Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 19:50



Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
НБА - Октомври/Ноември 2014 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  НБА - Октомври/Ноември 2014   |   29.10.2014 14:22


Сезона почна. :ura:

В опънинга снощи Пеликанс разбиха Орландо в поредния голям мач на Антъни Дейвис, останал на 1 борба от трипъл-дабъл - 26 точки, 17 борби, 9 блока.

В ноща на връчването на шампионските рингове, Сан Антонио успяха да излъжат по силно мотивирания в мача съсед Далас и не разочароваха собствената си публика измъквайки победата с една точка разлика 110-109.

В най-интересния мач на опънинга - Хюстън и Джеймс Хардън нанесоха първата загуба на Лейкърс за сезона на Стейпъл Център и вгорчиха завръщането на Кобе Брайънт. Доминация на ракетите през целия мач, освиркване на Хауърд и кулминацията на вечерта спречкване между бившите "дружки" :laugh: Кобе и Хауърд завършило с технически наказания на двамата. Общо взето жалка картинка са си Лейкърс и тоя сезон - нищо неочаквано, предвид попълненията, които взеха.


Последна промяна Balleta на 29.10.2014 15:27, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   29.10.2014 15:24


гледах го сега няколко пъти и не успях да разбера рандъл как си счупи крака :question:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   29.10.2014 15:55


redo написа:
гледах го сега няколко пъти и не успях да разбера рандъл как си счупи крака :question:



кофти дебют за младока, жалко ...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   29.10.2014 16:55


redo написа:
гледах го сега няколко пъти и не успях да разбера рандъл как си счупи крака :question:


И аз така. Според мен маса лекари и кондиционни треньори в НБА са за уволнение при толкова много тежки контузии в последните три сезона.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   29.10.2014 20:27


Инцидентите от снощи:





 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   29.10.2014 23:40


В крайна сметка Джулиъс Рандъл ще пропусне целия сезон за Лейкърс, след операция на счупения си снощи десен крак. Новобранецът избран под номер 7 в драфта се очакваше да се наложи, като следващата евентуална звезда в НБА, но вместо това е аут за сезона след нелепа контузия в 4-я коутър с Хюстън.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   30.10.2014 06:10


Перфектен старт на Булс за новия сезон, Чикаго премаза, като гост Никс и им развали шоуто в собствената им Медисън Скуеър Гардън. Не, че е някаква новина победа на Булс над Никс, това стана вече традиция. 30 + точки беше преднината в 4-та част, към края на мача резервите на Чикаго намалиха драстично оборотите и разликата се стопи 'само' на 24 точки.
Никс играят любимия на Фил Джаксън и Дерек Фишер - триъгълник - но тепърва доста от играчите ще има да го разучават, да видим дали ще се окаже успешен проект за вбъдеще. Повече от неприятен дебют, като треньор за Дерек Фишер.

Мача на Булс на Юнайтед Център в петък с Кливлънд ще е специален :yes:


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   30.10.2014 10:43


...


Последна промяна Balleta на 30.10.2014 13:40, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   30.10.2014 22:15


Balleta написа:
Перфектен старт на Булс за новия сезон, Чикаго премаза, като гост Никс и им развали шоуто в собствената им Медисън Скуеър Гардън. Не, че е някаква новина победа на Булс над Никс, това стана вече традиция. 30 + точки беше преднината в 4-та част, към края на мача резервите на Чикаго намалиха драстично оборотите и разликата се стопи 'само' на 24 точки.
Никс играят любимия на Фил Джаксън и Дерек Фишер - триъгълник - но тепърва доста от играчите ще има да го разучават, да видим дали ще се окаже успешен проект за вбъдеще. Повече от неприятен дебют, като треньор за Дерек Фишер.

Мача на Булс на Юнайтед Център в петък с Кливлънд ще е специален :yes:


Ами от гледна точка на Булс добре, но на мен срещата не ми хареса като цяло. Това не ми приличаше на competitive мач. Гледам за втори път Чикаго през новия сезон след контролата с Денвър в "Юнайтед Сентър" и честно казано онзи мач ми беше много по - интересен, имаше повече напрежение.
Никс нямат облика на отбор, разчитат на индивидуалностти, а след като Кармело Антъни беше обезличен от защитата на Булс ( и той "помогна" доста за това) за "биковете" беше прекалено лесно, при все че за мен бяха малко меки в защита. Едва ли занапред ще имат подобни мачове.
За мен не е правилно да се каже, че резервите на Чикаго са причината в края да се смъкне разликата. Напротив, както и статистиката показва точно резервите бяха в основата на успеха. Брукс и Гибсън се представиха много добре, за Тадж това не е никаква изненада. Макдермът също направи добър мач. Миротич е леко колеблив, не е свикнал още с НБА, но си личи, че в него има класа.
Иначе в последната четвърт влезе Бейрстоу, който може да се каже че е твърда резерва, защото и в предсезонните мачове не се разчиташе много на него. Но просто играчите на Булс знаеха отрано че ще спечелят мача и просто не се натягаха много накрая, срещу опонент който нямаше с какво да ги изненада.
Дерик Роус тепърва ще навлиза във форма, а Пау Гасол показа познатата си класа.

Що се отнася до мача с Кливланд за мен малко прибързано се слагат в ролята на фаворити. Нека дойде поне Нова Година, тогава ще се види къде са. А мача в петък мисля че Булс ще го вземе с 10 точки разлика.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   30.10.2014 22:24


albertz написа:
Balleta написа:
Перфектен старт на Булс за новия сезон, Чикаго премаза, като гост Никс и им развали шоуто в собствената им Медисън Скуеър Гардън. Не, че е някаква новина победа на Булс над Никс, това стана вече традиция. 30 + точки беше преднината в 4-та част, към края на мача резервите на Чикаго намалиха драстично оборотите и разликата се стопи 'само' на 24 точки.
Никс играят любимия на Фил Джаксън и Дерек Фишер - триъгълник - но тепърва доста от играчите ще има да го разучават, да видим дали ще се окаже успешен проект за вбъдеще. Повече от неприятен дебют, като треньор за Дерек Фишер.

Мача на Булс на Юнайтед Център в петък с Кливлънд ще е специален :yes:


Ами от гледна точка на Булс добре, но на мен срещата не ми хареса като цяло. Това не ми приличаше на competitive мач. Гледам за втори път Чикаго през новия сезон след контролата с Денвър в "Юнайтед Сентър" и честно казано онзи мач ми беше много по - интересен, имаше повече напрежение.
Никс нямат облика на отбор, разчитат на индивидуалностти, а след като Кармело Антъни беше обезличен от защитата на Булс ( и той "помогна" доста за това) за "биковете" беше прекалено лесно, при все че за мен бяха малко меки в защита. Едва ли занапред ще имат подобни мачове.
За мен не е правилно да се каже, че резервите на Чикаго са причината в края да се смъкне разликата. Напротив, както и статистиката показва точно резервите бяха в основата на успеха. Брукс и Гибсън се представиха много добре, за Тадж това не е никаква изненада. Макдермът също направи добър мач. Миротич е леко колеблив, не е свикнал още с НБА, но си личи, че в него има класа.
Иначе в последната четвърт влезе Бейрстоу, който може да се каже че е твърда резерва, защото и в предсезонните мачове не се разчиташе много на него. Но просто играчите на Булс знаеха отрано че ще спечелят мача и просто не се натягаха много накрая, срещу опонент който нямаше с какво да ги изненада.
Дерик Роус тепърва ще навлиза във форма, а Пау Гасол показа познатата си класа.

Що се отнася до мача с Кливланд за мен малко прибързано се слагат в ролята на фаворити. Нека дойде поне Нова Година, тогава ще се види къде са. А мача в петък мисля че Булс ще го вземе с 10 точки разлика.



имах в предвид, че Булс спря да играе сериозно в последните 3 минутки, а тогава в игра бяха резервите ... не че резервите не са играли добре в мача, дефакто от тях тръгна обрата в края на първата и през втората част и бяха в основата на успеха. Никс издишат заради непознатата още ''triangle offense'', те сами си признават, че се лутат като невидели, а Джей Ар призна, че в някои моменти не знае къде да застане и какво да направи :laugh:
Днес имат мач в Кливлънд :whistle:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   31.10.2014 05:20


Много слаб мач на Леброн, особено преди почивката беше яко пренапрегнат в първия мач след 4 сезона с Кливлънд - то не бяха клипове на Найки, то не бяха чудесии за връщане вкъщи, то не беше суперекзалтирана публика - сигурно същата която гореше фланелките :laugh: и в крайна мсетка голямото завръщане завърши с пренапрегване и загиба от Никс, които ден преди това бяха буквалноо изметени от Булс. Утре Леброн идва в Чикаго, ще е много по отпуснат, но се надявам се да ги бием и да не стане някоя въртележка между тия три тима в първите два мача :laugh:


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   31.10.2014 10:10


и уестбруук се потроши, баси...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   31.10.2014 11:51


redo написа:
и уестбруук се потроши, баси...


Колко време? Май ще се борите за осмото място и то ако Дюрант и Уестбрук се върнат след НГ.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   31.10.2014 12:21


Vendome написа:
redo написа:
и уестбруук се потроши, баси...


Колко време? Май ще се борите за осмото място и то ако Дюрант и Уестбрук се върнат след НГ.

не се казва конкретен срок, но контузията му е като тая на рондо, един вид с дюрант ще се върнат заедно след околс месец и половина ;) но най-нелепото е как се е контузил - при борба пъркинс му обърна леко китката...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   01.11.2014 06:09


Balleta написа:
..... и да не стане някоя въртележка между тия три тима в първите два мача :laugh:


:uuu: :-D


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   01.11.2014 12:37


Balleta написа:
Balleta написа:
..... и да не стане някоя въртележка между тия три тима в първите два мача :laugh:


:uuu: :-D


Това ще им е един от малкото радостни мигове на тия смешници през този сезон. Фаворити за шампиони , хе- хе.
По - важното е, новата контузия на Д Роус наистина да не е сериозна, защото ако има още един период на дълго отсъствие за мен с кариерата му е свършено.
Писах след мача с Никс, че Булс ми се виждат меки в защита, да оставиш един палячо да си прави каквото иска и да искаш да спечелиш срещата не става.
Кърк Хайнрих се представи добре, но ще е хубаво Джими Бътлър да се върне в игра колкото се може по - скоро.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   01.11.2014 16:27


albertz написа:
Balleta написа:
Balleta написа:
..... и да не стане някоя въртележка между тия три тима в първите два мача :laugh:


:uuu: :-D


Това ще им е един от малкото радостни мигове на тия смешници през този сезон. Фаворити за шампиони , хе- хе.
По - важното е, новата контузия на Д Роус наистина да не е сериозна, защото ако има още един период на дълго отсъствие за мен с кариерата му е свършено.
Писах след мача с Никс, че Булс ми се виждат меки в защита, да оставиш един палячо да си прави каквото иска и да искаш да спечелиш срещата не става.
Кърк Хайнрих се представи добре, но ще е хубаво Джими Бътлър да се върне в игра колкото се може по - скоро.



абе добър мач стана, плейофна обстановка, овъртайм, драмичка - преднина от 9 точки за Кавс в началото на 4-та част, преднина пт 5 точки за Булс 26 секунди преди края на 4-та част, обрати, борба имаше си всичко. Истината е, че Кавс играха яко в защита, а героя на мача беше Тристан Томпсън с неговите нечовешки 12 борби в атака :-o (от общо 13 борби, само една в защита) които дадоха прекалено много втори шансове на Кавс. В продължението беше почти ясно, че ще загубим, Ноа висеше с 5 фала, Роуз беше аут, а за капак не можах да разбера защо Тибс остави и Газол на пейката в последните решаващи 3-4 минутки и само 6-я фал на Ноа стана причина да играе в последната минута. Айде Бузър беше пълна трагедия в защита и затова не играеше в затваряното на мачовете, ама Газол .. при условие, че и другия лидер ти го няма... не знам, Тибс си знае...

Каквото и да си говорим това ще са тимовете на Изток .... тоя Леброн хич обаче не го харесваш ... не е до палячото просто когато тръгне на скорост няма кой да го спре прекалено е мощен и силен и обикновено завършва с 2+1...

Лошата новина от вчера е, че Джими Бътлър не се е споразумял с шефовете на Булс и от догодина ще е обвързан свободен агент. Дано не го изпуснем. 2.6 милиона е била разликата в интересите на двете страни. Денвър успяха да се разберат с Кенет Фарийд, Юта дадоха 10 милиона на сезон на Алек Бърк, Клей Томпсън се разбра с Голдън Стейт, Рубио подписа екстеншън за 55 милиона с Минесота, Кемба Уокър взе 48 милиона от Шарлот - всички с изтичащ руки договор от драфта 2011.
От същото това поколение 2011 - Джими Бътлър, Тристан Томпсън от Кавс и Кауи Ленърд от Спърс обаче не постигнаха споразумения и ще пробват свободния пазар през лятото.


Последна промяна Balleta на 01.11.2014 16:34, променена общо 3 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   01.11.2014 17:04


Иначе в по късния мач от снощи Клипърс взеха за пореден път дсербито на ЛА след изродски мач на Блейк Грифин, който завърши с 39 точки. Джамал Крауфорд бе другия герой на Клипърс. Лейкърс падаха скед първата част, но после изравниха и дориу обърнаха мача, но бяха пометени в 4-та част. Лейкърс стартират с 0:3, а довечера гостуват на Голдън Стейт, Къри Клей Томпсън, така, че като нищо отиват на 0:4 още на старта. Кобе не може да носи сам на ръце тоя отбор, не и в 19-ят си сезон в НБА и на 36 години, трябва си и помощ.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   02.11.2014 00:46


нямат равни американците по 'мелодрами' :laugh:

Рекламата на Найки:




Рекламата на ''PowerBeats 2 Wireless''



:whistle: :innocent:


Последна промяна Balleta на 02.11.2014 00:59, променена общо 2 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2014   |   02.11.2014 16:56


В лека драмичка снощи между Уулвс и Булс, драфт пик номер 1 Ендрю Уигинс подари победата на Булс с глуповат руки фал 0.2 секунди преди края при една точка преднина за вълците. Уигинс фаулира Джими Бътлър, който дори беше паднал на земята и железния бранител и най-добър играч в мача за Булс реализира и двата си наказателни удара за една точки преднина и победа за Чикаго. Непростима грешка на рукито, но има какво да учи тепърва. Между другото точно пикове номер едно Бенет и Уигинс поведоха Минесота, които на момент изоставаха с 16 точки за обрата в 4-та част. Много добър мач на бенч играчите на Булс за пореден път, въпреки липсата на Таж Гибсън - Ерън Бруукс и Никола Миротич (особено във втория куотър) бяха голям фактор да не се усети драстично липсата на Роуз и Гибсън.

В по късния мач в Сан Франциско, Голдън Стейт не изненада и нанесе 4-а загуба на Лейкърс, които почват 0:4 за първи път от 1958-а година, когато франчайза още е бил в Минеаполис и стартират с 0-7. Най-слабия старт на Лейкърс откак са в ЛА.
Кобе Брайънт с няколко уникални отигравания нямаше как да се справи с отпора на Клей Томпсън, който ден след като сключи мултимилионен договор и екстеншън се отплати порядъчно на отбора си записвайки кариерен рекорд от 41 точки. Къри също вкара 30+ с което дуото ''Сплаш-брадърс'' на практика реши мача, въпреки, че в началото Лейкърс даваше голям отпор и дори се беше откъснал по едно време на 10-на точки разлика.

:basket: :basket: :basket:


Последна промяна Balleta на 02.11.2014 20:54, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 64 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг