Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:55



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Един спортен директор на 26 години 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Един спортен директор на 26 години   |   25.02.2016 01:06


Изображение

Станислава Станкова е родена на 1 февруари 1990 година в София. Тя произхожда от изцяло баскетболна фамилия, като баба и` по майчина линия Виолета Цолова е двукратна европейска шампионка със Славия, както и бивш треньор по баскетбол.
Майката Елена Станкова е бивша състезателка на Академик и Септември София, а в момента е треньор на женския Хасково 2012, където спортен директор е дъщеря и`.
Баща и` Станислав Станков също е част от екипа на Хасково 2012. Той е бивш състезател на ЦСКА, където в ролята на плеймейкър печели три шампионски титли и пет купи на страната, взима купа и с Компакт Димитровград, а е част и от състава на ЛукОйл Академик, още в зародиша му на шампионски отбор.
Станислава също като баща си е много талантлив плеймейкър, играла за Академик, Левски, Славия, Хасково и други. ( От престоя при "сините" остава и приятелството и` с Тити Папазов).
За съжаление две тежки контузии предопределят съдбата и`, след като два пъти къса връзки и претърпява операция на дясното коляно.
Амбициозната Станислава сега е част от семейния екип в женския Хасково 2012, много амбициозен и прогресиращ отбор, който се бори с традиционни сили в женския баскетбол като Монтана и Дунав и през този сезон има амбиции за дубъл, след две трети места в държавното първенство и две втори в турнира за купата.
Освен с всичко изредено дотук, Станислава печели моите симпатии с това, че също като мен обича да пише. :-)


За първия си чифт кецове Станислава казва: "Бях на 1 година, когато баща ми ги донесе от Германия. Трябва да са все още някъде из нас."

Не съм сигурен дали изобщо човек на 1 година, в несъзнателна възраст, може да си спомня такива неща, но още от най - ранна възраст баскетбола е част от живота на момичето.

На 5 години тя вече е в залата, за да гледа играта на баща си, а на 7 годишна възраст започва да тренира баскетбол в Академик София.

В мач между детските отбори на Славия и Академик, със Станислава Станкова в състава си, "студенките" претърпяват огромна загуба, ( според някои сведения 127-9) като Сани още си спомня за това:

" Силно бях впечатлена от първия ми мач, който загубихме със 3:126. Никога няма да забравя думите на дядо ми, който ми обясни, че такива житейски стартове трябва да са стимул за развитие, а не отчаяние. И на следващата година дойде и първата ми шампионска титла.".

На следващата година отново в мач срещу Славия Академик печели, а победния кош е дело на Стани.

На 11 години тя вече е шампионка, като победния кош отново е нейно дело.

"След този кош усетих, че искам много от баскетбола. Че съм готова да приема всички предизвикателства".

Все още не навършила 17 години Станислава дебютира в женското първенство с екипа на НСА.

През 2009/10 е избрана за МВП, най - добър реализатор и най - добър подавач с екипа на женския Академик.

На следващия сезон с Левски Станислава има сребро в първенството и бронз от турнира за купата. Тя е състезателката с най - много отнети топки през сезона и тази изпълняваща най - добре наказателни удари. Освен това заради чара си е избрана и за Мис Турнир.

Следва трансфер в Славия, където тя е сред най - добрите стрелци в първенството, преди да последва първата и` сериозна травма.

Дълго време тя отсъства от игра, а Хасково 2012 се оказва последния клуб в кариерата и`, след като тя получава втора сериозна травма.

Поколението на Станислава е доста талантливо и момичетата на нейната възраст постигат добри резултати с екипа на националния отбор.

Станислава е отличен ученик в детските си години, а след прекратяването на кариерата си се дипломира като компютърен инженер.

Според нея нивото на женското ни първенство е силно, но доминират чуждестранните състезателки, а броят на качествените български такива е намалял.

Станислава със съжаление отбелязва, че много момичета от нейния набор или малко по - големи, вече не са в баскетбола, като са се отказали по различни причини.

Тя отбелязва добрия колектив в Хасково, добрата селекция от 3 чуждестранни състезателки, (три американки) както и високата резултатност на тима, с по над 80 вкарани точки на мач в повечето случаи.

Станислава твърди, че съдийството в България като цяло е на добро ниво, но въпреки това има своите опасения, тимът и ` да не бъде ощетен.

В това отношение майка и` Елена Станкова е още по - крайна. Тя може да бъде чута в интервютата си след дадена среща да казва неща типични за футболните треньори у нас. Като това как "съдията е ограбил труда на момичетата" и т.н.

Станислава Станкова обаче отхвърля възможността в женския баскетбол да има уговорени срещи, поне не и от страна на Хасково 2012.

Тя е голяма почитателка на тенисиста Новак Джокович, който е нещо като идол за нея:

"Нолето (б.а. Новак Джокович) - страхотен характер и извънземна борбеност", отговаря тя на въпрос кой е бил първият и` идол.

Станислава се е насочила и към модата, като тя вече е рекламно лице на няколко компании, освен това наскоро засне и модна фотосесия.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг