



никога не съм наричал Григор - "Дришко", аз тая дума не я употребявам, тя е спецалитет на други :stop: Дори и лузър рядко съм писал, това което съм писал е, че няма характер на победител, няма психика, няма хъс, спортна злоба, леко ми е мекушав и затова не ме кефи особено, леко ми е безразличен, но пък го поддържам защото е българин и все пак е постигнал много. Даже, ако не бяха медиите и псевдофеновете и тая леко грозна патриотщина можеше още повече да му се кефя и те имат причина за отношението ми. Малко ми е тип Валери Божинов :-D
Дори преди няма три-четири дена го защитих от сравнение с Курникова.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   16.10.2017 15:57


Diavolo написа:
само в зала не беше абонат Федерер.


Беше е ключовата думичка, правилно ;-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28653
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   17.10.2017 00:17


хех :-) И все пак една година не променя ХТХ граден близо 12 години.
Много са причините за тази серия на Федерер и няма смисъл да ги изброяваме отново. ХТХ обаче пак си е срамен за Федерер и унищожителен в полза на Надал.
И догодина нещата ще се променят, стига отново да се срещат толкова често колкото тази. Ако не ми вярваш/те стой та гледай, ще си говорим пак. ;-)
Важното е Рафа да завърши като номер 1, което ще е абсолютно заслужено и ако може да се пробва да вземе още 3 ГШ да унищожи най-голямата мафия в историята на спорта. Знам, че няма да му позволят да стане, но поне да се пробва и да го доближи още малко. :devil:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   17.10.2017 03:31


Diavolo написа:
хех :-) И все пак една година не променя ХТХ граден близо 12 години.
Много са причините за тази серия на Федерер и няма смисъл да ги изброяваме отново. ХТХ обаче пак си е срамен за Федерер и унищожителен в полза на Надал.
И догодина нещата ще се променят, стига отново да се срещат толкова често колкото тази. Ако не ми вярваш/те стой та гледай, ще си говорим пак. ;-)
Важното е Рафа да завърши като номер 1, което ще е абсолютно заслужено и ако може да се пробва да вземе още 3 ГШ да унищожи най-голямата мафия в историята на спорта. Знам, че няма да му позволят да стане, но поне да се пробва и да го доближи още малко. :devil:


Надявам се да му стигнат силите и времето, иначе и аз искам малко съспенс. Фед играе втора зора! Това е сложното за другите!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   17.10.2017 09:35


Има и друг сценарий:
Джоката се връща, почва да мачка! :laugh: ;-) Останалото ако има - за Мъри.
Феновете на Федята и Надал плачат край кофите!! :-D


 
ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: ATP Шанхай / WTA Линц, Хонг Конг, Тяндзин   |   17.10.2017 10:53


Все още търсещият формата си ШараН дали ще бъде ли изловен от Рибар(и)к(ов)ата днес!?
Или голямата риба Шара ще я схруска с лекота? :-D Моля мненията Ви. ;-)


 
ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг