Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 17:51



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020 
Автор Съобщение
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   29.07.2020 03:33


Този сезон май много-много не сме коментирали хокей, но ето че сега дойде време за решителните битки за Купа Стенли и то през най-горещия месец в годината :-)

Редовният сезон беше прекратен на 12 март и временното класиране към него момент беше прието за окончателно (на база % спечелени точки). Лигата реши да се изиграят плейофи във формат с 24 отбора, по 12 във всяка конференция.

Ето и участниците:

Източна Конференция:
1. Boston Bruins
2. Tampa Bay Lightning
3. Washington Capitals
4. Philadelphia Flyers
-------------------------
5. Pittsburgh Penguins
6. Carolina Hurricanes
7. New York Islanders
8. Toronto Maple Leafs
9. Columbus Blue Jackets
10. Florida Panthers
11. New York Rangers
12. Montreal Canadiens

Западна Конференция:
1. Saint Louis Blues
2. Colorado Avalanche
3. Vegas Golden Knights
4. Dallas Stars
-------------------------
5. Edmonton Oilers
6. Nashville Predators
7. Vancouver Canucks
8. Calgary Flames
9. Winnipeg Jets
10. Minnesota Wild
11. Arizona Coyotes
12. Chicago Blackhawks

Първите 4 отбора на Изток и Запад се класират директно за първия кръг на плейофите. Докато текат мачовете от предварителния кръг на плейофите тези отбори ще играят мачове всеки срещу всеки, за да си определят позициите за първия кръг на елиминациите. Отборът с най-много точки от тези мачове ще е N1 в схемата и т.н. като при евентуално равенство в точките предимство ще има отборът с по-висок коефициент от редовния сезон.

В предварителните квалификации ще се играе до 3 победи в 5 мача. След това се преминава към нормалния за плейофите вариант с 4 победи от 7 мача.
Мачовете на Изток ще се играят в Торонто, а тези на Запад в Едмънтън.

Двубоите започват на 01 август (събота) като се предвиждат по 3 мача на ден на всяка пързалка.

Квалификационен кръг

Източна Конференция:
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens
Carolina Hurricanes - New York Rangers
New York Islanders - Florida Panthers
Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

Западна Конференция:
Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks
Nashville Predators - Arizona Coyotes
Vancouver Canucks - Minnesota Wild
Calgary Flames - Winnipeg Jets


За първи път от близо 100 години плейофите ще се играят само в Канада.

За първи път от 1993 г. в плейофите ще играят 6 канадски тима. На практика само Отава ги пропуска. Дано най-накрая Купата да се завърне в Канада, а пък дори и това да е Торонто ;-) , защото очевидно Монреал не са достатъчно добри за нещо по-голямо :-( Те така или иначе са големи късметлии, че въобще попаднаха в плейофите (изпревариха Бъфало и Ню Джърси с 0,07%)
:hockey:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5493
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   29.07.2020 14:47


Поздравления за темата :cheers:
Аз нещо не следя напоследък, но кой според теб е фаворит и съответно изявен ли е, или е на кантар?
Възможни ли са изненади, какви са очакванията на хората, еуфорията предполагам е голяма :dance:

п.с. Адаш, нещо импровизирана игра за тези плейофи?

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   29.07.2020 23:42


Бостън бяха лидери в Лигата до прекратяването на сезона. Те спечелиха и Купата на Президента, но при положение, че на практика ще липсва фактора домакинско предимство и след такова дълго 4 месечно прекъсване всички започват от еднакви позиции. Така, че според мен няма изявен фаворит. Все пак на Изток Бостън, Тампа и Вашингтон са малко над останалите. Ще е интересно как ще се представят Торонто на домашна сцена, защото и при тях има много класа. На Запад шампионите от Сейнт Луис и Колорадо са с много качество, а отбор, който трябва да се следи е Едмънтън, където лидерите Леон Драйзайтл и Конър Макдейвид са с най-много точки в Лигата (110 и 97 съответно). Едмънтън също ще са на тяхната пързалка, така че и там ще е интересно.

За отбелязване е, че за първи път от много години насам няма отбор от Калифорния в плейофите. Сан Хосе, ЛА Кингс и Анахайм останаха под чертата.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   30.07.2020 02:45


Аз следях доста редовно сезона, като никога друг път, а то виж какво стана с този скапан вирус. :uuu:
Някак си в тези жеги не ми е до сняг и лед ама ще гледам естествено. Ама се уморих с този футболен маратон, а скоро почва и тениса...
То това лято стана като някаква мини олимпиада с топ спортовете - футбол, формула 1, сега почва хокея и баскета, а скоро и тениса. :-D
а да, започва и световното по снукър :outofspace:

Аз ест. съм си за Капс, но имам предчувствието, че супер отборчето на Едмънтън ще спечели и ще се изкефя много ако стане. В краен случай да е канадски отбор.
Както се казва, сега или никога! :hockey:

иначе всякакви прогнози са си тото.
а и без публика, пффф
да, свикнахме на футбол без публика, ама там са големи игрища и някак си по не се усеща.
хокея и баскета без типичната фенска подкрепа буквално ще е като на тренировка, ама буквално. Не знам как ще се гледа. :dunno: :helpless:


Източна Конференция:
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 2-3
Carolina Hurricanes - New York Rangers 3-1
New York Islanders - Florida Panthers 2-3
Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 3-1

Западна Конференция:
Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 3-0
Nashville Predators - Arizona Coyotes 2-3
Vancouver Canucks - Minnesota Wild 2-3
Calgary Flames - Winnipeg Jets 2-3


И успех с орките от Питсбърг. тази ми прогноза е малко нереална и фенска, ама защо не? :devil:


 
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   30.07.2020 03:09


Относно мачовете без публика, това е мнението на един от нападателите на Монреал - Джонатан Друан след вчерашната контрола срещу Торонто (2-4 за Кленовите листа):

Drouin on the ambiance during games without fans:

"It's not so much that things look and sound different; it's that there's no ambiance at all - there's nothing going on. There was more ambiance at my Atom BB games in Mont Tremblant. We'll need to find a way to create energy between ourselves to stay motivated, because it's hard to get motivated for a game with no fans."


Atom BB games е хокеен турнир за момичета и девойки :-D

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   02.08.2020 02:33


Пускам си Питсбърг - Монреал и 20 минути ме заливат с черна пропаганда :uuu:
Вместо да отдадат заслуженото на хилядите умрели от коронавируса те ни заливат с чернилките и онзи ''светец'' дето е опирал пистолет в корема на бременна жена. :-x
Това ли е по-важно от пандемията ве, нещастници?
И виси там един транспарант, ''Ние се пързаляме за черните животи'' ???!!! WTF??? А това не е ли расизъм ве, либерални боклуци? Вие се пързаляте преди всичко за себе си, защото сте милионери, после за клубовете си и след това за феновете си, а феновете са бели, черни, жълти, всякакви.
Не знаех, че само черните животи са важни!!! :uuu:

целия свят смърди

НБА не искам и да погледна, че там сигурно е нещо страшно, ама може и като хокеен фен да ме загубят ако продължават с тези извращения.
Дано всичко приключи с края на тазгодишните сезони и тези демонстрации спрат, защото само настройват хората и постигат обратен ефект според мен.

Евала поне, че по време на химните хокеистите не коленичат. Сигурен съм, че много от тия дето коленичат в другите спортове се чувстват глупаво, но нали такава е директивата.
Какво ли мислят хилядите дали живота си за американския флаг, когато разни дегенерати го оплюват по този начин.
Докога ще спят в щатите и не виждат, че това е толкова погрешно и жалко. :dunno: :uuu:


 
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   02.08.2020 03:14


Diavolo написа:
Пускам си Питсбърг - Монреал и 20 минути ме заливат с черна пропаганда :uuu:
Вместо да отдадат заслуженото на хилядите умрели от коронавируса те ни заливат с чернилките и онзи ''светец'' дето е опирал пистолет в корема на бременна жена. :-x
Това ли е по-важно от пандемията ве, нещастници?
И виси там един транспарант, ''Ние се пързаляме за черните животи'' ???!!! WTF??? А това не е ли расизъм ве, либерални боклуци? Вие се пързаляте преди всичко за себе си, защото сте милионери, после за клубовете си и след това за феновете си, а феновете са бели, черни, жълти, всякакви.
Не знаех, че само черните животи са важни!!! :uuu:

целия свят смърди

НБА не искам и да погледна, че там сигурно е нещо страшно, ама може и като хокеен фен да ме загубят ако продължават с тези извращения.
Дано всичко приключи с края на тазгодишните сезони и тези демонстрации спрат, защото само настройват хората и постигат обратен ефект според мен.

Евала поне, че по време на химните хокеистите не коленичат. Сигурен съм, че много от тия дето коленичат в другите спортове се чувстват глупаво, но нали такава е директивата.
Какво ли мислят хилядите дали живота си за американския флаг, когато разни дегенерати го оплюват по този начин.
Докога ще спят в щатите и не виждат, че това е толкова погрешно и жалко. :dunno: :uuu:


Обичайно хокейните мачове почти никога не започват навреме, ама този път се поувлякоха повече от нормалното. Иначе днес преди мача ма Едмънтън и Чикаго защитникът на Минесота Мат Дъмба е произнесъл реч за проблемите с расизма. След това по време на химна на САЩ е коленичил, докато при канадския химн е прав. Самият Дъмба е филипино-канадец.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   02.08.2020 05:06


Да, видях го. Позьор. А проблемите с расизма в момента ги правят точно черните с наглостта си и с простотията си, а така настройваки адски много хора.
Успех сега в овър тайма. Сами ги върнахте в мача с безумните ви нарушения. Може ли такова нещо. А когато останахте 3 на 5 си казах край. Но по чудо оцеляхте.
Иначе як мач. Обаче без публика не е същото.
Шокиран съм от Ойлърс и Блек Хоукс. Чикаго (то и вие) изобщо нямаше да помиришат плейоф, ако не бе пандемията ама сега летят, а Тейс няма спиране.
Дано Едмънтън вземат мач 2, че вървят към срамно отпадане.
* В 82% от случите който вземе 1-ия мач, печели серията във формат 3/5.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   02.08.2020 05:32


аа, Джеф Питри ги закопа :-D :cheers:
с първия си точен удар във вратата и гол.
Напълно заслужена победа за Канейдиънс. Но тренера требва да работи над поведението на хокеистите си. Не може да правят по толкова наказателни нарушения в един плейофен мач. За капак и в овъртайма бяха с човек по-малко.
Цели 2 наказателни удара в мача. Честно казано не помня откога не съм виждал нещо подобно. :о


 
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   02.08.2020 06:04


Относно дузпите, изписаха че се случва за първи път да има 2 дузпи в плейофен мач от 1923 г. :-)

Абсолютно си прав за наказанията. Не знам какво са им говорили в съблекалнята след втората част, ама това начало на третата част с 2 наказания още в първата минута беше шок. Принципно Канадиен не са от грубите отбори, ама тази вечер се бяха превъзбудили - 3 наказания за Филип Дано!?! и 2 наказания за Джонатан Друан :question: + още две (Байрън и Чиарот) Няма логично обяснение и то срещу отбор с Малкин и Кросби на леда. Добре, че Малкин днес беше само сянка. Иначе стана здрав мач, голяма битка, а в продълженията изненадващо бяхме по-добри :-)
Кери Прайс беше повече от солиден на вратата и ако запази тази форма на Питсбърг изобщо няма да им е лесно. Супер се радвам и за двамата младежи Йеспери Котканиеми и Ник Сузуки, които отбелязаха голове в първия си плейофен мач :hockey:

След толкова дълго прекъсване, това сега си е направо като нов сезон и е много трудно да се даде някаква що-годе прилична и обоснована прогноза. Видя се и потвърждението с победите на Монреал и Чикаго срещу солидни отбори като Питсбърг и Едмънтън. Блекхоукс са много опитни и изобщо не са за подценяване и днес въпреки че Конър Макдейвид записа 3 т. (гол + 2 асистенции) това беше засенчено от 3-те точки на Джонатан Тейс и най-вече от 5-те точки (2 гола + 3 асист.) на новобранеца Доминик Кубалик :hockey:


01-08-2020

Източна Конференция:
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 2-3 сл. прод. (0-1)
Carolina Hurricanes - New York Rangers 3-2 (1-0)
New York Islanders - Florida Panthers 2-1 (1-0)

Западна Конференция:
Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 4-6 (0-1)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   02.08.2020 15:07


01-08-2020

Западна Конференция:
Calgary Flames - Winnipeg Jets 4-1 (1-0)

Това беше късният мач снощи. Калгари малко изненадващо спечелиха доста убедително, особено след като губеха с 0-1 след първата третина. Два гола при ислено преимущество и в добавка още един гол при игра с човек по-малко през втората част обърнаха резултата в полза на Калгари. Отделно сериозни контузии получиха и две от водещите фигури при Уинипег Марк Шейфеле и Патрик Лайни, което си е сериозен удар за Джетс.

Вчера пропуснах да отбележа за скандала с изпълнението на канадския химн преди мача между Питсбърг и Монреал. Канадския химн се пее на двата официални езика, започва на френски, а втората част е на английски. Вчера обаче беше изпълнен изцяло на английски. На мен ми направи впечатление, че има нещо, което не е наред с химна, ама се концентрирах в мача и не обърнах по-голямо внимание, обаче тук в Монреал пресата и феновете полудяха на тази тема. В Квебек са много чувствителни по темата с френския език и с това, че англоезичната част на Канада гледа пренебрежително и от високо на френската част от Канада. Сега се наля доста вода в тази мелница :-)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   03.08.2020 04:40


Стана тя каквато стана. Единия горещ фаворит и домакин, получи 6 шайби, а другия горещ фаворит и домакин не успя да вкара нито една шайба... :helpless:
Имаме и първата суха мрежа от началото на плейофите. Ами заслужена си беше победата на Кълъмбъс. Сините якета на Торторела по принцип са много опасен и симпатичен отбор, така че никак няма да е лесно на Торонто. Но да имаш такава атака и да не вкараш и един гол?! тц тц

Аризона и Нешвил направиха страхотен сблъсък с нон-стоп атаки и удари цял мач. Радвам се за койотите, а Нешвил е отбор, който се захранва много от собствената си луда публика и акустиката на домашната арена, така че без публика те губят част от силата си така да се каже. Това след Монреал и Питсбърг бе най-силния мач от началото на кампанията.

Остана само Ванкувър и Минесота да се разпишат :hockey:


 
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   04.08.2020 00:20


Минесота нямаха големи затруднения с Ванкувър и си взеха чиста победа с 3-0 Два гола при числено предимство и един в последните секунди на празна врата. Накратко опита надделя над младостта :-)

Каролина смачкаха НЙ Рейнджърс с 4-1 и вече водят с 2-0 в серията. Хеттрик от голове за Андрей Свечников и хеттрик от асистенции за Себастиян Ахо! Артеми Панарин се записа за НЙ Рейнджърс, но това беше крайно недостатъчно за да спре класата на Каролина в атака.

Калгари и Уинипег се захапаха здраво. Без две от звездите си в атака Уинипег поведоха с 2-0, но до край на втората третина Калгари успя да иззравни като вторият им гол си беше с доста късмет след един карамбол пред вратата на Джетс. В крайна сметка гол при игра с човек повече даде преднина на Уинипег в средата на третата част и така си остана до края на мача. 3-2 за Уинипег и 1-1 в серията, като няма да е изненада, ако тук се стигне до 5 мача.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   04.08.2020 05:14


Андрей Свечников стана първият в историята на Каролина с хеттрик в плейофен мач. Жалко, че нямаше публика, заслужи си 'капите' :-)
Каролина кефят, за мен вече са на 99.9% в 1-ия кръг, защото само веднъж в историята се е стигнало до обрат от 0-2 до 3-2 във формат 3/5. Т.е. от 56 случая, когато сме имали 2-0, само веднъж се е стигнало до обрат.

:hockey:

Орките изравниха серията. Логично и очаквано. Но вие пак повтаряте същия сценарий. Какво ви става ве хора. Толкова груб Монреал никога не съм си спомнял. И пак бяхъе 3 на 5 и изобщо втората третина я отписахте. Не знам само как ви връзва, че не са ви разгромили. Просто това не е стария Питсбърг иначе щеше да има погром. А Малкин е много зле в момента горкия. Мат Мъри направи страхотен мач, но като цяло пингвините бяха една идея по-добри.

А, Макдейвид се развихри :first: :hockey:


Иначе ние загубихме след наказателни удари от Тампа, жалко. Но нз тия мачове. За мен са повече тренировки в състезателно темпо.


 
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   04.08.2020 23:44


То се очакваше, че в този втори мач Питсбърг ще са на максимум. Монреал страдат от липсата на добра атака, не на много добра или отлична. Първото трио (Галахър - Дано - Татар) на отбора е анонимно досега и днес главния треньор Клод Жулиен намекна точно това, че освен Кери Прайс + още неколцина младоци всички останали са големи длъжници. Колкото до грубата игра - за мен е необяснимо, не знам на какво точно разчитат треньорите. Вярно, че това не е онзи Питсбърг от преди 2-3 сезона, но все още са много опасни. При играта с човек повече Питсбърг имат 1 гол от 15 възможности, което е много зле като резултат, но дори и това е по-добре от постижението на Монреал 0 гола от 6 възможности. Поне става завързана серия, особено пък, ако Монреал успее някак си да вземе третата среща (нали уж ще сме домакини :-) )

Днес Нешвил изравни серията с Аризона след победа във втората среща с 4-2 Койотите отбелязаха своите голове в последната минута на двубоя, но преднината на Нешвил беше повече от достатъчна.

Със същото 4-2 и НЙ Айлъндърс спечели срещу Флорида и поведе убедително с 2-0 в серията.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   05.08.2020 00:32


Къде се хвърлих и аз на пантерите, като Айлендърс бяха приятна изненада и на миналите плейофи, а и Бари Тротс не е кой да е. Ама ме кефят в атака Флорида.
Торонто ги гледам сега и те спокойно си изравняват серията. Общо взето нещата си идват по местата, но третите мачове ще са ключови навсякъде, където е 1-1.
Интересно е сега дали Минесота ще дръпне с 2-0 или Ванкувър изравни. Нямам много надежди точно за Ванкувър ама канадци са, ще ги подкрепяме. :hockey:

А иначе домакинското предимство все пак си е от значение за мен, защото треньора на домакина има предимството да прави смените след треньора на гостите, а това е ключово в тактиките и най-вече надцакването с тройките. :hockey:
Абе имам някакво добро предчувствие за Монреал ама трябва да намалите драстично поведението си, защото то връзва, връзва, ама докога? А и не е проблема, че Питсбърг не вкарва. Проблема е, че вие прекалено много време се отбранявате и освен, че това се отразява на психиката се губи чисто и просто ценно време през което реално отбора не атакува и няма шансове да вкара гол.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   06.08.2020 05:04


Форесте, честито :hockey:
Бях ви отписал при 1-3, нищо не играехте. Хубаво започнахте, но след двете поредни наказания и двата пауър плей голове на Питсбърг (крайно време бе да се отпушат) сякаш ви секна желанието за игра. Разби се всичко, но как само един гол за 2-3 ви върна и след това до края на мача категорично бяхте по-добрия отбор и напълно заслужено спечелихте!
А, Джеф Питри ви е новия герой. Какво твори това момче? :outofspace: :first:
Сидни Кросби нещо бая вкиснат беше след края на мача... :wave:

Айде сега и Ойлърс да вземат третия мач. :hockey:


Последна промяна Diavolo на 06.08.2020 05:05, променена общо 1 път



 
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   06.08.2020 07:12


:cheers:

Рядко се случва Монреал да покажат такъв характер и да обърнат мач от 1-3 Обикновено е обратното, водят с 2 гола и после слушаме обяснения какво и как се е объркало :-)
Явно тирадите на Клод Жулиен срещу по-опитните играчи в отбора дадоха резултат. Отделно и доста по-дисциплинирана игра (само 3 наказания), но пък по ирония точно сега Питсбърг реализираха в два от случаите с играч повече на леда. Ние продължаваме да браним солидно нулата при играта с човек повече :question:
Първи гол за Джонатан Друан от 31 октомври насам :-) , но пък точно този гол обърна хода на мача. Дано да му даде повече увереност. Шая Уебър с гол и 2 асистенции, Пол Байрън с много важен изравнителен гол + 1 пас, Джеф Петри с втори game winner гол :hockey: , Кери Прайс отново с поредица от ключови спасявания и Филип Дано, който днес ограничи до максималното възможно изявите на Сидни Кросби, отделно спечели и 11 от 15 були срещу него :hockey: Остава само Брендън Галахър и Томас Татар, които бяха водещите фигури в атаката на Монреал в редовния сезон да се събудят :-)

Със сигурност отборите на Изток предпочитат да играят срещу Монреал, отколкото срещу Кросби, Малкин и компания, така че засега сме им любимци :-D

Иначе тук много се спекулира с първия избор в драфта и дали не е по-добре за Монреал да отпадне от Питсбърг и да има 12,5% шанс да спечели избор N1 (почти 100% е сигурно, че това ще е Алексис Лафрениер). Младежът е с впечатляващи статистически показатели и според специалистите ще има голямо бъдеще в лигата. Играе за същия отбор, от който бе избран и Сидни Кросби - Римуски Осеаник (Римуски е на 500 км северно от Монреал).

Мач номер 4 Монреал - Питсбърг ще е в петък от 23 ч (БГ време) :-) :hockey:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   06.08.2020 15:37


За мен всякаква победа в плейофен мач е по-важно от хипотетични надежди за пик и бъдещ голям и важен играч. Но поне ще имате за какво да се хванете ако загубите серията.
Иначе много ме е яд по какъв идиотски начин снощи Едмънтън допуснаха късен обрат от Чикаго. :dunno:
Не ти ли прави впечатление, че от изиграните до тук 22 мача, само един стигна до продължения?! И то точно във вашата серия. Това за мен е абсолютен рекорд. Макар и да говорим за квалификационни плейофни срещи.


 
Online
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: НХЛ ПЛЕЙОФИ 2020   |   07.08.2020 00:04


Аз също съм на това мнение, че победа в плейофите е с предимство пред избор в драфта. В случая заигравката е в това, че Лафрениер е роден на 30км от Монреал и е френскоговорящ. Тази година драфта трябваше да бъде в Монреал, ама се размина заради вируса.

Да, изненадваща е липсата на продължения :-) Нямам идея защо се случва, но сме виждали и обратното, така че просто ще го отчетат в статистиката :-)

При последната си Купа Стенли през 1993 г. Монреал спечелиха умопомрачителните 10 поредни срещи при продължения, вкл. 3 на финала с Кингс

:hockey:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг