Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16.04.2024 16:01



Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Плейофи 2021 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 15:26


Рядко влизам тука и няма да съм адвокат на дявола, но под орки според мен се визира изкуствено създадени машинни отбори. Отбори, които са силни, но без традиция. Нека ме поправи някой ако бъркам, но с градивна критика!!!

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4918
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 16:45


Е очевидно не е така, защото Бъкс нито са изкуствено създадени, нито са суперотбор. Просто не са му симпатични.

А Хиксе, много ясно че ще има "ксенофобски , расистки, хомофобски, сексистки коментари" - това е български форум и за щастие тук все още не сме промити и можем да си говорим и пишем каквото си искаме.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 17:11


spurs написа:
Е очевидно не е така, защото Бъкс нито са изкуствено създадени, нито са суперотбор. Просто не са му симпатични.

А Хиксе, много ясно че ще има "ксенофобски , расистки, хомофобски, сексистки коментари" - това е български форум и за щастие тук все още не сме промити и можем да си говорим и пишем каквото си искаме.


Не сме промити - ахахахаха :rofl: .. ок


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 17:18


TheExorcist написа:
Рядко влизам тука и няма да съм адвокат на дявола, но под орки според мен се визира изкуствено създадени машинни отбори. Отбори, които са силни, но без традиция. Нека ме поправи някой ако бъркам, но с градивна критика!!!


Именно, защото първо започна да го използва за Вегас и аз останах с впечатлението за изкуствен или нов комерсиален отбор … но след това го употреби за Тампа (малките орки), а сега за един от най-старите отбори в НБА, който нито е новосформиран, нито изкуствен и се гради около Янис вече колко години, бавно и славно … започнаха още с Джейсън Кид, влязоха в плейофите, после станаха първи на Изток, после и в Лигата, излъчиха МВП и най-накрая стигнаха върха и станаха шампиони … не виждам нищо близко до … орки ;-)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10426
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 17:39


Е, те и Питсбърг бяха орки, когато спираха Кепитълс в плейофите. ;-)

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4964
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 17:39


Еми прав е Спърса - въпреки ежедневните напъни по всякакви линии в "обществото" и в света, все още има непромити мозъци и съфорумците тук в голямата си част са именно такива... Колко време ще устискаме е друг въпрос, ама нейсе...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4964
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 17:40


SUBXERO написа:
Е, те и Питсбърг бяха орки, когато спираха Кепитълс в плейофите. ;-)


Еми явно на човека не му се пише всеки път "неприятни, антипатични, гадни копелета" и е решил да го съкрати. Ама нагк не върви - затова "орки"... :laugh:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4918
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 17:54


Balleta написа:
spurs написа:
Е очевидно не е така, защото Бъкс нито са изкуствено създадени, нито са суперотбор. Просто не са му симпатични.

А Хиксе, много ясно че ще има "ксенофобски , расистки, хомофобски, сексистки коментари" - това е български форум и за щастие тук все още не сме промити и можем да си говорим и пишем каквото си искаме.


Не сме промити - ахахахаха :rofl: .. ок
Кое е смешното пък тук? :о


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 18:02


spurs написа:
Balleta написа:
spurs написа:
Е очевидно не е така, защото Бъкс нито са изкуствено създадени, нито са суперотбор. Просто не са му симпатични.

А Хиксе, много ясно че ще има "ксенофобски , расистки, хомофобски, сексистки коментари" - това е български форум и за щастие тук все още не сме промити и можем да си говорим и пишем каквото си искаме.


Не сме промити - ахахахаха :rofl: .. ок
Кое е смешното пък тук? :о



Ми замисли се и ще разбереш :wave:

А иначе не, не може да си говориш и пишеш каквото си искаш особено ксенофобски и расистки коментари, пише го в правилника на форума, ама явно не се модерира и спазва достатъчно сгриктно ;-) Що не развееш знаме с нацисткия кръст щом е толкова ОК и що не се кефиш на "джендъсрските" излияния на Добрилчо щом е толкова ОК и щом е "за щастие" ???

Ти в разстояния на няколко поста си противоречиш сам :-D ... първо било "дразнещо и никой не правел нищо", а след това било "за щастие всеки можел да си пише каквото си иска" :laugh:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 18:15


spurs написа:
Е очевидно не е така, защото Бъкс нито са изкуствено създадени, нито са суперотбор. Просто не са му симпатични.

А Хиксе, много ясно че ще има "ксенофобски , расистки, хомофобски, сексистки коментари" - това е български форум и за щастие тук все още не сме промити и можем да си говорим и пишем каквото си искаме.


Така е, тука можем да си говорим каквото си искаме!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 18:32


Ми замисли се и ще разбереш :wave:

А иначе не, не може да си говориш и пишеш каквото си искаш особено ксенофобски и расистки коментари, пише го в правилника на форума, ама явно не се модерира и спазва достатъчно сгриктно ;-) Що не развееш знаме с нацисткия кръст щом е толкова ОК и що не се кефиш на "джендъсрските" излияния на Добрилчо щом е толкова ОК и щом е "за щастие" ???

Ти в разстояния на няколко поста си противоречиш сам :-D ... първо било "дразнещо и никой не правел нищо", а след това било "за щастие всеки можел да си пише каквото си иска" :laugh:[/quote]

Балет, тука не съм съгласен. Аз съм живял много години в Лондон и знам какво представляват англичаните ( защото у Лондон идва цялото село ). Дълга история е да ти обяснявам за хомофобия и джендърство. Имам много добри приятели американци, които се махнаха от Щатите, точно заради тази изнеженост и изкуствени права, единия е до нас в София, друг е в Мексико. Но да се върна на второто си изречение, не съм бил в Англия от близо 5 години, а нещата много са се променили. And to be honest with you, not for the good!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 18:57


TheExorcist написа:
Балет, тука не съм съгласен. Аз съм живял много години в Лондон и знам какво представляват англичаните ( защото у Лондон идва цялото село ). Дълга история е да ти обяснявам за хомофобия и джендърство. Имам много добри приятели американци, които се махнаха от Щатите, точно заради тази изнеженост и изкуствени права, единия е до нас в София, друг е в Мексико. Но да се върна на второто си изречение, не съм бил в Англия от близо 5 години, а нещата много са се променили. And to be honest with you, not for the good!



О аз не твърдя, че популизма не е яко навлязъл в Щатите и Запада, но това е на официално ниво - телевизия, медии - ако отидеш сред хората на улицита, баровете или по форумите не е изобщо така, да не говорим, че националистите, расистите, хейтърите, уайт сюпримърите са много повече и много по крайни отколкото в България. Много се пъчим у нас, че можело да си говорим каквото си искаме ама всичко е на думи, на дела нищо - мирни като овчици, така, че айде да не обобщаваме.

Между другото в Щатите е нормално на работа, когато говориш с някого и искаш да му обясниш за някой черен колега примерно, да кажеш 'the black guy' или "the black girl" това не е обида, обида е ако кажеш негро, но тая дума така или иначе никой не я употребява за черен освен те помежду си или при бой по улиците :-D


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2878
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 19:29


По принцип не е само споменатият индивид, който си позволява дискриминационни епитети. Тук има десетки коментари, които адресират някакви "циганета" или "шиптъри" или "мангали". Айде регистрирай се в някой американски форум и използвай такива изрази да видим дали няма да изядеш някой БАН.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11807
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 21:01


Оставете Добрил на мира. Меко казано е странен, но е интелигентен и може да бъде адекватен ако реши.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9609
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 22:04


Vendome написа:
Оставете Добрил на мира. Меко казано е странен, но е интелигентен и може да бъде адекватен ако реши.


Шахматист при това.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4918
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 22:07


Balleta написа:
Ми замисли се и ще разбереш :wave:

А иначе не, не може да си говориш и пишеш каквото си искаш особено ксенофобски и расистки коментари, пише го в правилника на форума, ама явно не се модерира и спазва достатъчно сгриктно ;-) Що не развееш знаме с нацисткия кръст щом е толкова ОК и що не се кефиш на "джендъсрските" излияния на Добрилчо щом е толкова ОК и щом е "за щастие" ???

Ти в разстояния на няколко поста си противоречиш сам :-D ... първо било "дразнещо и никой не правел нищо", а след това било "за щастие всеки можел да си пише каквото си иска" :laugh:


Ами не, явно ти не ме разбираш.

Първо, аз не казвам кой какво да пише, а се учудвам че се скача на Дявола, вместо на Добрил. Те и двамата очевидно си пишат каквото си искат, и аз казвам че за мен едното е по-дразнещо, като даже дразнещо не е и точната дума, по-скоро ми е досадно.

Второ, в никакъв случай не говоря за дела, точно за думи става въпрос. И не говоря и за размахване на свастики и подобни неща. В момента западният свят е тотално изроден и превзет от изключително лицемерие и фалшив морал. В България, за щастие, мога да използвам думи като негър, циганин и т.н. (без задължително да влагам негативен смисъл в тях), без някой Хикс да ме преследва. На негрите в гетото, колкото и да им викаме афро-американци и да обясняваме че са елита на нацията, и колкото и ЕСПН постоянно да подчертават за мирните им протести (дето запалиха и изпотрошиха половин Америка), това няма да ги направи елит на нацията. И същевременно на Обама, или на Джордан или на други подобни, колкото и да им викаме негри, това няма да ги направи престъпници и крадци, нали?

Неслучайно съм сложил в кавички (не само защото е цитат от Хикса) това с расизма, сексизма и т.н., защото това са пълни глупости. Истинският расизъм не е ок - да ходят да бият негри, или да нямат право да работят, или да не ги пускат в автобуса или такива неща. Да наричаш обаче негрите - "негри", или да разказваш расистки виц, или да използваш определения като "мангали", "шиптъри" и т.н. не е расизъм. Най-жалко е когато милионери, които са станали милионери защото тичат след топка или се бият добре, със сълзи на очи обясняват че са жертва на расизъм. Каква жертва на расизъм е примерно Стърлинг, когато група олигофрени, които за целия си живот не са изкарали толкова пари, колкото той взима за един месец, го посрещат с маймунски звуци на стадиона? Няма проблем да се псуват футболистите, да се заплашват, да се говори какво ли не за майките им и всякакви подобни, обаче маймунските звуци вече са края на света. На какъв расизъм е станал жертва милионерът Джошуа, че призовава негрите да не купуват от магазини на бели? Това не е ли всъщност истински расизъм? На какъв расизъм е станал жертва тоя макак Хамилтън, че държи сметка на останалите пилоти защо не коленичат. На какъв расизъм е станал жертва комплексарят Леброн, и усеща ли се колко е смешен и жалък като казва че го било страх за живота му, щото бил негър? Какво е общото между всички изброени - че са нереално богати не защото имат акъл, измислили са нещо или са дали нещо на човечеството, а защото са силни физически и имат спортен талант. И имат наглостта да твърдят, че свят който е допуснал това, е расистки?

За педалщината и подобните глупости пък хич не ми се говори. Според мен събитията около мача Германия-Унгария са достатъчно показателни за посоката на развитие на света. Така че да, щастлив съм че живея в България, където (все още) никой не ме кара да разясня на децата си колко е хубаво да си сменят пола, никой не ме кара да наема педал на работа, никой не ме кара да коленича и да се извинявам на негрите за неща, с които нито аз, нито роднините ми, нито който и да е от познатите ми има нещо общо, никой не ме кара да твърдя на всеослушание че нечий живот е по-ценен от моя и така нататък.


Последна промяна spurs на 22.07.2021 22:09, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2878
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 22:41


Цитат:
без някой Хикс да ме преследва.


Направо одобрявам ДАНС да се появи пред апартамента ти, да разбие вратата и да те арестува за тероризъм. :rofl: :laugh:

Правилата във форумите служат да не се насажда или нормализира омразата. Надявам се да дойде денят, когато такива, които използват дехуманизиращи изрази като "педалщината", ще бъдат отритнати от цивилизованото общество и разглеждани като изроди. И това не го казвам като обида, ами като естествено развитие в мултикултурализма.
"Hегър" е обидна дума в САЩ и всеки, който е учил американска история, знае защо.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 22:45


spurs написа:
[ Каква жертва на расизъм е примерно Стърлинг, когато група олигофрени, които за целия си живот не са изкарали толкова пари, колкото той взима за един месец, го посрещат с маймунски звуци на стадиона? Няма проблем да се псуват футболистите, да се заплашват, да се говори какво ли не за майките им и всякакви подобни, обаче маймунските звуци вече са края на света..... .



а не е ли расизъм? ... какво е тълкуванието за расизъм според теб ?

Кой колко е богат в случая няма никакво значение, трябва ли да го обяснявам на адвокат :outofspace: Колко пари изкарва на минута няма никаква връзка с маймунските подвиквания на олигофрените ... ти и аз няма как да го разберем - представи си, че си пострадал и куцаш за цял живот и хората ти викат 'сакат' - по идиотската логика няма нужда да се обиждаш защото наистина си сакат и куцаш.

Ако носиш очила и ти викат - 'очилат' обида ли е или факт. Ако една жена се води наднормена защо не и викаш - ей дебелата - всъщност е факт, тя не е слаба. :-?

А Леброн има предвид, че ако в определена ситуация се озове на място станало престъпление и дойде полиция, той автоматично може да стане жертва просто защото е черен и всеобщото усещане е, че е лош криминално проявен човек (орка :-D ) .. в такъв смисъл страх защото е черен.

И да, доста се извратиха нещата в обратната посока и сега е почти нетърпимо (черни, обратни), но това за расирането на черните е факт.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4918
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 23:02


Ами ако на терена има очилат, дебел, дребен и всякакъв друг от противниковия отбор, феновете ще използват всякакви обидни думи в тази връзка, защото точно това е целта им - да го обидят. И това няма да е повод да се спре мачът, да се наложат огромни наказания и т.н. Ако обаче има негър и феновете, пак целящи да го обидят, го нарекат така, това вече е страшно. Това ако не е двоен стандарт и обратна дискриминация, какво е? Обикновено и в двата отбора има негри - ако ставаше дума за истински расизъм, феновете трябваше да нападат всички. Те обаче нападат само тези от съперника, точно защото търсят начин да уязвят съперниковите футболисти. Ето ти една истинска история от гръцкото баскетболно първенство - негър от гостите фаулира негър от домакините. При което един фен на домакините скача и изкрещява "Ей, мръсен негър, няма да пипаш нашия афроамериканец!" - това расизъм ли е според теб?

Едит: на въпроса ти какво е тълкуванието за расизъм - това според мен е поставянето на някой в неблагоприятно положение заради расата му. И точно затова казвам за парите - Стърлинг, пак като пример, по никакъв начин не е поставен в по-неблагоприятно положение от дегенератите на трибуните, които го посрещат с маймунски звуци. И всъщност в момента има масов системен расизъм, но не срещу негрите. Конкретно това, за което си говорим - футболен фен има право да обижда белите футболисти абсолютно както си пожелае, но няма право да обижда негрите по всякакъв начин. Е, кой е поставен в по-неблагоприятно положение?


Последна промяна spurs на 22.07.2021 23:07, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Плейофи 2021   |   22.07.2021 23:13


spurs написа:
Ами ако на терена има очилат, дебел, дребен и всякакъв друг от противниковия отбор, феновете ще използват всякакви обидни думи в тази връзка, защото точно това е целта им - да го обидят. И това няма да е повод да се спре мачът, да се наложат огромни наказания и т.н. Ако обаче има негър и феновете, пак целящи да го обидят, го нарекат така, това вече е страшно. Това ако не е двоен стандарт и обратна дискриминация, какво е? Обикновено и в двата отбора има негри - ако ставаше дума за истински расизъм, феновете трябваше да нападат всички. Те обаче нападат само тези от съперника, точно защото търсят начин да уязвят съперниковите футболисти. Ето ти една истинска история от гръцкото баскетболно първенство - негър от гостите фаулира негър от домакините. При което един фен на домакините скача и изкрещява "Ей, мръсен негър, няма да пипаш нашия афроамериканец!" - това расизъм ли е според теб?



...нещо много взеха да се извъртат нещата, а иначе феновете си обиждат редовно и собствените футболисти и то много редовно :yes: всеки знае какво е расизъм няма нужда да се дискутира надълго и нашироко, има го и в обратната посока към белите и не е нещо, което трбява да се толерира в каквато и да е било форма ... така са се пръкнали нацистите и концлагерите, айде няма нужда.

Тук е спортен форум, да се съсредоточим към спорта, от едни орки къде се завъртя разговора :outofspace:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг