Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 17.04.2024 00:31



Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
НБА 2013/14 - Октомври/Ноември 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11808
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   17.11.2013 18:21


Този сезон Дейвис е здрав и прави уникален сезон дотук. Огромен талант има това момче и вече го показва на практика.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   17.11.2013 20:42


Бившия Булс и настоящ Атланта Хоукс, Кайл Корвър заби три тройки за победата на Хоукс, като гост на Ню Йорк Никс, с което записа 83-и пореден мач, в който бележи поне една тройка. Корвър е на 6 мача от вечния рекорд на Дана Барош от 89 поредни мача с поне една отбелязана тройка.

:basket: :basket:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   21.11.2013 05:52


Не знам рекорд ли е това или не, но Никс загубиха 6-и пореден мач у дома, като до момента са 1-6 на Медисън Скуеър Гардън и общо 3-8 в класирането на Изток, където са предпоследни заедно с Бруклин. Днес Никс водеха през по голямата част от мача, но накрая Индиана успяха да ги бият в овъртайма. Пол Джордж си вкара и трите фала 5 секунди преди края на 4-та част, след глупав фал на Иман Шъмпърт и изравни резултата, а в ответната последна атака на Никс, Кармело пропусна гейм-уинър и мача отиде в продължение, където Инди доминираха. Джордж завърши мача с 35 точки.
Бруклин пък загубиха от Шарлот за третата си поредна загуба и също, като Никс са с баланс 3-8, като само Милуоки е зад двата тима на Ню Йорк в класирането на Изток.
Кой ще изхвърчи първи от треньорския пост - Майк Уудсън или Джейсън Кид :-?
Верно, че и в двата тима има контузени, за Никс - Чандлър, Фелтън и Студамайър, а за Бруклин пойнтгарда им Дерон Уилямс, който тъкмо днес се върна от контузия заради която пропусна два мача и пак се контузи и не завърши срещата с Бобкатс.
Общо взето тежки дни за отборите на Ню Йорк.
Иначе интересното е, че на Изток положението е доста зле, като само Индиана, Маями, Чикаго и Атланта са с положителен баланс, Шарлот са 6-6, а останалите 10 тима са с отрицателен баланс :outofspace: .... за сравнение на Запад цели 9 тима са с положителен баланс, а Финикс са 5-5, това преди последните три срещи тази вечер.

:basket: :basket:


Последна промяна Balleta на 21.11.2013 16:15, променена общо 2 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   21.11.2013 15:18


Уникални Монта Елис и Дирк Новитцки за Далас снощи - 37 точки за Елис и 35 за Дирк за победата на Далас над Хюстън в дербито на Тексас. Хюстън водят през целия мач за да паднат в последните секунди, с което отборът на Марк Кюбан излиза пред "тежкия фаворит" на Запад отпреди началото на сезона :whistle: Новитци вече е 15 в историята по отбелязани точки в НБА изпреварвайки легендата на Индиана - Реджи Милър.

Междувременно Филаделфия уейвнаха може би най-лошия номер едно в драфтовете на НБА - Куаме Браун. Браун е спечелил 65 милиона долара дотук, като има средни показатели 6 точки на мач и 5 борби :laugh:

Гризлитата пък излязоха от дълбокия си 'летен' сън и записаха нова престижна победа, като гост над Голдън Стейт Уориърс - тяхна 4-та поредна, като гости. В предишните си три гостувания Мемфис биха Клипърс, Сакраменто и Лейкърс.

Торонто пък, излезе на 4-о място на Изток с отрицателен баланс, заради това, че води в изумително слабата до тук Атлантическа дивизия, което автоматично му дава предимство пред други отбори с положителен баланс, които не са водачи в дивизиите си, в случая отбора на Атланта:

Торонто - 5-7
Филаделфия - 5-8
Вашингтон - 4-7
Ню Йорк - 3-8
Бруклин - 3-8

:-D


:basket: :basket: :basket:
Фили -


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11808
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   21.11.2013 20:50


Не си прав за Браун, по-лош първи пик от Майкъл Олоуканди няма.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11808
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   21.11.2013 21:11


Аз не се впечатлявам толкова от серията на Гризлис. Клипърс не са постоянни от началлото на сезона, Лейкърс ще се борят за осмо място, а Кингс с един Къзинс няма да влязат в плейофите, Уориърс пък бяха без звездата си Стеф Къри.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   22.11.2013 16:34


След 10 изгледани срещи на Булс, мога категорично да заявя, че този отбор на Чикаго няма класата да спечели шампионската титла. Миналата година липсваше Роуз, тази година липсва резервна скамейка. Когато имахме Роуз в МВП форма и резервна скамейка липсваше опит и Бузи нищо не играеше - разминавания отвсякъде. :helpless:

Този сезон - резервна скамейка с определено защитна ориентация, няма кой да вкарва, когато стартерите почиват. И Хайнрих и Гибсън са супер защитници, но не могат да дадат достатъчно в атака. Дънлеви засега разочарова. Дотук е скамейката на Булс - Тибс не ползва до момента Снел, Мърфи и Тийг, а минутите, в които даде шанс на Тийг той се провали тотално.

Няколко сезона поред е ОЧЕВАДНО, че пипсва шуутър, който да играе до Роуз, но така и не се взе никой. Един Кевин Мартин щеше да свърши перфектна работа, дори от пейката, играч, който ти гарантира минимум 15 точки на мач ... отиде в Минесота. Освен Роуз, няма нито един експлозивен играч, който да направи нещо от дрибъл, няма нито един забивач, освен Гибсън, алей-уп в Булс е явление, а фаст брейк може да направят само Роуз и Бътлър.
Хубавото е, че всичко това е гаранция за добър редовен сезон, докато плейофите се печелят от защитата и Булс все още е в играта, защото е топ дифенсив тим в НБА. Лошото е, че липсва класа в атака и когато защитата заспи става лошо.
Снощи издържахме на бързото темпо на Денвър три куотъра, верно, че тоя имаха нощ в която почти всичко им влизаше и Хамилтън от пейката дефакто реши мача, но да ти стартират 4-я куотър с 13-0 е престъпление.
Нейт беше 0 от 4 до началото на този куотър, след което в типичен свой стил заби две моментални тройки и напомни защо му викаха ''Mr Excitement'', докато беше в Булс.
Разочароващ мач снощи, нещо не съм оптимист за турнето на Запад, днес отиваме на Портланд, които спечелиха последните си 8 мача :whistle: , после имаме мач и с бързаците от Клипърс, изобщо мъка ще е .......

Все пак имат 70 срещи да влезнат в шампионски ритъм, просто снощи ме изнервиха :laugh:


Последна промяна Balleta на 22.11.2013 16:57, променена общо 2 пъти



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   22.11.2013 17:02


Balleta написа:
...Дънлеви засега разочарова...

е не ми казвай, че си очаквал нещо точно от него :)
кевин мартин миналата година изигра ебати потресаващия сезон, а тоя кърти просто, да му го... :)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11808
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   22.11.2013 21:27


Дънлеви е връзкарче.

Редо, Кевин Мартин изигра приличен сезон при положение, че беше в един отбор с Дюрант и Уестбруук, които получаваха повечето шутове.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   23.11.2013 12:50


Vendome написа:
Дънлеви е връзкарче.

Редо, Кевин Мартин изигра приличен сезон при положение, че беше в един отбор с Дюрант и Уестбруук, които получаваха повечето шутове.

да де, но накрая, когато уестбрук го нямаше и беше важно да стъпи здраво, направи точно един мач срещу хюстън :)


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   23.11.2013 15:50


Роуз със съмнения за скъсани връзки на другото коляно... Ако това се окаже вярно, според мен със стария Роуз е свършено. :(

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   23.11.2013 17:09


Stuart написа:
Роуз със съмнения за скъсани връзки на другото коляно... Ако това се окаже вярно, според мен със стария Роуз е свършено. :(


Гледах мача, видях контузията, видях го на патерици - дано MRI e негативен :no: :no: :no: Д-Роуз е единственото хубаво нещо случило се на Булс, след ерата Джордън, без него пак минаваме в посредствеността, дано е ОК. Пропиляхме 22 точки снощи и загубихме, но майната му на мача, дано момчето е ОК :no:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   24.11.2013 01:14


Дерик Роуз е със скъсан менискус на левия крак и е аут за неопределено време. След подобна контузия играчи са се връщали до 4-5 седмици, в случая с Роуз може и да е повече, предвид предната контузия - Януари, Февруари ??? Роуз ще претърпи операция. Работата отива на нов провален сезон за Булс, които я хванат плейофите, я не. :question:

Другия контузил се снощи - Марк Газол от Мемфис е с MCL разтежение на лявото коляно и ще пропусне поне два месеца. В случая с Газол, няма нужда от операция.


Последна промяна Balleta на 24.11.2013 01:32, променена общо 1 път



 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   24.11.2013 01:32


На десния крак.

В сравнение с първоначалния слух за предни връзки, менискус си е направо празник. Така или иначе обаче, като знаем Роуз и като знаем как процедират Булс, няма да се учудя повече да не видим Роуз този сезон.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   24.11.2013 23:37


Анализаторът на сайта на Булс Сам Смит изказва мнение, че Роуз няма да играе повече този сезон.
Сега ще се разчита най - много на Денг и Бузър, Джими Бътлър показва, че на него също може да се разчита по -сериозно, но и той в момента има проблеми.
Според мен е рано да се прогнозира как ще се представят Булс през сезона. Но за мен ще се класират за плейофите.
Но дори и с Роуз, с тоя състав който имат щяха да стигнат не по -далеч от среща с Маями Хийт и толкова.

Иначе не ми харесва, че тук се коментира само НБА. Не казвам за темата, тя е за НБА, но по -принцип. Но е нормално, като се замисля, а защо няма да коментирам.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   25.11.2013 01:52


От студиото на НБА бяха поканили доктор, който се занимава само с MRI. Човека обясни, че при менискуса има два варианта на операции. Много зависи къде е скъсването, при първата операция се прави само някакво изрязване, но това е само ако скъсването е от външната страна на коляното, тогава играча може да се върне в рамките на 8 дни, както е един от случаите с Брандън Рой, но дори да не са 8 дни, между 2 до 5 седмици. При втората операция, се прави някакво съединяване на кост с кост и това възстановяване отнема до 6 месеца, какъвто бе случая с Ръсел Уестбрук ... :unsure:
Ще видим какво ще е, но определено MCL е по малкото зло, доста хора се съмняваха в нов ACL, тоя път на десния крак, което щеше да е катастрофално.

И от преди малко от "Chicago Tribune":

"Derrick Rose flew back to Chicago on Sunday and will undergo surgery on the torn medial meniscus in his right knee Monday, coach Tom Thibodeau said.

The surgery will be performed by team physician Brian Cole, who also repaired Rose’s torn left anterior cruciate ligament.

Thibodeau said how long Rose is out won’t be determined until Cole performs the surgery. But two sources close to the process indicated Rose’s camp is leaning toward having Rose’s meniscus reattached. While this is better for Rose’s long-term career, it also means a lengthier rehabilitation process of up to six months.

That would mean Rose would miss the remainder of the regular season."


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   25.11.2013 15:24


albertz написа:
Иначе не ми харесва, че тук се коментира само НБА. Не казвам за темата, тя е за НБА, но по -принцип. Но е нормално, като се замисля, а защо няма да коментирам.

Ами ние сме трима души на кръст. Какво да коментираме...

Аз лично се интересувам главно от НБА. Гледам и Евролига, но не се чувствам достатъчно компетентен да отварям теми и да правя анализи. Ако има някой друг с повечко познания - да отваря тема и ще се включвам.

-----

По въпроса с Роуз ситуацията изглежда ясна. Догодина. И ми се струва, че няма да има по-подходящ момент за започване на изграждане на нов състав. И без това в настоящия състав не виждам как можехме да спечелим титла, дори и със здрав Роуз.

За мен пътят е благодарности и вечно уважение към Денг, след което трейд към някой от претендентите за титлата (кандидати за Денг има предостатъчно) за младоци/пикове. Лятото амнистия на Бузър. И тоя сезон честно казано не виждам никакъв смисъл да се пънем за плейофи, където сме до среща с Маями/Индиана. А и без това драфтът се очертава мега силен и дълбок. Ако кешираме и пика на Шарлът лятото (според мен по-добре, отколкото да чакаме до 2016), спокойно можем да започнем градене на нов състав без почти никакви сътресения. Джими Бътлър, Тони Снел (има хляб в това момче), Ноа и Гибсън си остават. Към тях добавяме евентуално Миротич още другия сезон + 2-3 новобранки от драфта. И накрая Роуз като бонус, ако е на линия. Или евентуално сделка за още една звезда, която малко да снеме напрежението от Роуз.

_________________
Let's Make PML Great Again!


Последна промяна Stuart на 25.11.2013 15:25, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   25.11.2013 19:16


До голяма степен мненията ни се припокриват с това на Stuart.

Сега, първо малко офтопик.
Вярно е, че в момента пишат трима души на кръст, но в определени периоди на годината това не е така и пишат повече хора. А и аз коментирах като цяло, че се коментира почти само НБА. Но кой каквото следи, това коментира.
Една не малка част от нас обаче живее в България и мисля, че така да се каже "баскетболната култура" включва не само да следиш резултатите от НБА и да гледаш мачове, а и да посещаваш такива.
Все пак този сезон има сериозно присъствие на български отбори на международната сцена - ЛукОйл, Левски, Балкан, Рилски Спортист.
За мен ЛукОйл този сезон наистина имат приличен отбор, не само на думи и играят приличен баскетбол, заслужава си да им се обърне внимание.
Рилски също ме радват, а ми е интересно и какво е мнението на пишещите тук за Балканската лига.
Но трябва да отворим друга тема, стига толкова тук.
За Евролигата - трудно е да следиш нещо, което не го дават по ТВ, за разлика от преди, когато излъчваха този турнир.
Стриймовете мен не ме устройват, защото последния път когато гледах смених над 6-7 за един мач само.

Спирам, надявам се че написаното няма защо да бъде трито.



За Чикаго Булс.
Предполагам че мнението ни няма да се хареса, но за мен от Булс трябва да преориенират трансферната си политика към привличането на повече европейски играчи, въпреки че на Стария континент се играе много различен баскетбол.
За Миротич съм убеден, че трябва да дойде. Много е глупаво да имаш опция да вземеш този играч и да не се възползваш.
В исторически план политиката на Булс винаги е била "американски отбор", с единици играчи от други места, но за мен няма да е лошо това да се промени и да играят повече чужденци. Като освен от Европа, може те да са и от Южна Америка.
Не може да се разчита само на Роуз, дори той да е в перфектно здраве.
Наистина трябва да започне изграждането на нов състав. Но виждаме в Булс от години какво е- има 4-5 имена които не се пипат, а иначе има голямо текучество.
Ако не беше така, то новия състав можеше да е започнал своето изграждане.
И аз мисля че Денг след този сезон няма какво повече да даде, за Бузър се колебая, но съм по -скоро да остане.
Гибсън принципно не е лош играч, но лошото е, че аз не виждам развитие в него.
И просто Булс нямат основата. Ако приемем, че си тръгнат и Денг, както и Бузър догодина, то какво остава.
Роуз и Ноа, също Джими Бътлър, Гибсън с много условности. Хайнрих, Дънливи не могат да се числят към перспективните играчи, заради възрастта им, те са към края на големия баскетбол, не всеки е като Паркър и Джинобили, Дънкан.
А Дънливи според мен е играч за един сезон, няма да остане след това.
И хубаво, ясно е че ще се привлекат нови играчи, но си има лимит, те не могат да са безброй.
И трябва да има и нещо останало в тима, а не само пълнеж. Обаче аз посочих какво има.
И се въртиме в един омагьосан кръг. Не знам.
И за Снел не знам, не съм сигурен, че ще стане голям играч.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   25.11.2013 20:43


Ами айде и аз да вкарам малко оффтопик тогава. ;)

За баскетболната култура си съвсем прав. Виж сега, аз следя и българския баскетбол. Общо взето се опитвам да гледам всички мачове от квалификации и първенства (когато успеем да додрапаме), както и някои по-интересни клубни срещи, които дават по тв. На баскетболен мач, честно казано, не съм ходил отдавна. Преди години ходех доста често на Черно море, но тогава отборът беше силен, градеше се, работеше се. Така или иначе, в момента ходенето по български баскетболни мачове не ме привлича особено.

Освен това има и още нещо. За много хора, донякъде и за мен, баскетболът в НБА и баскетболът в Европа са реално като два различни спорта. Има хора, които реално не се интересуват изобщо от баскет извън НБА. Има и такива (аз познавам няколко човека), които пък изобщо не признават и не следят НБА.

Толкова с оффтопика. Може да отворим една нова тема за баскетбол извън НБА или нещо от този род.

-----

За Чикаго тука има една хубава статия от преди няколко дена (http://www.sbnation.com/2013/11/21/5126774/nba-luxury-tax-2013-repeater-chicago-bulls), в която общо взето прилично се обяснява защо Булс не могат да запазят сегашното ядро през следващия сезон. Могат, разбира се, но ще се стигне до момент (2015/16), в който ще се плаща мега неприятния "repeater tax", което не мисля, че въобще стои като опция пред шефовете на отбора. Сиреч, един измежду Бузър и Денг трябва да напусне и така или иначе ще напусне.

Аз казах кое е най-логично за мен - да се махнат и двамата. Но ако приемем, че задържаме единия - предпочитам да преподпишем с Денг, а да амнистираме Бузър, като на мястото на последния ще имаме Гибсън + да се надяваме Миротич. А проблемът с Миротич, доколкото успявам да схвана, е главно в това, че пичът си взима добри пари в Реал и няма полза да идва в НБА, понеже трябва да подпише rookie scale contract, което за 23-ти пик е мизерна история. Доколкото разбирам, от догодина вече Миротич може да дойде в Булс без да е обвързан с руки скейл-а, т.е. третира се като нормален свободен агент.

Толкова засега, че и без това стана много дълго.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2013/14 - Октомври/Ноември   |   25.11.2013 21:00


Впрочем, вече е официално - Роуз пропуска остатъка от сезона.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг