Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:35



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Топ 3 любимци в две категории (настоящи и бивши играчи) 
Автор Съобщение
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Топ 3 любимци в две категории (настоящи и бивши играчи)   |   15.02.2023 12:34


За да избегнем спорове кой е по-велик играч, нека минем на по-забавната и субективна част, а именно любимите ни играчи.

Нека всеки посочи любимците си в две категории, настоящи и бивши играчи и посочи накратко защо им се кефят.

Започвам с моите настоящи любими играчи:
1. Крис Пол - скромният лидер винаги е бил в сянката на звездите по титли, отбелязани кошове, тройки и помпачи на статистики. Макар, почти винаги отборите в които е играл да не са се борили за нещо супер значимо той винаги е бил безспорен лидер и организатор на играта. 12 пъти участник в мача на звездите като 1 път е избиран за МВП в този мач, 5 пъти шампион по асистенции, 6 пъти шампион по откраднати топки са най-добрите му постижения в играта за това какъв лидер е през всичките сезони в които е играл. Но най-якото е, че "подавача" ЛеБрон Джеймс не може да го стигне във вечната ранклиста по брой асистенции, където Крис Пол е номер 3 в момента и е твърде вероятно да измести Джейсън Кид от второто място. Макар, че е основно плеймейкър, въпреки ниския си ръст за баскетболист (186 см, колкото мен, хехе) Крис Пол е измъквал немалко мачове и като реализатор и за 18 сезона има средно по 18 точки на мач, което си е доста стабилно постижение. Искрено му пожелавам титлата. Това би бил прекрасен завършек на неговата кариера, която се надявам да продължи поне още 3-4 сезона.

2. Деймиън Лилард- абсолютна пантера и инстикт на убиец за мен. Ако се беше присъединил към НБА 1-2 години по-рано и не страдаше от контузии последните 3-4 сезона щеше да е доста по-напред с материала по отбелязани точки. Факт, че от скромния тим на Портланд ги класира редовно в плейофите последните 10 години показва, че е безспорен лидер на отбора. Но това, което най-много ми харесва е как дебне като хищник кога да направи изненадваща стрелба - супер грациозни движения, които сякаш бавно приспиват жертвата и изведнъж за част от секундата е нанесъл своя удар и е отбелязал. Стеф Къри може да е по-голям стрелец от Лилард, но последия определено е по-добър дрибльор и може да стреля от трудни позиции срещу човек. Освен това като Крис Пол е висок 188 см. Към момента Лилард има 7 мача на звездите зад гърба си.

3. Джейсън Тейтъм - още когато беше във втория си или третия сезон ми направи впечатление, че го чака голямо бъдеще. В един момент Бостън нямаха изявен реализатор (още когато Кемба Уолкър беше там) и аз бях сигурен, че именно Тейтъм е бъдещия лидер на отбора. Бързина, атлетизъм, но и най-вече добра стрелба го правят страшилище за противниците, защото не знаят откъде може да им дойде. Освен това е и добър защитник, макар че още не е попадал в отбора на бранителите. Миналата година стана МВП на финала на Източната конференция и е редовен участник в мача на звездите последните 4-5 сезона. Един от бъдещите велики играчи за мен.

А сега да минем към бившите играчи, където за мен безспорен любимец винаги е бил:
1. Шакийл О'Нийл - докато всички се прехласваха по Джордан за мен Шак винаги е бил този, който супер много ме кефи, защото прави шоуто в мачовете, които играе. Докато при Джордан гледаш атаките му, то Шак го гледаш и в атака и в защита. Един от малкото, които още в руки сезона си е избран да играе директно в мача на Звездите. Още във втория си сезон става топ-реализатор. За атрактивността му няма какво да говорим - 3 пъти МВП в мача на звездите. Безспорен лидер при всичките си 4 титли и не случайно има 3 МВП-та на финали, както и 1 път МВП на редовния сезон. Освен това си беше страшилище и под коша и затова е избиран 3 пъти в идеалния отбор на защитниците. Жалко, че с Орландо не можа да спечели титла, но при наличието на Джордан нямаше как да стане, но бяха близо заедно с Пени Хардуей. После обаче си навакса като бяха заедно с Кобе и после с Уейд.
Освен като спортист, Шак винаги е бил мега ителигентния пич. Има доктроска степен. Освен това рап албума му е на супер прилично ниво и приятен за слушане. Такива всестранно развити хора като него определено са богатсво за цялото човечество. Дано е жив и здрав още дълги години и да ни радва като водещ от екрана.

2. Джейсън Кид - още като беше в Далас като млад играч ми направиха впечатление неговите пасове. Никой не правеше толкова оригинални пасове преди това. Да, примерно Меджик беше велик подавач, но такива скрити пасове като Кид и залъгващи движения никой не правеше дотогава. Спомням си, че постоянно се опитвах да го имитирам докато играя, което ме правеше повече смешен, отколкото ефикасен, но въпреки това бях запленен от него като подрастващ. След Далас се видя, че тези подавания не са позьорски, а са на лидер който ясно чете играта. Жалко, че кариерата му мина в не толкова силни отбори макар, че събирането му с Винс Картър в Нетс беше уникално за гледане. Тогава обаче Айвърсън от една страна и Маями от друга доминираха в Източната конференция и не можаха да направят нещо. Добре, че във ветеранските му сезони се завърна в Далас където обедини сили с Дирк и двамата спечелиха единствената си титла. Номер 2 във вечната ранклиста по подавания, остъпвайки само на Стоктън. 5 пъти е шампион по асистенции. Освен това, Джейсън Кид е 9 пъти попадал в идеалния отбор на защитниците въпреки своите 193 см. Жалко, че не спечели титлата защитник на годината поне веднъж, но игра по времето когато още имаше баси чадържджиите.

3. Винс Картър - можеха и други да попаднат тук като Грант Хил, Пени Хардуей, Кевин Гарнет, Пол Пиърс, но бай ти Винс Картър си беше баси пичагата. Той издигна забивката до друго ниво още от новобранския си сезон. В 119-то някои си счупиха ръцете скачайки от пейките, за да го имитират. Дори и човек да не следеше НБА отблизо просто той винаги попадаше в емисиите с някоя брутална забивка. Уникално постиженние, че игра толкова много сезони и беше любимец на публиката. Щеше да е яко поне един път да му бяха дали МВП на мача на Звездите от тези 8 участия, но все тая. Винаги ще си остане като един от най-впечатляващите играчи.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


Последна промяна falkenbach на 15.02.2023 12:34, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Топ 3 любимци в две категории (настоящи и бивши играчи)   |   15.02.2023 14:56


Вечни любимци:
Коби Брайънт
Меджик Джонсън
ШАК
Джон Стоктън
Карл Малоун
-
В момента:
Стеф Къри
Леброн Джеймс
Клей Томпсън
Кевин Дюрант


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Топ 3 любимци в две категории (настоящи и бивши играчи)   |   17.02.2023 12:26


За съжаление нямам време да обърна към момента по-голямо внимание на темата.

От настоящите играчи без съмнение тримата големи бели - Лука Дончич, Никола Йокич и Никола Вучевич.

От старите ми е невъзможно да селектирам само трима. Бих посочил Клайд Дрекслър, Дейвид Робинсън - Адмирала, останал само в един клуб през цялата си кариера, Хакийм Олайджуон, Майкъл Джордан, Скоти Пипън, Тони Кукоч, Дерик Роуз, Жоаким Ноа, Луол Денг, Марко Белинели, Кърк Хайнрих.

Всъщност Белинели и Роуз още играят, но вече съм към края на кариерите си. Шакийл О'Нийл действително е пич и е интелигентен, но може би защото е играл все в конкурентни отбори никога не ми е бил любимец. Уважавам Баркли и Малоун, но и те не са ми сред любимците.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Топ 3 любимци в две категории (настоящи и бивши играчи)   |   21.03.2023 10:09


Все се каня да пиша тук и все не ми остава време, но все пак ще се включа набързо че иначе съвсем ще забравя.

От сегашните имам само един категоричен любимец и това по обясними причини е Лука. Нито един от останалите не мога да нарека любимец в истинския смисъл на думата, но има много играчи, които са ми симпатични и/или обичам да ги гледам - Стеф, Йокич, Кауай, Крис Пол, Кайри, Сабонис, Тайлър Хиро, Тобайъс Харис, Ейтън, братята Бол.

В исторически план имам категоричен топ 3, като предполагам Лука също ще влезе там когато се откаже. Засега обаче топ 3 са следните:
1. Пени Хардуей - първият ми голям любимец. Интересното е, че същевременно много мразех Шак (това впоследствие отмина и в по-късните му години не ме дразнеше), та хем исках заради Пени Орландо да вървят напред, хем заради Шак исках да се провалят :laugh:
2. Джейсън Кид - винаги съм харесвал подавачи, а Кид беше един от най-добрите в това. Той е и основната причина да стана фен на Далас. По онова време бяха един от най-слабите отбори в лигата, но ги харесах заради Джей триото - Кид, Джими Джексън и Джамал Машбърн, като естествено Джейсън беше основният ми фаворит. Много се радвам, че накрая се върна и взе титла с Далас.
3. Скоти Пипън - харесвах Булс, винаги е било несъмнено и ясно, че Джордън е номер едно в историята, но Скоти му беше перфектно допълнение и много го харесвах.
Други любимци през годините са ми били Стоктън, Реджи Милър, Крис Мълин, Гарнет, Дирк, Педжа Стоякович, Кевин Джонсън, Джей Джей Бареа, Джей Джей Редик (който сега има много готин подкаст, или както там се води, прави много яки интервюта).


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг