Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:39



Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 05:59


Браво на Денвър. На финала съм за тях. Нека има нов отбор с титла. Макар, че дори да спечели Маями, пак няма драма за мен.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 11:51


Е, аз лично няма как да съм за Маями, въпреки че както Сам Смит пише да не гледаме вече с толкова лошо око на този тим. Не ги харесвам, въпреки че не играят лош баскетбол.

Балет, в правото си да искаш отговор какво точно е предизвикало недоволството ми, но можем да се обясняваме тук до другия вторник сутринта, а от това форума нищо не печели. Просто по възможност отдай дължимото и на играчи/отбори, които не са ти сред любимите.
Ще ми бъде интетресно да разбера мнението ти за бъдещето на Булс, защото смятам че можеш да имаш някоя и друга допълнителна информация. След като удариха греда с драфта и след като състоянието на Бол е неясно, е разбираемо, че няма логика нещата да си останат както досега. В каква насока според теб могат да се очакват промени?

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 12:43


Денвър дори не оставиха капка съмнение, че са по-добрият отбор и заслужено са шампионите на Западната конференция - за първи път в тяхната история. Йокич логично е избран за MVP на финалите на конференцията, макар че и Мъри игра много силно дотук.

На финала стискам палци за тях, определено.

Колкото до ЛеБрон Джеймс - не мисля, че трябва да го виним за нещо. Показва, че е топ играч на баси годините.
Чета, че можел и да се пенсионира след този сезон, аз лично не вярвам да го направи и би било жалко - всички искаме да изиграе още два сезона, от които последния да бъде заедно със сина му (би трябвало да го изберат в драфта, най-малко от маркетингова гледна точка).

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 13:20


Как пък реши, че "всички искаме" това? На мен ще ми е по-добре без него :-D


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 13:41


Особено пък със сина му. Ще стане негледаема лигата покрай целия хайп.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 16:43


Vendome написа:
Особено пък със сина му. Ще стане негледаема лигата покрай целия хайп.


със сина си ще може да играе чак 2024/2025, така, че спокойно няма да ви се наложи ...


Последна промяна Balleta на 23.05.2023 18:34, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 16:55


Леброн обмискя да се откаже, въпреки, че и в момента на 38 години и 20 сезона зад гърба си е един от най-добрите в лигата и играе на топ ниво.

За жалост нямаше подкрепата на Антъни Дейвис, който показа, че е непостоянен играч, на който не може да се разчита във важни моменти и статуса му на суперзвезда е доста спорен. Дейвис се скри във върха на кариерата си и остави един 38 годишен ветеран да носи Лейкърс на плещите си в плейофите и да се нагърбва с всичко най-отговорно в ключовите моменти. За жалост обаче възраста не прощава и Леброн в момента сам не може да надскочи себе си.

Вчера стана и най-възрастния играч отбелязал 40 точки в плейофи. Той се е доказал и спечелил всичко, играта определено ще загуби от блясъка си след напускането му, но мисля, че е правилния момент да се откаже.

Той е единствения играч в момента, който след отказването си ще бъде в топ 10 в НБА за всички времена и не само топ 10, а топ 3.

С много условности Стеф Къри също би намерил място там, но при всички тези велики играчи е трудно да се вместиш дори за великан, като Къри. На Леброн мястото е гарантирано.

А Леброн ще липсва определено, всеки велик играч липсва и остава дупка след себе си - сега е интересно защото едни го мразят и гледат мачовете с надежда да падне, други го величаят и гледат с надежда да спечели, такива играчи винаги остават празнота ... но по закона на това, че нищо не се губи в природата, скоро тази празнина ще бъде заета от някой друг ... :-) :-D


Последна промяна Balleta на 23.05.2023 18:34, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 18:01


albertz написа:
Е, аз лично няма как да съм за Маями, въпреки че както Сам Смит пише да не гледаме вече с толкова лошо око на този тим. Не ги харесвам, въпреки че не играят лош баскетбол.

Балет, в правото си да искаш отговор какво точно е предизвикало недоволството ми, но можем да се обясняваме тук до другия вторник сутринта, а от това форума нищо не печели. Просто по възможност отдай дължимото и на играчи/отбори, които не са ти сред любимите.
Ще ми бъде интетресно да разбера мнението ти за бъдещето на Булс, защото смятам че можеш да имаш някоя и друга допълнителна информация. След като удариха греда с драфта и след като състоянието на Бол е неясно, е разбираемо, че няма логика нещата да си останат както досега. В каква насока според теб могат да се очакват промени?


Е Джими Бътлър e франчайз играч на Булс, заради него няма ли да викаш за Маями ? :-o Лично на мен Джей-Би ми е един от най-любимите играчи, гледал съм го неживо още като келеш когато влизаше от бенча за Булс при Тибидо със странната си пънкарска прическа тип семейство Симпсон, след това се превърна в титуляр, после в звезда, мач на звездите, награда за 6-и най-добър, лидер на Булс и топ играч в лигата.

Денвър както вече писах е един от най-необичаните от мен отбори на Запад. На Пепси Арена Булс играе много мъчно, доскоро имахме двуцифрено число поредни загуби, рекорд по поредни загуби от един отбор за Булс. Отделно аз лично играчи тип Йокич не харесвам, аз харесвам атлетични, бързи, пъргави и технични играчи, не такива с груба сила и големи размери. Единствения такъв тип играч на който съм се кефил изцяло е неповторимия Шак, но той въпреки размерите си бе супер пъргав и подвижен, а има голяма харизма. Ембийд също не ме кефи.

Иначе аз си отделям внимание на всички играчи и отбори, не знам какво имаш предвид под това ??? Това, че ме мързи да пиша напоследък за баскет или нямам желание е друга тема :-o

За Булс няма много конкретни новини. Единственото сигурно е, че собствениците не жалят в момента да ребилдват и няма да се ходи в тази посока. В момента знаеш ядрото на отбора е ДеРозан, Зак Лавийн и Вучевич. Управата обаче е приключила с това трио и иска промяна, като ще се търси трейд и други играчи. Вучевич, като с незащитен контракт е най-удобния за трейд, според мен поне двама от това трио Булс ще трейднат, но да видим. Лонзо също може да е част от някой пакет. Дано направят удар с трейдовете и сполучат, ама като знам колко са силни на трейдове :-(

Абе очаква ни интересно лято :-D


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 18:20


Balleta написа:
Vendome написа:
Особено пък със сина му. Ще стане негледаема лигата покрай целия хайп.


със сина си ще може да играе чак 2024/2025, така, че спокойно нам да ви се наложи ...


Не се знае, може да приеме бенч роля, само за да стане.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 18:22


На финала съм раздвоен. От една страна, нека има първа титла за Денвър. От друга, Маями е много яка организация с Райли и треньора Сполстра, а Бътлър също заслужава титла - страхотен играч, професионалист и човек.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 18:24


Balleta написа:
Леброн обмискя да се откаже, въпреки, че и в момента на 38 години и 20 сезона зад гърба си е един от най-добрите в лигата и играе на топ ниво.

За жалост нямаше подкрепата на Антъни Дейвис, който показа, че е непостоянен игра, на корт не може да се разчита във важни моменти и статуса му на сдоерзвезда е доста спорен. Дейвис се скри във върха Нан кариерата си и остай един 38 годишен ветеран да носи Лейкърс на плещите си в плейофите и да се нагърби с всичко най-отговорно в клюсите моменти. За жалост обаче възрастта не прощава и Леброн в момента сам не може да надскочи себе си.

Вчера стана и най-възрастния играч отбелязал 40 точки в плейофи. Той се е доказал и спечелил всичко, играта определено ще загуби от блясъка си след напускането му, но миля, че е правилния момент да се откаже.

Той е единстения играч в момента, който след отказването си ще бъде в топ 10 в НБА за всички времена и не само топ 10, а топ 3.

С много условности Стеф Къри също би намерил място там, но при всички тези велики играчи е трудно да се вместиш дори за великан, като Къри. На Леброн мястото е гарантирано.

А Леброн ще липсва определено, всеки велик играч липсва и остава дупка след себе си - сега е интересно защото едни го мразят и гледат мачовете с надежда западне, други го величав и гкедас надежда да спечели, такива играчи винаги остават празнота ... но по закона на това, че нищо не се губи в породата, скоро тази празнина ще бъде заета от някой друг ... :-) :-D


Балет, пиян ли си или си писал от телефона? :laugh:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 18:26


Балет, Йокич е играч с огромно IQ. Това компенсира техническите и физическите му слабости.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 18:30


Vendome написа:

Балет, пиян ли си или си писал от телефона? :laugh:


скапания аутокоректор се е включил, ей сега ще го оправя :-D :laugh:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   23.05.2023 22:43


Да отбележим края на кариерата на Кармело Антъни - най-добрият стрелец, който съм гледал.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   24.05.2023 08:48


Бостън все още не се дават - някой със статистика може ли да каже колко случая има от 0:3 до 4:3 в плейофите и колко на финали?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   24.05.2023 08:58


Нито един случай няма в историята.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   24.05.2023 09:50


Макс още една победа за Бостън преди Маями да затворят серията.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   24.05.2023 10:27


spurs написа:
Нито един случай няма в историята.


Което е странно. В бейзбола и хокея има.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   24.05.2023 10:50


В хокея има 4.
Не съм гледал мача, но го очаквах, прогнозирах, че Бостън ще спечелят едно от гостуванията си. 4-1/4-2, едно от двете ще стане.
Тейтъм гледам е направил дабъл/дабъл. И много лошо представяне на Адебайо.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   24.05.2023 15:51


alexbg написа:
Бостън все още не се дават - някой със статистика може ли да каже колко случая има от 0:3 до 4:3 в плейофите и колко на финали?


След Денвър- Лейкърс вече в 150 случая баланса на водещия с 3:0 е 150-0 :-)

В колко от тези случая обаче водещия с 3:0 е бил по нископоставения, като сийд отбор, демек отбора, който няма домакинско предимство не знам. Предполагам поне в 25% от случаите или по малко, тоест около 30-40 пъти, но само предполагам. Защото в случая това е по важната статистика, а не като цяло.

Обръщалките от 3:1 до 3:4 са 13 в цялата история на плейофите в НБА, като само един път това се е случвало на финал - неотдавнашната обръщалка през 2016 на Кливлънд и Леброн над ГСУ на Къри и Клей, когато Кливлънд триумфира с титлата.


Последна промяна Balleta на 24.05.2023 15:52, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг