Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 16:31



Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
НБА 2019 - Април 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  НБА 2019 - Април   |   06.04.2019 14:51


alexbg написа:
Балета нещо се е загубил...

На Запад са ясни всичките 8 участника в плейофите, остава само да си разпределят позициите. Голдън Стейт са на победа от първото място.

На Изток са ясни пет отбора - шампионите в редовния сезон Милуоки, вторите Торонто и Филаделфия, Бостън и Индиана, които ще определят кои двама ще имат домакинско предимство в първия кръг на плейофите.
Борбата за последните три места е между Орландо, Бруклин, Детройт ( засега над чертата), Маями и Шарлот.

Но може би най-много заслужава да се отбележи факта, че онзи ден Ръсел Уестбрук стана едва вторият играч в историята на НБА, който е правил 20-20-20. Преди него само Уилт Чембърлейн го е постигнал преди повече от половин век (през 1968).


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   06.04.2019 14:56


Да отбележим и факта, че Уестбрук завършва сезона с трипъл-дабъл средни показатели за трети пореден път :outofspace: ... рекорд в НБА



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   06.04.2019 15:13


Най-голямото разочарование е, че Хорнетс пропускат плейофите.

На Изток е малко като женския тенис - силите са изравнени и всеки от първите 5 може да стигне до финала през Юни. Всички слагат Милуоки като фаворит, но според мен те може да отпаднат още на полуфиналите. Имам чувството, че Филаделфия ще намажат.

На запад интересното е кой ще стигне до финал с Голдън Стейт. Тъндър имат много голям шанс, ако хванат 7-мото място.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   06.04.2019 15:23


Hiksa написа:
Най-голямото разочарование е, че Хорнетс пропускат плейофите.

На Изток е малко като женския тенис - силите са изравнени и всеки от първите 5 може да стигне до финала през Юни. Всички слагат Милуоки като фаворит, но според мен те може да отпаднат още на полуфиналите. Имам чувството, че Филаделфия ще намажат.

На запад интересното е кой ще стигне до финал с Голдън Стейт. Тъндър имат много голям шанс, ако хванат 7-мото място.



Не знам за Хорнетс, мен ме е яд за Сакраменто, един от най-симпатичните отбори този сезон, които почти до края се бориха за 8-о място на Запад, а бяха смятани за абсолютни аутсайдери преди началото на сезона. Да видим дали ще продължат да се развиват така успешно и следващия сезон.

Фили изпаднаха в някаква миникриза - 4 загуби от 5 мача, което не е добре за настроението им преди плейофите.

На Запад съм за Хюстън, а на Изток за Милуоки или Фили.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   07.04.2019 10:24


Hiksa написа:
Най-голямото разочарование е, че Хорнетс пропускат плейофите.


Защо така реши. На теория все още имат шанс да се изравнят и с Бруклин (въпреки че последните снощи биха Милуоки), и с Орландо (които имат мач с Бостън, борещи се с Индиана за позиция, а накрая със самите Шарлът), както и със Детройт (с които Шарлът играят тази вечер).
Три победи и могат да са осми вместо Орландо...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 07.04.2019 10:25, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   08.04.2019 00:23


alexbg написа:
Hiksa написа:
Най-голямото разочарование е, че Хорнетс пропускат плейофите.


Защо така реши. На теория все още имат шанс да се изравнят и с Бруклин (въпреки че последните снощи биха Милуоки), и с Орландо (които имат мач с Бостън, борещи се с Индиана за позиция, а накрая със самите Шарлът), както и със Детройт (с които Шарлът играят тази вечер).
Три победи и могат да са осми вместо Орландо...


Ами защото ще разчитат на други да загубят. Вярно, че Маями загубиха от Торонто и Шарлът сега победиха Детройт, но Бруклин трябва да загубят от Индиана и Орландо от Бостън. Детройт са вътре 100%. Последните им два мача са срещу слабаци.

Аз много искам да влязат, но според мен си проиграха шанса със загубата от Лейкърс.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   08.04.2019 05:49


Да, обаче Бруклин би Индиана, като гост, а Орландо би Бостън, като гост и и така и двата отбора Нетс и Меджик се класираха за плейофите.

За 8-то последно място на Изток остават да се бият Детройт, Шарлът и Маями.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   09.04.2019 02:29


Balleta написа:
Да, обаче Бруклин би Индиана, като гост, а Орландо би Бостън, като гост и и така и двата отбора Нетс и Меджик се класираха за плейофите.

За 8-то последно място на Изток остават да се бият Детройт, Шарлът и Маями.


Маями нямат шанс. Детройт трябва да загубят от Мемфис или Ню Йорк, за да имат шанс да изпуснат 8-мото място. Грифин не е на 100%, така че имат малка възможност да се издънят срещу Мемфис.
Шарлът би трябвало да победят Кавс, но после играят срещу Орландо, а Клифърд много ще иска да отстрани бившия си отбор, за дето го уволниха.
Една серия Бъкс-Пистънс ще свърши след 3 мача.

Говори се, че Дюрант и Ървинг ще се съберат в Ню Йорк. Тоя Дюрант е същият като Леброн . :uuu:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   09.04.2019 15:28


Balleta написа:
Hiksa написа:
Най-голямото разочарование е, че Хорнетс пропускат плейофите.

На Изток е малко като женския тенис - силите са изравнени и всеки от първите 5 може да стигне до финала през Юни. Всички слагат Милуоки като фаворит, но според мен те може да отпаднат още на полуфиналите. Имам чувството, че Филаделфия ще намажат.

На запад интересното е кой ще стигне до финал с Голдън Стейт. Тъндър имат много голям шанс, ако хванат 7-мото място.



Не знам за Хорнетс, мен ме е яд за Сакраменто, един от най-симпатичните отбори този сезон, които почти до края се бориха за 8-о място на Запад, а бяха смятани за абсолютни аутсайдери преди началото на сезона. Да видим дали ще продължат да се развиват така успешно и следващия сезон.

Фили изпаднаха в някаква миникриза - 4 загуби от 5 мача, което не е добре за настроението им преди плейофите.

На Запад съм за Хюстън, а на Изток за Милуоки или Фили.


Балет, как може да си за тоя антиотбор Хюстън :uuu: По-добре кажи, че си за всеки срещу Голдън Стейт (което не е далеч от истината най-вероятно ;-) ), по-добре звучи :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   09.04.2019 18:01


spurs написа:
Балет, как може да си за тоя антиотбор Хюстън :uuu: По-добре кажи, че си за всеки срещу Голдън Стейт (което не е далеч от истината най-вероятно ;-) ), по-добре звучи :laugh:



Напротив мен Хюстън ме кефят, не знам защо трябва да са антиотбор :-? Защото не харесвате брадата на Хардън ??? :laugh:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   09.04.2019 18:25


Не само, заради безумния им стил, безумните тройки (ти критикуваш ГСУ, че били тройкаджии, ама при тях тройките са резултат на супер отборна игра, а Хюстън хвърлят като обезумели дори и да няма условия), заради това че Хардън имаше хиляда поредни коша без асистенция и т.н.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   09.04.2019 18:44


spurs написа:
Не само, заради безумния им стил, безумните тройки (ти критикуваш ГСУ, че били тройкаджии, ама при тях тройките са резултат на супер отборна игра, а Хюстън хвърлят като обезумели дори и да няма условия), заради това че Хардън имаше хиляда поредни коша без асистенция и т.н.


Самият Хардън е един от лидерите про асистенциите, това че неговите кошове си ги изработва сам не виждам що да е лошо щом го прави толкова добре,

То все едно Къри ( който лично аз харесвам) не хвърля на поразия и не изтърва .. айде по сериозно. Иначе противните в ГСУ са Дюрант, Грийн и Игудала.

Но тук говорим за Хюстън - отбор с играчи, като СП3 и Хардън няма как да е антиотбор + Капела и Гордън

Другият който ме кефи на Запад е Юта и донякъде Клипърс


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   09.04.2019 18:57


Е прави и асистенции, той реално постоянно е с топката, без да съм сигурен мисля че е с разлика най-дълго държащия топката в лигата. То в Хюстън атаките почти винаги завършват или с кош на Хардън, или с кош след асистенция на Хардън, или с търновър на Хардън (неслучайно постави рекорд на всички времена по търновъри и то с огромна разлика) :)

Естествено всеки харесва различни неща, явно на теб ти харесва техния баскет, но наистина си единствения от всички, с които съм го обсъждал.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   09.04.2019 19:06


spurs написа:
Е прави и асистенции, той реално постоянно е с топката, без да съм сигурен мисля че е с разлика най-дълго държащия топката в лигата. То в Хюстън атаките почти винаги завършват или с кош на Хардън, или с кош след асистенция на Хардън, или с търновър на Хардън (неслучайно постави рекорд на всички времена по търновъри и то с огромна разлика) :)

Естествено всеки харесва различни неща, явно на теб ти харесва техния баскет, но наистина си единствения от всички, с които съм го обсъждал.



В България Хардън не ехаресван заради брадата аради която прилича на муджехидин :laugh: оттам и антипатията към този отбор в определена степен, иначе тук Хюстън си ги харесват. Иначе в профанския Спортал наистина повечето са настроени, не, че с два и половина мача или с четене на статистика се придобива представа, но както и да е, верно е, че всеки си харесва различни неща.

Самия сил на игра на Хюстън дори с много тройки няма нищо общо с този на ГСУ, там понякога ненормалните тройки от супердистанция или хвърлена ей така от нищото правят труда на другия отбор да отива директно в кофата, като остава чувство на някаква досада, как без да им върви играт амогат да се измъкнат с ненормални и случайно тройки дошли от нищото .. е това е дразнещото поне за мен


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   10.04.2019 10:41


Хе, това с муджахидина за пръв път го чувам, не мисля че е точно такава причината :laugh: За мен поне самото му излъчване е много неприятно, като някакъв плъх ми е. А спортал не съм чел разбира се, говорех за мои приятели, с които си говорим. Но както и да е, много време му отделихме на тоя, разбрахме си мненията :-)

Да отбележим нещо друго, снощи беше последния домакински мач на, както го нарече Рик Карлайл "The greatest athlete in the history of Dallas" - великия Дирк. Много силна церемония и големи легенди го уважиха:



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   10.04.2019 11:01


Аз не харесвам Хюстън и Хардън, но мога да кажа, че познавам най-големия му фен в България, хаха :-D
Моандъра от Зомбитата е болен фен на Хюстън и Джеймс. Даже си е пуснал брада досущ като неговата (?! :helpless: :-) ). От няколко години не пропуска мач на ракетите и като цяло е НБА маниак. :-D


Последна промяна Diavolo на 10.04.2019 11:01, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   10.04.2019 14:08


spurs написа:
Да отбележим нещо друго, снощи беше последния домакински мач на, както го нарече Рик Карлайл "The greatest athlete in the history of Dallas" - великия Дирк. Много силна церемония и големи легенди го уважиха:




Хе хе, да има някакъв резон, макар и доста силно да е това, сигурен съм, че феновете на най-поулярния отбор в Далас - футболния Каубойс няма да са на същото мнение и ще сложат поне двама преди Дърк ;-) Но това са субективни неща - Дирк се пенсионира със сигурност, като най-великия европец играл в лигата на най-добрите баскетболисти.

Между другото снощи бе паметен ден, защото освен Новитцки и Дуейн Уейд изигра последния си кариерен мач пред собствена публика. Най-великия играч на Маями Хийт или поне най-голямата франчайз звезда (защото и Шак игра за малко там) каза също сбогом на феновете на Маями.

Това не знам дали се е случвало някога - две от най-големите имена в историята на НБА да изиграят последния си домакински мач в един и същ ден :outofspace:

Уейд завърши паметно с 30 точки, но неговия Маями отпадна официално от плейофите този сезо.


Последна промяна Balleta на 10.04.2019 14:15, променена общо 2 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   10.04.2019 17:42


Legends ….



Последна промяна Balleta на 10.04.2019 17:47, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   11.04.2019 04:24


Безинтересни серии на изток. Чак в следващия кръг ще има оспорвани мачове.

Бъкс-Пистънс 4:0
Селтикс-Пейсърс 4:2
Сиксърс-Нетс 4:2
Раптърс-Меджик 4:1

Само Бруклин могат да вземат нещо от Филаделфия, които не влизат в най-добрата си форма в плейофите. Меджик стигнаха до тук заради треньора си и това им е максимума. Рос може да се разиграе веднъж срещу бившия си отбор. Бостън и Индиана трябваше да направят интересна серия, но последните разочароваха през този месец (4:2 го давам, за да не ги обидя :) Другата серия е без коментар.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Април   |   11.04.2019 09:32


А ето и как посрещнаха Дирк от местния съперник Сан Антонио в последния му мач:



Уникално просто, ебати уважението му показаха всички. Предния ден дойдоха на крака Бърд, Пипън и Баркли да го изпратят, вчера Сан Антонио с това видео. Уейд е велик играч, ама като гледам неговото изпращане май нещата са несравними като отношение и уважение...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг