Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20.04.2024 16:49



Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
* Симона Халеп спечели Ролан Гарос * 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 17:14


ВЕЛИК МОМЕНТ ЗА МЕН, за всички ценители на тениса!
Прекалено съм развълнуван, за да напиша какво и да е.

Честито да и е. Браво моето момиче, голямо сърце, голям шампион си. Корава румънска жилка.
Такава пълна подкрепа от публиката на Шатрие не съм виждал на този корт от времената на Куертен и Енен + финала на Федерер със Сьодерлинг.

:moufan: :first:


Последна промяна Diavolo на 09.06.2018 18:17, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2881
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 17:21


Естествено, че трябва да се честити, но не се залъгвай - тенисът, който тя практикува е защитен и грозен. :wave:


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 17:46


* Защо момче!? Не е ли момиче? :-( :-| :-o
* Вамос Халеп!! :moufan: :tennis: :first: :celebrate:


Последна промяна Naki на 09.06.2018 17:47, променена общо 2 пъти



 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 18:04


тоя път Халеп освен защита показа и атака почти всички даже май всички мачове си бе по-агресивната тенистка и диктуваше темпото на игра, нищо общо с миналата година например, само дразнещото леко при нея е че вкара крясъци стил Маша, но явно това е рецептата на РГ, винаги гръмогласните тенисистки печелят последните години, честито да и е дълго чакана и изстрадана титла, утре чакаме 11 на Рафа и нова радост за дявола след трагичния за него АО и задаващия се Уимбълдън, където неговите любимци са слаби, но при жените ще разчита на Серина и Квитова :laugh:


Последна промяна juve на 09.06.2018 18:05, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 18:18


При жените Дявола е с няколко аса в ръкава, така е.
Виж при мъжете 13 години все на един човек разчитам. :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 18:21


Андреа Петкович - право в десетката!!! :laugh: :wave: :devil:



Иначе Халепче гоатче вече е в собствена лига.
Симонка бонбонка стана първата в историята номер 1 без титла от шлема, но спечелила първата си титла, като действаща номер 1. Ако ме разбрахте...
Да и такъв статс има вече. :-D


Последна промяна Diavolo на 09.06.2018 20:03, променена общо 1 път



 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10444
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 18:30


Някак си ми е трудно да повярвам, че никой друг досега не е направил севтето на ГШ като номер едно, но щом казваш...

Това само при жените ли е прецедент или въобще?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 18:31


Честитки в Туитър




















































































:tennis: :tennis: :tennis:

:first: :first: :first:

:tennis: :tennis: :tennis:


Последна промяна Diavolo на 11.06.2018 14:18, променена общо 8 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 18:33


SUBXERO написа:
Някак си ми е трудно да повярвам, че никой друг досега не е направил севтето на ГШ като номер едно, но щом казваш...

Това само при жените ли е прецедент или въобще?


Ами повярвай, факт. При жените.
Идеята е: Станала си номер 1, но без титла от шлема. И впоследствие печелиш титлата, като действаща номер 1.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 19:16


За финала накратко
Халеп влезе малко нервна в мача, но обикновено тя потегля трудно в мачовете, така че не бе кой знае каква изненада за мен. Опита се с играта си от полуфинала с Мугуруса да бие и Стивънс, но нагледно се видя колко по-хубаво движение по корта има Слоун в сравнение с Гарбине. Само с контролирана агресия нямаше да стане. Стивънс бе супер свежа, влезе в мача, като тази, която има да губи по-малко и правеше простички неща, това което най-добре умее, да връща, да връща и контратакува и като добавим и сервиса и, то Халеп нямаше шансове. Все пак Симона стигна до шанс да върне брейка в последния възможен момент, но до там. Цялостно погледнато сета бе категорично загубен. Стивънс продължи по същия начин и във втория сет, но Симона направи промяната. Просто стана максимално агресивна, на ръба на риска и започна да миксира малко играта и да излиза и на мрежата и то успешно. Допуснатия пробив бе неприятен, но промяната в играта и бе видна и рано или късно щеше да доведе до обрат. Този ранен пробив не ме притесняваше. Бях притеснен само при 4-4 във втория сет. Та така, постепенно нещата се изместиха и Симона влезна в нейния си режим (по същия начин се разви и мача и с Кербер, Симона влезе в зоната в края на първия сет, все пак го загуби, но след това не даде реални шансове на Анджи до края на мача) и до финала не отпусна хватката. Шансът на Стивънс бе да заключи мача в 2 сета. В момента в който Халеп я проби и затвори втория сет според мен се реши и целия мач, защото Стивънс вече трябваше да влиза в непозната за нея територия. Слоун няма план Б. Тя продължи да прави това на което е научена, така и не стана агресор, така и не промени каквото и да било в играта си. За атака на мрежата пък да не говорим, това е забранена територия за нея (видя се колко непохватна е там, а и когато излизаше бе по-скоро по принуда). Е, така финал не се обръща. По-комплексната състезателка, по-вариативната, по-смелата и по-сърцатата в този финал заслужено спечели.
Това което искам оттук-нататък в Халеп е да вкара повече слайса в играта си. Симона го може, но изключително рядко го употребява. При жените ако играеш повече слайс, много лесно губиш територия след това, като те затиснат и все пак е хубаво да го има в арсенала си. По някоя и друга къса топка също няма да е зле.

Аз лично съм съгласен с Ким Клайстерс, че първата титла бе най-трудната и за в бъдеще на Халеп от ментална гледна точка ще и е по-лесно, така че очакваме още ГШ титли.
Не може Кербер да има три, Мугуруса две, а Халеп да е само с една. Това в близките 2 г. ще се промени. Просто Халеп не бива да спира да работи и да се развива, защото конкуренцията също не спи.

:yes:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 19:18


Diavolo написа:
SUBXERO написа:
Някак си ми е трудно да повярвам, че никой друг досега не е направил севтето на ГШ като номер едно, но щом казваш...

Това само при жените ли е прецедент или въобще?


Ами повярвай, факт. При жените.
Идеята е: Станала си номер 1, но без титла от шлема. И впоследствие печелиш титлата, като действаща номер 1.

сложно е обяснено, но го схванах, предполагам повечето си мислят на първо четене че никога тенистка под номер 1 не е печелила шлем което е абсурдно, дори за женския тенис :laugh: тоя туит на Маша обаче не е за Халеп виж му датата 4.6.2016 демек тогава е писала за Мугуруса, донякъде щото е била Серина, иначе Маша много рядко поздравява шампионките точно в социалните мрежи, където си рекламира бонбонките и клипчетата с тренировките си :-D


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6326
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 19:58


Diavolo написа:
Честитки в Туитър (Анфо, Момчи защо не мога да поствам директно туита тук или си има начин, но не го знам), а само да пействам линка. уф.

Сабине Лисицки
https://twitter.com/sabinelisicki/status/1005468422803722242

:tennis:


Има си : ))

Цял таг си има (tweet) по-горе, който ти слага (без точките, които слагам умишлено) :
[tweet..][/tweet..]

Само копираш номера на туита.. в случая с Лициски - 1005468422803722242

т.е. става


_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 20:04


Изобщо не го бях видял този таг. :-D
Аз гледах горе, където е IMG/URL.
Благодаря!

Ъпдейтвам :-D


Последна промяна Diavolo на 09.06.2018 20:16, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 21:45


Diavolo написа:
Изобщо не го бях видял този таг. :-D
Аз гледах горе, където е IMG/URL.
Благодаря!

Ъпдейтвам :-D

колко много тенис народ я поздрави и те все едно са чакали колкото нея, историческо събитие е 9.6.2018 за Халеп :laugh:
чакаме и балета да каже едно браво, знам че хич не я харесва, ама все пак при положение че тия дни спорехме и коментирахме доста за нея и е редно да и честити, не вярвам да е очаквал никога да не вземе шлем и да не смее да се появи сега :-D


Последна промяна juve на 09.06.2018 21:55, променена общо 3 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 22:43


Нали?
Aз такова наводнение от честитки не помня скоро да е имало (продължавам да ъпдейдтвам по-горе, ти си проверявай от време на време). При Возняцки например бе далеч по-скромно :-D
Потвърждават се явно думите на много хора в тенис средите, които казват, че Симона е много естествено, слънчево и сърдечно момиче.

Сега кои останаха на кота НУЛА от по-актуалните и постоянни имена?

Каролина Плишкова и Елина Свитолина. Идва Уимбълдън, дали няма да станем свидетели на четвърти пореден шлем в който някоя да печели своята първа ГШ титла, визирайки жирафа? :-o
УСО: Стивънс
АО: Ботняк
РГ: Симонка
Уимби: ? (Плишкова/Контавейт/Конта/Радванска)
УСО: ? (Свитолина/Плишкова/Кийс)

А иначе чакат ред още и Мадисън Кийс, Дария Касаткина, Наоми Осака, Каролин Гарсия, Елизе Мертенс, Мария Сакари, Джоана Конта, Анет Контавейт и Кики Бертенс. :-)

А твоята любима и позабравена малко Агниешка Радванска? От многострадалките само тя си остана сираче, дали няма да избухне като за последно на Уимби? :-D


Последна промяна Diavolo на 09.06.2018 22:44, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 23:04


няма лошо тя тревата я чуваше и много ги хитреше, още помня кога я харесах на един Уимбълдън ама на финала нямаше шанс срещу Серена но взе сет въпреки това, тя тая година е трагедия не виждам чак такова чудо да стане, ама никога не може да си сигурен, иначе отписвам твърдо на Уимби и дори ЮСО според моите предпочитания Свитолина и Плишкова нека се помъчат още особено първата, да видят на Халеп хубаво ли и беше, нека печелят тая година като е тръгнало тия които чакат най-дълго, нека :laugh: то като молитва стана, само нямам отче наш :rofl:


Последна промяна juve на 09.06.2018 23:07, променена общо 3 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   09.06.2018 23:38


Дяволе, мен лично тез звездички ме дразнят, може ли повече да не ги слагаш в заглавията на темите, които пускаш, моля? :-|
Изглежда ми така все едно форумите са се "счупили". Айде поне тези теми, които са за дадени турнири да са без, плс - тази тука е извънредна и за голямо и рядко събитие, и за нея по-може. :-)


Последна промяна Naki на 09.06.2018 23:38, променена общо 1 път



 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   10.06.2018 13:14


:moufan: :first:

Ок, нямаш грижи. :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28644
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   13.06.2018 01:55


Гледайте какво става, 15 000 човека на нац. стадион в Букурещ :rock: :moufan:
Такова чудо не съм виждал в тенис историята.

http://www.gotennis.ru/read/news/simona_halep_otprazdnovala_pobedu_na_rolan_garros_v_buhareste_s_15_tysyachami_fanatov_video.html












Последна промяна Diavolo на 14.06.2018 01:33, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Симона Халеп спечели Ролан Гарос *   |   13.06.2018 11:59


Джокович и Иванишевич също след първите им шлемове ги посрещнаха като герои, всички балканци се разписаха със шлемове, време е вече и за Григор с някой Уимбълдън или АО и както си писал един от двата предстоящи, че времето си лети, а ще е грехота да остане само с ФМ като Налбандян и Давиденко и други талинтливи играчи без шлем :-)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг