Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20.04.2024 14:23



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
НБА 2013-2014 - преглед и прогнози 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14252
Отговори с цитат
Мнение  НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   25.10.2013 05:58


Видяхме какво мислят ГМ-те, нека видим и какво мисли обикновенния фен за предстоящия сезон, който започва точно след 5 дни.

Изображение

Преди това, кратък преглед на това, което се случи през лятото и какво представлят отборите в момента:


Бруклин направиха трейда на лятото и взеха бившите любимци на шампионския Бостън Селтикс - Пол Пиърс и Кевин Гарнет + Джейсън Тери. Треньор пък стана бившата Нетс легенда - Джейсън Кид, който ще пропусне първите две срещи на отбора си заради наказание, че е карал ...леко пийнал :-D

Бостън взеха куп средностатистически играчи, като Крис Хъмфри ''Кардашанката'', Маршон Бруукс и Джералд Уолъс. Най-доброто им попадение е избора от драфта Кели Олиник, който като нищо може да се бори и за руки на годината този сезон. Последния оцелял от Биг 4, Рожан Рондо е все още контузен и поне до Декември не се очаква да се върне. За Бостън най-добрия вариант е да направят отвратителен сезон и да се надяват на голям удар в следващия драфт.

Ню Йорк Никс - при тях общо взето няма нищо интересно, освен, че Мело мисли да пробва пазара за свободни агенти.

Филаделфия, също, като Бостън ще почват от нулата, пълен провал с трансфера на Байнъм, който не записа и минута за отбора. Звездата Дрю Холидей пък бе трейднат неочаквано за уж "звездата от драфта" Норленс Ноел, който пък лекува контузия на скъсани коленни връзки и не се знае кога ще може да играе.

Торонто са доста интересен отбор с Руди Гей, както и с куп млади талантливи играчи, като ДеРозан, Кайл Лоури, Ландри Фийлдс, Теренс Рос

.....................................................

Попълнението в Чикаго Булс се казва .. Дерек Роуз. Тибс ще разчита и на младоците Снел и Мърфи, както и на тройкаджията Дънлеви, който е много добро попълнение.

Индиана също запази рустера си от миналия сезон, като дори го допълни с няколко добри играча за бенча, като Луис Скола, Копланд иии...Си Джей Уотсън :-D

Милуоки се раздели с нападателното дуо Брандън Дженингс - Монта Елис и също ще ребилдва отбора в бъдеще около изгрелия Лари Сандерс. О'Джей Мейо ги подсили в атака и ще замества Монта Елис. Карон Бътлър от Клипърс и Гари Нийл от Спърс също вече са в Уискансин.

Кливлънд се надяват да си върнат Леброн следващия сезон :innocent: и продължават да развиват отбора около невероятния Кайли Ървинг. Освен това отбора е пълен с млади надежди от драфтовете през последните две-три години, като се надяват и Ендрю Байнъм да поиграе малко повечко отколкото във Филаделфия :whistle:

Детройт Пистънс са общо взето нов отбор с един от хитовете на летния пазар Джош Смит + ветерана Чонси Билъпс + Брандън Дженингс от Бъкс, който обаче се контузи и пропуска началото на сезона. Интересни попълнения и от драфта – Кентавиус Колдуел Поп и от Европа – Датоме, които ще се присъединят към най-доброто от Пистънс – Грег Монро и Андре Дръмонд.

….......................................

Атланта също е в процес на трансформация и градене на нов облик. Тимът се раздели с Джош Смит и общо взето не получи много в замяна. Успяха обаче да задържат младия си пойнтгард - Джеф Тийг и Кайл Корвър и да вземат звездата на Юта - Пол Милсап. Лу Уилямс обаче все още е контузен

В Орландо ще се надяват на Никола Вучевич и Глен Дейвис .. когато е здрав.

Шарлот, един от най-лошо менаджираните отбори или отбор с пълна липса на късмет, изненадващо взе апетитния биг мен от Юта - "Големия" Ал Джеферсън. Ем Джей ще се опита да сглоби отбор около Големия Ал и Джералд Хендерсън с многото младоци, с които разполага, като Бийомбо, Майкъл-Кид, Кемба Уокър и тазгодишното руки – Коди Зелер.

Вашингтон подписаха максимален контракт с франчайз звездата си Джон Уол и продължават да градят отбор от млади таланти, като Брадли Бийл и Глен Райс Джуниър. Добър тим с ветерани, като Нене, Окафур, Ариза

Маями се надяват на по малко контузии на Дуейн Уейд, повече игра на вечно контузения "бивш потенциал" Грег Одън, на лошото момче затънал в проблеми с наркотици Майк Бийзли, на чудовишния талант на Леброн и на .. нова титла и триплет. :whistle:

.........................................................

Минесота взеха Шабаз Мухамед от драфта, както и стрелеца от ОКС - Кевин Мартин, които подсилват дуото Рики Рубио - Кевин Лов.

В Оклахома единствения въпрос е кога ще се завърне Ръсел Уестбрук. Кофтито е, че тъкмо когато започна някаква подготовка и му се наложи да направи нова операция и със сигурност пропуска началото на сезона.

След като миналата година удариха шестица от тотото с драфта на Деймиън Лилард, който стана руки на сезона, тая година Портланд отново взеха много добър играч, направилия фурор през летните лагери във Вегас – Си Джей Маккълом. За нещастие младока е с фрактура на стъпалото и става поредния млад надежден играч в Блейзърс с контузия в началото на кариерата си. Добрите новини от Портланд са, че засега успяха да задържат Ол Стар звездата си – Ламаркъс Олдридж.

Денвър направи най-добрия си сезон миналата година и уволни станалия треньор на годината Джордж Карл, като назначиха бившия асистент на Фил Джаксън в Лейкърс - Брайън Шоу. Освен треньора обаче, в Денвър се разделиха и с ГМ мениджъра си, който стана ГМ на годината, но прие работа в Торонто. Нейт Робинсън, Ранди Фой и Джей Джей Хиксън са новите попълнения за Нъгетс, но звездата им Андре Игуадала вече е в Сан Франциско, а Галинари невъстановен от контузия и поне до края на Ноември аут от игра.

Юта загубиха две от най-големите си звезди – Ал Джеферсън и Пол Милсап за да освободят селари кап и да градят нов отбор вероятно около обещаващия Дерик Фейвърс.

.............................................................

ЛА Клипърс отново бяха центъра на внимание и това лято . Клипърс привлякоха един от най-добрите треньори в лигата, бившия Селтикс – Док Ривърс, с което направиха и двоен удар – убедиха Крис Пол да преподпише с тях. Клипърс си имат и Пол Грифин, ДеАндре Джордън и един от най-добрите 6-и – Джамал Крауфорд, достатъчно за продължителен рън в плейофите .. или пък не :innocent:

Лейкърс не успяха да задържат Дуайт Хауърд въпреки умопомрачителните 30 милиона, които му предложиха, което само по себе си е показателно. Идва нова ера в Лейкърс. Този сезон ще е на избутване, след което отбора ще притежава огромен потенциал за привличане на нови играчи, поради селари капа, който ще им се освободи. 30 милиона тази година ще вземе и Кобе, който пропуска началото на сезона заради контузията на ахилеса. Най-голямото име привлечено в Лейкърс този сезон – Крис Кейман :whistle: . Аут от отбора са Мета Уърлд Пийс, Ърл Кларк и Хауърд. Треньора обаче си е същия :whistle: :-D

Голдън Стейт бяха сензацията на миналия сезон на Запад, заедно с Клипърс и Нъгетс. Този сезон се подсилиха с Ол Стар звездата – Андре Игуадала, който заедно със Стефан Къри, Дейвид Лий и Андрю Богът формират впечетляващ откъм имена отбор.

Сакраменто си останаха в Сакраменто, загубиха Тайрък Евънс, но все още си имат Демаркъс Къзинс, а от Пеликанс дойде обещаващия Гревис Васкес. За тяхно съжаление в пресийзъна ветерана Карл Ландри контузи бедрото си и ще отсъства 3 до 4 месеца. Шакил О‘Нийл пък стана от инвеститорите в Кингс и ще вразумява ‘лошия‘ Къзинс.

Финикс започват нова ера с новия си треньор Джеф Хорначек. Лошото момче Майкъл Бийзли беше уейвнат за лоша дисциплина и подписа с Маями. Сънс имат няколко млади имена, като рукито Алекс Лен, взеха Ерик Бледсоу от Клипърс и Джералд Грийн от Индиана, но пък загубиха Луис Скола. Интересен сезон за Финикс, които търсят нов облик.

.......................................................................

След миналогодишния удар и привличането на Джеймс Хардън от ОКС, Хюстън направиха втори удар това лято с привличането на най-добрия център в лигата Дуайт Хауърд. Омер Ашик противно на очакванията остана в тима, който вече има своите биг 3 – Хардън, Хауърд и ... Джереми Лин :innocent: . Хюстън вече са от „фаворитите“ на Запад .... поне на хартия.

Далас и Кюбан – там винаги е интересно. Кюбан не привлече първата жена в НБА както се беше заканил, не привлече и някое голямо име, въпреки, че преследваше Хардън. Към ветераните Дирк Новитцки и Шон Марион се присъединяват Хосе Калдерон, Монта Елис и Девин Харис. Шейн Ларкин пък е избора от драфта.

Сан Антонио бяха на двайсет и няколко секунди от титла и сигурно дълго ще помнят това. Джинобли остава в тима, биг 3 остава в тима, но с още една година по стари. Грег Попович винаги измисля нещо ново, докато той е там, не би трябвало да има големи притеснения за Спърс. Тройкаджията и голям фактор в плейофите Гари Нийл напусна по посока Милуоки, направилия бум в Булс - Белинели подписа със Спърс.

Ню Орлиънс се преименува на Пеликанс и взе да мачка в пресийзъна. Впечетляваща подготовка за Антъни Дейвис, Дрю Холидей, Ерик Гордън, Тайрек Евънс и сие.

Мемфис също изуми през лятото сменяйки треньора си след един много силен сезон в който Марк Гасол спечели приза – защитник на годината. Майк Конли, Зак Рандолф и Тони Алън ще бъдат подкрепени от ветерана помогнал и за двете титли на Маями – Майк Милър, както и Коста Куфос от Денвър, който идва за бекъп на Гасол.

Това е накратко от мен :basket:


Последна промяна Balleta на 25.10.2013 14:11, променена общо 9 пъти



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5080
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   25.10.2013 09:51


Браво, Балет! Супер як обзор. Направо си е за статия това.
Сандето да я взима и да ти плати хонорар за нея. :-D

Иначе, само оправи частта за Хюстън и затова, че взимат Дуайт Хауърд, а не Джеймс Хардън.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   25.10.2013 10:28


falkenbach написа:
Браво, Балет! Супер як обзор. Направо си е за статия това.
Сандето да я взима и да ти плати хонорар за нея. :-D

Иначе, само оправи частта за Хюстън и затова, че взимат Дуайт Хауърд, а не Джеймс Хардън.


О, не, това не го пипам, то си е за форума.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4972
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   25.10.2013 10:58


Мда и аз да кажа - благодарско за темата... Не следя изкъсо вече НБА и написано ми е доста полезно... Макар че, честно казано 5/6 от имената са ми непознати (баси)...

И аз ако може, да допълня една корекция... Игуадала последно къде е? В Голдън стейт или в ЛА?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1878
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   25.10.2013 11:32


alexbg написа:
Игуадала последно къде е?

в голдън стейт :)

Balleta написа:
В Орландо ще се надяват на Никола Вучевич и Глен Дейвис .. когато е здрав.

според мен доста ще залагат на малките - харкълс, тобиас харис и особено оладипо :)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14252
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   25.10.2013 13:40


ха ха, сега я препрочетох, написал съм Далас и Купчек :outofspace: :rofl: , вместо Кюбан. Ето затова не се пише посред нощите :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14252
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   25.10.2013 23:27


Бързи прогнозки:

Atlantic		Central			Southeast                                    
Boston Celtics Chicago Bulls Atlanta Hawks
Brooklyn Nets Cleveland Cavaliers Charlotte Bobcats
New York Knicks Detroit Pistons Miami Heat
Philadelphia 76ers Indiana Pacers Orlando Magic
Toronto Raptors Milwaukee Bucks Washington Wizards

Pacific Northwest Southwest
Golden State Warriors Denver Nuggets Dallas Mavericks
Los Angeles Clippers Minnesota Timberwolves Houston Rockets
Los Angeles Lakers Portland Trail Blazers Memphis Grizzlies
Phoenix Suns Oklahoma City Thunder New Orleans Pelicans
Sacramento Kings Utah Jazz San Antonio Spurs


Плейофи:
Изток: Чикаго, Маями, Бруклин, Индиана, Никс, Детройт, Кавалиърс, Атланта
Запад: Сан Антонио, ОКС, ЛА Клипърс, Хюстън, Голдън Стейт, Мемфис, Денвър, Ню Орлиънс,

Финал - Изток – Булс – Маями
Финал - Запад – Спърс – ОКС

Финал – Булс – ОКС -> Булс :whistle:

Абсолютно безпристрастно е това, обективно и професионално :-D


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   27.10.2013 17:13


alexbg написа:
Мда и аз да кажа - благодарско за темата... Не следя изкъсо вече НБА и написано ми е доста полезно... Макар че, честно казано 5/6 от имената са ми непознати (баси)...


Balleta написа:
Клипърс си имат и Пол Грифин


Как да са ти познати имената като Балета от много писане е вкарал бисери като Пол Грифин - кръстоската между Крис Пол и Блейк Грифин. :laugh:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Айде да хвърля и малко прогнозки като миналата година.

МВП - Леброн Джеймс
Най - добър защитник - Леброн Джеймс
Най - добър треньор - Франк Вогел
Най - добър новобранец - тука е шок тая година, но скачам с Майкъл Картър-Уилямс (Филаделфия)
Най - добър шести играч - Харисън Барнс
Най - прогресиращ играч - тука има ужасно много кандидати, според мен някой от Юта (най-вероятно Дерик Фейвърс) или Ерик Бледсоу (Финикс)

Най - много точки - Кевин Дюрант
Най - много борби - Кевин Лав
Най - много асистенции - Дерон Уилямс
Най - много чадъри - Джавейл Макгий!!!
Най - много откраднати топки - Рики Рубио
FG % - Андре Дръмонд
Най - много тройки - Стефан Къри

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Източна конференция:

Атлантическа дивизия:

Бостън Селтикс
Ню Йорк Никс
Бруклин Нетс
Филаделфия 76с
Торонто Раптърс

Шампион - Брунклин
Плейофи - Бруклин, Ню Йорк

Централна дивизия:

Чикаго Булс
Индиана Пейсърс
Милуоки Бъкс
Детройт Пистънс
Кливлънд Кавалиърс

Шампион - Индиана
Плейофи - Чикаго, Индиана, Детройт, Кливланд

Югоизточна дивизия:

Маями Хийт
Орландо Меджик
Атланта Хоукс
Шарлот Хорнетс
Вашингтон Уизърдс

Шампион - Маями
Плейофи - Маями, Вашингтон

Филаделфия миналата година ги познах, че ще потънат яко. Тази година очакванията са за борба с рекордите на Шарлът за най-смешен сезон. Пропадане ще има и при Милуоки и Бостън и изобщо на дъното ще е тежка битка за най-много топчета за драфта догодина.

За плейофите сигурни са ми Маями, Индиана, Чикаго, Бруклин. Имам някои резерви за Ню Йорк, но ги пиша и тях в сметката. Детройт с това солидно подсилване на тима би следвало също да няма проблеми с класирането си. Надолу моето очакване е Вашингтон да се класират за плейофите, особено на фона на последната сделка от тия дни, с която взеха Марчин Гортат. За последното място виждам битка Кливланд/Торонто/Атланта, но очаквам Кливланд най-после да пробият, стига Кайри Ървинг да е здрав.

Западна конференция

Северозападна дивизия:

Оклахома Сити
Денвър Нъгетс
Минесота Тимбърулвс
Юта Джаз
Портланд Трейлблейзърс

Шампион - Оклахома
Плейофи - Оклахома, Минесота

Тихоокеанска дивизия:

ЛА Лейкърс
ЛА Клипърс
Сакраменто Кингс
Финикс Сънс
Голдън Стейт Уориърс

Шампион - ЛА Клипърс
Плейофи - Клипърс, Голдън Стейт

Югозападна дивизия:

Сан Антонио Спърс
Хюстън Рокетс
Далас Маверикс
Мемфис Гризлис
Ню Орлиънс Пеликанс

Шампион - Сан Антонио
Плейофи - Сан Антонио, Хюстън, Мемфис, Ню Орлиънс

За мен тук сигурни са Оклахома, Сан Антонио, Клипърс, Голдън Стейт, Хюстън и Мемфис. За останалите две места виждам битка Лейкърс, Минесота, Ню Орлиънс и Денвър. Не отписвам и Портланд и Далас. Бих казал Ню Орлиънс и Минесота, но по-скоро Кобко ще успее пряко сили да класира формацията от балъци, с която е обграден в момента. Ще видим. :)

Двата отбора, които ми се очертават като най-интересни за гледане (извън Булс), са Уориърс и Пеликанс.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14252
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   27.10.2013 17:34


Общо взето се припокриваме, но то няма и как да е иначе, изненадите не би трябвало да са толкова големи. :-)
Вашингтон и аз мислех да ги пиша за плейофите, но в крайна сметка предпочетох Атланта, които си имат играчите да го постигнат, въпреки Джош Смит, а и също така това го писах преди сделката от оня ден за Гортат. Със сигурност Уизърдс си имат шансовете ... лошото при тях е, че към момента Джон Уол не изгледжа свеж и направи кофти пресийзън.
На Запад имах съмнения за Дневър, но те отпаднаха тотално след като изгледах мача им с Булс, така, че мисля, че добре съм ги сложил в 8-та. Тоя Рандолф доста впечетли, а и Галинари ще се върне по някое време, а Макгий да му се ненадяваш :laugh:

П.П. А иначе аз Грифин и друг път съм го писал Пол вместо Блейк :rofl: :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 31.10.2012 02:19
Мнения: 85
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013-2014 - преглед и прогнози   |   28.10.2013 21:20


Балета наистина е направил много добър обзор. За мен лично сезона няма да е особено емоционален, защото моите Бостън ще са в 3та глуха и като цяло предстоят слаби години и не вярвам да успеем да rebuild-нем толкова бързо, както Лейкърс обикновено успяват. Ще следя Клипърс и Нетс с интерес заради Кей Джи, Пиърс и Док, ама според мен и двата отбора са без шансове за титла този сезон. Поне Нетс със сигурност няма да могат да минат през Маями, а даже и Чикаго и Индиана може да са по-силни от тях.

Мисля да гледам доста Голдън Стейт, когато имам възможност, очаквам да са голям фактор този сезон и са ми доста симпатични като отбор.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг