Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 11:15



Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
НБА - Януари 2016 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  НБА - Януари 2016   |   01.01.2016 19:23




 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   02.01.2016 13:47


Хапи ню иър шикаговецо, Фелиз Ано Нуево, Сеньор Балет! :yes:

За много години и на всички пишещи и четящи този раздел !

Новата година започна ударно за Чикаго Булс. Сега през януари има повече домакински срещи, а и календара е поразреден.

Два различни мача, с Пейсърс и Никс, едни и същи неща- отново силен мач за Боби Портис, отново тройка като на Бътлър отдалеч, която се отби няколко пъти в ринга преди да влезе, този път вкарана от Брукс, отново пас на Гасол към Бътлър по абсолютно същия начин както с Индиана, който пак остана неразгадан за противниковата защита.
Има и разлики, но сега нямам време за по -детайлно писане.

Ясно е, че няма да стане този сезон, след толкова много години при Том Тибодо, но стилът на Булс трябва да бъде променен. Най-вече в скоростта. "Биковете" са може би най - бавно играещия отбор в лигата. Вярно е, че като се играе по - бавно се допускат по - малко грешки, но Булс дори не могат да променят темпото на мачовете, играят в едно и също темпо.
Конкретно за играчите, прави ми впечатление променената игра на Гасол, сравнение с миналия сезон. Вече рядко играе с гръб към коша, миналия сезон често пробваше да вкара с кука, сега не го прави. Не че е лошо, но определено има промяна.

Торент
https://userscloud.com/ja85f6l19fcp


Иначе онзи ден Бостън и Лейкърс направиха страхотен мач, който не го е гледал може само да съжалява. Младите момчета в Лейкърс много ми харесаха, личи си че имат страхотно желание за изява. В отбора не се вписва определено Хибърт. Статистиката му е плачевна този сезон, в мача не ме впечатли, на фона на другите той изглеждаше апатичен и незабележим. От Селтикс много ми хареса Търнър.
Снощи Лейкърс очаквано победиха Филаделфия 76-сърс, при това без Коби Брайънт, който се оплакваше още след мача с Бостън. Дано се възстанови по - бързо.


Тук е мястото да вмъкна, понеже не ми се поше другаде, че от БТВ са взели правата за Евролигата и съвсем скоро започват преки излъчвания, с приоритет мачовете на Барселона, заради Везенков.

И два въпроса към Балета.

Какви са тези екипи на Индиана с които играха срещу Булс и това на гърдите им някакво старинно име на отбора или нещо друго беше?

Понеже не съм следил, допуска ли се някаква минимална разлика в размерите на игрището в НБА, защото домакинското на Кингс ми се стори доста малко ?

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   02.01.2016 18:05


Поздрави и на теб Чаво, гледа ли мача или си гледал хайлайтс ?

Страшен мач на Булс, просто с Боби Портис в игра отбора изглежда другояче. Снощи имаше шоу на две рукита, които ще доминират НБА в следващите години - Кристапс Порзингис и Боби Портис, уникални и двамата. За мен Порзингис с минутите, които има в Никс ще стане руки на годината. За Портис ще е трудно да получи същите минути след връщането на Ноа, но защо не, Портис е потенциална дабъл-дабъл машина.
Иначе Чаво добре е отбелязъл станалото вече стандартно отиграване в Булс - алейуп между Гасол и Бътлър, поне по едно две на мач и дотук никой не може да го разгадае.
Много ми хареса играта снощи въпреки отпускането и това, че Булс позволиха за пореден път да им стопят огромна разлика от 17 точки и дори позволиха на Никс да поведат, само за да ги разбият в края, но това отпускане, когато водят с голяма разлика, което се забелязва във почти всеки мач не е хубаво - липсва си килър инстинкта на шампионски отбор. Това трябва да е акцента.

Чаво, не знам откъде тия впечетления, но Булс в никакъв случай не е най-бавно играещия отбор, те дори не са бавно играещ отбор по принцип. Бътлър, Роуз и Брукс са си бързаци, Гибсън, Мак'Бъкет', Снел също, лично мен не ми прави впечетление, че играят бавно, имало е сезони при Тибс, когато играеха доста по бавно и редовно имаха 24 секунди нарушение :-D


Иначе който не е гледал документалния филм за "Bad Boys" отбора на Детройт Пистънс от края на 80-те, да го гледа, много як :yes: Применро може да се научи, как Айзея Томас разбива сам Лейкърс в епичен мач номер 6 на Финалите през 1988 в ЛА на един крак, след контузия на стъпалото си, но "несъществуващ" фал срещу Карим Абдул Джабар в последните секунди, дава победата на Лейкърс с една точка и 3-3 в серията, след което Лейкърс бие в Детройт в мач номер 7, при отсъствието на контузения и с надут, като балон крак на Айзея.
"Bad Boys" e уникален НБА тим с уникален стил на игра - агресия и физика, най-мръсния стил на игра, тежко и горко да се изправиш срещу лошите момчета, днес това не може да се повтори поради изменените правила - всяко докосване фал :laugh:
За жалост не можах да намеря връзка към целия документален филм на NBA.tv, но тове е превюто:



Последна промяна Balleta на 02.01.2016 18:09, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   02.01.2016 18:38


albertz написа:
И два въпроса към Балета.

Какви са тези екипи на Индиана с които играха срещу Булс и това на гърдите им някакво старинно име на отбора или нещо друго беше?

Понеже не съм следил, допуска ли се някаква минимална разлика в размерите на игрището в НБА, защото домакинското на Кингс ми се стори доста малко ?



На мен ми бяха много грозни тия екипи :laugh:

За Индиана обаче това са легендарни екипи, които един вид символизират баскетбола в този щат. Екипите са от легендарния филм ""Hoosiers" с Джийн Хекман, който се води един от най-великите филми на спортна тематика. Филма е с две номинации за Оскар. По случай 30 годишнината от излизането на филма, пресъздаващ малък баскетболен хайскул тим от Индиана, който се превръща в шампионски отбор, ръководството на Пейсърс е решило да отдаде трибют и затова Инди играха със същите фланелки, като във филма с името на отбора - "Hickory":

http://www.imdb.com/title/tt0091217/



Изображение

Изображение


Относно корта на Кингс, игрищата са стандартни - 94 на 50 фита. Просто залата на Кингс е доста малка с малко места и може би заради това ти се е сторило така ... :-D


Последна промяна Balleta на 02.01.2016 18:43, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   02.01.2016 19:05


Много си се разписал Балет, което е добре. Благодаря за инфото, а серията между Лейкърс и Пистънс има шанс да си я намеря и като мачове, ще видим. Аз имам доста архивни, но почти всички на Булс.

Конкретно за мача с Никс не съм го гледал целия, само хайлайтс, но ще го направя, колкото и безсмислено да се струва на някои.

Но все пак съм гледал доста мачове на Булс този сезон, включително и последните, а и на на другите отбори също гледах достатъчно и на базата на това си казвам впечатленията.

Иначе Роуз може да сменя темпото на игра, но след всички тези контузии едва ли някога ще бъде същия играч.

Писал си за Ноа, четох в един местен чикагски сайт, че е възможно сега зимата той или Гибсън да се разделят с отбора. Няма нищо официално, но и Денг напусна внезапно.

Лично за мен не трябва да се правят големи промени по отбора, а по -скоро да се работи върху стила на игра.

Повечето отбори градят едно нещо дълго време - Спърс, ОКС, Хийт, въпреки напускането на Джеймс, ГСУ също. Нетс се опитаха набързо да направят силен отбор, не успяха, и в Никс нещо такова се опитват, само в Кливланд донякъде сработи, но там е най -добрия играч в лигата в момента.

Другия път е Булс преди петнайсетина години или Лейкърс сега. Млади момчета, има хляб в тях, но ако не ги задържат дълго време, както ставаше в Булс, всичко е било напразно.

Търпение трябва. И без това Булс чакаха достатъчно вече, могат още да почакат.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 02.01.2016 19:06, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   02.01.2016 19:50


albertz написа:
Много си се разписал Балет, което е добре. Благодаря за инфото, а серията между Лейкърс и Пистънс има шанс да си я намеря и като мачове, ще видим. Аз имам доста архивни, но почти всички на Булс....................................
Другия път е Булс преди петнайсетина години или Лейкърс сега. Млади момчета, има хляб в тях, но ако не ги задържат дълго време, както ставаше в Булс, всичко е било напразно.

Търпение трябва. И без това Булс чакаха достатъчно вече, могат още да почакат.



Ами пия си кафето и пиша :-D

Ако говорим за млади отбори с млади момчета лично мен ме кефят Орландо и Милуоки. Букс тръгнаха много зле, но се га показват супер игра, направиха няколко ключови победи над елитни тимове, млади, високи, технични, има много хляб в тях :yes:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   02.01.2016 20:36


Между другото Кърк Хайнрих, резервния гард на Булс, навършва 35 години днес. :celebrate:

Не знам дали повечето знаят и най-вероятно ще останат изненадани, но Кърк Хайнрих е номер едно в историята на Булс по брой отбелязани тройки и по брой опити за тройка, а също така е номер 3 в историята на Булс по брой изиграни мачове, след легендите Майкъл Джордън и Скоти Пипън и пред друга легенда Джери Слоан :-)


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   02.01.2016 21:22


Честит рожден ден на номер 12 ! Един от най - добрите бели играчи на Булс. Като гледам това ще е последния му сезон в Чикаго, дано да го запомни с добро.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   04.01.2016 01:19


Вълнуваща победа за Чикаго Булс като гост над Торонто Раптърс със 115 -113, след много силно второ полувреме за Джими Бътлър и добър процент от кошове след наказателни удари.

Понеже гледах мача от Примера хванах Раптърс и Булс от втората четвърт, при резултат 48-38 за домакините.

Булс играха през повечето време много разконцентрирано , а за домакините много вървяха тройките, освен това Де Розан и Скола си "разиграваха коня".

Резултата си се движеше все така около 10 точки разлика в полза на Раптърс. Кога бяха 9 , кога над 10.

Джими Бътлър, който първото полувреме имаше само 2 точки, избухна в третата четвърт с 21!

Въпреки това точно в тази четвърт той открадна една топка и разликата можеше да бъде намалена, но топката му се изплъзна левашки от ръцете и след това не можа да я отиграе добре.

Чикаго все пак успяха да сведат разликата до 6 точки, но малко над 2.20 преди края на третата четвърт получиха две поредни тройки и разликата отново се вдигна.

Но все пак наред с добрата игра на Бътлър и точните стрелби от наказателни удари държаха Булс в мача, откакто почнах да гледам мача почти до края те не изпуснаха наказателна стрелба, като накрая изпуснаха две, но това не се оказа фатално.

Заключителната четвърт започна с преднина каквато Раптърс поддържаха през целия мач.
Все пак Булс успяха да ограничат играта на Де Розан в последната четвърт.

Стрелбата на Булс не вървеше, до края на третата четвърт тя беше под 50% , опитите за тройки също бяха малко, а Миротич стреляше тухла след тухла, все пак вкара веднъж.

Булс сведоха пасива си само до 5 точки, а страхотна тройка на Бътлър направи пасива им две точки.
30.6 секунди преди края Бътлър вкара още една тройка и така даде за първи път преднина на Булс в мача 112-111.

След това 24.1 секунди преди края Гасол хвана борбата и беше фаулиран.

Късмета с тройките се обърна, но и този с точните изстрели от фаул също, този път в негативен план за Булс.

Гасол пропусна единия фаул и така възможността да даде преднина на Булс от три точки.

След това стрийма който гледах изведнъж се премести на превюто на мача на Хийт и докато се усетя да го сменя , той мача свършил. :unsure:

Все пак видях, че Джими Бътлър е пропуснал един наказателен удар и е вкарал другия и Чикаго е победил.

След мача Бътлър даде интервю за WGN и изглеждаше много доволен.
Той вкара 42 точки , 40 от тях през второто полувреме !

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   04.01.2016 01:33


В другия завършил мач от тази нощ Никс бият като домакини Атланта със 111-97.

Забравих да напиша че младокът Итуан Муур получи повече игрови минути за Чикаго, справи се не лошо, действаше със самочувствие.

А Гасол тъкмо написах, че вече рядко играе с гръб към коша и пробва стрелби с кука и той в мачовете с Никс и Раптърс ме опроверга, но определено прави тези неща по - малко от миналия сезон.

Ако не се лъжа, коментаторите казаха, че Раптърс нямат победа срещу Булс от 31 декември 2013.

Друго, много трансферни слухове има по това време, но не мисля да ги коментирам.

Дерик Роуз ще мине на магнитен резонанс утре заради дясното си коляно,
самият той твърди, че се чувства добре.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 04.01.2016 01:33, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   04.01.2016 11:57


Most points in a half - Bulls history:

Jimmy Butler (2016): 40
Michael Jordan (1989): 39


Изображение

Оказа се, че с постижението си снощи Джими Бътлър е подобрил това на Майкъл Джордан за най - много точки отбелязани в едно полувреме.

Досегашното най - добро постижение в историята на Булс бяха 39-те точки през второто полувреме на Майкъл Джордан срещу Милуоки Бъкс на 16 февруари 1989 г.

"Не ме сравнявайте с него", каза Бътлър. "Точно това си казах, когато разбрах ( за рекорда)". "Не искам да бъда сравняван с него, за да не си помислят хората, че мога да правя същите неща като него. Опитвам се. Но ние дори не сме близко един до друг като играчи".

Трета поредна победа в лигата за Ел Ей Лейкърс, които обаче остават на дъното в конференцията.
http://espn.go.com/video/clip?id=espn:14499334

Временно класиране в НБА:
http://espn.go.com/nba/standings

Торонто - Чикаго торент:
http://www25.zippyshare.com/v/9OnQ8TRH/file.html

Вашингтон - Маями торент:
http://www25.zippyshare.com/v/cPtC0foN/file.html

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 04.01.2016 12:00, променена общо 2 пъти



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   04.01.2016 15:06


В последните 2-3 седмици се забелязва спад при някои отбори от Изтока, които тръгнаха отлично - Хорнетс и Пистънс. Ако не се стабилизират, не ги виждам в плейофите.

Въпреки повишаването на нивото на Изток, не виждам отбор, който може да бие Кавс в серия, още повече че Кливлънд е на 99% победител в редовния сезон на конференцията и ще има домакинско предимство срещу всеки съперник.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   04.01.2016 15:20


Vendome написа:
В последните 2-3 седмици се забелязва спад при някои отбори от Изтока, които тръгнаха отлично - Хорнетс и Пистънс. Ако не се стабилизират, не ги виждам в плейофите.

Въпреки повишаването на нивото на Изток, не виждам отбор, който може да бие Кавс в серия, още повече че Кливлънд е на 99% победител в редовния сезон на конференцията и ще има домакинско предимство срещу всеки съперник.


Единствено Булс има потенциала да спре Кавс на Изток в серия. Въпроса е, че Булс никога не е бил Леброн в серия .... :unsure:

А нивото на Запад спадна рязко, останах Спърс и ГСУ, останалите кой не ги е хвнал от Изтока той не ги е бил :whistle:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   04.01.2016 15:28


albertz написа:
Most points in a half - Bulls history:

Jimmy Butler (2016): 40
Michael Jordan (1989): 39


Оказа се, че с постижението си снощи Джими Бътлър е подобрил това на Майкъл Джордан за най - много точки отбелязани в едно полувреме.

Досегашното най - добро постижение в историята на Булс бяха 39-те точки през второто полувреме на Майкъл Джордан срещу Милуоки Бъкс на 16 февруари 1989 г.

Трета поредна победа в лигата за Ел Ей Лейкърс, които обаче остават на дъното в конференцията.


Джей Би е най-добрия играч на Булс и най-голямата звезда в последните два сезона, взимайки палмата от МВП-то на лигат Ди Роуз .... Невероятен прогрес на играч от невзрачния колеж Маркет избран под номер 30 в драфта.

Джими Бътлър и Дреймънд Грийн са пример за прогрес и успех в НБА ....


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   04.01.2016 21:46


Баскетболната програма на Маркет не е чак без постижения.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   04.01.2016 21:47


Като изключим Кавс, на Изток няма друг отбор, способен да вземе пръстените. Макар, че към днешна дата по-скоро титлата трябва да е за ГСУ или Спърс. Вторите са може би най-неудобният плейофен отбор за Леброн.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   05.01.2016 02:23


Булс миналата година бяха много близо да отстранят Леброн, в четвъртия мач Кавс се измъкнаха или по-скоро Булс ги изпуснаха. През този сезон Булс прогресират във фаза атака и имат почти равностойна скамейка на титулярите. Единствено Бътлър няма кой да го замести. Най-важното е, че вече няма суша от 3 или четири минути без вкаран кош както при Тибодо. То и това ги провали миналата година де. На Изток Виждам да завършат 1. Кавс 2. Булс 3. Раптърс. Евентуална серия между Булс и Раптърс би била много непредсказуема, защото Раптърс са неудобни според мен.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   05.01.2016 03:48


Hiksa написа:
Булс миналата година бяха много близо да отстранят Леброн, в четвъртия мач Кавс се измъкнаха или по-скоро Булс ги изпуснаха. През този сезон Булс прогресират във фаза атака и имат почти равностойна скамейка на титулярите. Единствено Бътлър няма кой да го замести. Най-важното е, че вече няма суша от 3 или четири минути без вкаран кош както при Тибодо. То и това ги провали миналата година де. На Изток Виждам да завършат 1. Кавс 2. Булс 3. Раптърс. Евентуална серия между Булс и Раптърс би била много непредсказуема, защото Раптърс са неудобни според мен.




Хиксче, Торонто нямат победа над Булс цели две години, колко да са неудобни :-?


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   05.01.2016 10:33


И аз мисля, че Биковете имат потенциал да отстранят кавалеринките. Последните са общо взето въздух под налягане, а на лебронката оттук нататък ще й пада все повече формата, няма как, възрастта си казва думата и тя е прекалено масивна, за да поддържа едно твърде високо ниво през годините.


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Януари 2016   |   07.01.2016 00:12


Снощи, всъщност наше време рано сутрин, гледах 4-тата част от победата на Биковете срещу Бъкс. Страхотен Гасол, с него шансовете за финал определено стават реални. Сега лидерът е Бътлър, но и Роуз показва, че е способен на чудесата, които преди правеше. Интересен сезон се очертава, искам да видя финал Войни срещу Бикове.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 76 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг