Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.03.2024 04:36



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Европейско първенство по фигурно пързаляне - Минск 2019 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1463
Отговори с цитат
Мнение  Европейско първенство по фигурно пързаляне - Минск 2019   |   25.01.2019 17:05


Гледах по бързата процедура кратката при жените и двете програми на спортните двойки.

Ще почна от двойките, защото е единственото завършило състезание. Гледа се бързо, защото по традиция на Евро се състезават малко двойки (11, от които една се отказа след кратката програма). Просто трудно се прави добра двойка и такива в Европа са кът. Само руснаците са с три двойки, другите страни са с по 1.


Класиране:

1. Джеймс/Сипрес - Франция
2. Тарасова/Морозов - Русия
3. Бойкова/Козловский - Русия

4. Дела Моника/Гуаризе - Италия, включвам ги, защото останаха на 14 стотни от медал - за това по-долу.

Французите яко са надобряли, както и италианците Дела Моника/Гуаризе, а руснаците като цяло дават назад, като изключим най-младите - Бойкова/Козловский. Тарасова/Морозов с лек провал в кратката програма, волната беше ОК, но доста по-слаба от тази на шампионите. Показват колебания и психически.
Италианците бяха леко порязани - водеха на руснаците с 1.20 след кратката програма, в края на волната резултатът, който се показваше горе беше 1 или 2 единици по-висок, след това им смъкнаха с няколко и в крайна сметка ги лишиха от медал за много малко - но така е в този спорт, за съжаление - трябва да си поне с 4-5-6 единици по-добър от пряката конкуренция, за да си сигурен, че няма да станеш жертва на съдиите.
Добро впечатление прави новата немска двойка - 6 в класирането и 5 на волна програма

Не знам как е новото поколение на другите континенти (най вече Китай, Канада), но май руснаците пак няма да имат злато в тяхната историческа дисциплина - не са печелили световна титла след Волосожар/Транков през 2013. Дори отказването на великата Альона Савченко май няма да помогне.

При жените няма да пиша засега - не искам да урочасам Саша Фейгин - 9-а след кратката програма. Дори и да не затвърди във волната - това е исторически успех за българското женско пързаляне, и единственото ни класиране в десятката в спортното (нетанцово) фигурно, с изключение на неповторимия Иван Динев. Разбира се, не се знае, какво би станало с изключително талантливата Вики Димитрова, трагично починала едва на 18.

Като казах Иван Динев - мернах Людмила Младенова, която е треньорка на една млада италианка и я показаха в бокса - не знаех, че продължава да треньорства на високо ниво. За тези, които не знаят - без Людмила Младенова нямаше да има не само Иван Динев, но много вероятно и Денкова/Стависки.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4909
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европейско първенство по фигурно пързаляне - Минск 2019   |   25.01.2019 17:54


Вчера чух за тази Саша Фейгин, какъв й е случаят на нея, натурализирана чужденка ли е?


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1463
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европейско първенство по фигурно пързаляне - Минск 2019   |   25.01.2019 18:13


spurs написа:
Вчера чух за тази Саша Фейгин, какъв й е случаят на нея, натурализирана чужденка ли е?

Без време за Google в момента, повтарям каквото чух - родена в Йерусалим, рускоезична, но живее, тренира тук и се състезава за България от 10-ина години, т.е. по-голямата част от съзнателния ѝ живот е преминала тук и можем да я считаме за вече натурализирала се:)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европейско първенство по фигурно пързаляне - Минск 2019   |   27.01.2019 01:11


Кратко дами и спортни

Браво на Фейгин!!! Гарантирано място в топ 10 след кратката и за малко да я гледаме във финалната група на волната. Прекрасна е и страхотно танцува под музиката. Рекордно постижение за родното ни женско фигурно пързаляне. Поздравление и за Линдфорс и Райчова, харесаха ми определено.
Константинова с огромен провал. Не че не го очаквах донякъде... Тя си е много рисков фигурист и не знаеш кога ще спече. Загитова далеч от най-доброто си изпълнение, но напълно достатъчно за рехавата като цяло конкуренция. Предвид, че е любимка на съдиите (вече се уморих да пиша за нереалната и втора оценка) не виждам как може да бъде победена от София освен ако не се провали сама във волната. Льокавалие ми се вижда понадебеляла малко, но се справи що годе. Задоволително представяне и шансове за атака на призовата тройка във волната. Мейте ми хареса, пребори се и показа здрави нерви. Много хубаво съчетание, жалко за втория скок. Самодурова с изпълнението на сезона до тук. Фантастична. Внесе свежест и енергия, която не видях в нито една друга. Паганини и друг път съм го писал е удоволствие да се гледа. Просто плакне очите. Много хубаво съчетание и изпълнение. Браво и на нея. Второто най-добро изпълнение за днес след София, като двете са ми на кантар.


Много силни спортни двойки, харесаха ми определено. Стисках палци за Павлюченко/Ходикин, но нищо бъдещето е пред тях. Дела Моника/Гуарисе с изпълнение на един дъх както обичам да казвам. За мен кратката програма номер 1 от днес. Любимците на съдиите Джеймс/Сипре убедителни и силни, но с някои лекички грешчици, които обаче не бяха забелязани и пак им вдигнаха СБ. Тарасова/Морозов допуснаха груба грешка и трябваше да са най-малкото зад италианците. Но явно класирането е разпределено и трябва да станат груби грешки, за да има някаква друга подредба. Бойкова/Козловски ме изненадаха много приятно. Не очаквах толкова силно представяне от тяхна страна.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европейско първенство по фигурно пързаляне - Минск 2019   |   27.01.2019 01:15


кратка/мъже + волна/спортни

Много силни мъже, брейй. Изобщо до тук едно много силно ЕП, което е прекрасно.
Биченко ами нищо ново при него. Мисля, че е късно и за промени. Но добре като за него. СБ. Изобщо много СБ много нещо... Уф, как ме е яд за нелепото падане на Пол Фенц, а и как си изтряска главата, ужас. Максим бе много добър, въпреки падането, молодец. Когато имаш два четворни скока в кратка програма винаги падането си стои на дневен ред... Но важното бе да се получи комбинацията. Самарин тръгнал на ЕП със супер сложна кратка, ама рискът бе огромен. Справи се обаче. Бравос, бравос! Много ми харесаха Кевин и Самохин, а наш Михал не, повече трябваше и можеше, но да видим във волната все пак... Грузинчето Квителашвили разочарова. Две грешки в кратка програма са много. Там лимитът е само една грешка. Не мога да повярвам, че Миша бе безгрешен в кратката. Много, много се радвам, уфф, е време беше... Дано да е така и във волната. Стискам палци. Имаме си и стотачка. Денис разочарова. Не може да бъркаш троен аксел при положение, че нямаш четворен и това все пак е ЕП. Иначе както винаги е радост за окото. Ех, Хави Хави плача. Така ми се искаше една безгрешна кратка като за финал, но нз. Гледахме една легенда във фигурното за предпоследен път. И за пореден път видяхме всичко, което този спорт може да ни предложи в изпълнение на наш Хави. Съдиите обаче не знам защо така извадиха ножа и му окастриха техниката. Аз големи нередности не видях. Имаше си обороти при скоковете, бяха приземени както трябва като изключим пристъпването при тройния аксел, там ясно. Ей, не са хора това.


За Павлюченко/Ходикин вече си казах, няма как да добавя. Аз съм си доволен от тях и само здраве им желая. Бойкова/Козловски много стабилни, браво. Какъв дебют само. Дела Моника и Гуарисе не ми харесаха, твърде много неточности и то във всички възможни елементи. Не беше това тяхното европейско. Пребори се Ванеса Джеймс. Започна неуверено при индивидуалните скокове (макар и без груби грешки), но след това се събра. Сипре сигурен като скала. Отлично представяне за мен и заслужен златен медал. По-добри са от Тарасова/Морозов специално. Евгения провали дуета с грешката си при тройния тулуп. Това реши спора, макар че французите имат една идейка повечко за компоненти + 2 точки преднина от кратката. Въпреки грешката едно прекрасно съчетание. Много добри, но ще останат с утехата от среброто. Няма как да имат някакви претенции, класирането е заслужено. След 89 г. пауза отново титла за Франция, да им е честита!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28587
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европейско първенство по фигурно пързаляне - Минск 2019   |   27.01.2019 01:24


Танци + волни жени/мъже

Ритмичния танц. Синицина/Кацалапов. Охх леле Божке. Какво нелепото падане на Кацалапов на туизлите. Двойно изтърсване на леда?! Никита със грешката си сякаш зарази и партньорката си, която добре, че се подпря... Ужас. Рядко се вижда такова нещо дори и при по-ниско класни двойки. Но има го и това в спорта. Жалко, много жалко. Уфффф. Степанова/Букин бяха ясни за второто място при този мега провал на основните им конкуренти за среброто. Стабилна волна оцветена със задължителното на това ЕП –> СБ. Гиняр/Фабри също с много силни позиции за бронза можеха да се постараят повечко. Не знам кАде го видяха това +2.2 съдиите при положение, че Гиняр направи грешка. И те със СБ. Картинка ли е да я опишеш... Поляците пред руснаците. ШОК. Но заслужено.
Черешката на тортата бяха моите любимци Пападакис/Сисерон, които след отказването на Върчу/Мойер останаха сами в галактиката... Да им е честита поредната титла. През идущите 3 години докато чакат олимпиадата в Токио спокойно могат да експериментират, както със сегашните им туизли.
Във волната очаквах шампионски отговор на Никита и Виктория, но не го получих. Явно са разколебани в момента, дано се съберат за световното. Поляците преизпълниха плана и трябва да са предоволни. Повече от това на този етап е невъзможно. Италианците се радваха сякаш са станали олимпийски шампиони. Няма как да не радва това. Едва ли са очаквали този медал. Но напълно си го заслужиха. Браво! Габи и Гийм изнесоха поредната си лекция. Ами те са въплъщение на самото съвършенство в този спорт/изкуство. Гледайте им ръцете и краката как винаги и по всяко време са в синхрон. Когато са на леда все едно гледам един танцьор, а двамата имат и удивителен, недостижим за останалите синхрон с музиката. Абсолютно непобедими са французите в близките няколко години. Степанова/Букин с рекордна за сезона волна. Харесаха ми, но им беше и лесно с този аванс който имаха. На световното ще е голямата битка за среброто и бронза и най-големия тест за двете руски двойки.
Като цяло масово се излагат на патерните и там трябва да се работи много, говоря за поне 80/90% от двойките.


Александра прекрасна. Ех, че радва окото това девойче. Само да е здрава, уф. Да оставим настрана грешките, просто е голям талант. На тази крехка възраст и при това дебют на ЕП няма как да няма грешки. Като цяло се пребори и с малко повече късмет може да се пласира и във финалното топ 10, което ще е велико постижение.
Лукреция Дженаро си е тромавичка, не отскача добре, така че толкоз от нея. Ок. Даша Гръм с много грешки и малко мудно темпо, все пак се пребори и нямаше груби грешки в техническите елементи, определено напредък при нея. Наша Ивет Тот, която много харесвам с прекрасно съчетание ако не броим втория пореден сгрешен двоен аксел (ако броим и кратката). Бравооооооос. Напълно заслужен СБ. Ямада с лошо начало и не можа да навакса. Потенциалът е по-голям. Остлунд така и не можах да я харесам, не разполага с нищо с което да ме грабне. Юлката Заутер си я харесвам, но тук слабо, изпусна хубав шанс за по-челно място. Но се радвам за нея, води голяма битка с килограмите. Срамно е да се получава СБ за подобно меко казано посредствено изпълнение на Пелтонен, но това само идва да покаже колко ниско и е нивото, поне към момента. Константинова бе прекрасна днес, жалко за лудза във втората половина на програма, но аз доволен, отговори подобаващо на провала в кратката. Елишка Брезинова като цяло за нея си се пребори със скоковете и заслужава адмирации, може би рекордно нейно изпълнение във волна, но трябва да работи още много, защото продължава да се пързаля малко като на забавен каданс. Екатерина Рябова, сензацията от кратката програма с малко приземяваща волна, но няма значение, като цяло се справи с напрежението да защитава подобни позиции при дебют. Бъдещето е пред нея, само да е здрава. Мейте се пребори. Стабилна като цяло, браво на нея. По традиция с лошите си заходи сама се вкарва в проблеми, но с атлетизма си сама си се измъква. Меко казано съм изненадан от представянето на Лорийн. Приятно разбира се. Върна се в най-силните си години. Грешките бяха неминуеми, но като цяло едно прекрасно представяне. Браво. Райчова с посредствено изпълнение, няма развитие там. Прекрасна Вивека, много и се радвам. Преди волната мислех, че ще се срине в класирането, но нищо такова. Дет се вика все така да познавам, хаха. Хохо какъв провал за любимката на съдиите. И след подобно изпълнение и дават 70 точки за компоненти. Без коментар. Този крах отдавна без предизвестен. Олимпийската титла бе последната голяма титла която Загитова спечели. На световното не виждам шансове за нея за място в топ 3... Не трябваше да ядосва дяволчето на олимпиадата, когато след финала и сълзите на Женя се погрижих повече големи титли за Алина да няма. Прекрасна София. На един дъх и с много настроение изигра една безгрешна волна. Много се радвам за нея и семейство Мишини. Както винаги и както е традиция за състезател на Мишин стабилна и силна в скоковете, но този път на това ЕП видях и много повече хореография и игра от нея. Браво! Както често се случва в този спорт след като някой е направил шампионско изпълнение и е вдигнал залата на крака следващия по ред след него да няма сили и енергия за нищо. Така стана и с Паганини. Много плаха, далеч от заплануваното, някак си без енергия и най-вече настроение. При нея остава проблема с волната програма както коментирах няколко пъти през сезона.
Фантастично трето място на Вивека, нещо което не е чак голяма изненада, но не го очаквах. Финландското фигурно пързаляне си има своите традиции. В класирането имам претенции само за Фейгин, че трябваше да е пред тромавата Брезинова, но хайде такова е точкуването. Пребори си се Елишка, но някак си като ги съпоставим двете нашата е много по-добра във всяко едно отношение.


Матео Рицо страхотен! Така радва окото когато е в настроение и му спори. Брависимо. Даниел Грасл го гледам едва за втори път и отново ми харесва. Италианците имат двама топ фигуристи. Грасъл разбира се има още много да учи в хореографско отношение както и при стъпките и пируетите. Кевин Еймоз винги ми е на ръба на острието. Или-или... Този път ми доказа за последен път и вече му повярвах, че се е променил. Не се смути от падането на четворния тулуп и се раздаде до край. Много израсна Кевин, бравос. Самарин издържа на напрежението и се пребори за медала. Заслужено. Стисках палци за Рицо, но се радвам и за Саша, не мога да си кривя душата. Заслужи си медала. Молодец. За Хави каквото и да кажа все ще е малко. Да направи две такива програми при първото си появяване през сезона и само 1 месец подготовка, ами велик гений. Едва ли ще стигне за седмо злато от ЕП освен ако Миша не се провали тотално, но класирането му няма значение. Той тук бе заради огромната маса фенове на които ще липсва много. Благодарим ти за всички Хави! Миша, Миша, Миша. Какво да коментираме? Какво... Аз просто съм без думи. От друга страна радвам се за Хави и Рицо, който едва ли е очаквал една година след световното юношеско първенство да вземе бронзов медал от ЕП. Да му е честит. Седма поредна ЕП за Фернандес и така той се изравни с руската легенда Плюшченко. Още веднъж жалко за Коляда, какво срив само, какъв тотален колапс. Горката му треньорка, толкова много преживя и тя. Дано китката да му е добре и да се събере за световното.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг