Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25.04.2024 09:10



Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Кърлинг - сезон 2013/2014 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   07.04.2014 04:50


За нулирането.

Какво ще кажеш за сериозното брожение, нулирането да се забрани? Твърде много станаха тези нули, така този спорт няма да стане по-популярен. Но пък от друга страна в нулирането има и много тактика, а и запазваш чука си, т.е. влияе се пряко на резултата и развитието на мача в перспектива.
Виж по-скоро трябва да забранят избиването на камъни във фрийгард зоната преди пускането на 5 камъка, а не както досега на лийдовете само. Т.е. лийдовете + първия камък от втория пускащ.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   10.04.2014 17:53


Diavolo написа:
За нулирането.

Какво ще кажеш за сериозното брожение, нулирането да се забрани? Твърде много станаха тези нули, така този спорт няма да стане по-популярен. Но пък от друга страна в нулирането има и много тактика, а и запазваш чука си, т.е. влияе се пряко на резултата и развитието на мача в перспектива.
Виж по-скоро трябва да забранят избиването на камъни във фрийгард зоната преди пускането на 5 камъка, а не както досега на лийдовете само. Т.е. лийдовете + първия камък от втория пускащ.


Брожение няма. Има някои идеи за промени и забрана на нулирането не е между сериозните. То ако се замислиш, забраната на нулирането не решава проблема, ами напротив. Като няма нулиране, отборът без чука ще чисти поголовно, за да принуди съперникът да си вземе единицата. Същият ташак, че и по-зле.

Сериозната идея е правилото за свободната гард зона да включва вече пет камъка - промяната, която подкрепям и аз като цяло. Друга идея е при второ последователно нулиране чукът да минава съперника.

Тези неща най-вероятно ще се решават на следващия конгрес август-септември. По-важното е да се запази класическият формат с 10 енда, щото мръсните телевизии упражняват нечовешки натиск за намаляване на 8 енда.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   10.04.2014 18:08


Оо не, в никакъв сличай 8 енда :uuu:
А познай това за ''брожението'' от кой го чух.... :-D

Иначе по-скоро при трето поредно нулиране е хубаво чука да минава в съперника. Защото първия път може да не е съзнателно нулиране, а след изчерпване на възможностите. Иначе факт е, че има ендове в които още от началото се разбират, че ще се нулира за да спестят от часовника, а и за разтоварване от напрежението така да се каже... Бърз енд един вид.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   28.04.2014 21:01


Минавам само да тегля една задочна майна на новото ръководство на федерацията, които сраха върху името на страната ни подобно на предшественика си измекяр, като позорно отказаха предварително заявеното участие на световното по смесени двойки... Така вместо България, на шампионата в Дъмфрис се появи анонимника Бразилия.

Нямам думи. Абсолютни клоуни и нещастници!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   07.05.2014 15:24


Най-обещаващият мъжки европейски отбор в момента и бронзов медалист от последната олимпиада - Швеция на Никлас Един, се разпада това лято, съобщава шведската преса. Вторият в отбора Виктор Шел се е залюбил с канадката Елисън Кревиазък - втора в отбора на Рейчъл Хоумън, и е решил да прекрати активната си спортна кариера, за да обърне подобаващо внимание на личния си живот. Изглежда, ще го последва и вицескипът Себастиан Крауп, който пък искал да се съсредоточи върху кариерата си. Все още не е ясно как ще бъде попълнен новият отбор за идния сезон, но познавайки нравите на главния треньор на шведите Пея Линдхолм, най-вероятно ще има някакво сливане с отбора на Оскар Ериксон - вицешампион от последното световно първенство в Пекин. Попитан за ситуацията, скипът Никлас Един е казал, че още е гладен за успехи и гледа с голяма амбиция за следващия олимпийски цикъл, като главната му цел е спечелване на златото в Пьончан 2018.

Иначе за Улсруд нищо не се чува засега. Жалко за отбора на Един - тъкмо беше стигнал световно ниво и даваше сериозен отпор на канадските отбори и сега това разпадане... Но шведите са школа, не се съмнявам, че бързо ще запълнят дупката. Тъжно за Крауп и Линдберг - емблематични играчи, но поне Виктор Шел остава, а за мен той е най-добрият суипър в световния кърлинг.

п.п. Гяволе, съвсем остана без любимци :/


Последна промяна Medved на 07.05.2014 15:28, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   07.05.2014 15:31


е заеби :(

тази новина направо ме съсипа

бяха машинка и щяха да стават все по-добри, най-малкото от спортна злоба с оглед голямата цел - олимпийското злато.
а сега какво, нов отбор дефакто. Пфу :/


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   30.05.2014 19:21


Добра новина от света на кърлинга. Въпреки напористите слухове, че Томас Улсруд ще прекрати своята кариера след края на този сезон, норвежецът остава в голямата игра за още един олимпийски цикъл с добре познатите си съотборници: Ховард Вад Петерсон (първи), Кристофер Сва (втори) и Торгер Нергорд (вицескип).

Малко съм със смесени чувства. От една страна е добре, че големите имена продължава и един от култовите отбори в кърлинга остава на леденото поле. От друга, Улсруд ми е станал ужасно банален с пресметливия си стил на игра, щях да бъда много по-щастлив, ако този отбор се беше запазил със скип Торгер Нергорд и попълване с някой напорист младок на мястото на Улсруд.

:fan:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   30.05.2014 23:17


Радвам се за Улсруд :-)
Все пак след като спечели световната титла ще е една идея по-отпуснат :-)


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   31.05.2014 15:43


Но пък друго голямо име прекратява състезателната си кариера и продължава на треньорското поприще - швейцарката Мирям От, световна шампионка през 2012 година, двукратна европейска шампионка и двукратна вицеолимпийска шампионка.

Някъде бях мернал, че и една от първите две на Мюърхед също се отказва от активния спорт. Жалко, защото това беше изключително балансиран отбор от първия до последния пост. Не е ясно как новата, която и да е, ще се впише в този шампионски отбор.

А Сигфридсон кога??? :dunno:


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   07.06.2014 14:38


Новини от далечна Канада :) Вече малко стари, но напоследък изпуснах кърлинг живота от поглед, та трябва да се наваксва.

Джон Морис заменя Кевин Куи като скип на отбора в състав Пат Симонс (трети), Картър Райкрофт (втори) и Нолан Тийсен (първи).

Самият Куи пък сформира нов отбор с остатъците от тима на Кевин Мартин. Трети ще е Марк Кенеди, втори е Брент Ленг (досегашен втори в отбора на Хауърд), първи Бен Хъбърт.

Големият трети в отбора на Хауърд - Уейн Мида, напуска отбора и ще бъде заменен временно от дългогодишния трети Ричард Харт - един от най-антипатичните ми кърлисти. На втори пост пък идва дългогодишният съотборник на Джеф Стаутън - Джон Мийд - един абсолютен дърводелец и блъскач. Крейг Савил остава на първи пост.

Стаутън също продължава с нов отбор - трети Роб Фаулър, който доскоро движеше собствена четворка и дори преди няколко сезона участва като представител на Манитоба на Брайъра. Другите двама не съм ги чувал, честно казано.

Марк Никълс пък се завръща в отбора на Брад Гушю и ще играе като вицескип, докато досегашният трети - Брат Галант, отива на втори пост.

Нямам информация какво се случва с отбора на Британска Колумбия, след като беше употребен и захвърлен от Джон Морис.

С оглед на тези размествания декларирам, че от следващия сезон ще навиям за Куи и компания. Изключително приятно отборче са спретнали и ще ги наблюдавам с интерес. Много се радвам за Кенеди и Хъбърт, на които винаги съм симпатизирал, че най-после намериха такъв приятен пристан след дългите години в отбора на онези пуйки Морис и Мартин. На другия полюс ми е отношението към новата четворка на Хауърд - двама от любимите ми кърлисти напускат, заменени от двама от най-антипатичните състезатели. Сори, чичо Глен, но няма как да стискам палци за половин отбор от антипатяги.

Бетер футбола стана с тези трансфери! :uuu: Но не мога да отрека, че има и положително нещо - известно раздвижване и разнообразие.

Да обобщим:

Албърта 1: Кевин Куи (скип), Марк Кенеди (трети), Брент Ленг (втори), Бен Хъбърт (първи).
Албърта 2: Джон Морис (скип), Пат Симонс (трети), Картър Райкрофт (втори), Нолан Тийсен (първи).
Онтарио: Глен Хауърд (скип), Ричарт Харт (трети), Джон Мийд (втори), Крейг Савил (първи).
Манитоба 1: Джеф Стаутън (скип), Роб Фаулър (трети), Алекс Форест (втори), Конър Негован (първи).
Манитоба 2: досегашният отбор със скип Майк МакЮън.
Нюфаунд и Лабрадор: Брад Гушю (скип), Майк Никълс (трети), Брет Галант (втори), Джеф Уолкър (първи).
Северно Онтарио: досегашният отбор със скип Брад Джейкъбс.

Отказали се състезатели: Кевин Мартин, Уейн Мида, Дейвид Недохин (?!).

При жените също има някои размествания, но далеч не са толкова много и толкова интересни.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   07.06.2014 19:19


Албърта 1 наистина става много силен отбор :-)
А Джони Морис нещо не може да си намери място. :о

Очертава се доминация на Джейкъбс.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   08.06.2014 15:06


Очертава са голяма съперничество между Джейкъбс и Куи. Морис е куче и също би се включил, но според мен му трябва един добър трети, за да си окомплектова добър отбор. Този Пат Симонс е твърде непостоянен, така да го кажем. МакЮън също тепърва ще прави чудеса на леда, а и един Брад Гушю с Никълс като трети и при малко балансиране на авантюризма и прагматизма в играта си също може да е топ. Тъй че очаквам много оспорвана конкуренция на канадския фронт в идните години.

Що се касае до старите кучета. Мартин се отказа, Стаутън вече е в залеза на кариерата си, а от Хауърд очаквам да претърпи титаничен провал с новосглобената си четворка и твърде вероятно да се откаже до 1-2 сезона, като си прецени правилно, че не е конкурентен на новата вълна отбори в битката за мечтаното олимпийско участие.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   20.01.2016 00:20


http://www.webcafe.bg/sportcafe/galeriy ... at_e_seksi

http://www.webcafe.bg/id_1164261253

:cheers:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   06.04.2016 10:59


Абе нещо изтървахме кърлинга...? :о

Швейцария гледам са взели световната титла след победа над ?! Япония на финала :о
Сидорова с бронз, бият два пъти подрд в плейофите Канада, които са ми с неква непозната скипка.
Провал за Мюърхед.

Сега гледам мъжкото световно в Базел. Поне Евроспорта го предава за разлика от женките.
Леле, Кевин Куи как мачка, ама не ме кефи нещо и туй то :о Гледам това си е стария отбор на Мартин.
Глен Хауърд и Кевин Мартин отказаха ли се вече?
Норвегия си е същия отбор ама май лийда е нов?
ШвеЦите нещо не мога да ги позная. :О Само Един си е останал. Останалите са нови. Жалко, че го няма Себастиян Крауб

Шотландците пак с Том Брюстър, а какво става с Дейвид Мърдок? ама гледам са зле.

Американците играят приятен кърлинг, тоз Джон Шустер е добър.

Китайците що така затънаха и при мъжете и при жените?


Последна промяна Diavolo на 06.04.2016 18:42, променена общо 2 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   06.04.2016 13:05


Много е готин новият отбор на Куи - най-добрите "фронтендъри" в света.

Иначе Мартин се отказа отдавна, докато Хауръд още се излага с Ричард Харт трети, брат си първи и едни сватбар - забравих му името, бивш втори в отбора на Стаутън (който също се отказа преди време).

Мърдок открадна бившия отбор на Брюстър, а Брюстър си направи нов отбор с млади момчета, единият е брат на Мюърхед.

Швеците се отказаха до един от активния спорт. Остана само Един, който се присъедини към отбора на Оскар Ериксон, сребърен медалист от световното в Пекин преди две години.

А за японките ме е много яд, че не взеха. Важното е, че цоцоланките на Пеята Линдхолм духнаха супата. Дано се освести този човек и започне да залага на останалите два перспективни отбора.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   06.04.2016 18:45


Жалко за Един.
Много ми се иска да стане олимпийски шампион ама има доста врем дотогава, уф. А имаше железен отбор, железен. Единствения отбор, който спореше наравно с най-добрите канадски отбори на световно ниво говоря. Абе знаеш какво имам предвид.
Но пък може и да е за добре. Този Оскар Ериксон явно е добър, ама на това световно не играят добър кърлинг. Гледах ги вече, не са тази машина.

а китайския кърлинг умре май? и на мъжко и на национално ниво пропаднаха в блатото.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   06.04.2016 19:15


Тоя Оскар Ериксон е много по-добър от Себастиан Крауп по мое мнение. И тоя на втори пост, как му беше името, е страхотен сватбар-разбивач. Предишните двама на първи/втори пост бяха най-добрите метачи в Европа, сегашните като че ли са по-добри хвърлячи. Мен ме е яд, че старият отбор тъкмо се култивира от сватбарски отбор с якото блъскане до мислещо ориентиран отбор от канадски тип с повече мисъл и тактика и не толкова блъскане по камъните, пък взе че се разпадна. Сегашният пак ми сватбарее, ама не е късно и той да се култивира.

Но добър отбор, на европейското в Есберг си спечелиха с лекота. Топ 5 в света при всички положения.

Китайският кърлинг си е умрял още по условие с тяхната елитна програма, която развива само една много малка групичка привилигировани състезатели. Някой ми разправяше, че умишлено са си разсформировали отборите, за да правят нови млади и перспективни отбори за бъдещето (?!?!?!?!?). Специално за мъжкия, за женския май беше друга историята...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   07.04.2016 01:29


Канадоубиеца Един отново се е проявил. :yes:
гледам след екстра енд, швеците наказват кубето Куи. :devil:
японците бият наред, американци, норвежци. брей какъв възход на кърлинга в тази държава и при жените и при мъжете :-)
Утре ще е мътна и кървава

Канада са сигурни
но Дания, Норвегия, Швеция, Япония и САЩ са с 6-3 :ludnica:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   07.04.2016 21:59


Жалко, Швеция отпадна. :-(
турнира загуби много. Тамън биха канадците и днес две загуби от Шотландия и Дания.
Направо да дават световната титла на кубето Куи.
Може ли такова нещо... Много слаба игра на Ериксон, а и Един не бе така уверен днес.
Уникален Фредриксен. Следях лайв мача в сайта на графиката, а после след края на канадците гледах и последните три енда.
Айде Стерне винаги скача на шведите и неудобен ама шокираща загуба от лузъра Брюстър с тройка в последния енд.
За мен тази победа над канадците им подейства прекалено успокояващо и си мислеха, че едва ли не са се класирали вече.
Жалко. :uuu:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Кърлинг - сезон 2013/2014   |   07.04.2016 22:35


шарените панталони и те отпаднаха
това 7-4 не стигна...
а се очакваше скандинавска тройка с 7-4, ама швеците отпаднаха след драматична загуба от датчаните.
Така без Един и Улсруд, огромна загуба за кърлинга (миналогодишните финалисти от Халифакс), но поне като изключим Канада в другите мачове ще е мътна и кървава...

Така плейоф 1-2:
Канада - Дания

плейоф 3-4
Япония - САЩ

Дания динамита не гърми само срещу шведите традиционно, а играят достойно и срещу Куи, а не да претърпят погром.
на Япония - САЩ всичко може да стане, но аз съм леко за японците.
абе симпатични отбори се класираха, ама много ме е яд за Един и донякъде и за Улсруд.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг