Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 17:37



Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
* НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 * 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   17.05.2022 13:57


Гледа ли някой не знам. Аз си гледам, реших да пусна и тема.
Почти не съм изтървал мач от плейофите в 1-ия кръг, който приключи миналия ден и от световното във Финландия, което може да се гледа в ефира на RING (браво!).

:hockey:


NHL' 2021/2022

Топ 3 от регулярния сезон:

1. Флорида (изток)
2. Колорадо (запад)
3. Каролина (изток)


Плейофи' 1 кръг

Изток
Флорида (1) – Вашингтон (WC) 4-2
Торонто (2) – Тампа Бей (3) 3-4
-
Каролина (1) – Бостън (WC) 4-3
Ню Йорк Рейнджърс (2) – Питсбърг (3) 4-3

Запад
Колорадо (1) – Нашвил (WC) 4-0
Минесота (2) – Сейнт Луис (3) 2-4
Калгари (1) – Далас (WC) 4-3
Едмънтън (2) – Лос Анжелис Кингс (3) 4-3

Без особени изненади.
Вашингтон след титлата от 2018 г. продължава с мъката. 4-то поредно отпадане отпадане още в 1-ия кръг от плейофите?! Този път беше и предопределено, защото играхме с носителите на преиздентския трофей (на шампионите от регулярния сезон), пантерите от Флорида. Все пак се държахме достойно. Но аз отдавна го писах. Отбора е изчерпан и липсва онази мотивация и спортна злоба след като хокеистите достигнаха своя пик с така жадуваната и изстрадана купа Стенли от 2017/2018 г.

Монреал така и не се класираха за плейофите, Чикаго също, може би и за това нямахме и тема, защото Фореста и Балета не знам дали изобщо гледат.
Е, аз винаги си гледам, дори и Кепитълс да не се бяха класирали, но разбирам, че огромна апатия е обзела всички и 90% от тук присъстващите ги мързи да пишат.
С редки изключения, евала за което.

А това е луд сезон, в който има какво да се гледа и коментира.
Най-резултатния 1 кръг от 27 години насам!!!
5 мача се решиха в последен 7-ми мач!
Единственото което е малко са продълженията. Едва 8 мача стигнаха до овър тайм измежду всички мачове във всичките серии.

Мъките за най-популярния хокеен отбор в света, Торонто продължават! От 1967 г. без титла и от 2004 г. насам без спечелена серия (?!?!), т.е. отпадане все в 1 кръг на плейофите. :fatal: :dunno:
Все пак този път отпаднаха от настоящите шампиони от Тампа и се държаха до последно достойно. Само че това не топли. В отбора е бъкано от супер талантливи и млади хокеисти, които вече имат и стиковака помежду си, но черната серия продължава. Миналата година беше срамен провал, сега се ядва повече, но както казах това не топли.

Прави впечатление обаче, че Едмънтън минаха 1 кръг и оттук-нататък става страшно. Лошото е, че ще играят с втория канадски отбор промъкнал се напред, Калгари. Т.е. един канадски отбор по-малко преди финалите в конференциите. Калгари са ми супер любими и играят много нападателен, летящ хокей, но аз ще си викам за Едмънтън заради Конър Макдейвид (най-бързия хокеист в света и новата мега перла в този спорт) и този луд шампаня стил в атака. Очаквам много от тази серия. Много голове и много скорост. Това ще е черешката на тортата.

И така, 2 кръг или полуфинали в конференциите:

ИЗТОК
Флорида – Тампа Бей 3-4
Каролина – Ню Йорк Рейнджърс 4-2

ЗАПАД
Колорадо – Сейнт Луис 4-1
Калгари – Едмънтън 3-4

това са моите прогнози
Очаквам навсякъде оспорвани мачове. Може би само в серията Колорадо - Сейнт Луис не очаквах кой знае каква оспорвана битка, макар че Сейнт Луис са опитен и опасен отбор.

Моят голям фаворит за титлата е Колорадо. Те още миналата година си бяха готови за титлата, но сега са още по-силни. Имат невероятна нападателна мощ и сила в средата. Честно казано ми изглеждат непробиваеми. Ама да видим.
Каролина също ме кефят, донякъде и Флорида + канадците естествено

По симпатии:
1) Едмънтън
2) Калгари
3) Колорадо
4) Каролина
5) Флорида

Ню Йорк и особено Тампа и Сейнт Луис не ги харесвам, а последните два отбора да са ми противни.

Всички мачове по Макс Спорт, като мачовете от 3 кръг започват тази нощ


=====================

Световно първенство по хокей на лед' Финландия' 2022 (13-29 май)

Отборите на Русия и Беларус са отстранени заради войната в Украйна.
Две групи по 8 отбора. Напред за 1/4 финалите продължават първите 4 отбора и 1/4 финалите ще са на кръст: 1А - 4Б и така по реда...
Последните в двете групи изпадат.

Група А е много слаба в остъствието на Русия.

Тук са:
Канада / Словакия / Германия / Швейцария / Дания / Франция / Италия / Казахстан
четворката трябва да е Канада, Словакия, Германия и Швейцария, ама нещо словаците го закъсаха. Ама ще се оправят според мен.

Група Б е доста силна:
Финландия / Швеция / Чехия / САЩ / Латвия / Норвегия / Австрия / Великобритания
Тук четворката е кристнално ясна. Въпросът е кой ще е последен. Засега се очертава 1/4 финал, Канада - САЩ, което не е добре, ама това е положението... :uuu:

Има два отбора топ фаворити:
Канада и Финландия
След тях бих сложил: Швеция, САЩ и Чехия в този ред. Други не виждам. Ест. възможни са и изненади, но едва ли.

Прави впечатление, че съставите са по-силни отколкото на олимпийските игри, защото има много играчи от НХЛ. А и още ще идват да подсилват отборите. Например трима топ играчи от Минесота се чакат да подсилят американците.
Въпросът е колко време ще е необходимо да се стиковат.
Ако не се лъжа в отбора на Финландия от които се чака само и единствено титла са включили едва 3-ма човека от звездния олимпийски отбор, който донесе най-значимия спортен успех на цялата нация в историята на всички спортове (летни и зимни), което е показателно за нивото...


РИНГ са закупили правата за България и най-интересните мачове от груповата фаза + всички елиминационни мачове могат да се гледат в ефира им.

:cheers:


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   18.05.2022 01:43


Дяволе, гледам си редовно плейофите, къде мачове, къде репортажи. Наистина се получиха супер серии в първия кръг, а сега 1/2 финалите в конференциите ще са още по-интересни. Като цяло съм съгласен с това, което си написал като обзор. На практика моето мнение се припокрива с твоето.
Като изключа Едмънтън и Калгари и аз подкрепям Колорадо (все пак това е стария Квебек Нордикс :-) ).

Монреал направиха най-лошият си сезон в историята и се записаха като първия отбор в НХЛ завършил на 32-ро място. Поне спечелиха лотарията за първия избор в драфта. Вярно, че тази година не се очертава да има някакви супер обещаващи имена сред младите надежди, но да се надяваме, че от клуба ще направят най-после един добър избор.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   18.05.2022 06:02


Поздравления за темата, ама не трябваше да смесваш НХЛ плейофите с постното световно, по традиция винаги си е било отделно, а ти уважаваш традициите ;-) така или инАче си модератор, раздели ги, мен световното по време на плейофи не ме интересува, да не говорим,че и Русия липсва...ако ти се занимава де, не е задължително :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   19.05.2022 16:28


Калгари и Едмънтън започнаха шоуто по звезден начин :rock: :moufan: :first:
15 гола. Най-резултатния мач от 1993 г. насам.
Преди малко изгледах записа. Лудницааааа, празника за истинския хокей :hockey: :devil:

Рейнджърс бяха на 2 минути от суха мрежа на едно от най-невъзможните места (Каролина е сред най, най-силните домакини) и набързо получиха 2 гола :-D Втория в началото на овър тайма.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   26.05.2022 10:43


''Никога не се предаваме''
Мотото на Сейнт Луис в действие снощи :outofspace: :helpless: :no:
Пфю, че не ги понасям... Как ме е яд, щях да позная това 4-1 за Колорадо. И как така се върнаха след 0-3 в средата на втората третина и буквално в края, 2 минути преди финала отново се добраха до 4-4 и овър тайм. Иначе уникален мач на Нейтън Маккинън. Уникален!!! :moufan: :rock: Гениален хокеист.
Надявам се да ги убият в мач номер 6, но серията е ясна за мен, само се отлага неизбежното.

Днес са 1/4 финалите от световното.
В крайна сметка без никакви изненади като топ 4 в двете групи и ''правилните'' отбори продължават напред. Очаквано, Великобритания и Италия изпадат в по-долното ниво.

1/4 финалите (всички пряко и на запис по РИНГ):
16:20 Германия - Чехия
16:20 Швеция - Канада
20:20 Швейцария - САЩ
20:20 Финландия - Словакия

Финландия и Чехия изглеждат най-сигурни, макар и германците да са опасни. Швейцария прави невероятно световното и няма как да не са фаворити срещу САЩ, но и последните винаги могат да избухнат. 60 на 40 в полза на скиорите. А и американците на световни първенства по традиция ги няма никакви.
Топ мача е ясен, Швеция - Канада. 50 на 50 за мен. С оглед играта показана в турнира, леко предимство за шведите, но според мен Канада не игра на макс в груповата фаза, пестяха се, а знаем какво могат когато се съберат и започнат да играят на нож.

Победителя от Швеция/Канада ще играе на полуфинал срещу Чехия/Германия. Най-вероятно предстои топ дерби на 1/2 финала, само трябва чехите да се класират.

:hockey:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   27.05.2022 13:11


Уникален обрат на Канада :moufan: :rock: :first:
:hockey:

От 0-3 след две третини до 4-3 в овър тайма. Типично по канадски. Никога не отписвай Канада! :devil: :cheers:
А, шведите губят втори пореден абсурден мач (на 90% спечелен) след този от Финландия на олимпийските игри.
Канада губеха 1-3, 2 минути преди края и за 30 секунди вкараха 2 гола. :-D Първо при 6-4, а после при 6-5 (изкаран вратар) :ludnica:
Шведите си глътнаха граматиката и шокирани в началото на овър тайма направиха глупаво нарушение (препъване на героя Нюландер, който стана антигерой) и при 4-3 в овър тайма, златен гол за кленовите листа. :celebrate: :hockey: :devil:

Чехите размазаха германците и ще гледаме нов звезден мач, Чехия - Канада

Ето проклятието на отличниците. За пореден път отбора, който мачка в груповата фаза го отнася в директна елиминация. Швейцарците се наиграха и навкараха в груповата фаза и срещу американците не беше останало нищо. Доста грозен мач за гледане.

Словакия поведе с 2-0 на Суоми. Шок и ужас, но Финландия много израстна и вече са топ фаворит и гранд наравно с най-големите. Особено през тази претъпкана зала със страхотна атмосфера нямаше как да не направят обрат.

Полуфинали:

Финландия - САЩ
Канада - Чехия

80 на 20% за Финландия, като Суоми прегазиха вече американците в груповата фаза, 20% за САЩ, защото имат голям потенциал в защита и защото в първия им мач направиах безумно много нарушения и заради това и загубиха. Ако сега се опазят от това да стоят на скамейките на наказаните си имат шанс, макар и малък.

60 на 40% за Канада. Чехите са убийствени в атака с Кречи-Пастърнак-Червенка, но Канада просто набра скорост и трудно ще загубят точно полуфинала след този адреналин, който получиха от глупавите шведи. Ако бъдат спрени ще е чак на финала от Финландия.
Канада греши много във фаза защита, не са във форма играчите, уморени. Събрали са някаква трета/четвърта формация, но все пак са професионалисти от НХЛ и трудно могат да бъдат победени. Ще видим. :)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   27.05.2022 13:18


Едмънтън спечели битката за Албърта! :rock: :first: :devil: :hockey:
Конър Макдейвид със златния гол, но големия герой е Леон Драйзател, който счупи рекорд на Уейн Грецки за най-много асистенции в една серия.

Така за първи път от 2006 г. насам, Едмънтън е на финал на Запад. :devil:

Луд мач, това 4-1 лъже много. Калгари имаха шанс срещу всеки друг, но с тази атомна атака (МакДейвид-Драйзател-Кейн), нефтодобивниците не виждам как могат да бъдат спрени. Само Колорадо на Маккинън. И разбира се гадната Тампа. Много са силни орките.

Каролина и Ню Йорк пък са 5 от 5 домакински победи, а Каролина все още няма победа като гост в плейофите този сезон?! 5 поредни загуби! Дали пък няма да счупят тази прокоба и да затворят серията в Медисън Скуеър Гардън.

Тази нощ в мач 6 между орките от Сейнт Луис и лавините. Ега една огромна лавина падне над блусарите. :devil:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   29.05.2022 08:50


Канада възкръсна. Може ли да метнат бомбата, макар че аз лично предпочитам Финландия да спечели.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   29.05.2022 09:49


Каролина и Рейнджърс ще играят 7-ми мач, логиката сочи победа за ураганите. В тази серия винаги печели домакина. :outofspace: :hockey:

Канада разгроми Чехия. Ами за съжаление чехите са застаряващ отбор и друг път съм писал, там има криза при младите и ги няма тези топ хокеисти, които бълват във Финландия, Швеция и Русия. За севрноамериканците да не говорим. Просто изостават.
Канада с лекота ги разгромиха, но днес на финала си е 50 на 50 с леко предимство за Суоми заради фантастичната им публика. Но пък изключително рядко домакина на СП печели и крайната титла. За последно Швеция го направи, но по принцип става много, много рядко. Също така само Швеция е правила дубъл (ОИ и СП в една година). Да видим дали Финландия ще стане втората страна в историята с подобен дубъл.
Канада пък има шанса да спечели 28 титла и така да дръпне на СССР/Русия, които имат също 27

САЩ пък отново не мога да спечелят полуфинал на СП?!?! 11 мача в историята - 11 загуби?!?! :outofspace:
Но само респект за този американския отбор събран от момчета, които не са истински звезди в НХЛ, напротив. Направили са по-сериозна кариера в АХЛ и като цяло като колежани.
И контузиите ги попиляха също. На мача с Финландия, САЩ играха само 4 защитници?! :dunno:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   30.05.2022 21:03


Изгледах записа.
Кофти. :-x :uuu:

Честито на феновете на Суоми.
За тях беше всичко или нищо. Най-добрия отбор на първенството като единици и обиграност с една единствена мисия - титлата. И го постигнаха. Ама и с помощта на съдиите!
Станаха едва втория отнбор в историята след Швеция с ОИ и СП в един сезон. И пак след Швеция от 2013 г. домакин - световен шампион. А преди това чак през 1986 г. имахме домакин - световен шампион. СССР.

* За първи път в историята две страни (Канада и Финландия) играят на финал на СП в три поредни световни първенства!
2-1 за Суоми.

* За първи път Суоми печелят световната титла след продължение. Досега бяха 0-4!

Финалът беше тактически, като Канада поведоха с пауър плей гол. За първи път Суоми допусна пауър плей гол в хода на турнира!
И Канада успаха мача след това до началото на третата третина, когато започнаха с безумни наказания (зашо бе хора)??? Две поредни 5-4, без успех, но дойде голямата тесла от съдиите. Безумно и скандално наказание за канадец за нарушение за което той нямаше никаква вина (всъщност беше обратното). Нямам думи просто. Дори отказаха да гледат ВАР?! Наглост от шведските съдии. Явно директивата гласеше - помагане на Финландия да стане световен шампион на всяка цена. Защото Суоми действаха много грубо на това първенство, но техни играчи почти не се наказваха, докато обратното, ехее, само да докоснеш техен играч и веднага наказание. Та както и да е, живи и здрави (ако си мислят, че са най-добрите жестоко се лъжат) но все повече започват да ме дразнят. Нещо много си повярваха. Имат късмет, че Канада играе с екпериментални състави без звезди в тях (миналата година дойде само една звезда Манджепане и сам ги направи световни шампиони, смятайте). Окей, както и да е, 5-3 на леда за Суоми и естествено гол - 1-1. После нов пауър плей за тях, този път 5-4 и пак гол, 2-1?! Буквално всичко за Канада се срина. И докато се опомнят стана 3-1?!

Но Канада както знаем никога не се предава. Канада е като Реал, Пуул и Милан в едно. :devil: :first:
Бам, гол 3-2, бам вадят вратаря и с 6-5 на леда, 2 минути преди края бам 3-3!!! Суоми имаха най-добрата защита на това световно, но пред вдъхновена Канада спирачки няма. Имаха късмет домакините, че остана само 1 минута до края, защото кленовете листа полудяха след 3-3 и имаха две положения да решат мача още в редовното време!!!
В овър тайма (трима на трима до гол, вече няма наказателни удари), дебнене, един отличен шанс за Канада, но Джош Андерсъм не успя да излъже врататя след като остана очи в очи с него и какво мислите стана? Пореден пауър плей за Суоми. Не че нямаше нарушение, но в НХЛ не се свирят такива нарушения в овър тайм. И нарушение силно казано. Да, по буквата на правилника е такова, но хокеиста на Суоми падна театрално като футболист за дузпа. Много грозна работа.
4-3 на леда за Суоми и бам, гол, 4-3 и световна титла. :dunno:
Халал да им е!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   31.05.2022 09:12


Финали на конференциите

Ню Йорк Рейнджърс - Тампа Бей Лайтинг
Колорадо - Едмънтън

Тампа си мисля, че ще имат сравнително лесна задача, Колорадо и Едмънтън надявам се да се превърне в празника за хокея и финал преди финала.
4-2 за Тампа ; 4-3 за Колорадо

Айде, Ойлърс! :hockey:


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   07.06.2022 08:16


Колорадо спечелиха серията с Едмънтън (4-0), но категоричният резултат е доста подвеждащ, защото три от мачовете бяха решени от само 1 гол разлика или втори гол на празна врата. Серията беше истински фестивал на атакуващия хокей с резултати като 8-6, 6-5 и 4-2. Общо взето Лавините си бяха фаворит в този финал на Запад, но се надявах серията да продължи малко по-дълго. Сега Колорадо ще чакат краят на серията между НЙ Рейнджърс и Тампа, а там нищо чудно да се стигне и до 7-ми мач (в момента е 2-1 за рейнджърите).

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   07.06.2022 09:11


Колорадо суипна Едмънтън?! :-o :helpless:
Никой не очакваше това, но Колоради са истински машини и нямат спирка. 7 поредни победи като гост в плейофите за Колорадо?!?! И в 3 серии само 2 загуби общо от един отбор - Сейнт Луис, едната след овър тайм. :outofspace: :helpless:
Победен гол в овър тайма за Лехонен, който миналата година по същия начин с победен негов гол прати Монрела на финала за купа Стенли. За мен трябваше да се свири високо вдигнат стик, но в интерес на истината имаше основание и да се зачете гола.
Канадската мъка от 1993 г. насам продължава и всички се питат докога???
Конър Макдейвид и Леон Драйзайтъл - двамата най-резултатни нападатели в плейофите приключват със съответно 33 и 32 точки. И топ голмайстора, Ивандър Кейн също приключва на кота 13. Атомното нападение на Ойлърс беше спряно от всепомитащата лавина!
Нико Рантанен пък не спира да бележи. Гол във всеки един мач от финала на Запад!
Колорадо излиза на финал след пауза от 21 години и каквото и да си говорим, лавините са горещ фаворит за купа Стенли. Въпросът е да не излязат от форма, ако другия финал на изток се проточи твърде дълго...


Последна промяна Diavolo на 07.06.2022 09:13, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   12.06.2022 09:47


* ФИНАЛ *

Колорадо - Тампа Бей
моята прогноза 4-2 за Лавината!

Мечтан финал. Ще е голямо зрелище.
Тампа продължава да пренаписва историята. 3-ти пореден финал за Лайтинг! Изравняват постижението на Едмънтън от средата на 80-те години, само дето тогава Ойлърс губиха.
Ако спечелят трета поредна купа Стенли ще направят хокейна декада, което е изключително рядко и много по-трудно за постигане отколкото в баскетбола.
11-та поредна спечелена серия за Тампа?!
:outofspace: :dunno: :helpless:

Срещу тях обаче излиза срашилището Колорадо. Най-резултатния отбор, най-добрия гост. 7 поредни победи като гост в плейофните серии!!! Без загуба!!! Тампба у дома обаче е 7-1!
Нейтън МакКинън ще наказва! Лавината ще затрупа и угаси светлината! :devil: :hockey:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   16.06.2022 09:06


Страхотен откриващ мач.
И напълно заслужена победа за лавината. Ако не беше Василевски, Лайтинг си заминаваха с разлика. Мислех си, че тези са недосегаеми, нещо като Реал М в ШЛ и са орисани да печелят, защото ей така от нищото изравниха от 1-3 до 3-3, като през целия мач бяха тотално надиграни.

4-та победа на Колорадо от 5 мача в овър тайм този сезон. :cheers:


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   16.06.2022 11:30


Много сладка и напълно заслужена победа за Колорадо в мач 1. Тампа наистина се върнаха от нищото с 2 гола за по-малко от минута във втората част, но точно това е сигнал, че не трябва да се отписват в нито един момент. Много ще се радвам, ако бившия играч на Монреал Артури Леконен вдигне купата с Колорадо. Излишно е да казвам, че в Квебек всички са за Лавините, тъй като това са бившите Квебек Нордикс :yes:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   19.06.2022 08:21


7-0 :outofspace: :helpless:

:first: :hockey:

Колорадо буквално унищожиха шампионите!
Няма такова унижение просто, уау. 2 гола на ПП ; 1 гол в намален състав и 4 от ира. + греда и някои уникални спасявания на Василевски, който остана до края на мача и не беше сменен.
Лавината направи най-великия мач в историята си. А, Тампа в тази тригодишна доминация едва за втори път допуска да изостане с 0-2 в серията. Т.е. в 19 случая след загубен 1 мач, в следващия неминуемо печелят. Сега се повтаря ситуацията с Рейнджърс. И тама така изостанах с 0-2 и после направиха обрат. Колорадо обаче не е Ню Йорк, а и това е най-силния гост в лигата, така че не виждам как Лайтинг ще вземат две поредни домакинства. :yes:


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   19.06.2022 12:23


Колорадо излязоха като на война, докато Тампа въобще не разбраха защо са на леда. Показателна за безпомощността на Тампа беше ситуацията с гола, който получиха при числено предимство, когато двама хокеисти на Колорадо се оказаха срещу един от Тампа. Лавината просто помете Тампа в този мач. В понеделник ще е решителна среща и за двата отбора. Стане ли 0:3 в серията, на 99,9% купата е за Колорадо. В Тампа има много качество и талант, но и много арогантност (показаха я миналата година на финала с Монреал). Със сигурност мач номер 3 ще е различен, но се надявам Колорадо да го измъкнат ;-)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11813
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   19.06.2022 19:43


Квебек Нордикс е шампион. Не го мислете.

_________________
Изображение


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: * НХЛ/Плейофи 2021/2022 § СП по хокей' Финландия 2022 *   |   21.06.2022 05:18


Много силен мач за Тампа и първа победа (6-2) за тях в серията. Отново имаше силен старт за Колорадо, но след това Тампа се окопитиха и напълно контролираха играта. Четири безответни гола във втората част на практика решиха мача в полза на Тампа. В последните минути имаше малко повече нерви, но това само ни дава индикация, колко важен ще е мач 4. Кучеров напусна мача с конузия, но дали е нещо сериозно или Купър просто реши да го предпази в последните 5 минути ще се види след 2 дни.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг