Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 16:51



Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   14.05.2023 23:52


Изток:
(2) Бостън - (8) Маями


Запад:
(1) Денвър - (7) ЛА Лейкърс


...............................................................................


Твърдо за Лейкърс и Маями, Леброн и Джими.

Денвър ми е може би най-противния отбор на Запад, а Бостън на Изток, така, че и без Леброн и Джими избора ми тук не е сложен :laugh:

За Лейкърс съм оптимист, за Маями не съвсем.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2880
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 01:20


От това, което показаха Бостън в предишните 2 серии, само някое индивидуално избухване на Тейтъм може да ги спаси.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5080
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 10:37


Както писах мисля, че Бостън ще бият Маями, но определено ще е интересно и завързано. И двата отбора имат широчина на състава, добри треньори и различни тактики, които да използват. Голямо надлъгване ще е.

Колкото до Денвър - ЛА Лейкърс за мен сблъсъкът е непредвидим. Йокич-Мъри срещу Джеймс-Дейвис. Стискам палци за Денвър, за да разчупят малко историята на НБА.
Но въпреки това голям финал Селтикс-Лейкърс е доста вероятен, а и ще е култов, защото и двата отбора имат по 17 титли и ще е брутално в пряк двубой да определят кой поема лидерството по трофеи.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 12:42


Само дето Лейкърс имат 10 финала повече :laugh:
Вие тези финали за нищо ги нямате, а всъщност показват много и са втория най-важен показател. Това да си шампион на конференцията си. А и повечето легенди също тежат за Лейкърс:
Меджик, ШАК, Коби Брайънт, Чембърлейн, Джабар >>> Бил Ръсел и Лари Бърд. :devil:


Последна промяна Diavolo на 15.05.2023 12:43, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 12:53


Изток:
(2) Бостън - (8) Маями 4-2

Запад:
(1) Денвър - (7) ЛА Лейкърс 4-2

Мисля, че логиката ще надделее и отборите с най-добрите показатели в редовния сезон ще вземат своето.
Играя антисистемно, ако не позная ще съм много доволен като фен. :devil:

И двата мача имат потенциал да се превърнат в класики, трудно е да се анализират и прогнозират. Но защитата на Бостън ще спре Бътлър, а Леброн мина най-добрите си години и не виждам как ще спре Йокич.
Ако Леброн и Лейкърс все пак спечелят титлата този сезон и да речем Леброн направи зверски мачове, то си мисля, че спокойно могат да го провъзгласят и за ГОАТ.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 12:53


Викаш Кузи, Периш, Гарнет и Макхейл не са легенди :)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 13:01


Визирам такива които са от калибъра за топ 10, наистина велики шампиони и легенди. То и Лейкърс могат да извадят още играчи.
Леброн например не го броя към Лейкърс ама ако им донесе втора титла ;-) :-P


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 13:11


Всички посочени от мен са велики шампиони.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1714
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 15:53


Топ 10 Селтикс в историята: Ръсел, Кузи, Сам Джоунс, Хавличек, Дейв Коуенс, Бърд, Макхейл, Периш, Пиърс, Гарнет.
Топ 10 Лейкърс в историята: Уест, Бейлър, Чембърлейн, Гуудрич, Джабар, Меджик, Уърти, Шак, Коби, Гасол.

Тези са с най-голям принос в историята за двата отбора и там са си играли най-успешните години, иначе има още доста още да се изброяват вкл. и от шампионския период на Минеаполис Лейкърс, но изброените от мен топ 10 за двата отбора мисля, че са безспорни.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 16:05


Смени Чембърлейн (играл.след пика си за няколко години) с Микан (първата суперзвезда на НБА).

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 16:08


Dobril написа:
Топ 10 Селтикс в историята: Ръсел, Кузи, Сам Джоунс, Хавличек, Дейв Коуенс, Бърд, Макхейл, Периш, Пиърс, Гарнет.
Топ 10 Лейкърс в историята: Уест, Бейлър, Чембърлейн, Гуудрич, Джабар, Меджик, Уърти, Шак, Коби, Гасол.

Тези са с най-голям принос в историята за двата отбора и там са си играли най-успешните години, иначе има още доста още да се изброяват вкл. и от шампионския период на Минеаполис Лейкърс, но изброените от мен топ 10 за двата отбора мисля, че са безспорни.



Ако ще включвате Гарнет и Пиърс за Селтикс ще трябва да прибавите и Рей Алън и Рондо, но истината че и 4-та имат само една титла с Бостън, след това Алън и Рондо спечелиха и с Маями и Лейкърс съответно.

Истината е, че играчите на Лейкърс са много по сериозни имена и от техния ранг са само Ръсел и Лари Бърд ( говоря за Уест, Чембърлейн, Джабар, Меджик, Шак и Кобе). Да не говорим, че и Леброн е там.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 16:17


Боб Кузи е революционер в играта. Шак игра и за Бостън макар накрая. Джон Хавличек, Периш и Макхейл са значителни имена.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 16:41


Vendome написа:
Боб Кузи е революционер в играта. Шак игра и за Бостън макар накрая. Джон Хавличек, Периш и Макхейл са значителни имена.



...не и от ранга на изброените от Лейкърс, които са топ 10

Е Шак игра, но в последния си сезон, дефакто си завърши кариерата при вас без да остави някаква следа.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 20:54


Кузи е Меджик преди Меджик. Свалете очилата.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1714
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 22:32


Кузи и Хавличек също са на топ ниво, както и Гарнет в пика на кариерата си. Вижте например постиженията на Хавличек - отборни (8 титли) и индивидуални вкл. средни показатели в пикови за него сезони, когато е лидер на Селтикс и не е вече в сянката на Ръсел или Кузи. Много комплексен играч в нападение и защита и заради това и имайки предвид отборните постижения може да се нареди редом до Д-р Джей, Бърд и Бейлър на поста си.


Последна промяна Dobril на 15.05.2023 22:34, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   15.05.2023 23:25


Между другото в HBO Max има един сериал от 10 епизода за Лейкърс.
Казва се, ''Възходът на династията Лейкърс''
Още не съм го започнал, ама със сигурност ще го гледам. Отзивите са много добри. Подновен е и за 2 сезон.
https://www.imdb.com/title/tt10244600/


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   16.05.2023 06:01


Гледал съм го. Добър е. Писах преди време за него в темата за сериалите.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   17.05.2023 07:14


Гледам снощи Денвър са били въпреки 40 точки на Дейвис - точно от това се опасявам, че в Нъгетс няма кой да го спре Дейвис. От другата страна обаче Йокич с поредния сериозен трипъл-дабъл с 21 борби. През целия мач са водели Денвър, включително с 14 преди последната четвърт, но Лейкърс са се доближили на 3 накрая, та е било на косъм явно. Все пак добро начало, дано така продължават нещата.

В другото важно събитие снощи Сан Антонио спечелиха драфта и Уембаниама ще играе при тях явно. Да видим дали ще е такова събитие, каквото очакват. Аз си казах вече мнението, че според мен преувеличават много - например сега чета някакво заглавие в ЕСПН че бил "the greatest prospect in the history of team sports" :O Като почнат с такива глупости, само създават негативно отношение към момчето, което едва ли е виновно...

За мен по-важно беше, че нито един от четирите отбора зад Далас не беше изтеглен, съответно Мавс останаха десети и си запазиха пика (иначе щеше да отиде в Никс). Все пак танкирането последните няколко мача и глобата от 750 хиляди се оправдаха.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   17.05.2023 10:30


Трудно ще им бъде на Денвър. Реално имат само 6 играча, които могат да бележат поне 10 точки на мач, докато при орките са доста повече.

Колкото до франсето, може и да си скептичен, но пък ще работи с Поп, който вярвам, че ще шлифова суровия му талант.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА Плейофи 2023 - Финали в Конференциите   |   17.05.2023 11:54


Изгледах записа. Много як мач. Спърсе, Денвър водеха с 22 и 24 точки и в големи периоди от мача (2 и 3 четвърт) с около 17-20 точки. Лейкърс най-много да намаляваха до пасив от 15 точки. И дойде края на третата четвърт, една по-дълга почивка за Йокич и Лейкърс намалиха до 8 точки, което доведе до вкарването му в игра, но в тази последна четвърт Жокера нямаше въздух и се представи слабо. Лейкърс могат да винят Краля този път, който при пасив от 3 точки тръгна да мята тройка при 1 минута до края, искайки пак да блесне, а можеше да атакува за 2 точки и да провокира нарушение дори, а той искаше да обере славата и да изравни, не успя за пореден път (не му е за първи път този сезон) и след това реално Денвър вкараха няколко точки и така. Пропуснаха златен шанс Лейкърс, защото изиграха като цяло много силна последна четвърт.
Реално Нъгетс победиха с 6 точки разлика. Ами това са точно онези луди две тройки на Йокич и Мъри през Дейвис и Леброн. Значи в последната секунда (със сирената) на третата четвърт, Жокера направи безумна тройка в стил Стеф Къри през ръката на Антъни Дейвис и с добутване от място?! И на голямо разстояние от очертанието. Нямам думи просто, това трябва да се види от всеки. А по-късно Мъри направи друга фрапантна тройка от невъзможна позиция и през Леброн, като Леброн го поздрави след това. И ето ги тези 6 точки в крайна сметка решиха мача.
Лейкърс имат много силна защита, заедно с Бостън имат най-добрите защити. Е, тази най-добра защита обаче не успя да спре Денвър и Йокич. Йокич освен тези 34 точки (само 3 в последната четвърт) осигури много лесни тройки за своите съотборници и там също загубиха мача Лейкърс. Поне 5 тройки вкараха Денвър след като Йокич им осигуряваше безпроблемна стрелба след като увлича към себе си защитата.
През първото полувреме Денвър вкараха 72 точки, което е антирекорд за Лейкърс за този плейофен сезон.
Йокич пък с 12 борби в първата четвърт, което е негов личен рекорд за която и да е четвърт.
Йокич с 6-ти трипъл/дабъл в плейофния сезон.
Йокич изравни Ръсел Уестбрук с 3-ти пореден трипъл/дабъл с поне 20 точки. Ако в следващия мач Йокич повтори това упражнение ще застане начело по този показател.

Лейкърс обаче въпреки тази загуга могат да извлекат позитиви, защото не се предадоха, както биха сторили много други отбори, а се бориха до последно и ако Леброн бе вкарал тройката кой знае, можеше и да спечелят дори.

Въпросът сега е кой как ще е възстановил, защото мача беше много интензивен и силов, а и изстискващ психологически при всички тези микроситуации. Дейвис и Леброн играха много, Йокич също 42 минути ако не се лъжа и беше дроб.

Лейкърс досега в 1 и 2 кръг винаги правеха пробив още при първото си гостуване и взимаха победата (срещу Мемфис и ГСУ), но сега не успяха.

Мач номер 2 ще е ключов, защото и Денвър и Лейкърс нямат домакинска загуба в този плейофен сезон. Освен тези два отбора и Маями нямат домакинска загуба, така че всеки пробив ще е сериозен удар.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 112 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг