Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:44



Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
НБА - Октомври/Ноември 2016 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   09.11.2016 21:36


alexbg написа:
Е срещу Орландо как да излезнат, бе Чаво - баси, те ако не могат Меджик да бият какви плейофи, какви финали си говорим... А Атланта имам подозрения, че ще глътнат вода този сезон окончателно, но да видим... Булс би следвало да вземат и двата мача...



Прекалено много искаш от Хойберг, две победи в две поредни годтувания за него са множко. Рондо ако продължи да не играе нищо падат и в двата мача, по скоро загуба от Хоукс и победа с Маями, но там пък ще е емоционален мач за Уейд, така че пак не се знае :laugh:


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   09.11.2016 23:29


Рондо игра добре и отговорно срещу Меджик.
А се радвам на тази победа защото си спомням едно гостуване в Орландо на Булс в заключителната част на редовния минал сезон. Как седях посред нощ, лиших се от сън, а те бяха безобразни.

Преди наближаващото гостуване на Хийт Дуей Уейд даде интервю пред CSN Chicago. В него той разказва интересни неща. Как се е жертвал за тогавашния си тим, като си е намалил драстично финансовите изисквания, за да се получи шампионския отбор с него, ЛеБрон Джеймс и Бош, как той е станал в един момент нежелан в тима заради салари капа, като Хийт са искали да привлекат Кевин Дюрант, а в същото време приоритет им е било да запазят центъра Хасан Уайтсайд и че всъщност основна причина за напускането му е президента на Маями Хийт Пат Райли.


http://www.csnchicago.com/chicago-bulls/exclusive-dwyane-wade-shares-story-heats-disrespect-and-why-he-left-miami-bulls

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 17:06


Рондо ще вкара ли повече от 10 точки в някой мач ? Ди-Роуз при такъв статс щеше да бъде сринат със земята. ОК, вчера даде 7 асистенции, ама това ли е Ол-Стар пойнт гарда ни ? Че един бекъп, като Арън Брукс беше с по добри показатели и игра.

Само с Джей-Би и Ди-Уейд няма как да стане и по 50 точки да вкарват, трябва си и малко помощ, вчера такава нямаше и логично Булс загуби от Атланта, както всички тук предричахме. Едно време Булс бяха известни с моб - бенча си, винаги са имали дълбока и равностойна скамейка, тая година издишат откъм тоя аспект. Това обаче е работа на треньора, а той хич го няма.
Сега Уейд трябва да се върне в Маями и да направи мач, какъвто Роуз и Ноа направиха в Чикаго с Никс, демек да играе на макс, връщейки се в ''родния си за баскета'' франчайз дом.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 19:08


според мен очакванията към рондо са прекалено завишени, още при махането му от бостън вече беше много далеч от това, което представляваше, макар и да има някои избухвания.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 19:43


redo написа:
според мен очакванията към рондо са прекалено завишени, още при махането му от бостън вече беше много далеч от това, което представляваше, макар и да има някои избухвания.


Е, и ти сега - миналия цял сезон в Кингс само избухване ли го водиш? 11.9 / 11.7 / 6.0 / 2.0 не са никак лоши статистики... Например, един от великите гардове - Стоктън, е със 13.1 / 10.5 / 2.7 / 2.2 - вярно за цялата кариера, но показателно все пак...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 19:45


redo написа:
според мен очакванията към рондо са прекалено завишени, още при махането му от бостън вече беше много далеч от това, което представляваше, макар и да има някои избухвания.


абе не е точно така, защото показателите му в Сакраменто бяха подобни, като тия в най-добрите му години в Бостън. Миналия сезон с Кингс имаше средно 11.9 точки на мач и 11.7 асистенции. Тая година с Булс дотук е 7.5 точки и 6.8 асистенции. Дори в Далас където се провали бе по добре. Естествено минали са само 8 мача, да се надяваме, че ще тръгне нагоре, просто му гледам физиономията и ''езика на тялото'' :laugh: и не ми се струва много нахъсан, даже ми се струва депресиран и демотивиран. Дано греша.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 20:04


Съгласен съм, че Булс нямат дълбочина в състава. За това си има причини, клубна политика, управленски решения и т.н. Булс предриеха риска с тази селекция, сега трябва да се справят.
Един Миротич така и не можа да се адаптира напълно в Булс, срещу Хоукс беше безобразно слаб, неговото представяне определено повлия нс резултата.
Аз не бих бил толкова криричен към Рондо. Не може да се очаква да играе както в най - силния му период в Бостън. Конкретно срещу Хоукс игра на средно ниво, но пак беше донякъде полезен.
Стига с този Роуз. Това е уникален боклук като човек на 100 %, като играч никога няма да си върне старата форма. Щял да бъде разкъсан, а малка заплата ли получаваше в Булс?
Робин Лопес също можеше да покаже повече срещу Атланта.
Доволен съм, че Булс поне показаха характер и се опитаха по всякакъв начин да променят негативния резултат.
Не започнаха лошо мача, направиха много добра трета четвърт, Джей Би избухна с 39 точки.Накрая паднаха с 8 точки разлика, което не е толкова зле.
Дано покажат същия подход срещу Маями. Ако го сторят съм сигурен, че ше победят.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 21:16


redo написа:
според мен очакванията към рондо са прекалено завишени, още при махането му от бостън вече беше много далеч от това, което представляваше, макар и да има някои избухвания.


Миналата година беше на ниво в Кингс. Аз също съм бесен, щото ми вреди във фентъзито. Не става само с Хардън.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 21:17


Чаво, как реши, че Роуз е уникален боклук, като човек ?

Аз не ги сравнявам, казвам само, какво щеше да е настроението сред местните Чикаго-фенове. Роуз просто излезе слаб психически, но затова може да има много прични (като например гетото в което е израстнал), иначе беше най-доброто нещо случвало се от Ем-Джей насам, просто след контузията вече не е това, което беше.
Заплатата му беше отражение на играта в МВП сезона.
Иначе Рондо е доста по известен със сприхавия си характер.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 22:36


Значи, не че всичките останали баскетболисти са за пример, но не отдавна имаше повдигнато обвинение за изнасилване срещу него.
Мисля че го оправдаха, но човек който разполага с много пари може да се измъкне. Както и да е. Това може и да е дребнавост от моя страна.
Заплатата му сезон 2012/13 беше над 16 милиона долара, а не изигра нито един мач. Вярно, има си договор, вярно и други като Бузър взимаха доста, но на Роъз не му пукаше, че утежнява бюджета на клуба, че всъщност неговата заплата пречи на тима да се развива, а той самия трябва да е осъзнавал, че вече не е същия.
Отделно много от изказванията му миналия сезон не бяха достойни, за мен ясно личеше когато беше на пейката как показва високомерие, как не е част от колектива и не му пука.
А за играта му миналия сезон какво да кажа. Просто беше обидно, не си даваше зор и за мен в някои моменти нарочно правеше на пук, въпреки че виждаше, че не му се получават нещата.
Рондо и да не е на ниво в даден игрови момент просто ще подаде топката, няма да се прави на велик.
А Ражон играе в пъти по - добре и по - отговорно сравнение с Роуз миналия сезон, тук няма какво да се коментира просто.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 22:52


Цитат:
Вярно, има си договор, вярно и други като Бузър взимаха доста, но на Роъз не му пукаше, че утежнява бюджета на клуба, че всъщност неговата заплата пречи на тима да се развива, а той самия трябва да е осъзнавал, че вече не е същия.


Чаво,

Не съм прочел за същото да критикуваш Коби Брайънт.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 22:58


albertz написа:
Значи, не че всичките останали баскетболисти са за пример, но не отдавна имаше повдигнато обвинение за изнасилване срещу него.
Мисля че го оправдаха, но човек който разполага с много пари може да се измъкне. Както и да е. Това може и да е дребнавост от моя страна.
Заплатата му сезон 2012/13 беше над 16 милиона долара, а не изигра нито един мач. Вярно, има си договор, вярно и други като Бузър взимаха доста, но на Роъз не му пукаше, че утежнява бюджета на клуба, че всъщност неговата заплата пречи на тима да се развива, а той самия трябва да е осъзнавал, че вече не е същия.
Отделно много от изказванията му миналия сезон не бяха достойни, за мен ясно личеше когато беше на пейката как показва високомерие, как не е част от колектива и не му пука.
А за играта му миналия сезон какво да кажа. Просто беше обидно, не си даваше зор и за мен в някои моменти нарочно правеше на пук, въпреки че виждаше, че не му се получават нещата.
Рондо и да не е на ниво в даден игрови момент просто ще подаде топката, няма да се прави на велик.
А Ражон играе в пъти по - добре и по - отговорно сравнение с Роуз миналия сезон, тук няма какво да се коментира просто.



Това е твое лично мнение, аз не го споделям. Роуз никога не е играл пренебрежително или несериозно за Булс.
Да, можеше да се върне по рано от контузия, но никога не се е пазил, затова се и реконтузи, неговия стил е агресивен, макар и вече не чак толкова, отскока му намаля и по трудно вкарва при типичните за него дрибъли.
Заплатата знаеш се разбива на сезони и расте със всеки изминал сезон, когато има договор с клуба и се е контузил да откаже заплатата ли ? Един от любимците ти Кобе Брайънт бе контузен през огромна част от сезона в който взимаше максималните и рекордни 30 милиона и не се отказа, при все да знаеше, че кара на мускули 19-я си сезон. Той пречеше ли на ЛА ? Кобе също бе съден за изнасилване и оправдан.

Чел ли си кейса на Ди-Роуз, ами то си е леко смешно, някаква отишла с двама трима в апартамент, носела и секс играчки, основния и аргумент да заведе дело, бе че играчите накрая не си платили за секс играчките, та се ядосла :dunno: Не знам, едва ли е била там да взима интервюта.

Ражон до тук не играе по добре от Роуз, статисиката го показва. Дано да почне, ще е добре за отбора.

Иначе ако имаше играч, който се раздава и бе сърцето и душата на отбора, това бе Ноа, но некадърника Хойберг дойде и го заби на пейката. Толкова за Хойберг, него Джими го оправя и го слага на място :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   10.11.2016 23:54


Кливлънд Кавалиърс - шампионите почетени в Белия Дом:



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   11.11.2016 00:15


Vendome написа:
Цитат:
Вярно, има си договор, вярно и други като Бузър взимаха доста, но на Роъз не му пукаше, че утежнява бюджета на клуба, че всъщност неговата заплата пречи на тима да се развива, а той самия трябва да е осъзнавал, че вече не е същия.


Чаво,

Не съм прочел за същото да критикуваш Коби Брайънт.



За мен двата случая не са сходни. Знаеш че в последните години Лейкърс беше отбор от предимно млади играчи, Брайънт беше един от малкото опитни. За мен просто е искал да помогне. А и статута на Брайънт спрямо този на Роуз е несравним.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 11.11.2016 00:19, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   11.11.2016 00:43


През 2013-2014 Брайънт изигра едва 6 срещи, малко преди това удължи договора си за още 2 години, като за сезон 2013-2014, заплатата му бе 32 милиона и бе най-високо платения играч в лигата, дори и след като прие намаление на заплатата си. В отбора все още бяха ветерани, като Пау Гасол и Стив Неш.

Дори тук спорехме с Добрил, че Кобе е в тежест на тима си. Идентични са случаите, при все, че Кобе е много по голяма звезда. Освен това Роуз беше млад и Булс искаха да градят около него за в бъдеще, никой не знаеше в каква форма ще се върне все още.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   11.11.2016 15:23


както очаквано Булс паднаха от Атланта, така и очаквано биха при завръщането на Уейд в Маями. Ди-Уейд се отчете с 13 точки, 20 за Джей-Би, Рондо мина границата от 10 и записа 16 точки и 6 асистенции, направи и 12 борби, този път добър мач.
Продължава лошата тенденция на къса резервна скамейка, единствено с МакБъкет и Миротич, останалите са фигуранти. Вчера Хойбер използва само 4-и резерви, все едно е отишъл на плейоф :unsure:

Събитието на вечерта обаче беше първата победа на Пеликаните, които прекъсна серията си от 8 поредни загуби от началото на шампионата с успех, като гост на Милуоки. Антъни Дейвис с 32 точки.

Лейкърс продължават с добрите си игри, напускането на Брайънт явно се отрази добре на отбора и по младите се отпуснаха и заиграха. Рандъл се очертава новия им лидер.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   12.11.2016 23:56


Булс въобще не ми харесаха срещу Хийт. Мача беше на кантар през цялото време, а Чикаго изиграха най - слабия си и най -тъп мач, който съм им гледал от началото на сезона, включително пред сезонните.
Добре, че Хийт са пълни убитаци, иначе друг тим щеше да се възползва. Срещу Хоукс Булс ми харесаха много повече, въпреки че загубиха.
Дано бият Вашингтон у дома довечера, че после имат 6 поредни гостувания.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   16.11.2016 15:15


Снощи без Рондо, който си контузил глезена, Булс направиха най-добрия си мач за сезона до тук и просто смазаха Портланд, като гост, повеждайки им с 20+ точки още в първата част и запазавайки разликата до края. Преди почивката звездите на Блейзърс -Лилард и МакКълъм не знаеха къде се намират и я имаха 10-на точки заедно я не.
Джей Би ги разби и бе навсякъде завършвайки с 27 точки, 12 борби и 5 асистенции. И 5-те стартера на Булс - Джей Би, Ди Уейд, Робин Лопез, Таж Гибсън и Джером Грант завършиха с двуцифрено число точки. Супер мач на влезлия като резерва на Рондо, Джером Грант, който завърши с 18 точки в ролята си на титулярен пойн-гард.
Добра победа над стабилния и винаги неприятен за Булс, като гост - Портланд. Първи мач от турнето им от 6 поредни гостувания. Следва младия и сипатичен тим на Юта, който играе много добре този сезон, след това хита на сезона дотук Клипърс, после Лейкърс, Денвър и Филаделфия.

Звездата на Маями, Уайтсайд с чудовищен дабъл-дабъл при загубата на Маями от Атланта - 19 точки и 25 борби, на една точка от 20-20.

ДиАнджело Ръсел с 32 точки за победата на Лейкърс над Бруклин. Езерняците възкръснаха след напускането на Кобе, който определено ги дърпаше 2 сезона назад.

Кливлънд с нова победа над Торонто. Кавс са вече 9-1, а Леброн остана на точка от трипъл-дабъл - 28 точки, 9 борби и 14 асистенции.


Последна промяна Balleta на 16.11.2016 15:21, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   16.11.2016 19:04


Не съм гледал мача на Булс, в момента го тегля и ще го изгледам по - късно.
Но се радвам за победата, гледах само highlights на сайта им.

Трябва и някой мач на Лейкърс да гледам, да видя дали действително са възкръснали без КБ. :-)

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - Октомври/Ноември 2016   |   16.11.2016 19:22


albertz написа:
Не съм гледал мача на Булс, в момента го тегля и ще го изгледам по - късно.
Но се радвам за победата, гледах само highlights на сайта им.

Трябва и някой мач на Лейкърс да гледам, да видя дали действително са възкръснали без КБ. :-)


е възкръснали, като шампионските отбори на Кобе/Шак и Кобе/Гасол естествено не са :-D , но определено някои от по младите момчета играят по освободено след напускането на Кобе и им се получават нещата, докато както и повечето коментари в студиата тук са, че когато звезда от калибъра на Кобе бе отбора, те просто не знаеха как да играят с него (когато беше здрав) и последните им две класиранията в дъното на Западната конференция го доказват. Поне взеха двама, трима добри играчи от драфта - Ръсел, Рандъл, Инграм.

Почват 7-5, което си е повече от добре предвид последните сезони.


Последна промяна Balleta на 16.11.2016 19:23, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг