Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:56



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Нелепото сравнение между брадата и Коби 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Нелепото сравнение между брадата и Коби   |   09.01.2020 18:56


Добро клипче, изгледайте го:

https://www.youtube.com/watch?v=fDMwk0uXsdE


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Нелепото сравнение между брадата и Коби   |   10.01.2020 13:00


Пича се е постарал да направи добър и обективен анализ.
Аз мисля, че като цяло не е много реално да се сравняват играчи от различни десетилетия, но има три неоспорими факта в полза на Коби:
- когато той играеше мачовете бяха по-малко резултатни и не се наблягаше толкова на стрелба от тройката;
- без съмнение той стреляше от всякакви позиции без затруднения, докато Брадата цъка предимно тройки и пробиви;
- Коби има 5 пръстена и 2 олимпийски титлти, докато Брадата няма нищо.

Така, че ако трябва да избирам съм определено за Коби.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Нелепото сравнение между брадата и Коби   |   10.01.2020 13:04


Брадата има една световна плюс една или две олимпийски титли.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Нелепото сравнение между брадата и Коби   |   10.01.2020 14:47


falkenbach написа:
Пича се е постарал да направи добър и обективен анализ.
Аз мисля, че като цяло не е много реално да се сравняват играчи от различни десетилетия, но има три неоспорими факта в полза на Коби:
- когато той играеше мачовете бяха по-малко резултатни и не се наблягаше толкова на стрелба от тройката;
- без съмнение той стреляше от всякакви позиции без затруднения, докато Брадата цъка предимно тройки и пробиви;
- Коби има 5 пръстена и 2 олимпийски титлти, докато Брадата няма нищо.

Така, че ако трябва да избирам съм определено за Коби.



...ама то никой не сравнява Брадата с Кобе, откъде е това изсмукано от пръстите сравнение ... :-?


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Нелепото сравнение между брадата и Коби   |   10.01.2020 14:52


Balleta написа:
...ама то никой не сравнява Брадата с Кобе, откъде е това изсмукано от пръстите сравнение ... :-?


Виж клипа. Явно отвъд океана го има това сравнение.

Да, вярно, че има 1 олипмпийска титла и 1 световна, Брадата.
Но пръстените ги няма, а това е най-важното, когато си водещ играч.


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: Нелепото сравнение между брадата и Коби   |   11.01.2020 12:33


Това важи не само за баскетбола (вижда се и в тениса и в доста други спортове) и е разбираемо от комерсиална гледна точка - да се издигат в култ сегашни звезди за сметка на такива, които вече са прекратили кариерата си. Например в началото на клипа и фурнаджийската лопата Баркли (когато Коби беше на върха на кариерата си, намекваше, че той е най-добрият в историята и по-добър от Джордън) също "клонеше" в посока брадата...

Но е така наистина - резултатността на играчите от поколението на Коби би била доста по-голяма сега в сравнение с тогава - подходът в играта е доста по-различен, а и правилата са се променили в посока по-слаба защита. И дори да пренебрегнем промените, пак средните показатели не са изобщо някакъв предопределящ критерий - много по-важен показател са резултатите, титлите и приносът към тях. Затова и например играч като Кауай е много по-добър от брадата или костенурката. Вкл. и щото е много по-добър и в защита, а това обикновено почти не се отчита при "средните показатели".

Затова и Коби все още е най-добрият играч на 21-ви век (и един от най-добрите в историята изобщо), вкл. и щото е един от най-добрите защитници в историята. А в нападение за мен притежава най-универсалния набор от качества.


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: Нелепото сравнение между брадата и Коби   |   16.01.2020 12:38


Статистиката красноречиво показва, че многото точки на мач на брадата през последните 2 сезона се дължат най-вече на прекалено многото стрелби от тройката, които прави. Обаче това е като цяло вредно за отбора и грешка на треньора.

Например през сезон 2005-2006, когато Коби завършва с рекордна резултатност - 35.4 т. на мач, той прави по 6.5 стрелби от тройката средно на мач. Миналата и тази година брадата прави средно по над 13 стрелби от зоната за тройка.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг