Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 07:00



Отговори на тема  [ 259 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Уимбълдън' 2018 - тема за коментари 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 18:46


и пак Виландер черната станция се обади :uuu:
не само обяви Серина за фаворит, но и прогнозира още няколко нейни титли на ГШ и нова доминация!

замълчи бе човек! просто замълчи! :tomate:


Иначе аз съм доволен от Серина. Не може винаги да се побеждава. Този финал е голяма нейна лична победа и със сигурност ще и даде допълнителна мотивация. Но ако не отслабне малко, просто да се върне към килограмите отпреди раждането няма шанс за нови титли.
Победата на кюфтака е напълно заслужена.

Преди двата мача на моите най-големи любимци очаквах победи на Надал и Кербер, естествено не бих заложил срещу тях, но реално само Надал ме изненада и то неприятно, защото бе по-добрия, но чоукна, това е положението. Не може на два пъти да имаш 15-40 при скрити мачболи и да не реализираш поне единия, въпреки сервирането и поведението на Ноле. Нз това. Това е 0/4, Рафа. И къде е Карлос Моя??? Крие се на пореден важен турнир. Надал има нужда от треньор. Това беше шансът му за трета Уимби титла, догодина не го виждам изобщо.
И не знам как на 32 г. все още тича и гони. :outofspace:

днес черен ден за мен и за световния тенис. приключвам с тениса до УСО
всичко добро


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 18:56


да имаме нужда за почивка от тениса пренаситих се последните дни, утре ще гледам малко финала и това е че има финал и за световно по футбол, а и ботирам за Кевин да затворя играта и да си подпечатам клизматичната победа, без точки накрая не е много сладка ама целта оправдава средствата, въпреки крайната победа не съм доволен от тъпотия изпуснах още 20-25 точки добре че и конкуренцията почиваше и е на море, иначе едва ли щеше да ме огрее, ама си я заслужих главно заради горенето и всеотдайността тия две седмици :ura:


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 19:00


juve написа:
да имаме нужда за почивка от тениса пренаситих се последните дни, утре ще гледам малко финала и това е че има финал и за световно по футбол, а и ботирам за Кевин да затворя играта и да си подпечатам клизматичната победа, без точки накрая не е много сладка ама целта оправдава средствата, въпреки крайната победа не съм доволен от тъпотия изпуснах още 20-25 точки добре че и конкуренцията почиваше и е на море, иначе едва ли щеше да ме огрее, ама си я заслужих главно заради горенето и всеотдайността тия две седмици :ura:


Браво и не мисли толкоз много, това са само игри в крайна сметка :)


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 19:13


alessandron написа:
juve написа:
да имаме нужда за почивка от тениса пренаситих се последните дни, утре ще гледам малко финала и това е че има финал и за световно по футбол, а и ботирам за Кевин да затворя играта и да си подпечатам клизматичната победа, без точки накрая не е много сладка ама целта оправдава средствата, въпреки крайната победа не съм доволен от тъпотия изпуснах още 20-25 точки добре че и конкуренцията почиваше и е на море, иначе едва ли щеше да ме огрее, ама си я заслужих главно заради горенето и всеотдайността тия две седмици :ura:


Браво и не мисли толкоз много, това са само игри в крайна сметка :)

аз не ги мисля играя ги за кеф, ама нали сега имах шанс да спечеля и затова се вълнувам, на вас с дявола ви е лесно като сте печелили хиляди пъти затова ми пуснахте гювеч :laugh:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 19:42


Треньор на Кербер е Вим Фисет.

Вим Фисет е тренирал също:
1) Ким Клайстерс - при победата ѝ над Серина на полуфинала на US Open 2009.
2) Сабине Лизицки - при победата ѝ над Серина на осминафинала на Уимбълдън 2013.
3) Симона Халеп - при победата ѝ над Серина в груповата фаза на Финалния турнир при дамите в Сингапур 2014.
4) Виктория Азаренка - при победата ѝ над Серина във финала на Индиън Уелс 2009

Вим Фисет е треньор на Кербер от този сезон. Допреди това беше треньор на тукашната "любимка" Джоана Конта.

Конта завърши сезон 2017 на 9-о място.
Кербер завърши сезон 2017 на 21-о място.

Към настоящия момент през сезон 2018:
Кербер - 4-та (с титла от Уимбълдън)
Конта - 50-а.

ето любопитки в стил Дявола да не чете че ептен ще му се вгорчи деня, това от форума на тенискафе го изкопах :-D


Последна промяна juve на 14.07.2018 19:47, променена общо 4 пъти



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 19:59


Diavolo написа:
Преди двата мача на моите най-големи любимци очаквах победи на Надал и Кербер, естествено не бих заложил срещу тях, но реално само Надал ме изненада и то неприятно, защото бе по-добрия, но чоукна, това е положението. Не може на два пъти да имаш 15-40 при скрити мачболи и да не реализираш поне единия, въпреки сервирането и поведението на Ноле.


0/5, Дяволе. При 7:7, т.е. вторият път, в който Надал имаше 15:40, после имаше и един адвантидж за него, дето излезе на мрежата и Ноле го мина по късия форхенд диагонал.


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 20:12


juve, то хубаво, ама същата 2014 и на същия турнир, след груповата фаза, Халеп игра финал пак със Серена и той завърши много силно и грозно НЕ в нейна полза. :-)
Та това, че по-рано в турнира Халеп е била Серена тогава няма кой знае какво значение, защото после румънката "свърши бензина" и предаде тотално финала.
Е, и Серена си взе поука от предните мачове де. :-)


Последна промяна Naki на 14.07.2018 20:14, променена общо 1 път



 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 20:29


alessandron написа:
Diavolo написа:
Преди двата мача на моите най-големи любимци очаквах победи на Надал и Кербер, естествено не бих заложил срещу тях, но реално само Надал ме изненада и то неприятно, защото бе по-добрия, но чоукна, това е положението. Не може на два пъти да имаш 15-40 при скрити мачболи и да не реализираш поне единия, въпреки сервирането и поведението на Ноле.


0/5, Дяволе. При 7:7, т.е. вторият път, в който Надал имаше 15:40, после имаше и един адвантидж за него, дето излезе на мрежата и Ноле го мина по късия форхенд диагонал.

точно тоя гейм виждах победата на Рафа ама уви лошия сърбин пак ни напомни колко е тегав и неудобен както оная загуба в Мелбърн, ако не бе той рекорда на ГОАТ за шлемове падаше, ама не било писано, вече загубих надежда само с Ролани нема да стане защото Джокович не пуска на АО и Уимби, може да се надявам на ЮСО там настилката е малко в полза на Рафа, стига да играе както днес и не сгъне. ще видим нямам търпение за нова класика там


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 21:48


Според мен Рафата пак имаше проблем със сервиза, докато Джоко използваше сервиза максимално ефективно и се измъкна два пъти от 15-40 в петия сет след брутални сервизи/асове. Рафа не можеше да си повиши процента на първи сервиз и беше логично Джоко да стигне до мач пойнт все някога. Единият беше спасен от рафата, но после от 0-40 няма как да се измъкне. Накрая си личеше умората на матадора, даже се подхлъзна в последния гейм и така се стигна до 0-40.

Между другото, после аз съм говорил небивалици, че трябва да се въведе тай-брек в петия сет както на Ю ЕС оупън :rofl: Ами ако утре пак се стигне до пети сет, не ми се мисли :help:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 22:23


Hiksa написа:
Според мен Рафата пак имаше проблем със сервиза, докато Джоко използваше сервиза максимално ефективно и се измъкна два пъти от 15-40 в петия сет след брутални сервизи/асове. Рафа не можеше да си повиши процента на първи сервиз и беше логично Джоко да стигне до мач пойнт все някога. Единият беше спасен от рафата, но после от 0-40 няма как да се измъкне. Накрая си личеше умората на матадора, даже се подхлъзна в последния гейм и така се стигна до 0-40.

Между другото, после аз съм говорил небивалици, че трябва да се въведе тай-брек в петия сет както на Ю ЕС оупън :rofl: Ами ако утре пак се стигне до пети сет, не ми се мисли :help:

по едно време Рафа яко переше асове по правата, но бяха само за 2-3 гейма някъде няма как постоянно да ги прави, даже се надхвърли в тоя слаб елемент за него, а Джокович пък с лазерно насочване си създаваше предимство на почти всички важни точки и брейкболи и хладнокръвно се измъкваше, абе и двамата се изстискаха максимално, такава битка само на РГ Рафа може да измъкне психически, на другите два шлема не и остава ЮСО там нямат пет сета ами време е тая година, тамън с тайбрек внезапна смърт :-D


Последна промяна juve на 14.07.2018 22:25, променена общо 3 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 23:11


alessandron написа:
0/5, Дяволе. При 7:7, т.е. вторият път, в който Надал имаше 15:40, после имаше и един адвантидж за него, дето излезе на мрежата и Ноле го мина по късия форхенд диагонал.


Да, това беше шансът, защото на предишните брекболи нямаше разиграване, а сервис уинъри на Ноле. Между другото същото може да се каже и за Надал. Имаше два пъти 0-30, един път 15-30, както и шанс за пробив за Ноле при 3-4 гейма. И при всичките тези ситуации също сервиса спасяваше Рафа.
Това разиграване за което казваш, мдам, Надал можеше да рискува малко повече в началото, но нямаше удобна топка и все пак когато получи шанс и контраатакува мощно с бекхенда, веднага излезе на мрежата и може би по-скоро очакваше по правата, а и беше важно да покрие процентно центъра, но този пасинг си беше класа и нямаше кой знае с какво да го виним. Микроситуации просто.

Ами какво да кажем за мачбола на Джокович при 8-9? Какви нерви трябва да имаш, за да пуснеш къса, дори и след като си подготвил нещата с форхенда по правата. Нямам думи. Жестоко е след подобен мач да има победен, но много пъти Надал е бил от другата страна на монетата, така че трябва да го преглътне и да се бори оттук-нататък. Преди турнира ако ни бяха казали на надалистите, че Рафа ще е на полуфинал веднага щяхме да се съгласим заради ранкинг точките, но сега няма как да не боли, защото победителя от този мач реално печели и титлата. Андерсън има нулев шанс за успех, не знам как така и ти и фореста и ювето се изцепихте в негова полза. Ноле ще се коцентрира над собствения сервис и ще форсира на ретур, а оня е дроб вече и в амок след двете дълги петсетки, да не говорим, че е чоукър ментално.

Иначе не съм прав, като написах чоук. По-скоро чоука беше снощи в тайбрека. Тогава да. Днес категорично не. Ние хубаво разглеждаме днешния мач като отделен, но се оказа, че нито един от двамата не е способен да спечели два сета подред при толкова равностойна борба. Така че ключовият сет бе третия и тайбрека, където вече смея да твърдя, че Надал загуби мача, защото в този трети сет бе отчетливо по-добрия от двамата. И да Значката може да ми скача, но Джокович имаше хендикап за този мач на спуснат покрив.

Ако си гледал внимателно не знам дали ти направи впечатление, че след 5-5, Надал една идея намали темпото. Онова избухване при 7-7 по-скоро бяха последните му сили. Може би и тежкия мач с Дел Потро повлия, както и дългия сезон на клей преди това, но само можем да гадаем. Не знам. Лошото е, че Рафа губи втори пореден петсетов сблъсък когато в предния си мач също е имал петсетов двубой и това няма вече как да не се разглежда и като тенденция и да не ни кара да се замислим, че вече не е същата машина. Може технически да е по-добър и да е развил играта си, но я няма тази енергия в краката, а това е по-лошото от двете за него. Той цял живот компенсира чисто природното си и натурално изоставане от двамата си основни съперници с много тичане, енергия, физика и непримиримост, но това са несигурни оръжия и когато се уповаваш основно на тях, точно те и ще те подвеждат от време на време в подобни кардинални мачове.

За фаталния пробив не мога да го обвинявам. Гейма тръгна криво с не малко доза и късмет на Джокович. Пак 0-30, не може всеки път да се измъкваш. Надал никога не е разполагал с първи сервис, който константно да му носи лесни точки. Според мен Джокович последните минути се чувстваше все по-комфортно на централния корт. А и лошо е да си непрекъснато догонващ. Чисто психологически знаеш, че нямаш право на грешка, докато от другата страна се играе една идея по-освободено, защото знаеш, че ще имаш последен шанс за поправителен и връщане на пробива.


 

Регистриран на: 01.09.2016 12:47
Мнения: 323
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   14.07.2018 23:24


Добрия стар Ноле срещу добрия стар Рафа: 27:25 и 31:32. И двамата не са в първа младост, но има още голям тенис и в двамата.
Серинка с тази огромна маса и статична игра ще продължи да пада от по класните дами. Браво на Германското кюфте.
Да не би тениса отново да е умрел?


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   15.07.2018 00:05


Кербеееееерррр :ura: :dance: :rock:

Кюфтенцееееее, голяма си, пореден шлем спечелен срещу дзверо, браво ..... трипълче от шлемове ... :rock:

Рафа... :-( :question:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   15.07.2018 00:05


Цитат:
Андерсън има нулев шанс за успех, не знам как така и ти и фореста и ювето се изцепихте в негова полза.

аз доигравам играта както казах по-рано, ако бях в губеща позиция си ловех Кербер и Ноле утре, но тъй като си свърших работата и нямам мотивация вече правя сметки и простотии, иначе и аз не вярвам че андерсън ще бие, но пък това му е шанса по-добър няма да има, ама най-вероятно ще е изцеден, все пак да видим, че така и си мислех след мача с Федерер, да не извади пак топовни сервиси и някакви уинъри от нищо, вече нищо не може да учуди :-)


Последна промяна juve на 15.07.2018 00:08, променена общо 4 пъти



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   15.07.2018 00:37


Balleta написа:
Кербеееееерррр :ura: :dance: :rock:

Кюфтенцееееее, голяма си, пореден шлем спечелен срещу дзверо, браво ..... трипълче от шлемове ... :rock:

Рафа... :-( :question:

Кербер си повтаря 2016 тая година е убийствено постоянна и ако не бе Халеп да я бие два пъти да бе с още един шлем поне, като нищо ще щипне и ЮСО но най-вероятно ще е уморена вече, това значи че догодина пак ще я бият като маче у дирек :laugh: но дреме и 3 шлема добре ще я топлят, откъде я извади последните сезони тая игра и издръжливост нямам идея наистина сме в ерата на 30те всички са ненормални над тая възраст. има надежда и за Григор, още малко търпение :-D


Последна промяна juve на 15.07.2018 00:38, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   15.07.2018 01:56


за първи път в опън ерата всичките четири полуфиналистки на Уимбълдън бяха над 30 г.

а ако добавим и мъжете, то и там е така. и четиримата са над 30 г. но при мъжете това вече взе да си става тенденция


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   15.07.2018 08:35


juve написа:
alessandron написа:
0/5, Дяволе. При 7:7, т.е. вторият път, в който Надал имаше 15:40, после имаше и един адвантидж за него, дето излезе на мрежата и Ноле го мина по късия форхенд диагонал.

точно тоя гейм виждах победата на Рафа ама уви лошия сърбин пак ни напомни колко е тегав и неудобен както оная загуба в Мелбърн, ако не бе той рекорда на ГОАТ за шлемове падаше, ама не било писано, вече загубих надежда само с Ролани нема да стане защото Джокович не пуска на АО и Уимби, може да се надявам на ЮСО там настилката е малко в полза на Рафа, стига да играе както днес и не сгъне. ще видим нямам търпение за нова класика там


Хехе, това па е несериозно. Ако не беше Джокович, Федерер щеше да има 10 титли от Уимби и още 1 от УСО (2015). Тия сметки с "ако" са си фенски болки само - играли са, който бил - бил.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   15.07.2018 08:45


Diavolo написа:
Андерсън има нулев шанс за успех, не знам как така и ти и фореста и ювето се изцепихте в негова полза. Ноле ще се коцентрира над собствения сервис и ще форсира на ретур, а оня е дроб вече и в амок след двете дълги петсетки, да не говорим, че е чоукър ментално.


Е то аз тоя Уимбълдън го играя като Федерер :laugh: , слагам е така. Може би е време да спра, все по-малко време имам да се сещам за игрите. Сложих на Андресън заради приказката, заради двете му брутални петсетки - единственият шанс е на адреналин и 75% плюс сервис, много ясно, че Джокович след победата над Рафа ще е напомпан до предела. И все пак, мое мнение, Андерсън има по-голям шанс срещу Джокович, отколкото щеше да има срещу Надал. Новак има по-класически удари, играе по-плоско, Надал само с топспина и добрия микс от сечения и лифтирания бекхенд щеше да го убие.

Иначе да, гледах внимателно - това, което казваш, че след 5-5 Рафа леко понамали беше така, но според мен физически беше по-добре от Новак въпреки това. Ноле наистина много разтягаше при сервиса и бавеше, това беше според мен не само защото искаше да си даде време да избере най-доброто във всяка микроситуация, но и защото си даваше време за почивка. Джокович все още има лека бариера в главата според мен и си мисля, че е защото още не е на пълни 100% както 2014-2016. Ще видим на У СО как ще е, дано там също да стане голям турнир.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   15.07.2018 08:48


Hiksa написа:
Между другото, после аз съм говорил небивалици, че трябва да се въведе тай-брек в петия сет както на Ю ЕС оупън :rofl: Ами ако утре пак се стигне до пети сет, не ми се мисли :help:


Първо - не всеки Уимбълдън е така с петсетките - на тоя турнир мога да ти извадя десет контрапункта с други издания, дето нямат нищо подобно. Второ - имаше едно обсъждане за тайбрек в петия сет, което засякох и предложение да има тайбрек при 12:12 гейма - според мен това хич не е лоша идея. Аргументът беше, че ако се стигне до 12:12, все едно си изиграл шест сета и щом още един сет отгоре не е решил нещата, е време да се сложи точка по някакъв начин.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Уимбълдън' 2018 - тема за коментари   |   15.07.2018 09:18


А Джокович има нов прякор - Новак Джокович = Новичок! :laugh:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 259 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг