Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 03:04



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Ски скокове - сезон 2022/2023 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Ски скокове - сезон 2022/2023   |   29.12.2022 02:01


Дяволе помагай, :laugh:
Днес следобед ще ме водят на първото състезание от Четирите шанци в Оберсдорф, а аз ски скоковете цяло състезание не съм гледал от как бях дете. Кои са фаворитите, кои са яките, ти за кой си, четирите шанци дават ли точки за световната купа или са си отделна купа? Към момента единственото, което знам е Камил Стох и то пак от този форум :laugh:, той още участва ли?
Напиши две изречениия, аз мога да ги разтегна, ще ги шашна домакините си :rofl:
Иначе взехме и билети за втората шанца на 01.януари в Гармиш и зависи колко ни хареса утре и как изкараме новата година може и да се дигнем да гледаме и там.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски скокове - сезон 2022/2023   |   29.12.2022 09:20


Най-важното в случая е да не си шофьорът на компанията! Горе на шанцата най-хубавото е яденето и пиенето. Закъде без няколко чаши глювайн?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски скокове - сезон 2022/2023   |   29.12.2022 10:12


Ихаа, супер, благородно ти завиждам.
Това е една от най-яките атмосфери. Всички пият горещ шоколад, халба бира, хапват вурсчета, пеят песни и гледат най-добрите скачачи в света.

Има го все още Камил Стох и все още си е добър, макар че вече не е този, който беше. Но поне ще го видиш на живо. Няма шанс за нещо голямо според мен. Някъде около топ 8-10...
Четирите шанци е най-престижното състезание по ски скокове, с повече тежест и от световните първенства ако питаш мен. Имай предвид като цяло, че в 90% от зимните спортове, светая светих е световната купа, а не световни първенства и дори олимпиади. Айде олимпиадите са по-различни, но световните със сигурност нямат чак такава тежест, както в други спортове.
А четирите шанци не само е най-престижното състезание по ски скокове, но като цяло е и най-гледаното и значимо изобщо в зимните спортове. Дъли години подред беше най-гледаното зимно събитие в ефира на Евроспорт далеч пред всички останали (сравняваме топ зимните спортове, ски скокове, ски бягане, биатлон и ски алпийски дисциплини).

Има няколко акцента в световната купа:
Четирите шанци в ски скоковете
Тур дьо Ски в ски бягането
Кицбюел в алпийските ски
Германския тур в биатлона (Оберхоф-Руполдинг + Антхолц - Разун Антерселва в Италия ама това е култовата австрийска Италия така да се каже, южнотиролците в италианския север, в Алпите)

Ски скоковете и биатлона преди ги коментирахме тук, но западнаха темите, а аз казах, че сам няма пиша. В алпийските ски пиша само заради Балета, макар че нямам много желание, иначе си гледам почти всичко всяка година във всички спортове (алпийски ски, ски бягане, ски скокове, биатлон, севетна комбинация, шейни, бобслей, кънки бягане, шортттрек, ски фри стайл, сноуборд, бобслей, фигурно пързаляне, кърлинг и т.н.), сега някои не мога да ги следя толкова подробно, но си ги следя.

Сега за ски скоковете:

Този сезон е много странен и не намирам никаква логика в него. Обикновено така става след олимпийска година, но не винаги е било така и чак толкова изненадващо.
Всички топ имена и фаворити от последните години са неузнаваеми и изведнъж блеснаха Давид Кубацки от Полша и Анже Ланишек от Словения. И двамата не са млади таланти или изгравящи звезди, особено пък поляка, хаха. Ама ето този сезон мачкат в почти всяко едно състезание. Моят любимец Ройо Кобаяши от Япония е в трагична форма (а той по принцип е най-голямата звезда в този спорт през последните 4 години образно казано), който е трикратен шампион в Четирите шанци!
Щефан Крафт е единственото голямо име в топ 5, но и той си развали формата точно сега за най-важното състезание. Аз него по принцип не го харесвам. Не обичам австрийците в ски скоковете. Аз съм за норвежците, японците и словенците. Против другите три сили: Австрия, Германия и Полша. Седмата сила Финландия от много години насам никой не я брои за фактор (а в исторически план финландците са титани). Фините развиха футбола, но си убиха гордостта - ски скоковете.

Моят личен фаворит за четирите шанци тази година: Халвор Егнер Гронеруд от Норвегия. :devil:
В смисъл не е фаворита на букитата, но не искам отново да гледам двубой между Кубацки и Ланишек. И двамата са толкова скучни. Така че залагам на горещия викинг.

И последно, имай предвид, че в ски скововете всичко е до моментен усет. Една година скачаш като отвързан и трупаш победи, в следващия сезон си извън топ 10.
Това е най-трудния зимен спорт за фаворитите. Ако в другите зимни спортове си има топ имена и тези топ имена всяка година са в топ 3 и трупат победи, то това не важи за ски скоковете.
Примери - десетки...


Последна промяна Diavolo на 29.12.2022 20:06, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски скокове - сезон 2022/2023   |   29.12.2022 20:10


Прототипе как беше?
Разправяй

Нашия Зографски с 21 място, което му е 2 най-добро постижение в Оберстдорф!

А, Гронеруд добре започна. Натрупа голям аванс като за първи старт. Чак ще ме хване яд, че не заложих за него, пфф. В смисъл не съм го и обмислял сериозно, аз рядко залагам и гледам да е предимно върху футбол и тенис, въпреки че като си правя прогнози за мен си, за кеф много често познавам в ски скоковете, алпийските ски и биатлона. :)

Много хубаво състезание, яка атмосфера без ковид рестрикции :cheers:


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски скокове - сезон 2022/2023   |   30.12.2022 11:08


Страхотна атмосфера, страхотен ден, 100% на 1-ви ще идем на второто в Гармиш, то и без това почва чак в 14:00.

Иначе както казах страхотна атмосфера, не очаквах претъпкан стадион и толкова истински фенове на ски скоковете, то целият ден за всички по улиците, кръчмите и пистите беше един такъв в очакване на нещо, фен си разбираш какво имам предвид, Много пъти съм бил по зимни курорти включително и тук в Оберстдорф, ама никога по време на някакво състезание, още по-малко пък от такъв ранг, както ми го описа и както го видях. Пък и на мен колко ми трябва всичко на живо на място за мен е по-добре от каквото и да е по телевизията.

Състезанието също беше яко, ти не ме предупреди за участието на нашия Владимир Зографски и аз нормално не очаквам българин и като го обявиха направо ми дойде като бонус. Имаше много поляци, норвежци, словенци даже от Япония се бяха домъкнали фенове (заради твоят човек), за австрийци няма нужда да споменавам. Естествено германците бяха най-много, страшно ентусиазирани, обаче малко преди края когато техният Карл Гайгер временно излезе начело беше брутално изригване на публиката, то освен че е германец се оказа, че е и местен от Оберстдорф.

Сега малко смях. Дет се вика данке Дяволе, следиш го спорта, разбираш ги работите, аз естествено по обяд четох 2-3 пъти какво си писал и в часовете до състезанието философствах и разтягах локуми, пред семейството и приятелите даже бях „обвинен“, че не съм спал ами съм чел уикипедията, обаче там се знаем, по-интересното беше като влязохме на стадиона. Запознахме се с компанията около нас, даже после заедно ходихме да вечеряме и пием, а аз благодарение на категоричната ми прогноза, (ха-ха „ми“), че няма какво толкова да се случи освен Гронеруд да спечели, си спечелих на облог за бирите.
Сега ще видим как ще бъде на Гармиш, ама ако е толкова яко за догодина ще планувам Инсбрук и Бишофсхофен да затворя кръга.

Само още едно нещо да те питам, разбрах от тия германци с които вечеряхме че миналата година заради ковида не е имало публика на нито едно от четирите състезания и понеже времето в Инсбрук било лошо направили два тура в Бишофсхофен. Това нормално ли е заради време да отменят и да правят някой от четирите да домакинства два пъти или това е било изключение, защото така или иначе е нямало да има публика?


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски скокове - сезон 2022/2023   |   30.12.2022 11:32


SUBXERO написа:
Най-важното в случая е да не си шофьорът на компанията! Горе на шанцата най-хубавото е яденето и пиенето. Закъде без няколко чаши глювайн?


Да, това винаги е било тема на обсъждане в моите среди, годнини минават, с различнини хора и компании се запознаваме и как пък не се появи някой, който генетично да мрази алкохола. За най-близкият кръг хора работата е кауза пердута, жени мъже няма значение, всеки е ценител на различни неща :laugh: :laugh: :laugh:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски скокове - сезон 2022/2023   |   30.12.2022 12:32


:cheers:

Супеееррр
Благородно ти завиждам :celebrate:

Да, заеади ковида без публика беше нещо ужасно. То не беше спорт това... Все едно гледахме тренировки.
Ами случвало се е и то никак не рядко... Имало е години в които е имало само три състезания, заради лошото време. Т.е. отпада едно състезание и шампиона се определя само от три.
За това един център да приеме 2 старта е по-голяма рядкост. Аз лично честно да ти кажа не помня да е имало в моя съзнателен живот друг такъв случай.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг