Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 11:06



Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
НБА - Декември 2015 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   19.12.2015 20:37


Булс снощи загуби мач с 4-и овъртайма срещу Детройт, като Джими имаше шанс да вкара мача в 5-и овъртайм, но троойката му не влезе. Булс играят за 2-и път мач с 4-и овъртайма след 1984, а на Детройт това им бе първи в историята.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   23.12.2015 17:32


Булс загубиха 3-и пореден мач, а съблекалнята е меко казано отровена. Джими Бътлър не издържа след загубата от Ню Йорк и публично избухна срещу треньора Хойберг обвинявайки го, че е прекалено мек и не тренира отбора с необходимия респект и твърда ръка.
Отбора определено страда и от липсата на изявен лидер. Джими изявява желание да бъде лидер и нееднократно го подсказа, но в отбора има играчи, като бившето МВП - Ди Роуз, бившия най-добър защитник на годината и 4-и в класацията МВП - Джоаким Ноа, двукратен шампион на НБА - Пау Гасол, стара пушка, като Таж Гибсън.
Личи си, че Ди-Роуз няма мотивация и загуби респекта, който имаше в Чикаго, като прави най-слабия си сезон, според мен не от неможене, а точно от преблеми със съблекалнята - раздорите между него и Джими са публична тайна.
Ноа от лидер на Чикаго стигна до резерва при Хойберг, човека с най-голямо сърце и горене в играта в НБА започва от пейката :outofspace:
Хойберг не си знае състава, почва ми с Тони Снел. Искаше повече офанзива и почна сезона с титуляр Миротич за сметка на пратения при резервите Ноа. Е как според него ще се отрази това в съблекалнята :-o След това не му хареса, че Миротич е прекалено офанзивен и няма защита и прати него резерва, а титуляр стана Гибсън. Абсолютно неадекватен и тотално променена идеология, променено лице на Чикаго, който е известен в лигата в последните години с едно - защита, защита, защита. На отбора липсва идентичност, гледаш Булс и не знаеш какво ще видиш, при Тибидо знаеш - ще видиш защита, която в крайна сметка печели мачове. Булс в момента е каша - много талант и дълбочина и нула идентичност, което в крайна сметка води до големи проблеми в съблекалнята между играчи и между треньор и играчи. С една дума сбъркана работа ....дано се разберат и оправят ....

Кайри Ървинг се върна след дълго отсъствие за Кавс.

Кобе Брайънт посочи Майкъл Джордън, Хакийм Олайджуон, Леброн Джейма, Кевин Дюрант и ...Клайд Дрехслер, като играчите срещу които му е било най-трудно. Кайл Дрехслер :rofl: За сметка на вечния му немесис Тим Дънкън и един от най-доминиращите играчи от негово време и бивш съотборник - Шакил О'Нийл. Случаен или преднамерен пропуск.
За отборите срещу които му е било най-трудно - Спърс, Кингс, Бостън, Детройт и Булс от началото на кариерата му. Първите 4-и са логични предвид големите битки с тия отбори в плейофите в определени периоди през кариерата му.


Последна промяна Balleta на 23.12.2015 19:27, променена общо 2 пъти



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   23.12.2015 19:13


КЛАЙД Дрекслер беше голям играч.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   23.12.2015 19:42


Vendome написа:
КЛАЙД Дрекслер беше голям играч.


Аз не казвам, че Клайд е бил малък :stop: Казвам, че избора му е комичен, предвид, че го свари в последните 2 сезона на кариерата му, пред залязване ....то много са големите играчи през 20-те му сезона, но да не посочиш Дънкън срещу когото си играл 20 години и си имал пряк двубой през цялата кариера в спор за титлата е меко казано смешно ...по точно силно преднамерено предвид, че Кобе не харесва нито Тим, нито Шак ....

Въпросът към него беше да посочи топ 5 играчи срещу които е играл през кариерата си .... Ти мислиш ли, че Клайд трябва да влезе преди Шак и Дънкън в списъка, преди Малоун и така нататък....


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   23.12.2015 20:05


Съгласен съм за Дрекслър. В крайна сметка той беше част от оригиналния дрийм тим в Барселона 92-ра. А и не знам какво се обръща толкова внимание кой какво е казал.
Всеки си има виждания, индивидуални предпочитания и т.н. И мен са ме питали ти що си сложил този футболист сред любимите си в Юнайтед, а не онзи , идиоти !

Колкото до Хойберг рано е да се правят генерални изводи и да се напада. На сайта на Булс сезонът беше в самото си начало и почнаха коментарите под официалните статии.

Хойберг още експериментира и аз одобрявам това. Нека експериментира сега, а не във важната част на сезона. Нямам съмнение, че Булс ще се класират за плейофите. Нека след представянето там тогава да се съди какво е постигнал.

Що пускал Снел? Ами тези млади играчи все резерви ли да седят, преди време много добре си спомням, че четох във форума очудване от това защо Тибс не пускал младите. Сега Хойберг пуска Снел, Макдермът основно, както и още няколко играчи, но с по - малко минути, защо пък ги пускал.

В игра като баскетбола за мен няма абсолютно никакво значение кой започва стартър, това е игра на ротации.
В един от мачовете , мисля със Спърс Ноа и Миротич прекараха доста време заедно на игрището, както и Брукс и Роуз заедно.

Ако не се лъжа Гибсън започна само един мач като стартър наскоро, но и Ноа беше започвал стартер.

Хойберг ротираше много състава в началото на сезона, вече понамали ротациите.

Знае се, че американците много обичат статистиките и в един от мачовете на Булс не толкова отдавна даваха статистики точно за играта в защита. За съжаление не мога да цитирам сега показателите, но ми направи впечатление, че няма драстична промяна спрямо преди.

Следенето ми на Булс се свежда основно до гледане на мачове, така че странични неща не следя много. Но ми направи впечатление, че Бътлър по едно време се дърпаше за нов договор, искаше да се маха, а и с предишния треньор не се разбираше добре.

Колкото до Роуз на него трябваше да се случи това което се случи на Тибс. И той като бившия си треньор си седи на едно ниво и взима огромна заплата. Вярно е, че контузиите много дръпнаха назад развитието му, но какво са му виновни другите?

Тази пролет като бях в чужбина видях фланелка с къс ръкав на Булс. Беше готина, мислех да си я взема , но видях че отзад пише Роуз 1 и веднага се отказах. Никога няма да нося фланелка на това л...о и пари да ми дават. Той не е лидер и никога не е бил. Колкото и да мразя ЛеБрон той е лидер , такъв трябваше да бъде и Роуз за Чикаго, но не става. Въобще не може да стъпи на малкия пръст на много легенди на Булс, не само от времето на Джордан, Пипън и Родман.

Тибодо държеше отбора на едно добро ниво в редовния сезон, но винаги се проваляше в плейофите. Има и обективни причини за това, но оправданията не могат да вървят до без край.

Друго характерно при него е, че в редовния сезон Булс си взимаше мачовете с по - слабите тимове, докато с топ тимовете статистика и в редовния сезон не му беше добра. Имаше фойеверки през сезона, бият един -два силни тима здраво, в другите мачове си падат резонно.

Тоя сезон Булс биха Кливланд, Оклахома, Сан Антонио, Индиана, Л.А. Клипърс, аз отдавна не си спомням да са били толкова от топ тимовете на куп през сезона.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   23.12.2015 21:55


Чаво, аз знам кого са били, аз ти говоря какво става в последната седмица, ако мислиш, че е нормално ОК :cheers: Само че не е и се отразява и на играта, дано се оправят конфликтите.

Снел е много зле, затова, виж му статса ..аз не съм против младите, един Макдърмът се справя повече от успешно и да има огромно значение кой е стартер в баскета ;-) Снел не оправдава, миналия сезон се справяше много по добре, но така или иначе, върне ли се Дънлеви, Снел си минава резерва.

Иначе това за Хойберг го кажи на Джими и Ноа :laugh:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   23.12.2015 22:05


Balleta написа:
Vendome написа:
КЛАЙД Дрекслер беше голям играч.


Аз не казвам, че Клайд е бил малък :stop: Казвам, че избора му е комичен, предвид, че го свари в последните 2 сезона на кариерата му, пред залязване ....то много са големите играчи през 20-те му сезона, но да не посочиш Дънкън срещу когото си играл 20 години и си имал пряк двубой през цялата кариера в спор за титлата е меко казано смешно ...по точно силно преднамерено предвид, че Кобе не харесва нито Тим, нито Шак ....

Въпросът към него беше да посочи топ 5 играчи срещу които е играл през кариерата си .... Ти мислиш ли, че Клайд трябва да влезе преди Шак и Дънкън в списъка, преди Малоун и така нататък....


По принцип е смешно да сложи други играчи освен гардове и леки крила, защото другите са в противникови отбори, но нито са го пазили, нито той тях.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   24.12.2015 16:18


Дърк Новитцки вече е 6-и класацията за най-много отбелязани точки за всички времена в НБА. Снощи при инфарктната победа на Далас над Бруклин (много як мач с овъртайм и 1-а точка разлика в крайния резултат), Дърк изпревари легендата Шакил О'Нийл в стълбичката на най-резултатните играчи в НБА. Да му е честито. Иначе герой в този як мач беше нисичкия пуерториканец Джей Джей Бареа с личен кариерен рекорд от 32 точки и 10 асистенции. Дабъл-дабъл за Бареа, който заместваше контузения Дерон Уилямс, който така и не можа да играе срещу бившите си съотборници от Баркли Център в Бруклин.

Друг як мач беше Орландо - Хюстън, въпреки натиска на ''ракетите'' в края, Орландо удържаха и спряха Хардън и компания. Нелеп опит за алей-уп в края при последен позешън на ''ракетите'' между Хардън и Дуайт Хауърд.

ОКС с наказателна акция на Стейпъл Център - разгром над ЛА Лейкърс с 35 точки разлика. ОКС вече са с 12 победи срещу Лейкърс в последните 15 срещи между двата отбора.

Рукито Порзингис с нов голям мач 23 точки и 10 борби, дабъл-дабъл при загубата на Никс от Кливлънд. 18 минути игра и 5 точки за Кайри Ървинг в мача. Никакъв шанс за Никс особено в отсъствието на Кармело Антъни.

Спърс със 7-а поредна победа, при гостуването си на Минесота.

Днес мачове няма, почивка, след което идва един от най-вълнуващите дни в НБА за годината - "Christmas Day ".

Мачовете в петък:

Маями - Ню Орлиънс
ОКС - Чикаго :innocent:
Голдън Стейт - Кливлънд :yes:
Хюстън - Сан Антонио
Ла Лейкърс - ЛА Клипърс


Последна промяна Balleta на 24.12.2015 18:57, променена общо 1 път



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   24.12.2015 17:39


сега къде могат да се гледат мачовете онлайн безплатно с добро качество? че нещо изпуснах актуалните линкове


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   25.12.2015 16:15


аз в бета гледам обикновено, иначе тука преди имаше nba tv, но сега нещо не я намирам.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   26.12.2015 00:12


Добър мач на Бътлър. Харесаха ми и някои от резервите като Портис и МакДърмот. Само на Розетката не му вървеше и направи 6 фала накрая :rofl:
Този отбор е в процес на обиграване и има много хляб в него. Не е шега да разгромиш Оклахома като гост.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   26.12.2015 16:18


Hiksa написа:
Добър мач на Бътлър. Харесаха ми и някои от резервите като Портис и МакДърмот. Само на Розетката не му вървеше и направи 6 фала накрая :rofl:
Този отбор е в процес на обиграване и има много хляб в него. Не е шега да разгромиш Оклахома като гост.



Много силен мач на Булс, като искат могат да играят, нищо общо с мъката с Нетс и Никс. Джими беше навсякъде, Портис и той се включва много добре, ще има доста минути за него при отсъствието на контузения а 3-4 седмици Ноа. Е какво му беше на Роуз, верно направи си типичните търновъри, но в третата част след почивката игра много силно и момента в който вкара три поредни коша и Булс се откъсна за мен бе ключов, оттам нататък ОКС така и не можаха да стопят разликата от 10-на точки, нещо което направиха точно преди почивката. Дано с този мач се забравят проблемите в съблекалнята, защото потенциала е голям и таланта си го има.
Играч на мача - Джими Бътлър. Много силен Гасол също, абе як мач на Булс.

Суипваме ОКС за сезона - 2 победи, нещо което не си спомням Булс да е правил откакто ОКС стана фактор в НБА :yes:


Последна промяна Balleta на 27.12.2015 00:19, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   26.12.2015 23:46


Да отбележа победата на Клипърс срещу Лейкърс в градското дерби на Ел Ей. Нещо резонно напоследък, но поне последния мач може да се нарече по - равностоен.

Клипърс надделяха с 10 точки разлика 94-84, въпреки силната последна четвърт на "езерняците", в която те започнаха със серия от 23-4 точки и в крайна сметка спечелиха с 27-9.
Но представянето в предните три части се оказа решаващо, като в един момент преднината на Клипърс достигна 28 точки.
Коби Брайънт не можа да направи трети пореден силен мач след завръщането си в игра за тима и записа 12 точки и 3 тройки. Преди това той вкара 31 точки за победата над Денвър Нъгетс
и 19 т. при загубата от Оклахома Сити Тъндър.
Утеха за Коби е, че води убедително в гласуването на феновете за "мача на звездите", нещо съвсем нормално, като се значе, че това е последния му сезон в НБА.
За Лейкърс предстои мач с Мемфис Гризлис на 28 декември и гостуване на Бостън, на 30 декември, мач към който Брайънт гледа още отсега, за да си припомни славните шампионски битки на неговия тим с "келтите" от преди години.

За Клипърс в дербито Блейк Грифин се отчете с дабъл - дабъл 13 точки и 12 борби, а Крис Пол вкара 23 точки.

Репортаж с отиграванията на Лейкърс в дербито:
https://twitter.com/Lakers/status/680634040802619392?ref_src=twsrc%5Etfw


Изображение
Изображение

Преди няколко дни Кристиано Роналдо бе специален гост на мач на Маями Хийт. Тогава това не донесе късмет на "горещите", но миналата нощ те надделяха над Ню Орлийнс Пеликанс като домакини с 94-88. Крис Бош вкара цели 30 точки за домакините и направи 10 борби, а 17 борби добави центърът Хасан Уайтсайд. Антъни Дейвис вкара 29 точки за Пеликанс и направи 15 борби, 12 от които в защита.

В дербито на финалистите от изминалия сезон Г.С. Уориърс надделя като домакин срещу Кливланд Кавалиърс с 89-83. Те спечелиха в три от четирите части в мача, най - убедително в първата 28-19. Петима баскетболисти вкараха по 10 и повече точки за гостите, но въпреки това те загубиха. Лидерът ЛеБрон Джеймс беше с най - много точки -25, като малко не му достигна за дабъл - дабъл, след като записа на името си и 9 борби.

За Г.С.У. Дреймънд Грийн вкара 22 точки и направи 15 борби, 14 от които в защита. Стеф Къри вкара 19 т., Клей Томпсън 18 т., а влезлия от пейката Шон Ливингстън 16 т.

Така балансът на Кавалиърс в гостуванията през сезона вече е отрицателен , 6 победи срещу 7 загуби. Голдън Стейт пък продължават да са без грешка у дома, 14-0.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 26.12.2015 23:50, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   27.12.2015 10:46


Втора победа за 76ърс. Жертвата е отново западен отбор - Финикс. Новопривлеченият Иш Смит с добър мач.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   27.12.2015 11:33


С този натоварен график не можеш да се нарадваш на победата.
Булс пак паднаха, като Роуз и Бътлър се надпреварват кой да поеме вината.
Много взеха да приказват тия. Нито Хойберг е Фил Джаксън, нито Бътлър е Пипън. Нека постигнат нещо в кариерите си и тогава да говорят.
Лека промяна в стартовата петица, сравнение мача с ОКС, изпадна Гибсън, титуляр започна МакДермът.
Сега "биковете" имат три поредни домакински мача на Торонто , Индиана и Н.Й. Никс, и шанс да подобрят баланса си.

Фаворитите в централната дивизия ( и не само) Кливланд Кавалиърс допуснаха нова загуба, от Портланд, със 105 - 76.

Нова победа за Лос Анжелис Клипърс над Юта, със 109-104, но новината от техния лагер е че лидерът им Блейк Грифин ще отсъства от игра минимум две седмици, заради мускулен проблем.

С победата си със 101-86 над Денвър Нъгетс у дома Сан Антонио Спърс записаха 26-та поредна победа вкъщи, рекорд за франчайза, като 17 от победите са от настоящата кампания.

Нова победа за Маями Хийт като гост над Орландо със 108-101.

Стенли отбеляза успеха на 76-сърс, първи успех за тима от 12 срещи насам и втора победа за 32 мача.Първи успех след 23 гостувания.

Всички резултати от снощи :

Бруклин- Вашингтон 96:111

Милуоки- Торонто 90:111

Шарлот- Мемфис 98:92

Орландо- Маями 101:108

Ню Oрлиънс- Хюстън 110:108

Атланта- Ню Йорк 117:98

Детройт- Бостън 93:99

Минесота- Индиана 88:102

Далас- Чикаго 118:111

Сан Антонио- Денвър 101:86

Финикс- Филаделфия 104:111

Юта- Лос Анджелис Клипърс 104:109

Портланд- Кливланд 105:76

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   27.12.2015 22:43


Според информациите, мачът между Голдън Стейт Уориърс и Кливланд Кавалиърс, игран на Коледа е бил гледан от близо 11 милиона човека, като това го прави най – гледания мач на коледния ден от 4 години насам.
ESPN казват, че това е най – гледания мач в този ден от 2011 г. насам, когато първенството започна много късно, заради локаута в НБА.

Нека обаче сега се върнем към Чикаго Булс и си припомним заедно всички техни мачове, играни на Коледа през годините.

Чикаго играха на Коледа във всички последни шест сезона, преди сегашния, като техния баланс преди мача с ОКС беше 12 победи и 7 загуби.

2014 Чикаго Булс – Лос Анжелис Лейкърс 113:93

Пол Гасол среща своя бивш отбор за първи път, откакто се премества в Чикаго и прави дабъл – дабъл с 23 вкарани точки и 13 борби. Коби Брайънт не играе поради контузия, но Карлос Бузър се завръща в Чикаго и е освиркван, но въпреки това бележи 14 точки.

2013 Чикаго Булс – Бруклин Нетс 95:78

В повторение на мачовете от първия плейофен кръг в предишния сезон, серии от 12-0 и 21- 5 в мача в полза на „биковете” осигуряват победата на тима, като с това Чикаго си пооправят баланса през сезона, след като са загубили 13 от предишните си 17 мача.

2012 Хюстън Рокитс – Чикаго Булс 120:97

Бившият „бик” Омер Ашик вкарва 20 точки и прави 18 борби в първия си мач срещу Булс, откакто е подписал с Хюстън. Новопривлеченият Джереми Лим вкарва 20 точки, докато Нейт Робинсън е най –резултатен за Булс с 27 точки.


2011 Чикаго Булс – Лос Анжелис Лейкърс 88:87


След като локаутът свършва Булс удрят Ел Ей Лейкърс като гост, благодарение на късен клъч изстрел на настоящия тогава МВП Дерик Роуз, който бележи общо 22 точки за успеха. Луол Денг ограничава Коби Брайънт до 28 точки от 23 стрелби и 8 търноувъра.


2010 Ню Йорк Никс – Чикаго Булс 103 : 95

Играейки на Коледа за първи път след повече от десетилетие Булс отбелязват едва 12 точки в последната четвърт и позволяват на Амаре Студамайър да завърши с 20 точки и 10 борби. Дошлият като свободен агент в Булс Карлос Бузър вкарва 26 точки и прави цели 19 борби, но също и 7 търноувъра.

1997 Чикаго Булс – Маями Хийт 90:80

Както се оказва впоследствие, това е последния мач на Коледа за Майкъл Джордан с екипа на Булс. Той отбелязва 24 точки и взима 11 борби за победата на Чикаго. Алоунзо Морнинг от „горещите” престоява на паркета само 23 минути, след бързо натрупани фаулове.

1996 Чикаго Булс – Детройт Пистънс 95:83

Скоти Пипън вкарва 27 точки, взима 8 борби и прави 8 асистенции за Булс, а това за времето си е най – доброто подобно постижение за мач от НБА, игран на Коледа. Срещат се два силни тима, като съотношението победи/загуби на Булс по онова време е 24-3, а на Пистънс 20-5.

1994 Чикаго Булс – Ню Йорк Никс 107-104 ( след продължения )

Скоти Пипън бележи 36 точки, включително всичките 7 точки за „биковете” вкарани в овъртайма. Той също така взима 16 борби, а Тони Кукоч от скамейката добавя 25 точки. Джон Старкс е отстранен от игра.

1993 Чикаго Булс – Орландо Меджик 95:93

Тони Кукоч вкарва победен кош 2 секунди преди сирената, като така увеличава серията на Булс от поредни победи на 9 мача. Скоти Пипън играе без смяна всичките 48 минути в срещата, като бележи 28 точки и има 4 откраднати топки.


1992 Чикаго Булс – Ню Йорк Никс 89:77

Майкъл Джордан с лекота надиграва Патрик Юинг и бележи 42 точки, а опонента му завършва със скромните 14 точки, при 6 точни стрелби от 18 опита.

1991 Чикаго Булс – Бостън Селтикс 121:99

Шестима играчи бележат по 10 и повече точки за Чикаго, а играчите на Бостън правят 17 търноувъра. Лари Бърд от Селтикс, в неговия последен мач на Коледа, е ограничен до актив от 8 точки и 8 борби.

1990 Чикаго Булс – Детройт Пистънс 98:86

След като предишната седмица Пистънс са победили в Детройт Булс с 21 точки разлика, гардовата линия на Булс е променена, а Майкъл Джордан бележи 37 точки срещу тогавашните шампиони и „биковете” взимат сладък реванш.

1986 Ню Йорк Никс – Чикаго Булс 86:85

Патрик Юйнг е във вихъра си за тима от Голямата ябълка и вкарва 28 точки, като взима и 18 борби. Майкъл Джордан вкарва цели 30 точки, но само 10 от тях са след шутове от игра, от цели 28 опита. Загубата изравнява баланса между победи и загуби на Булс по онова време.

1976 Чикаго Булс – Канзас Сити Кингс 96:91

Уилбър Холънд води „биковете” към победата с 22 отбелязани точки. В своя първи сезон в НБА 27 годишния Артис Гилмор вкарва 8 точки.

1972 Финикс Сънс – Чикаго Булс 115:108

Булс водят през по – голямата част от мача, но 32-те вкарани точки от Дик Ван Арсдейл за Сънс неутрализират усилията на звездите на Чикаго Боб Лов и Чет Уолкър, които завършват съответно с 29 и 20 точки.


1971 Чикаго Булс – Портланд Трейл Блейзърс 109:88

Водени от Боб Лов, който бележи 26 точки, „биковете” си осигуряват победата, както и рекорд за техния франчайз от 57 победи. Сидни Уикс с 24 точки е най –резултатен за Трейл Блейзърс.


1970 Балтимор Булетс – Чикаго Булс 128:112

Усилията на Боб Лов, който бележи 42 точки, са напразни, след като цели четирима играчи на Булетс завършват срещата с 20 или повече отбелязани точки, водени от бъдещия избранник в „Залата на славата” Ърл Мънро, който завършва с 25 точки.


1968 Синсинати Ройълс – Чикаго Булс 103:98

Кони Диеркинг бележи 31 точки за Синсинати, а съотборникът му Оскар Робъртсън добавя 23 и така Ройълс надделяват над Булс, въпреки че цели петима играчи на „биковете” вкарват 10 или повече точки, като най – резултатен за тях е Джим Уошингтън с 18. В онази година Робъртсън е лидер в НБА по асистенции за седми и последен път в своята кариера, като неговите постиженията му осигуряват място в „Залата на славата”.

1966 Ню Йорк Никс – Чикаго Булс 133:132

Булс играят на Коледа в техния първи сезон като франчайз, а Боб Бузър е лидер сред стрелците в мача с 40 отбелязани точки. От отсрещната страна обаче Уолт Белъми и Кази Ръсел бележат съответно 29 и 27 точки за Никс, като тимът от Голямата ябълка вкарва с 9 точки повече от Чикаго в последната четвърт.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   29.12.2015 12:25


В "Оракъл арена" Оуклънд снощи имаше фестивал на тройките. :-)
Домакините от Голдън Стейт Уориърс надстреляха гостите си по този показател, както и като цяло за крайния резултат 122-103 в тяхна полза.
В мача бяха вкарани общо 33 точни изстрела от зоната за три точки, 20 от домакините и 13 от гостите, въпреки че спрямо опитите процента успешна стрелба от тройката и на двата отбора беше под 50 процента.
Най - много вкара Омри Каспи от гостите, 9 тройки от 12 опита.

Видео с отиграванията на Кингс и тройките на Каспи-http://www.nba.com/kings/kingswarriorshl1228

Въпреки 20-те точки на Коби Брайънт Лейкърс отново загубиха, този път в гостуването си на Шарлът Хорнетс със 108-98.
Собственикът на Хорнетс Майкъл Джордан поздрави Брайънт с видео послание за невероятна му кариера.
"Коби, Ем Джей е. Съжалявам, че не мога да съм тук тази вечер. Просто искам да те поздравя за невероятната ти кариера. Връщайки се назад ( в годините) като се сетя за първия път в който ние играхме един срещу друг, желанието за изява, което видях в очите ти.. беше много въздействащо. И съм много щастлив да оставя това послание към теб, за да кажа колко сме горди всички от това което постигна през годините. Много хора не осъзнават, че ти беше избран ( като новобранец) от Шарлът Хорнетс, така че това ни свързва с теб. Винаги съм ти бил като голям брат, а ти на мен като малък брат. Говорили сме си през цялото време. Просто искам да ти кажа - поздравления. Сигурен съм, че следващата стъпка в твоята кариера ще бъде нещо в което ти ще оставиш отпечатък.
От гледна точка на желанието за изява съм сигурен, че ти си точно като мен. Ще намериш други пътища, за да покажеш на какво си способен.
Но искам да поздравя теб, Ванеса и момичетата. Ти се оказа от голяма полза за баскетбола и НБА. Ти помогна за популяризирането на тази игра . Сигурен съм ,че имаш много фенове по света. Аз съм ти голям почитател, все още се наслаждавам да гледам твоята игра.
Ако имаш нужда от мен, знаеш номера ми, нека поддържаме контакт. Желая ти всичко най - добро и добър мач довечера ( снощи). Е, не чак толкова добър. Но искам да си здрав, както казах преди няколко седмици това е последния ти сезон. Просто се забавлявай. Чакам с интерес с какво ще се захванеш след това. Пази се, късмет"


Иначе Брайънт заяви след мача, че не мисли да взима тим от НБА.

Кливланд Кавалиърс спря лошата си серия напоследък, с победа над Финикс Сънс със 101-97.
ЛеБрон Джеймс реализира 14 точки и така се изкачи до 17-то място в листата на най - добрите реализатори в НБА за всички времена. Той изпревари Алекс Инглиш, а преди мача му трябваха само 5 вкарани точки, за да го стори. Инглиш има 25, 613 вкарани точки в лигата.

Резултати
Шарлот Хорнетс – Лос Анджелис Лейкърс – 108:98

Индиана Пейсърс – Атланта Хоукс – 93:87

Орландо Меджик – Ню Орлеанс Пеликанс – 104:89

Вашингтон Уизърдс – Лос Анджелис Клипърс – 91:108

Маями Хийт – Бруклин Нетс – 105:111

Чикаго Булс – Торонто Раптърс – 104:97

Далас Маверикс – Милуоки Бъкс – 103:93

Сан Антонио Спърс – Минесота Тимбъруулвс – 101:95

Финикс Сънс – Кливланд Кавалиърс – 97:101

Юта Джаз – Филаделфия 76-ърс – 95:91

Голдън Стейт Уориърс – Сакраменто Кингс – 122:103

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   29.12.2015 13:19


Чаво, знаеш ли защо Къзинс и Рондо са получили толкова малко минути снощи?

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   29.12.2015 15:24


Тони Снел най-накрая изригна, като се отпусне играе много добре, смазахме Торонто в 4-та част, много добра победа. Арън Брукс започна обрата, с неговите типични дрибъли и дълги тройки...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Декември 2015   |   29.12.2015 15:31


Vendome написа:
Чаво, знаеш ли защо Къзинс и Рондо са получили толкова малко минути снощи?



Щото Къзинс е бомба със закъснител, никога не знаеш кога ще избухне :rofl: До третия куотър имаше вече 4 фала, заради които прекара по голяма част от времето на пейката. В 3-я куотър си получи 5-я фал, след което му свириха 2 технически за пререкание със съдиите :laugh:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг