Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 19:02



Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   23.08.2017 14:51


Кайри Ървинг в Селтикс срещу дребосъка Томас, Крауфорд, Зизич и пика на Бруклин догодина.

Раздвоен съм. Кайри не е чистокръвен лидер, а и губим ценен пик в слредващия драфт с класни бигмен, коакъвто ни липсва. От друга, според мен в дългосрочен план дребосъкът стигна лимита си и реално Кайри е по-класен. Освен това, освобождаваме място за Браун и Тейтъм, които за разлика от Джей са потенциални ол стар играчи. Кавс са на далавера изцяло от трейда.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   23.08.2017 15:28


Vendome написа:
Кайри Ървинг в Селтикс срещу дребосъка Томас, Крауфорд, Зизич и пика на Бруклин догодина.

Раздвоен съм. Кайри не е чистокръвен лидер, а и губим ценен пик в слредващия драфт с класни бигмен, коакъвто ни липсва. От друга, според мен в дългосрочен план дребосъкът стигна лимита си и реално Кайри е по-класен. Освен това, освобождаваме място за Браун и Тейтъм, които за разлика от Джей са потенциални ол стар играчи. Кавс са на далавера изцяло от трейда.


Имаш в предвид Джей Краудър, а не Крауфорд :-D

За по ясно:

Кливлънд получава - Айзея Томас, Джей Краудър, Анте Зизич + пик за 2018 за първи рунд придобит от Бруклин

Бостън получава - Кайри Ървинг


Кливлънд вече имат Роуз и Айзея, малко манджа с грозде :laugh:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   04.09.2017 11:54


Междувременно, САЩ спечели шампионата на ФИБА Америка. Отборът на Джеф Ван Гънди, съставен от играчи в Лигата за развитие на НБА и европейски клубове, обърна домакина Аржентина с 81-76. В началото на третата четвърт янките изоставаха с 20 точки, но после заиграха впечатляващо в защита. САЩ се класира за Световното догодина.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   25.09.2017 00:45


мело в тъндър прави нещата на запад още по-забавни :Д


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   25.09.2017 14:17


А Ди-Уейд се откупи и вече не е част от Булс. Вече няма нито една звезда от голям калибър тип Ал-стар в Чикаго, върнаха отбора в пре-Роуз ерата.

Тая година явно ще се танкира и в следващите две-три ще се ребилдва.

Булс имаха готов отбор за шампион само преди няколко години, но освен един финал в конференциите нищо не направиха. Толкова некадърно ръководство сигурно няма никъде другаде, освен може би в Никс :outofspace: :outofspace: :uuu: :uuu:

Тея ми убиха желаните да гледам баскетбол ... твърдо последни този сезон


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   25.09.2017 19:30


Раздялата с Уейд беше очаквана, единственото неочаквано нещо беше, че нещата се протичаха толкова дълго. Дори да беше останал, не мисля че той щеше да има някакъв съществен принос през новия сезон, затова за мен е по-добре, че си тръгва. А като потенциални нови дестинации за него се спрягат бившият му тим Маями, също Сан Антонио, ОКС, Кливлънд. За мен е най-добре да се върне в Хийт.
Има и една добра новина от днес, поне за мен. Булс си върнаха Никола Миротич, който беше останал свободен агент и там нещата също се проточиха много дълго. Но в следващите две години Нико ще е в тима.
След напускането на Бътлър и Рондо и аз бях доста разочарован, но това можеше да се очаква. Именно ръководството е в основата на лошото представяне на Булс и това се коментира отдавна и сред американските фенове, както и много пъти сме писали тук аз, Стюарт и т.н.
Но нищо не може да се направи, явно нямат намерение да си тръгват Пакс и Форман, поне не и докато Рейнсдолф е собственик.
От друга страна вече не съм такъв голям песимист. Сега към отбора няма да има големи очаквания, може би това ще помогне. Никола Миротич би трябвало да играе постоянно, ще има възможност да стреля на воля за три точки, надявам се със сигурното си титулярно място да придобие увереност и да намери постоянство в изявите си, което му липсва. Перспективен играч като Боби Портис също ще играе повече, в тима остават центровете Робин Лопес и Фелисио, които са "decent" играчи. Да видим и какво ще направи Лаури Марканен, който е голям талант. Джъстин Холидей за мен има потенциал, Зак Лавин и Крис Дън могат и да избухнат, да направят силен сезон. Пол Зипсър също може да се развие. А присъствието на Дъг Колинс в тима може да помогне и на Фред Хойбърг да се развие като треньор. Така че нещата не са толкова отчайващи. Със сигурност ще следя Булс отблизо и през новия сезон.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   25.09.2017 21:17


За следенето ще ги следим, проблема е, че то ва е проект без ясен план .... още като трейднаха Бътлър бе ясно че идва нова дупка, като оная, която беше зейнала преди првивличането на Тибс и Роуз .....

Нито ръководство, нито треньор, нито лидер .... :uuu:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   30.09.2017 16:14


Очаквано след раздялата с Чикаго, Дуейн Уейд се събра със старото си другарче от Маями - Леброн Джеймс в търсене на още една шампионска титла.

Леброн, Уейд, Ди-Роуз, Айзея Томас - Кливлънд пак няма да имат конкуренция на Изток (самко Бостън с Кайри и Хейуърд може да им се опре, но и двамата са новаци и докато се аклиматизират и свикнат с новия си отбор, Кливлънд ще са дръпнали, а и доста играчи напуснаха Бостън, та не се знае как ще им се отрази)


Естествено пожелавам титла на Кливлънд ..... че ГСУ станаха яко неприятни и надменни, а Дреймънд Грийн не се трае, толкова непиятен е колкото и Уестбрук, даже доста повече.

Три суперотбора се заформиха, откъм звезди:

ГСУ - Стеф Къри, Кевин Дюрант, Дреймънд Грийн и Клей Томпсън
Кливлънд - Леброн Джеймс, Дуейн Уейд, Айзея Томас, Дерек Роуз и Кевин Лов
Оклахома - Ръсел Уестбрук, Пол Джордж, Кармело Антъни

Към тях прибавяме тия които ще им дишат във врата:

Бостън - Кайри Ървинг и Гордън Хейуърд
Сан Антонио - Кауи Ленърд, Ламаркъс Олдридж
Хюстън - Джеймс Хардън и Крис Пол
Ню Орлиънс - Антъни Дейвис, ДеМаркъс Къзинс, Рондо
Вашингтон - Джон Уол, Брадли Бийл

Младите звездни отбори пълни с нови звезди, рукита и топ пикове:

Минесота - Карл-Антъни Таунс, Ендрю Уигинс, Джими Бътлър, Джеф Тийг
Филаделфия - Джоел Ембийд, Бен Симънс, Маркел Фултц, Окафор
ЛА Лейкърс - Лонзо Бол, Джулиъс Рандъл, Брендън Инграм, Брук Лопез


Западащи - ЛА Клипърс (без Крис Пол ще са много зле) - Грифин, ДеАндре Джордън

Танкиращ - Чикаго Булс :-(

Поредно разочарование - Ню Йорк Никс

Развиващи се - Орландо, Юта, Финикс .... Лейкърс също влизат в тая категория

Средняци - Торонто, Атланта, Мемфис, Бруклин, Денвър, Сакраменто, Шарлот, Милуоки, Индиана, Детройт, Далас, Портланд, Маями :-D


Общо взето това ми е бързото обобщение преди сезона, предвид трансферите ..... :-)

:basket: :basket: :basket:


Последна промяна Balleta на 30.09.2017 16:14, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   30.09.2017 16:43


Жалко, че Бош приключи. Можеше и той да иде в Кавс :)

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   30.09.2017 16:46


В Спърс.бих добавил и Руди Гей ако е ОК след травмата.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   30.09.2017 16:51


Vendome написа:
Жалко, че Бош приключи. Можеше и той да иде в Кавс :)


Без Хаслем не е същото .... :laugh:


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: НБА - трансфери/трейдове/драфт - лято 2017   |   01.10.2017 23:31


Милуоки Бъкс показаха напредък през миналия сезон, да видим дали ще продължат в същия дух или като типичен средняк нивото им ще спадне. Атланта Хоукс поне в редовния сезон за мен ще са фактор. Торонто също не е лош тим, имат потенциал. Лейкърс въпреки някои интересни имена за мен нямат достатъчно класа, за да се нарекат тим в развитие. Не очаквам силен сезон от тях. Минимално подобрение да, но нищо повече.
Въобще не съм впечатлен от селекцията в Кливлънд, даже ме учудва. Но то няма и кой да вземеш. НБА върви надолу в последните години. Не се сещам за някой млад играч, който да е направил рязък скок нагоре в последно време, за да се нарече звезда. Кауй Ленърд, Айзея Томас, Деймънд Грийн, Кайри Ървинг не бих ги нарекъл млади играчи, те вече са с достатъчно опит.
А конкретно селекцията на Кавс е с двама застаряващи играчи, преминали своя пик, както и с играчи играещи на сходни позиции, като добавим Томас. Не че не може Томас, Роуз и Уейд да са по едно и също време на терена, виждали сме система с трима гардове на площадката, но като се има предвид и присъствието на ЛеБрон Джеймс такава схема е малко вероятна и един от тримата ще трябва да е резерва, а това може да доведе до конфликти, защото и тримата не са "стока".
А там е и Кайл Корвър, необосновано е да му се дават малко минути. Калдерон хайде, може да търка пейката.
Друг въпрос е само Булс колко пойнт гардове има в момента, но там нещата са количество за сметка на качество.
А феновете на Булс очакват много слаб сезон. Аз при всички случаи мисля, че ще запишат над 20 победи, пък да видим. Лошото е че Хойбърг е слаб треньор, с друг щях да бъда още по-голям оптимист.
Въобще не съм сигурен, че Т-Уулвс ще бъдат много нагоре в класирането. Дори и да стигнат плейофите, то с треньор като Тибодо там няма да направят нищо.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 01.10.2017 23:36, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг