Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 19:02



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
НБА 2020/2021 - Редовен Сезон 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   03.03.2021 19:54


Vendome написа:
Победният кош срещу Уориърс го вкара Кайри лидерчето. Кливланд от Леброн шампион е като Аржентина световен от Марадона.



Каков значение има кой е вкарал победния кош в игра в която резултата е от 100 точки нагоре. И кой победен кош, в кой мач, то нито е един мач, нито са няколко коша, за да се стигне до цялостнота ситуация главния виновник е Леброн Джеймс и никой друг. Не знам защо се правите на ударени - Кайри да си бе спечелил титлата в Кливлънд без Леброн - той не можеше плейофи да докопа ....за какво говорим изобщо.

ПП> Естествено че титлата 86-а е на 90% Марадона


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   04.03.2021 00:42


Абе така е, ама Кайри си е супер звезда и си има сериозна заслуга за тая титла, а навсякъде четем че Леброн сам ги е направил шампион. Факт е колко пъти се е крил и не е поемал отговорност в края на мачовете, факт е че в Маями го бъзикаха че изчезва в последната четвърт, ако не беше оная тройка на Рей Алън (пак друг вкарва най-важния кош) срещу Сан Антонио кой знае дали и една титла щеше да вземе с Маями, дето уж отиде да прави супер отбор и династия, факт са загубените финали (не един и два), факт е че Игуадала го опази изцяло и стана МВП на финала, факт е че си прави каквото си иска в отборите си, селектира ги и иска пълен контрол (нещо за което ти обвиняваш Меси, въпреки че при Леброн е много по-ясно изразено и очевидно), изобщо много факти има които категорично го отдалечават от това да е номер едно в историята.

А за Меси не мисля че някога съм писал че е най-велик в историята, не мога да отрека някои от нещата които би казал там, въпреки че във футбола е далеч по-трудно един играч да е толкова решаващ и доминиращ, отколкото в баскетбола (все пак едно е да са 5 души в отбора, друго е да са 11).


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   05.03.2021 23:46


И само да добавя към горните факти, че сега точно това коментирахме с един приятел и той ми обърна внимание. Четири пъти във финали МВП става прекия съперник на Леброн, демек е бил категорично надигран - както стана дума Игуадала, два пъти Дюрант и веднъж 20-годишния Кауай. Е как може да си най-велик в историята при това положение?


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   06.03.2021 06:37


spurs написа:
И само да добавя към горните факти, че сега точно това коментирахме с един приятел и той ми обърна внимание. Четири пъти във финали МВП става прекия съперник на Леброн, демек е бил категорично надигран - както стана дума Игуадала, два пъти Дюрант и веднъж 20-годишния Кауай. Е как може да си най-велик в историята при това положение?



Няма как да убедиш някой който не харесва даден играч в определено нещо. Аз не съм каал никъде, че е най-велик в историята, а че ще сстане топ 3 след като приключи кариерата си.

И да въртиш и да сучиш няма как да убедищ, че където и да е отишъл Леброн е ставал шампион и че прави тия около него много по добри, даже средняците блестят покрай Леброн.

И Леброн не е играч който играе за статистика, но въпреки това статистиката само говори за това което е постигнал.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   06.03.2021 08:34


Е да, не си казвал че е най-добър в историята, защото си фен на Джордън :) Но много хора го твърдят, а и медиите се опитват да налагат такава теза, което за мен е абсурдно.

Иначе дали ще е в топ 3, или в топ 6 или нещо подобно, не знам как точно може да се прецени, но е ясно че е там някъде. Интересно ми е според теб кой е третият в топ 3?

Само да вметна, с това че не играе за статистика и че прави другите по-добри не съм съвсем съгласен, ама както и ти каза, няма как да те убедя в нещо :)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   06.03.2021 17:16


spurs написа:
Е да, не си казвал че е най-добър в историята, защото си фен на Джордън :) Но много хора го твърдят, а и медиите се опитват да налагат такава теза, което за мен е абсурдно.

Иначе дали ще е в топ 3, или в топ 6 или нещо подобно, не знам как точно може да се прецени, но е ясно че е там някъде. Интересно ми е според теб кой е третият в топ 3?

Само да вметна, с това че не играе за статистика и че прави другите по-добри не съм съвсем съгласен, ама както и ти каза, няма как да те убедя в нещо :)


От тия които аз съм гледал - Джордан, Леброн и може би Меджик, но Шак също е в кюпа.

Иначе - Джордан, Леброн и Карим Абдул Джабар (последните две позиции са произволни)

В най-ново време - Леброн, Дюрант и последния ми е много трудно да определя. Бих казал Къри, но той в момента се бори за място в плейофите и със сигурност не е човека-отбор, както другите двама.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   17.03.2021 11:17


Трета поредна победа за Лейкърс, след подновяването на сезона. Те победиха Минесота със 137-121, а ЛеБрон Джеймс записа 99-ти трипъл-дабъл в кариерата си. Той завърши с 25 точки, 12 борби и 12 асистенции.

Деймиън Лилард пък вкара 50 точки за успеха на неговия тим Портланд над Ню Орлийнс със 125-124. Трейблейзърс наваксаха изоставане от 17 точки, а това е пети мач на Лилард през сезона с над 40 отбелязани точки.

Зак Лавийн също бе резултатен за своя тим Чикаго Булс, като вкара 40 точки, а "биковете" победиха Оклахома Сити със 123-102.

Лидерът на Запад Юта Джаз записа 29-та си победа през редовния сезон, надделявайки над Бостън Селтикс със 117-109 като гост. Донаван Мичъл реализира 21 точки, а резервата Джордан Кларксън добави 20.

Връщам се към ЛеБрон Джеймс, който според източници на ESPN вече ще има дял в бейзболния Бостън Ред Сокс, като така влиянието му във Фенуей Спортс Груп се разширява.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   25.03.2021 17:58


Според информация на ESPN Чикаго Булс ще привлекат Никола Вучевич и Ал Фарук Амину от Орландо Меджик, в замяна на Уендъл Картър и Ото Портър, плюс два избора от първия кръг на драфта през 2021 и 2023 г.
Пак в информацията се споменава, че Булс искат да вземат и Лонзо Бол.

Картър минаваше за голям талант, но така и не оправда напълно очакванията, като често страдаше и от контузии. Същото може да се каже и за Портър, чуплив играч, полезен, но не такъв, който може да направи разликата.

Вучевич, от своя страна е на 30 години, има още баскетбол пред него, а и ще донесе опит, нещо което липсва в Булс.
Тадиъс Йънг е второстепенна фигура и няма нужното влияние.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   25.03.2021 18:51


Булс намазват филията с Вучевич и явно ще се напънат за плейофите, а Орландо явно отново ще ребилдват.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   25.03.2021 20:01


Вучевич е много добър и прави най-силния сезон в кариерата си, но и цената платена за него не е малка, имайки предвид и драфтовете за 2021 и 2013 (поне топ 4 драфт местата за защитени)

Лонзо също не е лоша опция за пойнтгард, също се пише, че Булс са готови да приемат оферти за Лаури Марканен


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   25.03.2021 22:58


Маями взеха Оладипо от Хюстън в замяна за Ейвъри Брадли и Олиник.

Ла Клипърс взеха Рондо от Атланта, а в замяна Атланта получи Лу Уилямс.

Лонзо Бол остава в Пеликанс.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   26.03.2021 01:12


Топ трансфер с Вучевич, очаквах повече еуфория тук от Балета и Чаво :) Тайс също е стабилен под коша, добри трансфери според мен.

Ние взехме Джей Джей Редик, който е един от най-големите ми любимци, така че от тая гледна точка се радвам. Иначе не съм убеден че ще имаме кой знае каква полза от него, още повече че ако ни трябваше стрелец, не е ясно защо махнахме Сет Къри, който си беше супер. Заедно с Джей Джей идва и Николо Мели, за който не знам абсолютно нищо. Затвърждава се подозрението ми, че Кюбан е завършен расист :) вече имаме адски много бели основни играчи - Лука, Порзингис, Макси Клебер, Пауъл, Джей Джей, Бобан, Мели, Джош Грийн... Брънсън също не е много черен. Общо взето от основните само Тим Хардуей и Фини Смит са си баш негри :)

Денвър също правят силен трансфер с Арън Гордън, ако Леброн и Дейвис отсъстват повечко, Лейкърс може би ще останат пети и ще трябва да играят в плейофите с три силни съперника подред.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   26.03.2021 12:12


Много тъжно за Орландо - според мен имаха потенциал ако не този сезон, то следващия да са в плейофите. Тъкмо показаха израстване и събориха всичко градено последните сезони.
А да пратиш Вучевич в Чикаго срещу Уендъл Картър и Ото Портър е размяна кон за две кокошки. Чикаго трябва да са мега-доволни от този трансфер. Вучевич е във върхова форма в момента и има поне 3-4 години силен баскетбол пред него.

Това дето вика Спърса за Далас и аз съм си го мислел, но с последните трансфери окончателно се затвърди :laugh: Нищо де, ще е интересно да се види и това - докъде може да стигне отбор доминиран от бели. Редик все още е топ стрелец и е идеален за ротация и да вади мачове с опит, ако е нужно. Освен това ми се струва, че ще си паснат с Дончич. Иначе Далас се раздели със Сет Къри, защото нямаха друг избор при трансфера на Ричардън от Фили.

Още в началото се чудех какво прави Рондо в Атланта, а явно това е бил заобиколния път да иде после в Клипърс. За мен това е намислено предварително. Клипърс още в началото имаха нужда от креативен гард и точно Рондо им беше човека. Който и да бяха пратили към Атланта нямаше да сбъркат (и Бевърли беше опция).

Обаче за мен най-голямото страшилище тази година може да се превърне Денвър - взимат и Арън Гордън и Джавел МакГий. Тея стават страшилище в подкошието заедно с Йокич. Като прибавим, че Кампацо вече почва да свиква с НБА и заформя тандем с Мъри, Морис и Портър. Много силен Денвър този сезон очаквам.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


Последна промяна falkenbach на 26.03.2021 12:13, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   26.03.2021 17:01


spurs написа:
Топ трансфер с Вучевич, очаквах повече еуфория тук от Балета и Чаво :) Тайс също е стабилен под коша, добри трансфери според мен.



... e сега, нито сме взели Леброн, нито Дюрант, нито Ленърд, Къри или Дейвис... Вучевич е добър, но не е Джордан, чак пък супер еуфория :-D До преди няколко години имахме Бътлър и Роуз ... да на фона на сивотата последните 4-5 сезона си го бива трансфера ...

Ламаркъс Олдридж и Андре Дръмънд в момента са свободни агенти - и двамата са желани от Клипърс, Лейкърс и Бруклин :laugh:

Олдридж обаче засега е с най-големи шансове за Маями ...


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   26.03.2021 17:53


Balleta написа:
... e сега, нито сме взели Леброн, нито Дюрант, нито Ленърд, Къри или Дейвис... Вучевич е добър, но не е Джордан, чак пък супер еуфория :-D До преди няколко години имахме Бътлър и Роуз ... да на фона на сивотата последните 4-5 сезона си го бива трансфера ...

Ламаркъс Олдридж и Андре Дръмънд в момента са свободни агенти - и двамата са желани от Клипърс, Лейкърс и Бруклин :laugh:

Олдридж обаче засега е с най-големи шансове за Маями ...


По-доброто сравнение е Йоаким Ноа с Никола Вучевич. За мен Вучевич е по-добър от Ноа и статистиките го показват немислимо.

И аз четох че Олдридж щял да ходи в Маями. А Дръмънд е пълна загадка за какво се бори - първо стоя в Детройт не знам си колко години без да постигне нищо, после трансфера в Кливланд беше пълна загадка. Но е факт, че е може би най-добрият борец сред активните играчи в момента и единствен, който има шанс да влезе в топ 10-15 на вечната ранклиста по борби.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   03.04.2021 00:25


Откак Вучевич е в отбора нямаме победа, цели 3 мача :-o да видим днес срещу Джаз


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   03.04.2021 07:22


Да бе, и аз това се чудех, не съм гледал нищо но резултатите с него са ви трагични. Естествено, точно срещу Джаз нямаше как да стане нещо различно и нова загуба.

Лейкърс обаче бият, направиха няколко победи вече без Леброн, надявах се на още повече загуби. Все пак си мисля че и Денвър ще ги минат и ще останат пети, което би било много добре :)

ГСУ без Стеф обаче са за никъде, снощи падат със 130:77 от Торонто :О


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   03.04.2021 08:59


Лейкърс подписаха с Дръмънд и засилват фронткорта.

Селтикс нищо не направиха по този въпрос и не ги виждам дори в плейофите.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   14.04.2021 00:38


Със своите 53 точки за успеха над Денвър, Стеф Къри от Голдън Стейт Уориърс се превърна във водещ реализатор на тима си за всички времена, като изпревари легендарния Уилт Чембърлейн.
Освен че загубиха срещата, Нъгетс останаха без пойнт гарда Джамал Мъри до края на сезона.

В Неделя Нова Спорт ще предава директно два мача от НБА. От 20.00 часа е срещата Ню Йорк Никс - Ню Орлийнс Пеликанс, а от 22.30 започва тази между Маями Хийт и Бруклин Нетс.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2020/2021 - Редовен Сезон   |   19.04.2021 11:15


Снощи се възползвах да гледам и двата мача, предавани по канал, който не е платен.

Хареса ми стила на игра на Ню Йорк Никс и Ню Орлийнс Пеликанс, добър мач за гледане се получи, имаше и публика, вярно малко, но определено с нея е различно.
В Никс са събрани бивши "биволи" като треньорът Тим Тибодо, Тадж Гибсън, Дерик Роуз. Като им гледах играта си заслужават мястото във временното класиране и то не трябва да се приема като изненада. Роуз, макар и променен, с плитки и татуировки по цялата шия, приличащ на фалирал рапър наркоман, показа част от това което беше и благодарение най-вече на опита си имаше ключов принос за победата, дошла след продължения. Не че е нещо ново да се види как даден играч в по-голямата част от мача е почти анонимен, и накрая, в заключителните минути на последната четвърт се откроява.
В Пеликанс истински ме зарадва играта на Зайън Уилямсън. Признавам си, че досега повече бях слушал за него, отколкото да го гледам. Все пак Булс го искаше в драфта преди няколко години, но нямаше как да го вземе. А аз бих дал много, за да го видя с екип на Булс :-) Истинско животно ( в добрия смисъл на думата) е този. А представянето на Стивън Адамс също трябва да бъде отбелязано и похвалено.

Но какво се получава? Тези, които бяха освободени, отречени от Булс, като треньора Тибс, Ди Роуз и Гибс, за да може "биковете" да се развият в друга посока и в крайна сметка да станат по-добри, сега изпреварват комфортно Булс в подреждането.
Вярно, че в Минесота, където пак се бяха събрали тримата не им се получи, но ето че сега те пак са на правилния път.
А Булс.....за тях малко по-надолу в текста.

Срещата между Маями Хийт и Бриклин Нетс не ми хареса толкова, въпреки че имаше драма и победен кош със сирената за домакините.
Определено повлия това, че никак не харесвам Маями, независимо дали там играе ЛеБрон Джеймс или не. Нищо не ми харесва в Маями, нито залата, нито феновете, нито играчите или мажоретките им. Отделно звукът от самата среща не беше добър, а и по-важното е, че основни фигури не играха и за двата отбора. Джими Бътлър и Джеймс Хардън бяха аут още преди мача, а в хода на срещата през първата четвърт се контузи и Кевин Дюрант. Кайри Ървинг не можа да се справи сам и в края не успя да реши мача в полза на своя тим, въпреки че бе поел отговорността да атакува и стреля сам. Докато Блейк Грифин вече определено е играч със затихващи функции.
И да завърша с нещо за публиката на Маями, макар да е заядливо :-) Те и с ковид и без ковид горе-долу са един и същ брой в залата. :laugh:


Този сезон ми е убягнало, че преди същинските плейофи ще има така наречените плей ин. Снощи коментаторите и на двата мача споменаха за това, та реших да се позаинтересувам.
Първите шест тима от двете Конференции се класират директно за същинските плейофи. Седмият и осмият от редвония сезон имат двоен шанс. Те първо играят помежду си, за да определят кой ще е седми поставен в плейофите, а загубилият играе с победителя от двойката между деветия и дресетия от редовния сезон, за определянето на последното осмо място в плейофите на двете Конференции. Всичко се решава в една среща.
Така, Булс които са десети на Изток, имат шанс за плейофите, макар Уошингтън Уизардс да им дишат във врата. Снощи и двата отбора спечелиха мачовете си, така че гонката продължава.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг