Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:34



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
НБА 2022 - Ноември 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  НБА 2022 - Ноември   |   09.11.2022 07:51


Булс и Торонто си размениха по една победа и една загуба, като Булс продължават с непостоянството си, като за момента се движат окоо кота 0.500 и са с баанс 6-6.

Шампионите от ГСУ най-накрая взеха глътка въздух и след 5 поредни загуби и свободно движение надолу най-накрая прекъснаха черната серия с победа над Сакраменто 116-113.

От НБА обаче си признаха за грешка на съдиите в този мач и несвирен фал на Клей Томпсън срещу играча на Кингс Кевин Хуертър, който стреля от тройката при 3 точки преднина за Уорирс и 1.2 секунди преди края на срещата. Спестения фал би могъл да доведе до изравняване на резултата .

На Запад лидер е Юта с баланс 9-3, като учудващо "джазмените" засега не усещат липсата на напусналата си голяма звезда Донован Митчел.

Лейкърс продължават да затъват и са на предпоследно място с баланс 2-8.

На Изток, Милуоки направиха най-добрия старт в историята си на франчайз и след като стартираха с 9 поредни победи най-накрая загубиха мач, а палач им стана Атланта Хоукс.

Кливлънд Кавалиърс с Донован Митчел въврвят втори на Изток с баланс 8-2.

:basket: :basket: :basket:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   09.11.2022 08:23


И Гарланд се върна за Кливланд, да видим как ще се сработят с Митчъл, но като цяло изглеждат доста стабилен отбор.

Далас вървят прилично засега, а Лука направо лети. Вкара над 30 точки в първите девет мача от сезона, което е второ най-добро постижение в историята на лигата :О Уилт държи рекорда с 23 поредни, второто постижение пак беше негово с 8. Засега е с 36 точки средно на мач, прави и брутални асистенции и буквално носи отбора на гърба си. Лошото е, че едва ли може да издържи цял сезон по този начин, да не говорим пък и с плейофи, трябва да понамали темпото. Засега приносът на Ууд е много малък, очаква се повече от него. Кампацо пък изобщо не влиза в игра, не знам защо.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   09.11.2022 17:00


Ууд защо играе от бенча?

Така и не разбрах защо Поп трейдна Дежонте Мъри.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   09.11.2022 17:11


Е, от пейката е, ама титуляра Джавейл играе по 5-10 минути примерно, така че това не се отразява особено. Не знам защо са решили така, може би за да може когато Лука почива той да изнася основната тежест в нападение, но засега изобщо не е така.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   09.11.2022 17:34


Ами средно играе Ууд около 20 и няколко минути, което е малко.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   09.11.2022 17:47


Първите мачове сякаш играеше повече, после почна да влиза и Дуайт Пауъл и му намаляха минутите. Не знам защо е така честно казано.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   09.11.2022 19:29


Странно е, при положение, че най-после се сдобихте с качествен биг мен.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   17.11.2022 01:17


Гледам че тук не се е писало скоро. Добре е, макар и със закъснение да отбележа постижението на Джоел Ембийд от Филаделфия 76-ърс. В Понеделник срещу Юта той вкара рекордните в кариерата си 59 точки, като към тях добави 11 борби, 8 асистенции и 7 чадъра за 36 минути игра. В последната четвърт Фили вкараха 27 точки, като 26 от тях бяха на сметката на Ембийд.
Той стана първият играч с поне 50 точки, 10 борби, 5 асистенции и 5 чадъра в един мач от сезон 1973/74 насам. Също така е първият, вкарал 20 точки и направил 5 блока за една четвърт в последните 25 сезона.
Центърът, който вкара и 42 точки на Атланта в предходния мач на тима, стана и едва четвъртият, който вкарва общо над 100 точки в два поредни мача, откакто лигата е обединена, след сливането на НБА и АБА през 1976г.
В последните 46 години с подобно постижение могат да се похвалят Майкъл Джордан, Коби Брайънт и Брадли Бийл.

А Лука Дончич ще пропусне мача на неговия Далас с Хюстън Рокитс, защото срещу ЛА Клипърс той игра цели 40 минути, а Маверикс заличиха изоставане от 25 точки, за да триумфират със 103-101, с ключова тройка на Дончич в края. В онзи мач Дончич вкара 35 точки, като засега държи невероятния процент от 34.4 точки средно на мач, като е отбелязал поне 30, с изключение на два мача за тима си. Той е и седми по асистенции към момента, със 7.8 средно на мач.

Чикаго Булс продължава да изпитва трудности, като вече е с баланс 6-8. След обещаващото начало с Маями нови и нови разочарования. Аз лично им нямам вяра. Ново ръководство, нов треньор, нови играчи, все същата посредственост.
Навремето собственикът трабваше да положи повече усилия да задържи още малко шампионския тим на Фил Джаксън, а не да си прави еврейски сметки. Както и след това да се предприеме политика, когато най-добрите играчи си тръгваха без никакви усилия.
Колкото и да имах забележки към Дерик Роуз, той беше единствената мъждукаща светлина на надежда. След него нищо. Абсолютно нищо.

Циганията с билетите за мача в Париж се разигра с пълна сила и в крайна сметка оставам без билет. Първо кандидатствах за възможността за закупуване предварително на билет, като ако бях одобрен, щеше да ми бъде изпратен код. Но не бях. След това в деня на официалната продажба влязох по-рано, но ме препратиха към друг линк и имаше един брояч, който показваше колко време ми остава, докато мога да се пробам да си купя билет. След не малко висене се оказа, че преди мен има 37,000 човека и всичко е изчерпано. И то при положение, че цените са доста сериозни. Може би ще има билети на черно, но аз не се интересувам, това е против моите разбирания.
Поне най-верояно ще ходя на техния Ол Стар гейм, за там има билети.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   17.11.2022 02:03


Чаво, малка поправка - Маверикс не заличиха 25 точки изоставане срещу Клипърс, точно обратното стана. Водеха с 25, обаче Клипърс ги настигнаха и в последната четвърт и двата отбора водеха на моменти. Накрая Клипърс започнаха яко да дублират Дончич, но той знае как да се измъква в такива ситуации, в резултат винаги имаше свободен човек на тройката и Далас вкараха 3 или 4 поредни тройки. Накрая дойде и ключовата тройка на Лука, за която споменаваш - Далас почти бяха изгубили топката, но той успя да я хване почти на страничната линия и от там, от доста неудобна ситуация, я вкара и на практика почти реши мача.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   17.11.2022 11:01


albertz написа:
Циганията с билетите за мача в Париж се разигра с пълна сила и в крайна сметка оставам без билет. Първо кандидатствах за възможността за закупуване предварително на билет, като ако бях одобрен, щеше да ми бъде изпратен код. Но не бях. След това в деня на официалната продажба влязох по-рано, но ме препратиха към друг линк и имаше един брояч, който показваше колко време ми остава, докато мога да се пробам да си купя билет. След не малко висене се оказа, че преди мен има 37,000 човека и всичко е изчерпано. И то при положение, че цените са доста сериозни. Може би ще има билети на черно, но аз не се интересувам, това е против моите разбирания.
Поне най-верояно ще ходя на техния Ол Стар гейм, за там има билети.


И аз си мислех за мача в Париж, чисто като фен на баскетбола, но поради лични причини, а и очаквайки, че едва ли ще се вредя се отказах.
Дано има повече мачове от редовния сезон в Европа в бъдеще, поне по 5-6 на сезон и тогава може и да се вредим.

Иначе ако искаме да гледаме хубав баскетбол май вариант остава да се иде до Белград или Атина за мач от Евролигата.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   17.11.2022 11:30


А защо изпускаш варианта с Истанбул? Тамошния Атакьой Доум е не много по-малък от Београдска Арена или ОАКА. Всъщност май това са трите най-големи зали в Евролигата. Ето например днес има дерби там: Ефес - Барселона.
Другата опция пак там е Юлкер залата на временните лидери - например утре има друго дерби (макар и някак по-локално) в азиатската част на Истанбул: - Фенрбахче - ПАОК.

Разбира се, СЕФ на Олимпиакос е с предимство, заради Везенков, но мисля, че тия 5 зали в три съседни столици са като цяло добри опции.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 17.11.2022 11:32, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   27.11.2022 01:34


Странния сезон на Булс продължава - падане от средняци и слабаци, след това поредни победи над лидерите на Изток - Бостън и Милуоки и след това нова загуба от средняка Оклахома.

Булс са под чертата на плейофите, определено дотук правят по слаб сезон от предния. Прекалено голямо непостоянство :uuu:

Водчи на Запад са Финикс, Денвър и Мемфис.

Водачи на Изток - Бостън, Милуоки и Кливлънд.

Бруклин на Дюрант са на последното плей-ин място на Изток - 10-о

Шампиона Уориърс е 11-и на Запад, а Лейкърс - 13-и


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   27.11.2022 08:37


Не следя в детайли, но влизам всяка сутрин да видя резултатите.
Лейкърс се събуждат, определено. Два поредни успеха в два поредни дни срещу Сан Антонио. Преди това бяха загубили от Финикс, но пак след няколко поредни победи. Но виждам, че Леброн тамън се е върнал и в същото време Антъни Дейвис се е контузил. Ще се преборят за плейофите си мисля.
А Спърс горките, загуба, след загуба. А едно време какъв отбор бяха с Дейвид Робинсън...

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   27.11.2022 08:38


Спърс няма топ играчи, а Лейкърс дори да докопат плейофите, нямат шампионски отбор.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2022 - Ноември   |   27.11.2022 09:59


А, събуждали се Лейкърс, не мисля че можем да съдим за това по две победи срещу Спърс, които имат най-слабия състав в лигата заедно с Хюстън.

Далас обаче вървят много зле. Ууд няма очаквания принос, а според мен основната причина е че тройките изобщо не влизат. Само Дийнуиди и Джош Грийн ги вкарват, но основните тройкаджии от миналия сезон Фини-Смит и Реджи Бълок са трагични в стрелбата, Макси Клебер също е зле, а Хардауей след контузията е направо потресаващ - всеки мач е 0/6, 1/8 и подобни от тройката.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг