Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 15:00



Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   12.03.2022 01:18


Направо на тази картофена нива да даде трето време във втория манш е шокиращо. Златния медал и даде много сили. Леле това глупаво падане миналата седмица като нищо ще и коства големия глобус. :ireful: Утре задължително трябва да е пак първа, ама ако Мика е втора например, кел файда.
Остава финала на сезона, но в скоростните дисциплини Мика ми се вижда по-стабилна някак си. Абе ще видим де. Отворена е борбата. А аз отдаван го бях отписал сезона, само в олимпиадата се бях прицелил, ама Мика с тези проблеми и пропуски и изведнъж се отвори шанс пред Петра, която като цяло с цялостния си подход за този сезон беше ясно, че ще жертва големия глобус за златото от слалома в Пекин. Но сега се отвори шанс и защо да не го грабне. Но все още нещата си зависят основно от Мика.


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   12.03.2022 12:26


Адаш, Балет, обяснете ми с няколко думи за точковата система при генералното класиране? Първата взима 100 точки, доколкото разбрах, но за тези след нея не знам как е. В момента Мика е с предимство, но Петра ако спечели, а Шифрин е втора, или трета каква ще е разликата? И още, кога е края на сезона и съответно дали всичките дисциплини дават точки? Реално ако Влъхова се състезава само на слалом и гигантски, то няма да има никакъв шанс предполагам, защото Мика пуска всичките и съответно взима точки?
Иначе Алин Денио, швейцарката, която с 27 ми стартов номер стана седма в първия манш ми става любимка. Баща и според коментатора е планински водач и от малка е заобичала планините, мой човек значи :-)

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   12.03.2022 12:35


Всички състезания се зачитат и всички точки спечелени в тях.

точкуване (от 1 до 30 място):
100 80 60 50 45 40 36 32 29 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   12.03.2022 15:41


Влъхова е пета, а Шифрин девета. :outofspace:
Нервни много и двете. Нетипично. Петра добре се спусна като цяло, но допусна една груба грешка и се разколеба. Мика не допусна грешка, но беше бавна. Пистата за последните четири беше и доста разорана между другото, като шведката отпадна. Това се случва доста често този сезон между другото и няколко пъти го коментирам.
Победа за Линсбергер пред Холтман и Гизин. Лена Дюр излете чак пета.

Така Мика води на Петра с 56 точки пред финала на сезона!
Определено Шифрин има добър хендикап, но абсолютно всичко може да се случи.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   12.03.2022 15:44


Кристоферсен спечели в Кранска Гора, гигантския слалом пред Броотен и Одермат с поделено второ място.
Безсмислени победи в края на сезона за лузъра.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   16.03.2022 14:12


Мика Шифриииин :rock: :first:

3-та кариерна победа в Спускането и то на финалите в Куршевил, Франция :celebrate:

74-та победа за СК

Браво, заслужаваше си го след всички неволи последвали Ковида ….

5-а победа за сезона …


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   16.03.2022 14:24


156 точки при оставащи 3 състезания. Как мислиш, колко е сигурно, че ще грабне големия глобус?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   16.03.2022 15:34


SUBXERO написа:
156 точки при оставащи 3 състезания. Как мислиш, колко е сигурно, че ще грабне големия глобус?



Нарочно не споменах разликата с Влъхова, която днес не взе точки завършвайки 16-а. Има още 300 точки за раздаване, просто чакаме Супер-Джито утре :-) ...

Честито на Марко Одермат, който спечели големия глобус в СК за 2022 :first: :celebrate:

Швейцареца завърши днес 2-и в Спускането и вече е недостижим в генералното класиране три старта преди края,

С 13 точки разлика пък, Александър Омод Килде спечели малкия глобус в Спускането пред Беат Фойц, кото се бореше за 5-и такъв.

Добър ден за влюбените Килде-Шифрин :-D


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 13:55


4 - :first: :first: :first: :first:

Блестяща Шифрин и 4-и голям кристален глобус :celebrate:

Шифрин става третата в историята при жените спечелила поне 4-и Световни купи след Ана Мари Мозер и Линдзи.

Мика тотално нокаутира Влъхова с 1-о и 2-о място в Спускането и Супер Джи и дори не се стигна до техничните дисциплини за да се решава титлата.

Характер на велик шампион, след това което и се случи в Китай.

:rock: :cheers: :celebrate:


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 16:23


Заслужено и напълно логично според мен. Няма как да си маг в две дисциплини само и да вземеш глобуса. И аз се радвам също, Мика е готина, въпреки че предпочитам Влъхова, но "нокаутира"е много силна дума, при положение, че Влъхова няма никакви успехи в тези две дисциплини. Разбира се никой не и е виновен за това, просто думата "нокаутира" звучи така, както все едно Реал да "нокаутира" Елче. Виж ако за глобуса се взимаше предвид само слалом и гигантски слалом, щях да се съглася с тебе, но в случая няма как.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 17:17


goro_levskara написа:
Заслужено и напълно логично според мен. Няма как да си маг в две дисциплини само и да вземеш глобуса. И аз се радвам също, Мика е готина, въпреки че предпочитам Влъхова, но "нокаутира"е много силна дума, при положение, че Влъхова няма никакви успехи в тези две дисциплини. Разбира се никой не и е виновен за това, просто думата "нокаутира" звучи така, както все едно Реал да "нокаутира" Елче. Виж ако за глобуса се взимаше предвид само слалом и гигантски слалом, щях да се съглася с тебе, но в случая няма как.



исках да кажа, че уби интригата и не остави никакъв шанс на Влъхова да се бори за титлата в последните две технични дисциплини нещо което всички очакваха, включително и аз - (нокаутира в такъв сучай, а не че я е била жестоко в тези два старта, то си е нещо нормално Шифрин да е пред Влъхова, особено за Супер-джи)...., , знаех, че ще дръпне още в двете скоростни, но 1-о и 2-о място не съм очаквал :-D ... нищо лошо не казвам за Влъхова в случая ;-)

:cheers: :celebrate:


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 18:13


Аз пък да ти кажа, въобще не съм си мислел, че Влъхова има някакъв шанс. Няма как просто, не е реално дори. С две дисциплини да вземеш мястото на някой, който се бори и е еднакво добър, без значение дали е слалом, спускане и т.н. Логично е този някой да печели в тези дисциплини, в които ти дори точка не можеш да вземеш.
Радвам се за Мика, след всичко, което я споходи на олимпиадата, това е един вид утеха. Утеха и то каква :first:
За мен е важно, че пак започнах да гледам ските и са ми интересни. Както доброто старо време, когато си записвах всичко в тетрадка :laugh:
Поздрави и късмет в жребия :cheers:

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 18:26


goro_levskara написа:
Аз пък да ти кажа, въобще не съм си мислел, че Влъхова има някакъв шанс. Няма как просто, не е реално дори. С две дисциплини да вземеш мястото на някой, който се бори и е еднакво добър, без значение дали е слалом, спускане и т.н. Логично е този някой да печели в тези дисциплини, в които ти дори точка не можеш да вземеш.

Много поздрави от Алберто Томба! ;-)

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 18:39


SUBXERO написа:
goro_levskara написа:
Аз пък да ти кажа, въобще не съм си мислел, че Влъхова има някакъв шанс. Няма как просто, не е реално дори. С две дисциплини да вземеш мястото на някой, който се бори и е еднакво добър, без значение дали е слалом, спускане и т.н. Логично е този някой да печели в тези дисциплини, в които ти дори точка не можеш да вземеш.

Много поздрави от Алберто Томба! ;-)


Томба е само един, дай за не забравяме това! Уникален за времето си и за цялата история на ските. Дай да не сравняваме Петра, едно хубаво момиче с този доминатор на пистата :-)

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 19:15


SUBXERO написа:
goro_levskara написа:
Аз пък да ти кажа, въобще не съм си мислел, че Влъхова има някакъв шанс. Няма как просто, не е реално дори. С две дисциплини да вземеш мястото на някой, който се бори и е еднакво добър, без значение дали е слалом, спускане и т.н. Логично е този някой да печели в тези дисциплини, в които ти дори точка не можеш да вземеш.

Много поздрави от Алберто Томба! ;-)



Остави Томба, ами Хиршер спечели 8 поредни СК само с две дисциплини :-D Разликата е, че нямаше скиор добър и в 4-те дисциплини или айде поне в три за да те застраши .. с две дисциплини се печели, не е никакъв проблем, тя и Мика спечели първите си две титли само с техничните. Принципно рядко има скири взимащи много точки в повече от две дисциплини ..


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 19:28


Balleta написа:
SUBXERO написа:
goro_levskara написа:
Аз пък да ти кажа, въобще не съм си мислел, че Влъхова има някакъв шанс. Няма как просто, не е реално дори. С две дисциплини да вземеш мястото на някой, който се бори и е еднакво добър, без значение дали е слалом, спускане и т.н. Логично е този някой да печели в тези дисциплини, в които ти дори точка не можеш да вземеш.

Много поздрави от Алберто Томба! ;-)



Остави Томба, ами Хиршер спечели 8 поредни СК само с две дисциплини :-D Разликата е, че нямаше скиор добър и в 4-те дисциплини или айде поне в три за да те застраши .. с две дисциплини се печели, не е никакъв проблем, тя и Мика спечели първите си две титли само с техничните. Принципно рядко има скири взимащи много точки в повече от две дисциплини ..
Да де, просто Томба бе първият, който ми хрумна. Навремето Стенмарк не знаеше какво е спускане и пак ставаше шампион, но тогава и времената бяха други. Имаше само три дисциплини и съотношението технични/скоростни беше 2:1, което даваше определено предимство на техничарите. Без да искам да му омаловажавам постиженията де. Машина си беше. После вкараха супер Г и везните се поизравниха. Тогава се заформи и едно от най-легендарните съперничества в историята на ските - Жирардели и Цурбриген. Аз бях фен на втория и оттогава май никой не ми е бил така любим като него. И двамата се пускаха навсякъде, но всеки си имаше по-силни дисциплини. Беше станало 3:3 откъм големи глобуси, когато Жирардели изненада всички, и на дърти години, когато повечето очакваха да се оттегли, взе че се специализира и в скоростните и тръпката просто умря.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   17.03.2022 19:44


Логично и донякъде неочаквано
честито на Балета


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   20.03.2022 15:20


Алберт Попов с нов личен рекорд. 4 място на финала на сезона! :yes: :ski:

Паднаха двете последни въпросителни. Малък глобус за Теса Уорли в гигантския слалом (жалко за Сара Хектор) и малък глобус за Хенрик Кристоферсен в слалома. Искрено се надявам Браатен от новия сезон да го отвее.

Ами ще оставя обзора на сезона на Балета.
Аз лично съм доволен! :devil: :ski:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   20.03.2022 21:25


Цурбриген май се пускаше само в скоростните. Имаше един друг швейцарец, който би Томба за световната купа - Акола, 1993, тоя се пскаше във всичко. Иначе браво на Мика, качи килца и си знае спортно техническата и психологическа подготовка, честита титла!

_________________
Изображение


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - 2021 / 2022   |   20.03.2022 21:59


TheExorcist написа:
Цурбриген май се пускаше само в скоростните. Имаше един друг швейцарец, който би Томба за световната купа - Акола, 1993, тоя се пскаше във всичко. Иначе браво на Мика, качи килца и си знае спортно техническата и психологическа подготовка, честита титла!


Цурбриген има победи и в слалом и в гигантски слалом. Факт, че беше много по-силен в скоростните, но се пускаше и в другите дисциплини.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг