Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 17:22



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Стойчев и Казийски си тръгват 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.06.2012 16:14
Мнения: 333
Местоположение: The Netherlands
Отговори с цитат
Мнение  Стойчев и Казийски си тръгват   |   11.06.2012 16:56


След десетилетие опити Данчо Лазаров най-после успя да съсипе волейбола в България. Селекционерът Владо Стойчев и звездата Матей Казийски се отказват от националния отбор, заради машинациите на мишката инж. Лазаров, месец и половина преди олимпиадата и три седмици преди финалите на Световната Лига в София.
Това, което Лазаров не загря през последния месец е, че единствено той от тия тримата е заменим. Ако наистина милееше за родния волейбол, а не за банковата си сметка щеше да си тръгне. Интересно кой сега ще замине с националите за Аржентина? Никой нормален треньор не би се навил да работи с кретените в родната федерация по волейбол.

_________________
http://moviesandsportsdessij.blogspot.nl/
Изображение
http://www.sportpulse.net/


 
WWW

Регистриран на: 06.06.2012 16:14
Мнения: 333
Местоположение: The Netherlands
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   11.06.2012 17:03


Обяснението на Стойчев:

"Доколкото няма оставка, потвърждавам предварително обявеното, че ако няма промени, ще предприема действия и ще прекратя договора си като наставник."

"Причините за исканата оставка към Данчо Лазаров са три. В началото беше много емоционално, по-правилно е да не изпадаме в битовизми, спорът не е междуличностен. Моето уволняване от федерацията беше само мотива, а не причината да поискам оставката на Данчо Лазаров."

"Неефективното управление на федерацията, скандали във всички видове волейболни първенства - визирам незавършилото волейболно първенство, неиграния плейоф при жените, скандалите при юношите. 20 човека Управителен съвет, липса на мандатност на членовете на УС и президента. Дори в "Дженеръл Мотърс" няма Управителен съвет с толкова много членове."

"Съмнения за съществуването на фиктивни клубове при вземането на решения. За което предлагам да бъде извършена проверка, за което вече има жалби. Скандалите от предишната Олимпиадата. Конфликтът на интереси..."

_________________
http://moviesandsportsdessij.blogspot.nl/
Изображение
http://www.sportpulse.net/


 
WWW

Регистриран на: 06.06.2012 16:14
Мнения: 333
Местоположение: The Netherlands
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   11.06.2012 17:04


Любо Пенев, който е гледал мача с Франция в компанията на Красьо Черния!

Членът на УС на БФВолейбол Любо Ганев призна, че българският волейбол е изправен пред куриоз. „Има куриоз. Аз не мога днес да ви кажа кои състезатели ще пътуват утре за Аржентина. Самите пречки се пораждат от не добрата комуникация, не само с Радо, но с целия щаб. Сега ме питат с какъв отбор заминаваме, ние не знаем с какъв отбор заминаваме”, призна Ганев.

Той вече е сменил позицията си и смята, че Радо Стойчев трябва да остане национален селекционер. „Ние сме хора, които мислим за волейбола. Правим всичко да има комфорт за отбора. Ние имаме два варианта – Радо Стойчев да остане или Радо Стойчев да си тръгне. Надявам се да не се стигне дотам. Аз като член на УС ще гласувам против евентуална оставка. Този треньор и този колектив се класира. Искам Радо да остане треньор, не само той, но и целият щаб”.

Ганев мечтае България да спечели златен медал в Лондон. „Всички мечтаем за медал, някои мечтаем и за златен. Аз съм играл на две Олимпиади, знам какво е. Не сме мислили дали има вариант да отидем без треньор на Олимпиадата. Важното е не дали имаш треньор, а дали имаш отбор - кой ще остане, кой ще си тръгне. Отборът печели на терена. Чакаме Стойчев да каже дали остава или не”

Бившият национал се е събрал с колегите си от УС да си честитя класирането за Олимпиадата. „УС се събрахме да си честитим класирането за Олимпиадата. Най-накрая постигнахме тази заслужена победа. По-скоро обсъждахме неща за нашето общо събрание. Ние преди решихме за Радо Стойчев, сега не сме говорили за него.

_________________
http://moviesandsportsdessij.blogspot.nl/
Изображение
http://www.sportpulse.net/


 
WWW

Регистриран на: 06.06.2012 16:14
Мнения: 333
Местоположение: The Netherlands
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   11.06.2012 17:05


Данчо Лазаров:

„Не мога да гадая с кой треньор и кои играчи ще заминем за Аржентина. Защо трябва да давам оставка? Кога да си дам оставката – сега, веднага или след малко? Не коментирам тази тема”, иронично подхвърли Данчо Лазаров пред „Канал 3”.

Той не пожела да коментира и финансовата проверка на волейболната федерация.

_________________
http://moviesandsportsdessij.blogspot.nl/
Изображение
http://www.sportpulse.net/


 
WWW

Регистриран на: 06.06.2012 16:14
Мнения: 333
Местоположение: The Netherlands
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   11.06.2012 17:07


Матей Казийски:

„Аз съм крайно разочарован от управлението в нашата федерация. И тъй като аз нямам власт да искам и да взимам оставки, искам да кажа, че аз се оттеглям от българския национален отбор”

_________________
http://moviesandsportsdessij.blogspot.nl/
Изображение
http://www.sportpulse.net/


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   11.06.2012 20:18


Аман вече всеки път преди Олимпиада едно и също, все нещо делят тия наши спортисти, все скандали, неуредици и сърдити от нещо си.
Еми без Казийски няма да сме същия отбор, така че би трябвало Лазаров да си тръгне.
заеби


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   12.06.2012 01:14


Следя много внимателно този скандал из различните сайтове и форуми и мога да кажа някои неща, ама сега съм твърде афектиран и ще прозвуча твърде крайно, затова ще си спестя някои остри коментари. Ще спомена само едно нещо, което е абсолютно очевадно в случая: премиерът мутра си пъха много арогантно смрадливата гега в този цирк и въобще няма да се учудя, ако именно той седи в дъното на цялото театро, за да може в един момент да пристигне на бял кон като спасителя на българския волейбол от демона Данчо Лазаров, така че рейтингът му сред овчето стадо да хвръкне до небесата. Само погледнете колко жалко е режисиран първият епизод от този фарс - уволнението на Радо Стойчев преди няколко седмици и моменталното му връщане, уж по нареждане на мутрата. Дано не съм прав, защото това ще е един много жалък сценарий. Още по-жалко ще е, ако не принципите, а игричките за власт на някои хора са подтикнали Стойчев и Казийски към тази крайна крачка. Много, много жалко... :unsure:


 

Регистриран на: 06.06.2012 16:14
Мнения: 333
Местоположение: The Netherlands
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   12.06.2012 01:41


За навирането на Бойко в тая история няма да коментирам - пълна селения. Ясно е, че се изживява като Тодор Живков, ама това вече не се търпи. Ако толкова иска да се меси, да си поговори със спортния министър и да прати него да се разправя, а не да си прави ПР на гърба на скандалите във волейбола.

Иначе тия неща, от които Стойчев се оплаква са си така и човека явно не може да търпи повече. Малко по-странна е историята с Матей, повече е като извиване на ръце от оставката на Радо.

Ама и това да са игрички на тия двамата, Данчо Лазаров, ако милееше за волейбола, щеше да се сети, че неговата оставка ще повлияе много по-малко на отбора от напускането на Радо и Матей.

_________________
http://moviesandsportsdessij.blogspot.nl/
Изображение
http://www.sportpulse.net/


 
WWW
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   12.06.2012 10:51


Магере, стига с тая Мутра, даеба. И да е замесен само адмирирам, ако тва е начина да се разкара тоя мазник дето се е окопал в тая федерация... По-принцип не му е работа да се меси в спорта, ама по-добре да се меси отколкото тотално да абдикира както го правеха предишните.

Иначе за Радо и Матей. Много правилен стратегически ход в много точен момент. Ся ако всичко се развие както трябва - тоя спорт може и да оцелее за разлика от другите такива.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.06.2012 16:14
Мнения: 333
Местоположение: The Netherlands
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   12.06.2012 11:06


ДО: ОБЩОТО СЪБРАНИЕ НА БФВ

З А Я В Л Е Н И Е

От

Ивайло Любенов Константинов,

Вицепрезидент и член на УС на БФВ

Уважаеми дами и господа членове на Общото събрание на БФВ,

Моля да бъда освободен от заеманите от мен постове - Вицепрезидент и член на УС на БФВ поради възникналата скандална ситуация между ръководството на БФВ и екипа на бившия национален селекционер Радостин Стойчев (чиито гарант бях аз) и някои от националните състезатели, довела до недоверие в ръководството на БФВ.

Решението ми е породено и от факта, че е против принципите ми, администрацията да бъде пречка за максимално добрата изява на всеки спортист или отбор (визирам декларацията на Матей Казийски, че напуска националния отбор, заради ръководството на БФВ).

Като се надявам на правилно разбиране на мотивите на моята оставка, оставам с най-добри чувства към волейбола и декларирам готовност за помощ и съпричастност винаги когато това е по силите и възможностите ми.

С пожелания за здраве и бъдещи успехи на БФВ,

Ивайло Константинов

София,

12.06.2012 г.

_________________
http://moviesandsportsdessij.blogspot.nl/
Изображение
http://www.sportpulse.net/


 
WWW
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   12.06.2012 11:29


Много правилно си отбелязал: не му е работа да се меси. Освен това няма правото да се меси, защото противоречи на установените принципи в спорта. Ако толкова е искал да помогне от чиста любов към спорта, да ги беше събрал в някой кабинет и да беше разрешил тихо нещата - не е като да няма лостовете за това. Ако не ви е станало ясно вече, номенклатурчикът и мутрата са от една страна на барикадата. Мястото на Радо започна да изстива от момента, в който си позволи нахалството да пропусне "наколенките" към премиера-слънце около помпозното откриване на новата зала и вместо това постави някои много неудобни въпроси в публичното пространство относно нейното нормално функциониране като спортен обект (специално за волейбола). Тогава мутрата проговори с гласа на на верния си пудел Нейков, а сигурно си спомняте какви интересни изказвания срещу Стойчев имаше същият този Нейков по онова време. Обаче боклуците много бързо се усетиха накъде духат ветровете на народните настроения и бързо смениха позицията - Нейков започна да увърта, а мутрата се превърна в помирител и спасител на волейбола. Смех, бате, смееех.

Иначе много интересно нещо наблюдавам в последните дни - хора, които сигурно нямат и 5 изгледани волея в живота си, да не говорим пък колко хабер си имат от федерални дела, тръгнали да искат оставката на Лазаров. А като се махне Лазаров, кой да дойде, има ли някакъв адекватен отговор? Щото и срещу Батето бяха същите настроения навремето, но какво се случи - дойдоха перуките и всички знаем резултата...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   12.06.2012 13:51


Абе Мейджо, хванал си се с тая мутра та мутра. Сам отбелязваш за скандалите в БГ волейбола, не играни мачове, служебни шампиони и т.н. Чу вчера и Радо кво каза на пресконференцията. Кво още трябва да стане за да се махнат тия хрантутници? 20 човека УС - бах маааму и хранилка. Нека се меси и да ги изрита мутрата до един. Само че мен повече ме притеснява друго - точно това дето даде за пример със залата и отношението му към Радо. Та малко не съм сигурен каква игра играе, НО това ще си проличи, за момента целта е една да се махне оная пасмина. Мисля в това спор няма.

А за футбола и аналогиите с Батето. Ми не е по зле положението. Същият батак е. Проблема е че Батето караше на наследството от комунизма, където криво ляво имаше матриал и база и т.н. Перуката вече нямаше на какво да кара. Така че... Тотална смяна и на едните и на другите, но докато при футбола дъното е достигната, то във волея все още има какво да се спаси.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.06.2012 16:14
Мнения: 333
Местоположение: The Netherlands
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   12.06.2012 14:59


Президентът на българската федерация по волейбол Данчо Лазаров заяви на официална пресконференция, че националният отбор продължава пътя си без бившия селекционер Радостин Стойчев.

Инж. Лазаров изобщо не отвори дума за оставка от своя страна, като добави, че не е във възторг от оттеглянето на Стойчев, но е принуден от обстоятелствата да взима бързи решения.

"Няма как да си подам оставката пред Стойчев, това е абсурд, дори чисто технологично", заяви открито босът на родния волейбол.

Така отборът ще бъде воден от помощниците на Стойчев Найден Найденов и Георги Петров, а групата, която ще пътува за двата турнира в Аржентина и Португалия вече е определена.

„До този момент официална оставка в писмен вид не е постъпила, редно е да се случи. Явно ще продължаваме да комуникираме чрез медиите. Днес беше уточнен списъка с играчите, отбора ще го водят Найденов и Петров, за старши-треньор е записан официално Найден Найденов. Имахме срещи с момчетата, треньори, щаб и тн. – пожелаехме им успех, поздравихме ги за свършеното до тук”, бяха първите думи на Лазаров пред журналистите.

„Наистина, тази оставка на Радостин Стойчев много силно ни изненада. Ние очаквахме той да продължи да води отбора и на Олимпиадата, защото под негово ръководството отбора спечели квота. Не беше прието с възторг решението му да напусне. Принудени сме от обстоятелствата да взимаме бързи решения”, продължи той.

„По отношения на квалификацията, ето още веднъж фактите такива, каквито са: България получи правото на първата европейска квалификация – безспорен успех на БФВ, разбира се невъзможен без подкрепата на държавата. Само правото да организираме този първи турнир ни струваше 500 000 лева, които получихме от държавата."

„Следващата квалификацията, която погрешно се твърди, че ни се полага по право, за нея бяхме поставени пред трудност да вземем решение дали въобще да се кандидатираме за нея. Говорих с премиера Борисов, споделих му възможността при несполука в първата, да организираме втора.”

„Тогава взехме едно решение, направихме преоценка и признавам, че прибързахме с неговото освобождаване. След това, след срещата с премиера променихме решението си и дадохме шанс на Радостин да води отбора на Олимпиада. Лично помолих премиера за негово ходатайство в този труден момент”, заяви Лазаров.

„Стойчев обаче продължи да иска неизпълними неща. Няма как Управителния съвет да си даде оставката пред Стойчев, това е абсурд. Невъзможно е чисто технологично УС да си подаде оставката на треньора. Не спря да иска оставки, а сега изоставя отбора един ден преди заминаването му за втория турнир от Световната лига.”

„Ние, като федерация, успяхме да организираме тези две най-скъпи в нашата история квалификации. Платихме над 2 милиона. Момчета ги спечелиха на полето, държава помогна, но това са фактите.”

„Тъй като до нас достигна информация, че Стойчев че иска да участва в общото събрание. Каним го да участва в четвъртък”, завърши своето обръщение към медиите президентът на БФВ.

Той добави, че вратите за Матей Казийски са винаги отворени и може да се върне, когато реши, а освен това предупреди, че основният спонсор "Доверие" не е никак доволен от случващото се.

"Ръководството на "Доверие" ни покани, заедно със Стойчев, да "заровим томахавките". Радостин отказа, това може да бъде потвърдено от много хора. Аз съм готов да го сторим, ако съм го засегнал с нещо - ще си върна думите назад. Това при условие, че той се откаже от безумните си искания - няма как да ги нарека по друг начин. Ние не можем да си позволим да изгубим този спонсор, като за щастие засега той се съгласи да продължи да помага. Възможно е обаче средствата да бъдат по-малки".

Инж. Лазаров отказа да коментира оставката на своя вицепрезидент Ивайло Константинов, като заяви, че е разбрал за нея точно преди да дойде за своята изява пред медиите и не е готов за коментар.

След Лазаров, пред микрофоните застана един от членовете на УС на БФВ, който отговори точка по точка и на повечето обвинения, които преди ден Радостин Стойчев отправи към БФВ. В отговорите към редица от тях, Тодор Дапев директно нападна бившия селекционер.

"Първо обвинение - неефективно управление. Какво означава това? Ето ви пример за неефективно управление - щабът на Владимир Алекно в Русия е 9 човека, а този на Стойчев - 17. Вие сами сравнете резултатите на двата отбора."

"Относно състава на УС - 20 души е, защото искаме да има максимална прозрачност. Колкото до мандатността, нашият Устав е съставен спрямо този на FIVB, от тях няма подобно изискване."

"За Олимпиадата - причина за проблемите тогава стана липсата на лицензирана допинг лаборатория у нас. И въпреки проблемите с Пламен, ние успяхме да се класиране на място, на което отборът със Стойчев завърши на Европейско."

"Липсвала информация за приходите - кажете ми къде да я публикуваме, къде го правят Българския футболен съюз и другите федерации. Ще го направим веднага."

"Стойчев говори за неизпълнение на задължения по договора към него, относно изготвяне на стратегия за развитие на волейбола - кажете ми кой треньор в света определя стратегията на една държава за целия волейбол. Напомням ви, че през последните години юношеските национални гарнитури постигнаха едни от най-големите си успехи в историята."

"Обръщам се към Стойчев и всички фенове на волейбола - ние членовете на УС работим в името на волейбола безвъзмездно, за разлика от Стойчев. Той разгласи точки от своя договор, така че нека и аз кажа една - неговата заплата е 120 000 евро на сезон", коментира Дапев пропускайки да уточни, че това е заплатата на целия щаб, който Стойчев разпределя.

Никак безразличен към случващото не остана и Любомир Ганев, който доста развълнуван и видимо ядосан обясни, че в задълженията на Стойчев изобщо не влизат изискванията, които той понастоящем поставя.

"Радостин говори, сякаш преди него е нямало волейбол. Напротив, имало е, ето ме мен, аз съм продукт на този волейбол, има и достатъчно други примери. Волейболът в България не започна и не свършва с Радостин Стойчев. Имало е и ще има волейбол и след него."

"От него ние сме искали да бъде треньор. Назначили сме Радостин Стойчев за треньор на националния отбор по волейбол. Това е! Изпълнили сме му всички условия, що се отнася до щаб и спортно-технически неща."

"Пак повтарям, неговата работа е да бъде треньор, а не организатор на турнири и други неща. Той не може да създаде нищо. Ако иска - да направи клуб, да участва в първенството, да спечели титлата - ще му стисна ръката. Радо не е Месията на българския волейбол, той беше треньор на националния отбор", настоя Ганев.

_________________
http://moviesandsportsdessij.blogspot.nl/
Изображение
http://www.sportpulse.net/


 
WWW
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Стойчев и Казийски си тръгват   |   12.06.2012 15:01


Какви далавери бре, човек? Не разбирам как е възможно хора, които съвсем не са в час с делата в родния волейбол да се изказват толкова убедено за неща, с които нямат грам досег. Сигурен съм, че 99% от искащите оставката на номенклатурчика си нямат грам идея от целия батак, обаче дай им да папагалстват за някакви служебни шампиони, провалени първенства и прочие "далавери". Ти конкретно знаеш ли каква точно е ситуацията с провалените първенства? Аз си признавам, че не знам. Само за скандала с финала при мъжете съм запознат по-така и недоумявам как е възможно да го преписват на Лазарофф, при положение че цяла България видя при какви условия се игра мачът в Разлог и как последвалото наказание, от което избухна скандалът, беше единственото правилно решение на федерацията. Да, ако федерацията е създала условията за виреенето на президенти малоумници, тя носи своята вина, но не виждам как с оставката на един демонизиран чиновник ще се прочисти гнилочът на всички нива...

Не ме разбирай погрешно, очевидно има далавери във федерацията и очевидно е назрял моментът Лазарофф да си ходи, ама нека това да се случи по естествения път и да няма намесени мутри. Защото както баш мутрата спасява днес, така утре ще започва да изисква, изисква, изисква и в един момент ще се окажем в нов бардак със стари курви и курвалъци, а доброто старо познато зло просто ще е заменено с друго, по-голямо зло... Този сценарий сме го гледали вече и във футбола, и в политиката, тъй че трябва да имаме едно голямо "на ум", преди да аплодираме в захлас пиарските циркове на доказано компроментирани хора.

Само се моля Радо да излезе чист от цялата тази помия, защото е (поне дава вид на) един от свестните хора в български спорт, които могат да са желаната промяна.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг