Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:27



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Bulls, preseason 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Bulls, preseason   |   16.10.2016 10:41


Понеже съм много зажаднял за качествен баскетбол, гледах двете домакински победи на Булс в контролите в "Юнайтед Сентър" срещу Индиана и Кливлънд.
Такова нещо не ми се е случвало досега, да съм толкова заинтересован в пред сезонния етап.
Снощи Булс са победили в Милуоки местния тим Бъкс, но са играли с резервен състав.

Мисля че могат да се направят достатъчно изводи от двата мача, които гледах.

На първо място най - после се осъществи една сериозна промяна в състава, която за мен беше доста закъсняла.
Фред Хойбърг се освободи от наследствената селекция и изгради свой тим, но сега вече няма да има оправдания, ако отново нещата не се получат.

За съжаление мисля че една традиционно силна черта на Чикаго Булс като играта в защита вече не е запазена марка на тима.
Вижда се, че тимът ще е уязвим в защита и този сезон.
Просто няма достатъчно изявени играчи със защитни качества. Брук Лопес се старае, прави добри неща, статистиката му не е лоша, но ми се струва малко мек, а и въобще не може да се сравнява с Ноа.
Миротич и той така. Прави хубави неща и в двете части на игрището, но все още не изглежда напълно като част от тима.
Паул Зипсър явно е непостоянен. Срещу експерименталния състав на Кливлънд стрелбата му вървеше много, направи добри неща и в защита, но срещу Бъкс показателите му са много лоши.
Боби Портис все още не е готов за титуляр.
Сърцат играч като Таж Гибсън показва "старата школа" игра, особено в защита, изглежда той ще е с най - голям принос за борбите на тима не в отделен мач, а като цяло.

И Рондо, както и Уейд изглежда са се вписали много добре в тима.
Срещу Индиана Уейд и Бътлър показаха много добро разбирателство, което е радващо.
Тогава не игра Рондо ,а пък срещу Кавс не игра Бътлър. Но Рондо беше много впечатляващ срещу резервите на Кливлънд.

Въпреки че на хартия Булс нямат изявен реализатор, който всеки мач да вкарва 20 точки + , не мисля че реализирането ще е проблем при системата на игра на Хойберг. А и мисля че селекцията е такава, че във всеки отделен мач има играч, който да избухме с много точки.


Явно си личи стремежа на Хойберг Булс да играят на много високо темпо, като тогава са и най - впечатляващи.
Въпросът е докога ще могат да поддържат това високо темпо в хода на сезона, а и разпределението на игровото време на играчи като Уейд и Рондо ще бъде ключово.
Лошото е, че без тях Булс губи значително от класата си.

Сезонът може а бъде както впечатляващ , така и много разочароващ. Въпрос на много фактори е.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Bulls, preseason   |   16.10.2016 11:42


albertz написа:
...Брук Лопес се старае, прави добри неща, статистиката му не е лоша, но ми се струва малко мек, а и въобще не може да се сравнява с Ноа...

ако беше брук щеше да е добре за чикаго, лошото е, че е брат му ;)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Bulls, preseason   |   16.10.2016 15:07


Твърди се, че Булс са много близо до трейд Тони Снел за Майкъл Картър-Уилямс от Бъкс. Уейд също само да е здрав.

Иначе Бътлър може спокойно да вкарва 20+ точки, особено при наличието на човека-асистенция Рондо. Отбора не е никак лош, въпреки напускането на Роуз, Ноа, Гасол, Брукс и Моор.
Ако Рондо не прояви типичния си характер с Хойберг и мелят брашно може и да се стигне до финал с Кливлънд


Последна промяна Balleta на 16.10.2016 15:09, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Bulls, preseason   |   16.10.2016 16:22


Робин Лопез е 3 години по млад от Ноа, а Ноа след контузиите не е същия Ноа от сезона си в който стана 4-и в класацията за МВП и защитник на годината. Определено Ноа е голям борец под коша и всепризнат, като от един от най-добрите центрове подавачи, но най-голямото му предимство преди ерата Хойберг беше това, че беше сърцето, душата и лидера на отбора, няма такъв хъс и себеизгаряне за отбора. При Хойберг обаче нещата се промениха :tomate: и Ноа мина от лидер на отбора до обикновенна резерва, така че по добре за него, че отиде в Никс. Дали обаче след контузиите ще е същия Ноа, може като нищо Робин да се покаже по полезен, поне ми се иска :-D

Иначе Майкъл Картър-Уилямс (ама този от времето му във Фили :laugh: ) ще е супер на хартия бекъп за Рондо. Снел беше на моменти но ме кефеше


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Bulls, preseason   |   19.10.2016 11:01


Изображение

Майкъл Картър Уилямс вече официално е играч на Чикаго Булс, въпреки че не взе участие в контролата срещу Шарлът, която гледах.
За сметка на това беше показано кратко интервю с него, но говореше на нос, а и с по - особен акцент, та не разбрах много. Но понеже ще играе с номер 1, бившия номер на Ди Роуз, каза че изборът му няма нищо общо с Роуз. Сега пък чета на официалния сайт, че всъщност няма да му дадат номер 1 ,а ще играе с номер 7. Миналия сезон го носеше едно младо момче, което дойде от Атланта, но явно са го разкарали.


Срещу Шарлът, в "Юнайтед Сентър" за първи път гледах заедно в игра преди новия сезон Бътлър, Рондо и Уейд, въпреки че не престояха много време заедно на терена.

Отличен мач за Робин Лопес ( не е Брук, както правилно ме поправиха :-) ), надявам се по -често да го виждам в такава светлина. Наистина, беше много полезен.

А Уейд показа много добро взаимодействие и с него. Но както се казва който си е играч е играч.

Заслужава си да се спомене името и на Айзая Канан, гард, изглежда интересен играч.

Направи ми впечатление, че въобще не видях в игра досега друго ново попълнение Дензъл Валънтайн, стои отстрани с костюм, предполагам е контузен.

Иначе Хорнетс спечелиха срещата след едно продължение. В интерес на истината през повечето време те водеха в резултата.
А можеше да спечелят още в редовното време, ако не беше чудноватия пропуск на Никола Батум, който избърза да стреля малко преди сирената.
Иначе гостите са интересен и приятен за гледане състав. Там е и бившия център на Индиана Рой Хибърт, който се опитва да възроди кариерата си.
Също и игралия един сезон в Булс Марко Белинели, както се знае голям мой любимец. Отличи се с няколко фирмени тройки в мача.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Bulls, preseason   |   19.10.2016 11:06


https://www.youtube.com/watch?v=LtOEzDM6Bs0&feature=youtu.be

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 19.10.2016 11:08, променена общо 3 пъти



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Bulls, preseason   |   21.10.2016 17:42


Чикаго Булс загубиха последния си предсезонен мач на неутрален терен в Омаха, Небраска , от Атланта Хоукс с 97-81.

Малко ме е яд, защото Булс се държаха добре в мача, но в последната четвърт разликата по едно време беше 17 точки в полза на Атланта.
В самия край както и да е, Булс играха малко несериозно, а и мача го завършиха резервите.

Но определено Булс изглеждаха много по - добре срещу Хоукс, сравнение с мачовете през миналия сезон.
Но Атланта имат игра, която определено не е удобна за "биковете". Те умеят изведнъж да вдигат темпото, от нищото и с бързи разигравания те матират. Стрелят добре от дистанция. Но не е само това. А и накрая Кайл Корвър вкара някои от неговите тройки.

Дебют за Булс направи Майкъл Картър Уилямс. Той получи повече игрови минути след средата на третата четвърт.
Първите точки на Уилямс за Булс дойдоха по впечатляващ начин. Дуейн Уейд открадна една топка и подаде на Уилямс, който заби в коша зрелищно. Това обаче беше и най - запомнящото се нещо от него.

Робин Лопез ми хареса отново. Статистиката му от мача може и да не е впечатляваща, въпреки 6-те чадъра, но се стара много и определено направи интересни неща на игрището. И той влезе в сериозна ротация, защото повечко минути изигра и Фелисио.

Джими Бътлър не изглежда на 100% процента, но има признаци, че ще подобри представянето си.

Булс бяха без Миротич и Валънтайн в този мач, но би трябвало и двамата да са на линия за първия официален мач срещу Бостън на 27 октомври.
Въпреки че Валънтайн не проведе пълноценна подготовка и ще му е много трудно да влезе в тима.
Имаше една статия за това, че на Хойбърг ще му е трудно с ротацията, след като на някои позиции изборът е голям. Но това да му е проблема.
За мен не е така. Има играчи които е ясно, че ще са титуляри, както и такива които са за резервната скамейка.
В средна позиция са Миротич и Макдермът, хайде и Портис.
Макдермът не беше убедителен срещу Хоукс, предния мач игра по - добре.

Вече писах, че срещата се игра в Омаха, Небраска. На игрището там основно играе колежанския отбор Крейтън, чийто възпитаници са Дъг Макдермът и Кайл Корвър, които обаче разбираемо са били по различно време в колежа и не са се засекли.

Но залата стана на крака при първото появяване на Макдермът в игра, както и при неговото окончателно излизане от игра. По време на мача пък залата избухваше почти при всяко негово отиграване.
Повечето хора в залата бяха с артикули на Булс, имаше и такива с фланелки на местния колежански отбор.

Любопитното е, че бащата на Дъг Макдермът Грег беше в залата, а той е треньор именно на отбора на Крейтън от 2010 г. досега. Като под негово ръководство е играл синът му.

А преди това Грег Макдермът е бил треньор на Айова Стейт. В Айова го заменя именно сегашния треньор на Чикаго Фред Хойбърг.

А Хойбърг и Дъг Макдермът за завършили една и съща гимназия в Еймис.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг