Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:04



Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Национален отбор 
Автор Съобщение
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   18.07.2013 23:13


Добре, братле, Пранди бил принуден, ама Мартин Стоев е треньорски гений, спирам дотук както се казва :-)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   19.07.2013 10:02


alessandron написа:
falkenbach написа:
Мейджър, ти волейбола за мен не го разбираш много, много.

Според мен възхода почна от 2005-та година, когато Мартин Стоев замени Брунко Илиев.
Точно това ново и модерно виждане за волейбола, раздвижи играта на нашите.
Никой не очакваше, че ще сме 3-ти на световното през 2006-та, но ето, че го направихме. След това веднага затвърдихме с 3-то място за Световната купа и класиране за Пекин 2008-ма, където 5-тото място според мен си беше достойно и може би не трябваше Пранди да заменя Марто Стоев.

След това Пранди продължи по инерция и взехме бронза от Европейското 2009-та. Не виждам какво толкова разви. След като 2010-та беше доста посредствена. Така както и 2011-та вече с най-добрия треньор на клубно ниво - Радо Стойчев. Едва се класирахме на Олимпиадата след невъзможност да се класираме на собствен терен! Честно казано, още тогава си личеше, че Камило Плачи е човека който движи нещата, но съответно не му даваха гласност. Окончателно това си пролича на Олимпиадата, където въпреки всички скандали успяхме да станем 4-ти.

Сега отново сме сред първите 6 за световната лига и нищо чудно да сме в голямата 4-ка, а защо не и за нещо повече.
Предстои и Европейско първенство, където мисля, че само Сборная може да ни спре и с много късмет жабарите.

За последно, само едно ще кажа. Това, че Данчо Лазаров е мошеник на дребно и т.н. не означава, че Радо Стойчев беше добър треньор в националния. Не подкрепям Данчо Лазаров като шеф на волейбола, но е факт, че взе правилни решения по отношение националния отбор. Честно казано, година по-късно вече подкрепям смяната на Радо Стойчев. Наистина, да не можем да вземем олимпийска квота в Арена Аремеец си е срамно.


Не виждаш Пранди какво е направил - ми подготви това, дето сега е факт в национала - играта с центровете. Наложи Виктор Йосифов и потърси алтернатива на Андрей Жеков, за който беше ясно, че не може да надскочи себе си и да почне да играе в центъра. Тва е фундаментална промяна.
Колкото до Лазаров - далавераджия е, но си е изградил лоби, за да държи едно постоянно добро ниво в национала. То обаче не стига за поне един финал. Радостин Стойчев не се справи достатъчно добре като треньор на национала, но да оспорваш треньорските му качества означава, че не Магера, ами ти не си много навътре в играта. Друг е вече въпросът с "морала" - скандалът с Лазаров и сие никога няма да се разбере в пълна степен защо точно се отприщи. А за Мартин Стоев едно мога да каже: "Айде де, айде малко, за точки играйте" :rofl:



Колкото да го отричате Мартин, обективните критерии са на негова страна. А за финалите - манталитетът на нашите не е шампионски, ама това е нещо, което се гради най - късно до юношеските години, после никой не може да го промени, затова и винаги ще са около четвъртото място.

В връзка с това, често повтарям един пример, който перфектно илюстрира, защо никога нашият отбор няма да играе финал или вземе титла. Преди 10-на години, на финали на Световната лига, играем с бразилците и преди мача Пламен Константинов заяви, че Бразилия е най-силният отбор и ако ги бием ще е чудо, но поне ще опитаме да вземем гейм. Естествено ни омазаха. На същия турнир, преди мача на сърбите с кариоките, капитанът на Сърбия каза, че хич не се плашат от Бразилия и ще я бият, не спечелиха, ама загубиха с малко тайбрека и дори водеха с 2:1 в мача.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 21.06.2012 10:52
Мнения: 1380
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   19.07.2013 12:10


Ей тва за манталитета много правилно си го казал, виж и днес кво е станало, при 1:1 гейма сме водили в третия с 20:15 и са ни го вземали, а простите сметки показваха че на нас в тоя мач ни бяха достатачни да спечелим 2 гейма и се класираме, а сега пак ще треперим и ще се молим на другите.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   19.07.2013 13:53


Аз гледах мача и бях сигурен че ще бием Италианците още преди да започне. Не, че Италия са слаби, но вярвах в победата и даже не споменавам, че дори и да бяхме загубили 3-2 щяхме да се класираме.
Първия гейм играхме слабо, ок, загубихме го.
Втория гейм точно обратния резултат. Играхме силно, а италианците - слабо.
Третия гейм при 20-15 отбора се срина тотално. Грешки на ВСИЧКИ и явно мисълта, че са на косъм от класиране на полуфинал ги е погубило. ШАМПИОНСКИ ДУХ - къде си????????
Такава лузърщина не бях виждал отдавна.
Дори и да се класираме на полуфинал, това поведение е супер непрофесионално.
Много съм разочарован.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  България - Бразилия   |   21.07.2013 00:56


има ли будни?

айде, българи юнаци! :fan:


преди два часа, Русия победи Италия с 3-1 :-(

баси тия колхозници, без Михайлов и Волков пак мачкат :outofspace:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 01:35


Кошмарен първи гейм :outofspace:
Нищо не се получава.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 02:43


Е, след размазването първите два гейма, третия поне го взехме. С много труд, ама успяхме. Изглежда, че се повтаря сценарият от другия полуфинал, та че не очаквам да направим чудо, ама поне няма да е съвсем трагична загуба:)


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 21.06.2012 10:52
Мнения: 1380
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 13:12


Аве то хубаво че взехме гейм ама като цяло ни размазаха и според мен наште бяха слаби особено на посрещането. Сега дано пак да не падне настроението и да бием глупавите жаби, че в последно време и те само ни бият.

_________________
Изображение


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 13:21


Абонирани сме за 4-тото място, което е сериозен успех. Не виждам как в близките години ще успеем да преборим титаните Бразилия и Русия, които са номер 1 в световния волейбол.


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 16:49


Vendome написа:
Крал Блуфен написа:
тия освен за достойно 4то место на друго не са способни.


Ти откри топлата вода баце. Макар, че има едно изключение в последните 27 години под ръководството на синьото момче Мартин Стоев.


Не, аз отдавна съм ги разкрил. Отново не изневериха на себе си =)

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 17:14


След мен моето момче, след мен.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 19:41


tonzos_justice написа:
Абонирани сме за 4-тото място, което е сериозен успех. Не виждам как в близките години ще успеем да преборим титаните Бразилия и Русия, които са номер 1 в световния волейбол.


Щом сърбите и поляците успяха ние защо да не можем....
Всеки път едно и също. Толкова силни поколение се смениха и вечно сме в подстъпите, а традициите ни са много по-големи от това.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 19:48


Diavolo написа:
tonzos_justice написа:
Абонирани сме за 4-тото място, което е сериозен успех. Не виждам как в близките години ще успеем да преборим титаните Бразилия и Русия, които са номер 1 в световния волейбол.


Щом сърбите и поляците успяха ние защо да не можем....
Всеки път едно и също. Толкова силни поколение се смениха и вечно сме в подстъпите, а традициите ни са много по-големи от това.


Сърбите в колективните игри са топ държава, на много спортове. Не знам, явно е до манталитет при нас, не толкова до качества.


Последна промяна tonzos_justice на 21.07.2013 19:49, променена общо 1 път



 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 20:18


Vendome написа:
След мен моето момче, след мен.


Требва да се разровиме в архивите на дир-а и фейсбук статусите ни тогава. Щото изобщо не съм склонен да ти призная разкритието :rofl:

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 20:52


Аре нема ли да ги бием тия италиански пумияри най-после??????
Ако наште се раздават, аз ще се сдера да викам!!! :fan:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 21:44


Крал Блуфен написа:
Vendome написа:
След мен моето момче, след мен.


Требва да се разровиме в архивите на дир-а и фейсбук статусите ни тогава. Щото изобщо не съм склонен да ти призная разкритието :rofl:


Бъркаш баце, тази теза я развих още през 90-те, когато само си чувал батковците, как правят гърди във фитнеса и си мислил, че става въпрос за свински гърди със салата и пържени картофи. :finger:

_________________
Изображение


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 21:50


През 90те всички възхваляваха националния отбор по футбол. Не си спомням да са величаели толко много волейболистите и дори и да е имало такива настроения то надали са били същите както в последните 5-10 години, когато преди всеки голям турнир сме абсолютния фаворит и ше играеме минимум финал.

А 90те години може и да съм имал бицепс под 35см, но се познавах с мутрата Льони, който го заклаха и живееше в къщата, където сега живее Златко Баретата АКО ИСКАШ МНОГО ДА ЗНАЕШ!!!!

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


Последна промяна Крал Блуфен на 21.07.2013 21:51, променена общо 2 пъти



 
WWW
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 21.06.2012 10:52
Мнения: 1380
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 22:47


Е че как ве и през 90-те си имаше голяма еуфория около националния, не помниш ли Любо Ганев, Тонев, Стоев, винаге сме били добри, просто липсва манталитета на шампиони.

_________________
Изображение


Последна промяна oasis на 21.07.2013 22:50, променена общо 1 път



 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 22:59


oasis написа:
Е че как ве и през 90-те си имаше голяма еуфория около националния, не помниш ли Любо Ганев, Тонев, Стоев, винаге сме били добри, просто липсва манталитета на шампиони.


Помня, но тогава не ме вълнуваха грам. Не,че сега ме вълнуват де, но тогава хептен. Идеята е,че ако тогава съм си бил направил труда да дам оценка то тя е щяла да съвпадне с мнението на Адв. Вaндом! Така,че той не ги е разкрил преди мен, а сме ги разкрили по едно и също време =))

Гледам,че Жабарите почнаха да обръщат мача - нищо ново =))

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


Последна промяна Крал Блуфен на 21.07.2013 23:01, променена общо 1 път



 
WWW
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Национален отбор   |   21.07.2013 23:05


Крал Блуфен написа:
Гледам,че Жабарите почнаха да обръщат мача - нищо ново =))


Психологически мач за мен. Ако успеем да го вземем, то ще излезем от традицията да губим мач за 3-то място, а с това ще можем да мечтаем по-смело за 1-то. Загубим ли този мач, то манталитетът ни ще се затвърди, че повече не моем :)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг