Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 18:00



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Български баскетбол 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Български баскетбол   |   15.01.2018 01:17


Скорошните събития, довели до спонсорирането на Левски 2014 от ЛукОйл ме изкушават да напиша няколко реда, не само по тази тема, но и за играта у нас като цяло.

Първо, аз не намирам смисъл някой или някоя компания да налива пари за спорт у нас, още повече извън футбола. Няма как да се убедя, че има реална възвращаемост, а рекламата на компанията от подобен вид начинание също не е ползотворна, поне що се отнася до масовата аудитория.

Проектът "ЛукОйл Академик" се беше изчерпал още в края на 2011 г. , а в следващите години беше поддържан само на инат. Сериозни международни успехи не бяха постигнати, като изключим една победа над Реал Мадрид в София и спечелването на турнир, който бих определил като регионален и незначителен, макар и под егидата на ФИБА.
Сега шефовете на "Лукойл" заявиха, че ще гонят европейски успехи. С Тити Папазов за треньор това трудно ще се случи, а също така дори и да има пари не виждам как качествен чужденец ще се съгласи да играе у нас, независимо от перспективите да играе в турнирите.
Публиката. В това начинание сигурно донякъде ще има успех, понеже тимът ще играе в София, а в столицата отдавна нямаше силен отбор. Баскетболната публика в града със сигурност изпитва нужда да гледа качествени мачове, като поне в началото би трябвало зала "Универсиада" да се понапълни. Не е задължително публиката да е на Левски, а и с годините се е потвърждавало многократно, че залите не са точното място за футболните агитки.
Но аз не мисля че Левски ЛукОйл ще просъществува дълго време. По-скоро шефовете на компанията ще се убедят, че инвестициите не си заслужават.
Те инвестират и във волейболния Нефтохимик, може би това ще им стигне.

Въпреки че в момента Рилски Спортист водят в класирането, а Балкан също са близо до върха не очаквам интригата да се задържи дълго време.
За мен има регрес в Рилски Спортист, там нещата се крепят най-вече на ентусиазма на общината, но докога ще е така не се знае.
Балкан направиха хубава нова зала в Ботевград, която обаче за жалост рядко се пълни.
Нужни са и по-сериозни инвестиции в състава, но не мисля че това е лесно осъществимо.
Берое тръгнаха много добре, спечелиха Суперкупата преди началото на шампионата, но в хода му бяха напуснати от ключови чужденци и сега страдат.


За сметка на това в националния отбор като че ли има пробуждане. Не че излизането от квалификациите в група с Финландия, Исландия и Чехия е сигурно, дори напротив, но и трите тима са пред страната ни в ранглистата на ФИБА, а до този момент България се представя прилично, особено ми харесаха в последния им мач засега, победата при гостуването на Исландия, при това без натурализирания американец Дий Бост, който е дал дума, че ще играе в квалификациите през февруари. В мача със скандинавците нашите изоставаха почти през цялото време, но показаха самочувствие и желание и взеха победата със 77-74. Дано и занапред играят с такова самочувствие и бъдат сплотени. А и колкото да е учудващо, съставът е почти изцяло с играчи от нашето първенство, което не е никак силно, но браво на Любо Минчев, явно добре е подготвил избраниците си.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Български баскетбол   |   15.01.2018 09:01


Тая работа с ментето на Папазов и Лукойл май е само заради Универсиада, ама да видим. Иначе, Лукойл по никакъв начин не го бърка това да финансира баскетболен клуб. Папазов естествено в момента е необходим, но след време ще го разкарат. Той е посредствен. В момента Лукойл заиграва сериозно със синята агитка. На мача за купата до Златев и Везенков седеше тарторът на СЗ и реален лидер на НКП.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг