Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 18.04.2024 23:44



Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
НБА 2015 - Финали в Конференциите 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   18.05.2015 13:48


Финали в Конференциите:


Изток:

Атланта Хоукс - Кливлънд Кавалиърс

Запад:

Голдън Стейт Уориърс - Хюстън Рокетс

.......................................................................................

Атланта, Кавс и Хюстън са ми крайно несимпатични отбори.

Стеф Къри е един от най-готините играчи в лигата, Сан Фрнациско/Оуклънд/Напа Вали е едно от най-яките местенца в Щатите затова ще подкрепям Уориърс до края. Последната титла на Уориърс датира от 1975, когато със суийп от 4:0 бият фаворита през тая година Вашингтон Булетс.

От останалите 4-и отбора, Кливлънд е единствения, който не е печелил титлата в НБА. Кавс имат финал при първия престой на Леброн в тима от Охайо.

Атланта Хоукс имат една титла датираща от далечната 1958г, когато бият Бостън с 4:2 на финала.

Хюстън Рокетс имат 2 титли с Олайджуон през 1994 и 1995, които едва ли щяха да имат, ако Ем Джей не бе решил да играе бейзбол след трагедията с баща му.


Последна промяна Balleta на 18.05.2015 13:51, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   18.05.2015 14:04


С много много малки изключения винаги съм бил за Изтока, но при настоящото стечение на обстоятелствата (разбирай крайно неприятни отбори от Ийст + крайно симпатичен Западняк в лицето на ГСУ) ще наруша принципите си!

Дори щях да съм и за Клипърс като секънд пик, ако не бяха отпаднали от Рокитс.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   18.05.2015 14:07


Изток:

Атланта Хоукс - Кливлънд Кавалиърс 2:4

Запад:

Голдън Стейт Уориърс - Хюстън Рокетс 4:2

Последният път, когато Рокитс обърнаха от 1:3 серия, спечелиха титлата (1995г.), ама не ги виждам срещу ГСУ. Нямат адекватни в защита гардове, които да ограничат Сплаш брадърс.

Според мен финалът Кавс-ГСУ е с шансове 55:45 в полза на Уориърс.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   18.05.2015 14:40


И аз съм за Голдън Стейт, явно ще имат подкрепата на форума :)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   18.05.2015 14:46


Да уточня, че все пак съм за Кавс.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   18.05.2015 19:21


Изток:

Атланта Хоукс - Кливлънд Кавалиърс 2-4

Запад:

Голдън Стейт Уориърс - Хюстън Рокетс 4-1


само Голдън Стейт! :devil:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2880
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   19.05.2015 04:07


Balleta написа:
Финали в Конференциите:


Изток:

Атланта Хоукс - Кливлънд Кавалиърс

Запад:

Голдън Стейт Уориърс - Хюстън Рокетс

.......................................................................................

Атланта, Кавс и Хюстън са ми крайно несимпатични отбори.

Стеф Къри е един от най-готините играчи в лигата, Сан Фрнациско/Оуклънд/Напа Вали е едно от най-яките местенца в Щатите затова ще подкрепям Уориърс до края. Последната титла на Уориърс датира от 1975, когато със суийп от 4:0 бият фаворита през тая година Вашингтон Булетс.

От останалите 4-и отбора, Кливлънд е единствения, който не е печелил титлата в НБА. Кавс имат финал при първия престой на Леброн в тима от Охайо.

Атланта Хоукс имат една титла датираща от далечната 1958г, когато бият Бостън с 4:2 на финала.

Хюстън Рокетс имат 2 титли с Олайджуон през 1994 и 1995, които едва ли щяха да имат, ако Ем Джей не бе решил да играе бейзбол след трагедията с баща му.



Toва последното надявам се не го мислиш сериозно. Най-голямата трагедия в НБА е, че тази серия Чикаго-Хюстън никога не се получи. Точно в тези две години Хюстън бяха много сериозен отбор с Олайджуон, Дрекслер, Ели и имаха шампионски манталитет. Не само че отстраниха Финикс от пасив 1-3, ами и следващата година ги обърнаха от 0-2 (след като загубиха двете си домакинства). За да направиш такива обрати се изисква сериозна психика. Булс пък през шампионските си години не се сещам да са стигали до седми мач на финална серия, а пък на изток май само срещу Индиана през 98-ма играха 7 мача (с домакинско предимство). Никога ножа не опираше до кокала, защото бяха велик отбор , ама все пак бих искал да видя как биха реагирали, ако трябваше незабавно да спечелят мач, за да оцелеят. А в серия срещу друг велик отбор, това щеше да се види. Както и да е, никога не се срещнаха, много голяма загуба за баскетбола :-(



Атланта Хоукс - Кливлънд Кавалиърс 1-4

Голдън Стейт Уориърс - Хюстън Рокетс 4-1


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   19.05.2015 14:28


Hiksa написа:
Balleta написа:
Хюстън Рокетс имат 2 титли с Олайджуон през 1994 и 1995, които едва ли щяха да имат, ако Ем Джей не бе решил да играе бейзбол след трагедията с баща му.

Toва последното надявам се не го мислиш сериозно. Най-голямата трагедия в НБА е, че тази серия Чикаго-Хюстън никога не се получи. Точно в тези две години Хюстън бяха много сериозен отбор с Олайджуон, Дрекслер, Ели и имаха шампионски манталитет.


Естествено, че го мисля напълно сериозно, много опитаха да спрат Ем Джей, но никой не успя, нито Реджи, нито Шак, нито Стоктън и Малоун .... Хюстън нямаше да има никакъв шанс и никакъв гейм 7 ....


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   19.05.2015 15:37


Balleta написа:
Hiksa написа:
Balleta написа:
Хюстън Рокетс имат 2 титли с Олайджуон през 1994 и 1995, които едва ли щяха да имат, ако Ем Джей не бе решил да играе бейзбол след трагедията с баща му.

Toва последното надявам се не го мислиш сериозно. Най-голямата трагедия в НБА е, че тази серия Чикаго-Хюстън никога не се получи. Точно в тези две години Хюстън бяха много сериозен отбор с Олайджуон, Дрекслер, Ели и имаха шампионски манталитет.


Естествено, че го мисля напълно сериозно, много опитаха да спрат Ем Джей, но никой не успя, нито Реджи, нито Шак, нито Стоктън и Малоун .... Хюстън нямаше да има никакъв шанс и никакъв гейм 7 ....

Този "сериозен" и "с шампионски манталитет" Хюстън взе едната от тези си две титли абсолютно клизмарски в седми мач срещу едни Никс, които с нищо особено не блестяха. Най-скучният финал в НБА от тези, които съм гледал (лично мнение). Харесваха ми тогава, но ако трябва да сме обективни, нямаше да имат никакъв шанс срещу Биковете с М.Дж. и всички останали. Дори не бих могъл да кажа, че бяха по-добри от Юта на Малоун и Стоктън, както и Финикс на Кмета и Баркли.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   19.05.2015 15:43


Специално срещу Финикс показаха, че са по-добри в плейофите, колкото до Юта ако бяха по-добри, щяха те, а не Рокитс да са на финал през въпросните два сезона.

Колкото до серията с Никс, в онези години те не бяха сегашното посмешище и само наличието на Булс ги спираше да играят и по-рано финали в НБА. Н следващата година Хюстън суипна Меджик с Шак и Пени Хардуей.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   19.05.2015 16:01


Vendome написа:
Специално срещу Финикс показаха, че са по-добри в плейофите, колкото до Юта ако бяха по-добри, щяха те, а не Рокитс да са на финал през въпросните два сезона.

Имах предвид за силата на посочените през съответните сезони, когато играха финал срещу Булс. Това им бяха пиковите сезони и ги сравнявам задочно с Хюстън в техните пикови сезони.
Vendome написа:
Колкото до серията с Никс, в онези години те не бяха сегашното посмешище и само наличието на Булс ги спираше да играят и по-рано финали в НБА. Н следващата година Хюстън суипна Меджик с Шак и Пени Хардуей.

Това беше яко наистина, но Орландо си бяха ташак-отбор тогава (да не кажа винаги). Много зависеше от настроението, дали имат ден етц... Не бяха железен отбор.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   19.05.2015 16:18


Ташак, ама помляха на Изток Булс с вече завърналия се Ем Джей.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   19.05.2015 16:27


Vendome написа:
Ташак, ама помляха на Изток Булс с вече завърналия се Ем Джей.

Бе то това не беше и истинско завръщане. По средата на сезона, извън форма. Той затова и взе номер 45 първоначално, щото беше само за загрявка. Следващата година няма да я коментираме, смятам. :yes:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2880
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   20.05.2015 04:13


Падаш с 16 и правиш 25-6 рън и водиш с 3 на полувремето. Така се прави, евала на Уориърс. Като взимат толкова борби в нападение, няма как да не вкарват при всеки позешън :yes:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2880
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   20.05.2015 04:23


SUBXERO написа:
Този "сериозен" и "с шампионски манталитет" Хюстън взе едната от тези си две титли абсолютно клизмарски в седми мач срещу едни Никс, които с нищо особено не блестяха. Най-скучният финал в НБА от тези, които съм гледал (лично мнение). Харесваха ми тогава, но ако трябва да сме обективни, нямаше да имат никакъв шанс срещу Биковете с М.Дж. и всички останали. Дори не бих могъл да кажа, че бяха по-добри от Юта на Малоун и Стоктън, както и Финикс на Кмета и Баркли.


Вярно ли Ню Йорк Никс с треньор Пат Райли и играчи като Патрик Юинг, Чарлз Оукли, Джон Старкс не са били нищо особено? Баце, стига си омаловажавал, Рокетс си бяха страхотен отбор - не е шега работа да отстраниш Финикс (два пъти), Сан Антонио, Юта (два пъти) и Ню Йорк.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   20.05.2015 10:05


Hiksa написа:
SUBXERO написа:
Този "сериозен" и "с шампионски манталитет" Хюстън взе едната от тези си две титли абсолютно клизмарски в седми мач срещу едни Никс, които с нищо особено не блестяха. Най-скучният финал в НБА от тези, които съм гледал (лично мнение). Харесваха ми тогава, но ако трябва да сме обективни, нямаше да имат никакъв шанс срещу Биковете с М.Дж. и всички останали. Дори не бих могъл да кажа, че бяха по-добри от Юта на Малоун и Стоктън, както и Финикс на Кмета и Баркли.


Вярно ли Ню Йорк Никс с треньор Пат Райли и играчи като Патрик Юинг, Чарлз Оукли, Джон Старкс не са били нищо особено? Баце, стига си омаловажавал, Рокетс си бяха страхотен отбор - не е шега работа да отстраниш Финикс (два пъти), Сан Антонио, Юта (два пъти) и Ню Йорк.

Добре де, един финалист не може да не бъде нещо особено, по принцип съгласен! Но Никс някак не можаха да ме грабнат, та може и това да се дължи на тази ми апатия към отбора. Голям фен съм на Ню Йорк и всичко в/от този град, но Никс така и не успяха да ме спечелят като фен. Предпочитах Нетс, дори когато още бяха в Ню Джързи.

За Рокетс, както казах, бяха страхотен отбор, но си оставам на позицията, че ако не се беше случило това с Майкъл, срещу Булс нямаше да имат особени шансове. Слягам ги на кантар с онези отбори на Сънс и Джаз, които срещнахме на финалите онези години, което в никакъв случай не трябва да се приема като подценяване и омаловажаване.

П.С. Пат Райли и Никс така и не успяха да сработят. ЛАФ и Хийт са друга история.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   21.05.2015 04:36


Е тоя Джей Ар Смит противяка се скъса от тройки :outofspace: Франчайз рекорд за Кавс в плейофи на Смит от линията за три да видим колко ще е крайната му бройка


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2880
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   21.05.2015 04:50


Атланта беха дотук с контузията на Дамари Керол :helpless: Не виждам как ще вземат мач. А Джей Ар Смит нищо не направи срещу Булс, пък сега как му върза :outofspace:

Няма как да пазят Леброн, няма как да пазят Смит - това е.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   21.05.2015 04:53


Айде Атланта загубиха Керъл, работата отива на суийп и 4-0 за Кавс...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА 2015 - Финали в Конференциите   |   21.05.2015 13:55


И с Керъл все тая. Препъникамъкът за Кавс можеха да са Булс и с много уговорки Уизърдс.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг