Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20.04.2024 04:15



Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
НБА 2013/14 - Октомври/Ноември 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11815
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   25.11.2013 21:43


Чаво, относно другия баскетбол, аз съм пускал теми, но интересът е малък, просто хората се вълнуват главно от НБА.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   26.11.2013 20:37


Снощи Булс паднаха от възможно най слабия и неграмотно играещ тим в НБА в момента - ЮТА, които до този мач бяха спечелили само една среща и бяха 1-14 :outofspace:
Момчетата от ЮТА направиха всичко възможно да не спечелят и да дадат победата на Булс, но те се оказаха по инати от тях и не поискаха да си я вземат :rofl:
Естествено трябва да споменем и някои идиотски решения на съдиите в края на мача в полза на ЮТА (като един криминален три пойнт плей) и едно повече от очевадно недадено нарушение срещу Дънлеви с което най-вероятно щяхме да вземем мача.
Толкова трагично безидейна игра в атака не бях виждал. Това турне май ще завърши мирно и кротко с 0-6. Предстоят загуби от Кавс на Кайри и от Детройт, които много ни обичат :laugh:

С тази контузия на Роуз , ентусиазма ми за сезона падна някъде на кота проближаваща нулата. :-(

Иначе аз баскет извън НБА и Олимпиади не гледам и затова рядко коментирам, най-много Реал да засегна, ама там само чета за тях, не ги гледам.


Последна промяна Balleta на 26.11.2013 20:40, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   28.11.2013 20:29


Прочетох статията в която се засяга темата Чикаго Булс, макар и не цялата, защото е дълга и е посветена и на други отбори.
Авторите дават един пример, че може да бъде освободен и Тадж Гибсън.
Аз не съм почитател на Гибсън. Той е играч, който не е твърд титуляр в тима, а и дори в бъдеще това да се промени, то той за мен не о е показал, че заслужва да е стартър. Оевидно е, че Гибсън няма физическите данни, за позицията на която играе. Вярно е бори се, бута се, но просто няма данните.
Отделно, както и се случи снощи срещу Детройт Том Тибодо го пускаше на терена едновременно с Бузър, а от това играта на Карлос определено страда. И друг път е било така.
Някои ще кажат, че Гибсън не е титуляр именно заради Бузър. За мен това не е така. Ако беше достатъчно добър Тадж щеше да играе повече. Той не показва постоянство. Вярно, имал е и много силни мачове като първия с Маями от финалите в конференцията през 2011 г. , но като цяло не впечатлява.
Мога да дам пример и с Джими Бътлър, който сега е контузен, но в началото на сезона беше налаган като стартър пред далеч по -опитни гардове.
И не виждам защо такъв играч е толкова ценен, за да остане в тима.
Но друго ме притеснява от статията. За да не плащат определени такси, да речем Булс трябва да се освободят от Денг или Бузър.
Но това ще значи значително отслабване на тима, защото добрите играчи са с високи заплати, а ако се махне примерно Бузър и дойде на негово място друг играч, с подобна заплата, то какъв е смисъла?
Значи трябва да се търси някой играч с по - ниска заплата, следователно не и толкова изявен и доказано добър, така ги разбирам нещата аз.
А доводите в статията, че Булс все пак имат не толкова високо платения Бътлър и могат да ползват Миротич аз не ги приемам.
За мен ако напусне една звезда, то трябва да дойде друго голямо име. Но очевидно това няма как да стане.
Всички тези неща са следствие на лошата политика на ръководството на Булс в последните години.
Иначе има и други интересни неща, обяснява се защо Ашик е напуснал и т.н.



Тази седмица гледах Джаз - Булс и Пистънс - Булс, както и Спърс - Пеликанс .

Срещата Джаз - Булс беше мъчение за гледане. Бавно темпо на игра, много грешки от страна и на двата отбора.
Тогава изглеждаше, че в тима на Булс няма живец, помислих си, че това може и да се дължи на новината за новата контузи на Роуз и да е повлияло на психическа основа.

Срещу Пистънс тимът беше коренно различен.
Много добър мач на Булс като цяло, като изключим последните 4 минути на заключителната четвърт, като в тях играчите на Булс успяха да вкарат само 8 точки, като в последната минута и половина бяха дори без точка.
Но показаха добра резултатност, вкараха 99 точки.
Треньорът Тибодо ротираше много състава, като се стремеше повече играчи да изнесат равномерно тежестта на срещата.
Въпреки че ветерана Хайнрих беше втори по най - много игрови минути в мача с Детройт, след Луол Денг, той направи отличен мач.
Стискам палци в повече срещи да покаже пшодобна игра.
Много добър мач и за Тони Снел. Както писах преди сезона той е праволинеен играч, но като играе изчистено и не прави непредизвикани грешки може да бъде полезен. Добре намираше своите съотборници с пасове, вкара и 13 точки.
За Луол Денг няма какво да говорим - истински лидер на тима.
Ноа също се понрави с играта си, Тадж Гибсън беше най -резултатен от пейката с 23 точки, втори по най -висока резултатност в Булс снощи, след Денг с 27 точки.
Статистиката на Бузър от срещата не бе впечатляваща, но Тибс силно ограничи неговото игрово време, няма и 27 минути, освен това когато треньорът вадеше от игра Ноа пускаше Гибсън заедно на терена с Бузър и Карлос трябваше да изпълнява различни функции на игрището.

При Пистънс ме очуди нищожното игрово време което се даде на Луиджи Датоме, един играч който направи силно европейско първенство и би трябвало да играе повече, макар и в НБА.



Както писах, гледах и Сан Антонио Спърс - Ню Орлийнс Пеликанс.
В тази среща за пореден път си пролича, че най - голямата сила на този отбор е дългата резервна скамейка.
Ротацията не се отрази, като отново приноса на резервите, не само като точки беше много голям.
Цели 13 различни играчи вкараха за Спърс в този мач, като броя на резервите реализирали точки бе 7, от тях четирима с над 10 точков актив.
На Белинели не му е трудно да блести и в този тим, Диао продължава да е постоянен в изявите си от пейката, също като супер резревата Джинобили.
В конкретната среща и Сплитер направи добър мач като център.

Срещата снощи с Оклахома не съм я гледал, Спърс загубиха гостуването си със 6 точки разлика.
Гледах репортаж, а от статистиката виждам че Дани Гриий, както и срещу Пеликанс не е бил убедителен, може би е в слаба форма.
А и треньорът на Спърс Попович според статистиката не е ротирал състава толкова много, както в предната среща, а се е доверил на по - малък брой играчи, които да изнесат тежестта на срещата.
Но пак 37 точки от пейката не е малко, макар и 12 от тях на Джинобили.
Въпреки загубата Спърс държат едно постоянно ниво и според мен ще са с най -добри показатели след края на редовния сезон.
Дори и някой от голямото трио да не играе при тях, няма да е фатално. Дори и 2-ма от 3-мата асове да отсъстват пак бихга се справили добре.
Просто, както писах, в този отбор има голяма дълбочина на състава.

За Булс съм оптимист. Сегашния състав, сравнение с миналогодишния и контузията на Роуз е отслабен, но пак има достатъчно качествени изпълнители. Трябва да се опазят от контузии и да намерят постоянство в играта си.
Ако това стане "биковете" ще направят живота труден на много от своите опоненти.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11815
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   28.11.2013 21:14


Датоме трудно ще пробие при наличието на Джош Смит и Грег Монро. Отделно Чарли Вилянуева и Кайл Синглър също не са по - слаби от него.

_________________
Изображение


Последна промяна Vendome на 28.11.2013 21:16, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   30.11.2013 00:34


Макар и късно, гледах Бруклин Нетс - Л.А. Лейкърс. ( Лейкърс тая вечер играят с Пистънс, пак ще е интересно)
Получи се много открит, приятен за гледане мач.
Лейкърс продължиха успешната си серия срещу Нетс. Те водеха комфортно почти през цялото време, но накрая можеха да изпуснат спечелен мач.
Нещо което ми прави впечатление от миналия сезон, а и от единствения мач който гледах на Лейкърс през сезона досега е това, че те правят много резултатна първа четвърт, но след това постепенно забуксуват.
И сега беше така, първата четвърт вкараха 34 точки, като почнаха мача с три поредни тройки.
Въпреки това, друго което ми направи впечатление по време на цялата среща е, че двата отбора рядко играеха по периметъра, предпочитаха пробивите през центъра или по -добре да се изразя, през една "мислена" права линия в средата на игрището.
Това ставаше логично с индивидуални пробиви, но и с пасове от дълбочина, най -вече от страна на Лейкърс, които намираха свободни играчи в подкошието.
Но и тройките в този мач бяха много. Играчите на Лейкърс вкараха 13 тройки, а тези на Нетс 11. Общо 24 вкарани тройки в мача, наистина впечатляващо.
Нетс изоставаха сериозно през по -голямата част от срещата, като нито веднъж не бяха напред в резултата.
По - малко от четири минути преди края на мача имаха шанс да поведат, но Мирза Телето(вич) вкара само един от наказателните два удара и така резултата стана равен 92-92.
Този резултат се запази почти до края, като и двата отбора влязоха в сушав период.
Уесли Джонсън открадна една топка в края и заби мощно, като така даде преднина за "езерняците" 94-92.
Секунди преди края се почна с фауловете, а крайния резултат беше 99-94 в полза на Лейкърс.
За Лейкърс много силен мач на Пау Гасол, също на Ник Йънг и Стив Блейк.Уесли Джонсън също имаше добри моменти, но бързо натрупа нарушения и трябваше да престои много от времето на пейката. Но това е много енергичен и атлетичен играч. Въобще в Лейкърс са събрани много такива.
Екипът на Лейкърс в този мач също беше много як. Тъмно синьо или черно ( не съм сигурен ), със златисто отстрани.

Бруклин логично след мащабната селекция и новия треньор е различен отбор от миналия сезон.
Един мач не е критерий за крайни оценки, но не мога да кажа, че са по - силен тим от миналия сезон. Струва ми се че има още много да се работи, а и тая нова селекция за мен бе напълно излишна.
Взеха Пиърс и Гарнет от Бостън, те по -принцип са големи имена, но вече не са млади, няма перспектива в тях, странна работа.
Пиърс второто полувреме срещу Лейкърс игра силно, докато Гарнет през целия мач не можа да намери себе си.
Вярно, Нетс имат и някои отсъстващи играчи, но като цяло не ми харесаха.

Не можах да се сдържа и ъплоуднах един момент от този мач, тъкмо ще прецените и цвета на екипите на Лейкърс.
А изпълнението е на Ник Йънг.


Иначе на сайта на Булс има интервю на Сам Смит с Гари Форман, като коментарите под текста са красноречиви.
Вече никой не вярва на приказките на този палячо, аз писах вече, време е да се измита.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   30.11.2013 23:02


Гледах Детройт - Л.А. Лейкърс.
Отново много резултатен мач, 106-102 в полза на Лейкърс.
За разлика от срещата с Нетс тук темпото на игра беше много по - ниско, освен това "езерняците" имаха сериозно проблеми в подкошието и в двете фази, но това се компенсира с добрата им стрелба от разстояние.
В първата четвърт Лейкърс отново бяха много резултатни, записвайки 31 точки.
Все пак Пистънс им водеше с една повече.
През първото полувреме Лейкърс разчитаха почти изцяло на стрелбата от разстояние, не само тройки, но и далечни изстрели за две точки.
Това донякъде може да се обясни с ограничените минути на Пау Гасол в първите две четвърти, както и със слабата игра на Джордан Хил, който освен че не можа да наложи присъствието си в подкошието, направи и много непредизвикани грешки, което доведе до резултатни атаки за домакините.
Лейкърс използваха много повече периметъра на игрището, сравнение мача с Нетс.
Както писах обаче "езерняците" бяха много успешни в стрелбата от разстояние.
Те завършиха срещата с общо 14 вкарани тройки, като 6 от тях бяха на Уесли Джонсън, който имаше общо 7 опита.
Стив Блейк отново демонстрира отличния си поглед върху играта, като записа в срещата 10 асистенции.
През второто полувреме Лейкърс опитаха да си осигурят по -сериозно присъствие в подкошието на Детройт, като повече минути записа Гасол, но усилията на тима се оправдаха донякъде чак в последната четвърт, в която спечелиха мача. ( за разлика от срещата с Нетс тук Лейкърс в по -голямата част от мача бяха изоставащи).
Но пак може да се каже, че им помогнаха повече далечните стрелби, както и наказателните удари, както в посока нереализиране от страна на Пистънс, така и успешни за тях.
Дженингс от Пистънс получи шанс да стреля три пъти от наказателната линия, но вкара само последния кош, като така пропусна да изравни резултата за Пистънс в края на срещата.
Фармър от Л.А. от своя страна също изпусна два наказателни удара, а с това и шанса да даде развръзка на срещата по -бързо.
Буквално последните секунди на мача се проточиха безкрайно.
Съдийте изгубиха страшно много време, за да гледат на повторение две спорни ситуации, наред с това играчите на Детройт отчаяно фаулираха, с цел Лейкърс да сбъркат и те да се върнат в мача.
Всичко приключи с два точни изстрала от наказателната линия на Ник Йънг, който осигури успеха за тима си.

Някои любопитни неща.
На потниците на играчите на домакините не бе изписано "Detroit" или "Pistons" , а "Motor City", шантава работа.
Запознат съм, че това се води автомобилния град на САЩ, но все пак е странно. Според мен такова изтъкване е излишно, още повече като чета за обезлюдяването на Детройт и нарасналата престъпност там.

Дадоха две любопитни статистики, свързани с играчи на Лейкърс.
Според тях Пау Гасол е на второ място във вечната ранглиста на европейските играчи, които са отбелязали най - много точки в НБА. Пред Гасол е само Дирк Новитцки, но със сериозна преднина. ( около 10,000 точки ).

Коби Брайънт е номер едно по много показатели във франчайза за всички времена, но по асистенции е трети.
Все пак не лошо постижение, като се има предвид някои лафове като този, че "Коби не би подал и на майка си".
Е,явно не е точно така.


По - късно тази вечер Булс гостуват на Кавалиърс в Кливланд.
По имейла получих предполагаемите стартови петици. Булс ще разчитат на състава от срещата с Пистънс.
F • 9 Luol Deng • 6-9 | 220
F • 5 Carlos Boozer • 6-9 | 266
C • 13 Joakim Noah • 6-11 | 232
G • 20 Tony Snell • 6-7 | 200
G • 12 Kirk Hinrich • 6-4 | 190

За Кливланд се очаква да започнат следните играчи:

F • 33 Alonzo Gee • 6-6 | 225
F • 13 Tristan Thompson • 6-9 | 238
C • 21 Andrew Bynum • 7-0 | 285
G • 9 Matthew Dellavedova • 6-4 | 200
G • 2 Kyrie Irving • 6-3 | 193


Мен обаче ме интересува повече мача на 5-ти Декември с Маями.
Очаквам Булс да изнесат урок на Хийт, просто излизат и ги бият и няма какво да се обясняваме повече.

И накрая моя "play of the game" от срещата Пистънс - Лейкърс. Стив Блейк към Уесли Джонсън.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   01.12.2013 11:06


Нелепа загуба на Булс, но гледаме напред. Можеха и да бият. Кърк Хайнрих става машина, Денг е символ на Булс.
Повече може би по - късно. Свалям Фолкърк - Рейнджърс и това е приоритет.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   01.12.2013 17:33


albertz написа:
Нелепа загуба на Булс, но гледаме напред. Можеха и да бият. Кърк Хайнрих става машина, Денг е символ на Булс.
Повече може би по - късно. Свалям Фолкърк - Рейнджърс и това е приоритет.


Еми Бузър, като не може да вкара от половин метър елементарен кош, как няма да паднем :help:

Иначе в дербито снощи, Хюстън с победа, като гост над Спърс, голям мач на ракетите. Милуоки най-накрая пък биха за втората си победа за сезона, но на Изток е уникално - само два тима с положителен баланс - Индиана и Маями.
Важна победа и на Бруклин в Мемфис, ден след като Кид бе наказан за 'нарочно' излятата сода на мача с Лейкърс, трик с който си спечели шанс да поговори с играчите в последен решаващ позешън, завършил трагично за Нетс.


Последна промяна Balleta на 01.12.2013 17:37, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   01.12.2013 20:10


Дали да се сърдим на Бузър или не е въпрос на гледна точка.
Много нелепо се получи, но това си е стандартна ситуация, понякога влиза, друг път не.

За содата на Кид за мен не беше нарочно, но знам ли, може да е тренирано това нещо. :-)

Гледах репортаж от Спърс - Рокетс, много интересен мач е бил, но нямам време да го гледам, даже и на запис.

От тазвечершните ще видя нещо ( може би), все пак трябва да отворим тема и за Декември. :-)

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг