Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 04:07



Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите 
Автор Съобщение

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   01.05.2019 04:02


Скука е серията на Милуоки засега. 1-1 с два разгрома. В Масачусетс би трябвало да се получат по-оспорвани мачове. Ако тройките им влизат, особено на Янис, Бъкс би трябвало да спечелят поне 1 мач като гост.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   02.05.2019 01:11


Balleta написа:
Колкото до това движение при което нападател умишлено се удря в защитник и свирят фал, там пак си има правило и то е дали тялото на защитника се движи (има движение напред) към тялото на нападателя когато то се приземява / хвърля.

Коментаторите на ЕСПН също казаха, че е фал. Както и да е, минала работа.


Понеже нашия коментатор го обясни по друг начин, сега се разрових и не е точно така правилото (то и би било много странно самото движение напред да води до фал, при положение че почти винаги при стрелба от тройката защитникът се движи напред).

Ето го: Defenders may not move into the landing area of an airborne shooter, nor can they make illegal contact with airborne shooters that may jeopardize their ability to safely return to the floor.

Важното е дали защитникът ще отиде в landing area на стрелящия, т.е. дали ще му остави място за приземяване.

А виж какъв фал в атака има: This is an example of an offensive foul for making contact with a defensive player in an unnatural manner. Offensive players may not extend any part of their body into a legal defender in an effort to draw a defensive foul.

Точно това е, което Хардън направи в ситуацията, така че ако има фал според мен той по-скоро би трябвало да е в нападение. Ето тук можеш да видиш и клип, където е показано точно това: https://videorulebook.nba.com/archive/offensive-foul-shooter-kicks-out-leg-into-legal-defender-2/


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   02.05.2019 01:34


Правилата вече са тотален ужас, но като цяло в първия мач всичките 'спорни' несвирени положения бяха с приземяването и ако беше едно да е майната му, но те са 5-6-7, което наистина е много. Най-тъпото е, че в последствие съдиите си признават за грешките, но това променя нещата точно никак.

Сега видях и клипа, да, правилата са мега зле, щом това е фаул в атака.


Последна промяна redo на 02.05.2019 01:37, променена общо 1 път



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   02.05.2019 01:42


За първите няколко съм съглсен и аз, че си бяха фалове, имаше както такива с приземяването, така и удряне по ръцете. Но това последното на Хардън не ми изглеждаше да е фал и коментаторът беше на същото мнение. Фал в атака наистина идва малко в повече, ама виж че се говори за опит за спечелване на фал, явно е нещо като картон за симулация във футбола :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   02.05.2019 02:31


spurs написа:
За първите няколко съм съглсен и аз, че си бяха фалове, имаше както такива с приземяването, така и удряне по ръцете. Но това последното на Хардън не ми изглеждаше да е фал и коментаторът беше на същото мнение. Фал в атака наистина идва малко в повече, ама виж че се говори за опит за спечелване на фал, явно е нещо като картон за симулация във футбола :laugh:


Именно за зоната на приземяване говорим и за нахлуването в нея...това последното на Хардън по това правило си е фал, не знам за кои коментатори говориш, но тези официалните по ЕСПН, единия Ван Гънди и двамата казаха че е фал... както и по късно от ТНТ стдиото в Атланта - Шак, Баркли и Кени Смит

Но както ида е, вчера паднаха също тъпо - Пол не уцели непокрит тройка в ключов момент, а Хардън имсше проблеми с окото, а Къри с пръстите на ръката


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   02.05.2019 17:28


Като цяло ми прави впечатление сравнително добата игра в защита на ГСУ, казвам сравнително, защото може и по-добре, но е факт, че някак си нарушават играта в нападение на Хюстън, което е и силната страна на ракетите. И също така два поредни мача, особено втория, ГСУ с много добри комбинации за 2 точки. ГСУ са 11-1 след като поведат с 2-0, единствената загуба е 2016 г. на финала от Кливланд на Леброн.

Бъкс очаквано размаза Бостън, жалко за проспания 1 мач. Задължително трябва да вземат едното гостуване! :rock:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   02.05.2019 17:44


Дяволе, ГСУ винаги са били силни в защита и разнообразни в нападение. Само хейтърите им ги изкарват тройкаджии. Такива са Рокитс, стрелят малоумно без прекъсване.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   02.05.2019 17:57


Е как може един от топ отборите за всички времена в НБА да е слаб в защита или в нападение ??? Трябва да си сляп за да не видиш, че играят най-комбинативния баскет в лигата, но е факт, че точно те наложиха модата с тройките.

Иначе Кевин Дюрант дърпа дотук ГСУ в плейофите.

Деволе, остави ГСУ, мисля, че споменаха, че в около 91-92 процента в случаите в които отбор повежда в плейофите с 2:0 след това печели серията.

Дефакто при 1:0 втория мач се оказва ключов, в този ред на мисли много ценна победа снощи за Портланд, въпреки, че на Лилард не му бе ден не позволиха да стане 2:0 за Денвър и взеха мача за 1:1


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   02.05.2019 21:03


На мен друг метод за просене на фаулове ми направи впечатление. И Дюрант, и Хардън го прилагат. Когато получат топката и я държат с две ръце, пазачът им се лепва до тях и обикновено ги подпира с една ръка. И тогава правят едно рязко движение с топката в двете ръце (все едно мелница) към въпросната ръка и се удрят в нея...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   03.05.2019 01:08


както казах - всички го правят и е изключително неприятно, но правилата вече са такива


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   03.05.2019 02:37


Денвър - Портланд ще е напечена серия. Нъгетс не си вкараха тройките и затова загубиха. Преди почивката имаха 10 поредни изпуснати и Портланд поведоха с 15т. В следващия мач едва ли Нъгетс ще изпуснат толкова на чисти позиции и ще е нужно Лилърд да се разиграе.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   04.05.2019 13:06


Бъъъъкс :basket: :rock:
Изключителен мач на Янис Адетокумбо (моят избор за МВП за сезона) и много силна трета четвърт за Милуоки.
Обаче и съдиите донякъде помогнаха, лично за мен доста пресилени нарушения, особено срещу Янис, но явно такива са тенденциите, справка и серията на ГСУ с Хюстън.

Портланд и Денвър с мача на сезона! Искаше се класика и драма, ами ето го мача. 4 продължения?!?! :outofspace: :basket:
Балета да каже дали това не е рекорд.
Йокиииииич, Йокич как можа да изтървеш наказателняи удар, аргххх
Много ме е яд за буците!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   04.05.2019 14:33


Преди наказателния, Йокич осра няколко атаки. Повярвал си е сърбинът.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   04.05.2019 14:48


Diavolo написа:
Бъъъъкс :basket: :rock:
Изключителен мач на Янис Адетокумбо (моят избор за МВП за сезона) и много силна трета четвърт за Милуоки.
Обаче и съдиите донякъде помогнаха, лично за мен доста пресилени нарушения, особено срещу Янис, но явно такива са тенденциите, справка и серията на ГСУ с Хюстън.

Портланд и Денвър с мача на сезона! Искаше се класика и драма, ами ето го мача. 4 продължения?!?! :outofspace: :basket:
Балета да каже дали това не е рекорд.
Йокиииииич, Йокич как можа да изтървеш наказателняи удар, аргххх
Много ме е яд за буците!



Уникален мач откъм развръзка, имах чувството, че никога няма да се победят, МакКълъм и Лилард от едната страна, Йокич и Джамал Мъри от другата :outofspace:

Иначе това е рекорд, но изравнен такъв и е едва втория мач с 4-и продължения в историята на плейофите. Другия такъв е от далечната 1953 между Бостън и Сиракуза Нешанълс (сегашната Филаделфия)

Иначе аз в тази серия съм за Портланд и съм доволен, Блейзърс биха в две срещи , в които суперзвездата им Лилард не показва най-доброто от себе си.

В другата среща Бъкс бяха една идея по добри, а Янис изпълни цели 22 наказателни и вкара 16 ..... иначе само за сравнение колкото и изненадващо и невероятно да звучи, Кайри Ървинг няма НИТО един изпълнен наказателен удар в първите две срещи в серията - 0 от 0 :outofspace: :outofspace: :outofspace: Снощи 11 от 12


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   05.05.2019 00:35


За мен Йокич не може да бъде винен, въпреки че в продълженията за 20 минути игра, това мисля му беше единствената точка.
Все пак той бе видимо много уморен, игра над 65 минути, повече от всички на паркета.
А и да не забравяме, че той е дебютант в плейофите все пак.
Но в редовното време направи брилянтни неща.

Това беше уникален мач и да, всеки може да пише, но мисля че трябваше да бъде отразен по-подобаващо тук. Само сега някой да не седне да се сърди, че съм го написал.

Портлънд за мен надделяха с късмет, но и опит.
Денвър изглеждаше по-близо до успеха през цялото време, нямаше логика да се стига до 4 продължения. Но и на някои играчи на домакините им върза в този мач.

Очаквам Нъгетс да вземе следващия мач и серията да се премести в Денвър при равен резултат.

В другите двойки може да се каже нормални развръзки.
Очакванията са нак-завързано да е на Бостън-Милуоки, но може и да не е така. Аз очаквам Бъкс постепенно да наложат своето.
А точно двойката между ТрейлБлейзърс и Нъгетс трябва да е най-завързана.

И не знам защо се твърди, че масово при стрелба от тройката стрелящият играч търси нарушение, защото в крайна сметка има и доста, които не го правят. Има и такива които са много добри при финтирането на противника, който се опитва да ги блокира, без да търсят фаул.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   05.05.2019 11:31


Не знам докога ще продължаватази безобразна форма и най-вече стрелба на Къри? Томпсън и той е в дупка, ама Къри от по-дълго време. Само с вездесъщия Дюрант няма да стане. :uuu:
Хардън и Гордън >> Дюрант/Къри/Клей в този мач. Не фърфи някак си Грийн (който между другото прави много силни плейофи до тук) и Игудала да вкарват повече точки от тях?! Слаба резервна скамейка този път за ГСУ също така, иначе това също е техен коз. Изключителен Хардън в продължението. Като цяло по-скоро заслужена победа за орките ама ако онази стрелба на Дюрантулата бе влезнала последните секунди си заминаваха. Шанс.
В мач 4 ако се разиграят дваама длъжници и при това константно ниво на Дюрант ще стане 3-1 за шампионите! :devil:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   05.05.2019 13:21


Къри играе контузен, личи си по движението му на игрището и стрелбата. Клей си е Клей, днес е слаб, утре ръката му става гореща и избухва.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   05.05.2019 15:54


Стенли, не знам колко е контузен Къри, но е факт, че снощи в ключовите последни минути на мача изтърва цели два лейъпа сам срещу коша, нещо което аз лично никога не съм виждал от него, особено втория пропуск бе просто фрапантен :outofspace:

Дюрант е абсолютна машина, робот, особено в края е играчът който дърпа отбора напред. Снощи игра направо като пойнтгард в не малка част от мача, някои от асистенциите му бяха изключителни. Много чете играта.

Най якото бе как Игудала се бе залепил за Хардън - уникална битка между двамата, Игудала ще изяде всеки друг с парцалите, справи се донякъде и с Хардън, но само донякъде. Хардън е неопазваем едно към едно, а ако не направи дрибъл към коша ще има стъпка назад и тройка - негова запазена марка, в ОТ-то направи показно за учебниците при едно такова отиграване, когато Игудала се бе залепил за него, но само изгледа безпомощен тройката, която според мен реши мача правейки разликата 6 точки.

Клей е уникален защитник, показа го и вчера, ключов играч за ГСУ, този "трети" играч който прави разликата когато играят равностойни отбори. Не мисля че е играл слабо снощи, в плейофите Клей е натоварен с много защитни функции и затова понякога стрелбата му страда. Вярно 6 от 16 е слабичко, като статистика, но извън стрелбата Клей направи много добър мач в защита.

Иначе ключа за победата на Хюстън снощи, особено в края когато ГСУ стопиха разликата, бяха Ерик Гордън и Пи Джей Такър, които направиха няколко изключително важни и решаващи коша. Такър завърши едва със 7 точки, но два от кошовете му бяха клътч.

Супер мач, както и повечето между тия два отбора, определено матчъпа на лигата в последните 2 години, жалко, че се срещнаха на полуфинал, а не на финал в конференцията.

На Хюстън ще им е трудно да вземат 4-я мач, но дано стане 2:2, че да има интрига, не трябваше да допускат 2:0 на Оракъл, но там и съдиите леко повлияха. Прави впечатление, че досега повечето спорни моменти са във вреда на Хюстъни снощи за малко едно обратно нарушение срещу СП3 - свириха му нарушение при чист блок, в момент в който Хюстън спечелиха позешън и можеха да решат мача, а вместо това ГСУ изравниха.

Като цяло снощи Хардън, Дюрант и Игудала бяха над всички + Гордън и Такър за ракетите, а бенча на Хюстън би бенча на ГСУ, то ГСУ принципно игра без бенч, 30-а минути общо за резервите и само 7 точки.

П.П. Чаво, не ми се пише много, а и при мач с 4-и продължения емоциите са толкова, че е трудно да се пресъздаде, то това бе мач класика за НБА и ще остане в историята, като такава, става въпрос естествено за Портланд - Денвър


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   06.05.2019 23:15


Много се радвам за Торонто :basket:
изгледах преди малко записа, ами надиграха си и логично победиха. В смисъл почти през цялото време водиха играта и резултата с някои редки изключения. Много приятен отбор са Раптърс. :-) Страшен мач на Ленърд и много слаба последна четвърт за Ембийд.

тази нощ обаче ще са големите и ключови мачове!
давайте Бъкс и Уориърс! :devil:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2019 - Полуфинали в Конференциите   |   07.05.2019 14:25


Поредната класика между Хюстън и ГСУ :yes:

Двата отбора правят матчъпа на сезона. 4 мача които до тук се рашават с 6 или по малко точки разлика, а общо за 4-те мача ГСУ са вкарали с една точка повече - абсолютна класика.

И снощи тъкмо когато изглеждаше, че Хюстън ще смачкат войните, разликата бе набъбнала на 17, а ракетите си правеха каквото си искат и бум, за минутки разликата изчезна. Дюрант отново вездесъщ за войните, тоя просто ги влачи напред, Къри бе на моменти но и той в крайна сметка наниза 30 точки, макар, че бе като ролокоста - или изригваше или изчезваше. Този път слаб Игудала и Грийн, а на Клей тройките така и не пожелаха да влязят, супер слаба стрелба за Клей.

Хардън отново ги разнищи, тая степ бек стъпка с тройка продължава да е неопазваема, тоя път наред с милионните тройки обаче направи и много подстъпи към коша с лейъпи и показна на юростъпката.

Отново супермач за Пи Джей Такър и Гордън - тич двамата имат ли ден, Хюстън няма кой да ги спре. Ако не бяха пропиляли поне 10 атаки с неоправдани тройки, Хюстън можеха и да бият с двуцифрен резултат, но това им е стила, мятат до откат - снощи май имаше 50 опита :laugh: ...Хардън обаче ги забиваше и завърпи с добър процент.

В самия край на мача ГСУ можеха пак да докарат до овъртайм след като Хардън бе изтървал единия си наказателен за 4-и точки разлика и при последна атака Дюрант и след него Къри стреляха непокрити от тройката , но и двамата учудващо не успяха ...

Серията започва наново, жалко, че в един момент ще свърши ....

В други ямач никакви проблеми за Янис и компания, които дърпат с 3:1 в серията и на теория я обезсмислят, шансовете на Бостън вече са минимални за обръщалка. Няма хармоняи в този отбор на Бостън и май има търкания между играчите, което се отразява и на играта им. Отново много голям Янис с няколко уникални отигравания :outofspace:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг