Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 18:59



Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
НБА - Януари 2023 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  НБА - Януари 2023   |   02.01.2023 15:36


Честита Нова 2023 Година :celebrate: :basket:

Пожелавам много щастие и най-вече здраве на всички :cheers:


Неотсъден фал на Ларис ЛеВърт срещу стрелящия за победата при 102-103 Демар ДеРозен 5.8 секунди преди края на мача с Кливлънд, попречи на Булс да вземе победата или поне да докара срещата до продължения в последния си мач за 2022.

Булс завърши годината с баланс 5-2, а можеше да е 6-1.

Днес предстои реванш с Кливлънд.

Като изключим завършека на годината, доста слабо представяне на Булс за сезона дотук, дано новата 2023 им донесе повече поводи за радост.

:basket: :celebrate: :cheers: :basket:


Последна промяна Balleta на 02.01.2023 15:37, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   03.01.2023 10:22


Мда - видяхме реванша с Кливлънд...
Булс водеха с 18-19 точки, обаче както казах, Дончич "тригърна" останалите играчи и от неговия трипъл дабъл със 60 преди седмица сигурно поне 10 играча записаха 40+ точки. ДеМар Дерозан нощес отново го направи с 44 точки, но Донован Мичъл влезна в някакъв друг mode и стана едва седмия играч със 70+ точки. Само 2 борби не му стигнаха за исторически трипъл дабъл: 71-8-11 за Мистър 71. Леброн дори го поздрави: "you're INSANE!!!!!"

П.С. Играчите с 40+ почти сигурно са повече от 10, може би 15-20. Но определено повече от 20 пъти има 40+ точки от Коледа насам.
Ето нощес тия 71 на Мичъл засенчиха 54 на Клей Томпсън, 43 на Леброн и 42 на Ембийд (Дончич е "само" с 39).

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 03.01.2023 10:29, променена общо 2 пъти



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   03.01.2023 12:04


ЧНГ!

Булс разчитат най-вече на ДеРозан и Лавийн. Вучевич има добри показатели почти всеки мач, но рядко прсви разликата.
С тези резултати Булс ще са извън плейофите.

Донован Мичъл едва ли ще вкара и 40 точки в един мач до края на сезона, но като има слаба защита срещу себе си, защо да не вкарва. То и Янис преди няколко дена си правеше каквото поиска, но Булс все пак биха.

В медиите още преди 15-на дена се правеха анализи за поредния потенциален rebuild, но като знам Булс какви играчи взима от драфта в последните 5-6 години, то нещата изглеждат напълно безсмислени и обречени. По-скоро трябва rebuild на по-високо ниво. Нито Донован донесе трайна промяна на паркета, нито ГМ и другите поставиха основите за нещо различно извън него.
Като виждаш, че не става толкова години, по-добре продавай, да идват други собственици, в опит да се промени нещо.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   03.01.2023 15:11


Браво на Мичъл - едва 7-я играч в историята със 70+ точки


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   03.01.2023 16:30


Откачена работа. Всичко живо гони статистики и рекорди, а сериозния баскетбол оставиха за плейофите.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 12:46


Чикаго Булс прекъснаха серията от 12 поредни победи на Бруклин Нетс в собствената си зала "Юнайтед Сентър".
Нов силен мач за ДеРозан и дабъл-дабъл за Вучевич, добро включване на Драгич и Досунму.
Кевин Дюрант вкара над 40 точки за Нетс, но в последната четвърт бе оставен за малко да почива, а Булс направиха серия 8-0. Силен мач и на Ървинг, въобще ценна победа.
По-добро съдийство от мача с Кавс, където съдиите се правеха на слепи в някои ситуации.


И без ЛеБрон Джеймс Лейкърс надви Маями. ГСУ, които бяха в добра серия, загубиха от Детройт. Уориърс все още са без Стеф Къри, който има проблеми с рамото.


Довечера Евролига - Оооооо, Партизане!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 14:32


albertz написа:

И без ЛеБрон Джеймс Лейкърс надви Маями.


И без Дейвис, също трябва да отбележим. Плейофите не са мираж :-)

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 15:32


Какво им се е случило на лидера на Изток (а и в цялата НБА) - Селтикс, в Оклахома?
74:54 на НТ, после 48 точки в 3та четвърт за ОКС, 7 играча завършват с дабълдиджит точки, пет от тях с 20+. Най-много точки, откакто Сиатъл Суперсоникс се преместиха и станаха ОКС: 150:117.......

Иначе, за отбелязване е Янис, който първо прави 55-10-7 при победата срещу Уизърдс, а после при победата на Бъкс над Раптърс прави трипъл-дабъл 30-21-10. 21 борби!!! И Бъкс вече делят второто място с Нетс...

Разбира се, още е рано - не е дори мидсийзън, но все пак:
- на Изток има 4-5 отбора, които изразено са по-добри и ако не стане чудо ще са на плейофите: Бостън, Милуоки, Бруклин, Кливланд и Филаделфия.
Оттам насетне е борба за оставащите 1+4 места като за мен 3 отбора може вече да се отпишат: Орландо, Детройт и Шарлът.
- на Запад е по-интересно: 3 са в обра позиция за плейофите, но отборите са по-изненадващи от на Изток: Денвър, Мемфис и Ню Орлийнс. Само два бих отписал, макар че са в исторически план успешни отбори: Хюстън и Сан Антонио. Между 5тия (Кингс!!!) и 13тия (ОКС) разликата е 4 победи. (За сравнение, на Изток разликата е 9 победи между 5и и 13и)...

Искам да кажа, на Запад ще е по-интересно май...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 15:36


albertz написа:
Чикаго Булс прекъснаха серията от 12 поредни победи на Бруклин Нетс в собствената си зала "Юнайтед Сентър".
Нов силен мач за ДеРозан и дабъл-дабъл за Вучевич, добро включване на Драгич и Досунму.
Кевин Дюрант вкара над 40 точки за Нетс, но в последната четвърт бе оставен за малко да почива, а Булс направиха серия 8-0. Силен мач и на Ървинг, въобще ценна победа.
По-добро съдийство от мача с Кавс, където съдиите се правеха на слепи в някои ситуации.


На Булс определено този сезон им липсва Лонзо Бол - за мен изключително интелигентен играч, с невероятни пасове от дълбочина, перфектна игра в защита и много добър от тройката. Нито Досунмо, нито сегашния Драгич, нито Коби Уайт могат да го заместят като основен пойнтгард - не говоря за точки, а за водене на играта…жалко за тая тежка контузия, но чета, че имал прогрес и вече тренирал с топка


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 15:51


Лонзо Бол ми направи много добро впечатление още с началните си изяви, но той се контузи още миналия сезон и липсваше още тогава. От друга стеана не е нормално липсата на един играч да не може да бъде компенсирана толкова време. И аз четох, че има напредък с въстановяването, това е радващо.
Аз съм доволен от Айо Досунму. От всички млади баскетболисти, които дойдоха в Булс (през последните години) или бяха наложени, той сякаш е най-постоянен. Надявам се да продължи да се развива.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 16:08


albertz написа:
Лонзо Бол ми направи много добро впечатление още с началните си изяви, но той се контузи още миналия сезон и липсваше още тогава. От друга стеана не е нормално липсата на един играч да не може да бъде компенсирана толкова време. И аз четох, че има напредък с въстановяването, това е радващо.
Аз съм доволен от Айо Досунму. От всички млади баскетболисти, които дойдоха в Булс (през последните години) или бяха наложени, той сякаш е най-постоянен. Надявам се да продължи да се развива.


Досунму също като Ди Роуз, Дуейн Уейд, Антъни Дейвис, Джамал Крауфорд е кореняк Чикаголанд

И единствен като Роуз е драфтнат в първия тим на Булс, наше момче…кефи много, переспективен талант, но аз друго имах предвид за Бол, за мен без него Булс губи класа


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 16:18


Джален Брънсън, един от бившите любимци на Спърса драфнат от Далас и в момента играч на Ню Йорк Никс също е Чикаголанд момче, започнал кариерата си от средното училище в съседния ми квартал. Бил съм няколко пъти в Стивънсън хайскул, уникално училище с много силен спорт. Брънсън в момента им е голяма гордост :-)


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 16:57


Е той баща му Рик Брънсън е играл май в Булс, мисля че и в щаба им беше.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   05.01.2023 20:10


All Star voting

За момента:



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   07.01.2023 15:47


Булс биха и Филаделфия, след 41 точки на Зак Лавин и вече показват доста по голямо постоянство, като баланса от последните 10 е нелошото 7-3, което дори можеше да е и по добро при по реално съдийство в някои мачове.

Дано продължават така, все пак да отбележим, че Фили са без Ембийд, но това си е техен проблем.

:basket:


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   16.01.2023 01:22


Голям мач на Чикаго Булс в "Юнайтед сентър", биха Голдън Стейт Уориърс със 132-118, при това без Демар ДеРозан.
Много силен мач на Никола Вучевич, който бе с най-голям принос за успеха. Той вкара 43 точки ( рекорд за него), взе 12 борби, направи 4 асистенции и взе 4 откраднати топки. Но не цифрите са най-важни в случая. Той бе истински лидер, беше навсякъде по терена.
Понравиха ми се Коби Уайт и Алекс Карузо, докато Зак Лавийн отново демонстрира добрите си реализаторски способности.
Трагичен мач за Горан Драгич, не случайно не може да се наложи срес титулярите. Патрик Уилямс като пипне топката, все едно е с горещ картоф в ръце, поне вкара няколко важни коша.
Като цяло ми хареса, че Булс играха много дисциплинирано, покриваха се в защита, Уориърс освен с някакви идиотски тройки с нищо друго не можаха да се противопоставят. А и си личи, че Къри не е в оптимална форма.
Булс се вдигнаха след втората четвърт, в която допуснаха цели 42 точки, но спечелиха всички останали четвърти, първата с 15 точки разлика.
Като цяло, с малки изключения, най-вече при Хойберг, стилът на Булс е по-бавен, по-типичен за плейофите. За мен това помогна тази вечер, накъсваха играта, не позволиха на Уориърс да напипа някакъв ритъм, с изключение на последните минути преди полувремето.
Освен това, много добре изцеждаха часовника при атаките си, нямаше излишни импровизации.
Това не попречи да има зрелищни моменти. Дерик Джоунс - младши направи страхотна забивка през първата четвърт, а Зак Лавийн мина като покрай пътен знак през всички играчи на Уориърс и заби в коша им. Това се случи през втората четвърт. Почти всяко движение на Вучевич беше от много висока класа.

Не знам какво е състоянието на ДеРозан, дано го видим още в следващия мач в Париж.
Маскота на Булс между другото разглеждаше гид на Париж преди мача:)

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   16.01.2023 11:12


Ха - как се обръщат нещата. Само вижте кои отбори са на топ 8 отзад напред места на Запад:
Хюстън - Сан Антонио - Лейкърс - Оклахома - Финикс - Юта - Портланд - Уориърс.
6 отбора шампиони и само Финикс и Юта не са били (но пък са сред отборите с най-много загубени финали).
А в топ 7 има само два шампиона (4и и 5и): Сакраменто (1951) и Далас (2011). Топ 3 в момента са отбори, които никога не са играли финали...

Иначе, извън Чикаго (може би темите е по-добре да се прекръстят на "Булс - месец 2023") при победата на Портланд над Далас (140:123) впечаление прави: Лилард с 40 точки и още 3ма играчи с по точно 20 точки... Трипъл дабълите на Йокич го бутат към МВП, но и помагат на Денвър да побеждава, докато същите трипъл-дабъли на Уестбрук не помагат нито на него, нито на Лейкърс...

П.С. Имаше ли тема за NFL или тук да напишем, че довечера очаваме поредния плейоф на Том Брейди. Мачът ще е корав - срещу Далас Каубойс. Победителят отива срещу моя временен клуб СФ49.
Джайънтс биха Вайкингс и се изправят срещу Филаделфия Ийгълс, а в големия обрат Джаксънвил Джагуарс биха ЛА Чарджърс с 31:30 след като изоставаха 0:24 на полувремето и дори в началото на третата четвърт стана 0:27... Те съответно ще срещнат друг много корав съперник - Канзас Чийфс (фаворити за титлата заедно с Фортинайнърс)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   16.01.2023 12:04


alexbg написа:

Иначе, извън Чикаго (може би темите е по-добре да се прекръстят на "Булс - месец 2023") при победата на Портланд над Далас (140:123) впечаление прави: Лилард с 40 точки и още 3ма играчи с по точно 20 точки... Трипъл дабълите на Йокич го бутат към МВП, но и помагат на Денвър да побеждава, докато същите трипъл-дабъли на Уестбрук не помагат нито на него, нито на Лейкърс...

П.С. Имаше ли тема за NFL или тук да напишем, че довечера очаваме поредния плейоф на Том Брейди. Мачът ще е корав - срещу Далас Каубойс. Победителят отива срещу моя временен клуб СФ49.
Джайънтс биха Вайкингс и се изправят срещу Филаделфия Ийгълс, а в големия обрат Джаксънвил Джагуарс биха ЛА Чарджърс с 31:30 след като изоставаха 0:24 на полувремето и дори в началото на третата четвърт стана 0:27... Те съответно ще срещнат друг много корав съперник - Канзас Чийфс (фаворити за титлата заедно с Фортинайнърс)...


Едно прасе има повече интелект от теб. Пиши си, въпреки че осираш всички теми. Едни разпиляни разсъждения, никаква последователност на мисълта. То човек даже не си струва да ги псува такива като теб.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   16.01.2023 12:11


Хванах последната четвърт на Портланд Трейлблейзърс - Далас Маверикс. Блейзърс опрделено ми харесват през този сезон, направили са доста приятен тим.
Гледах ги срещу Юта Джаз, играха много добре, но загубиха незаслужено.
Сега обаче биха Далас със 140-123. Определено съм почитател на Юсуф Нуркич. Иначе Лилард си е на ниво, не знам вече колко сезона изкара там.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2023   |   16.01.2023 12:20


Ясно - не трябва да казвам нищо против Булс, нали?! Манчу и Булс ли са неприкосновените теми или да добавя и Ганчевия Цецка?!?!

Жив и здрав бъди... :cheers:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг