Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:47



Отговори на тема  [ 190 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   08.03.2017 17:14


Томи, то може да не си го чувал Сок, но наш Григор го е чувал :laugh:

Иначе и ЕмСи се впусна в романтика и сляпо фенство.

Пичове, Шифрин, почва на 15 години и още в осмото си сътезание е на подиума. За сравнение най-великата Линдзи, стига първия си подиум едва в 44-я си старт.
Естествено Мика е все още далеч от Линдзи, но темпото с което печели и се развива до тук е уникално, а още на 15 години я обявиха за голяма потенциална звезда, така, че това, че нямала конкуренция е някаква смешна теза, базираща се на факта, че бие всичко живо в тура с по над една секунда заради КЛАСАТа СИ, а не заради липсата на конкуренция.
Конкуренция има и винаги е имало :wave: :yes:

на 21 години (ще стане на 22 точно един ден преди последните състезания в Аспен :laugh: ) Шифрин най-вероятно ще стигне кота 30 победи за СК с победи в три дисциплини + паралелен, 4 титли в слалома, Световна купа, три златни медала от световно и един златен от Олимпиада :wave:

Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   08.03.2017 20:12


Най-много да ме накара тотално да игнорирам ските като спорт и така. :unsure: :outofspace: :-?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   08.03.2017 21:35


Цитат:
ти заради рекордите ли бе баце :outofspace: рекордите се поставят за да се бият, те са отправна точка на някаква цел, без тях няма цел, няма по какво да се равняваш


Само да припомня, че ти мислеше другояче, когато ГСУ се пънеше да бие рекорда на Булс.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   08.03.2017 21:51


Vendome написа:
Цитат:
ти заради рекордите ли бе баце :outofspace: рекордите се поставят за да се бият, те са отправна точка на някаква цел, без тях няма цел, няма по какво да се равняваш


Само да припомня, че ти мислеше другояче, когато ГСУ се пънеше да бие рекорда на Булс.


естествено, че не горях от желания да го бият, изобщо даже, но не ми е пукало чак толкова, аз затова пуснах темата, защото имаше голяма вероятност да го бият


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   09.03.2017 05:39


Balleta написа:
Томи, то може да не си го чувал Сок, но наш Григор го е чувал :laugh:

Иначе и ЕмСи се впусна в романтика и сляпо фенство.

Пичове, Шифрин, почва на 15 години и още в осмото си сътезание е на подиума. За сравнение най-великата Линдзи, стига първия си подиум едва в 44-я си старт.
Естествено Мика е все още далеч от Линдзи, но темпото с което печели и се развива до тук е уникално, а още на 15 години я обявиха за голяма потенциална звезда, така, че това, че нямала конкуренция е някаква смешна теза, базираща се на факта, че бие всичко живо в тура с по над една секунда заради КЛАСАТа СИ, а не заради липсата на конкуренция.
Конкуренция има и винаги е имало :wave: :yes:

на 21 години (ще стане на 22 точно един ден преди последните състезания в Аспен :laugh: ) Шифрин най-вероятно ще стигне кота 30 победи за СК с победи в три дисциплини + паралелен, 4 титли в слалома, Световна купа, три златни медала от световно и един златен от Олимпиада :wave:

Изображение


Яко дупе, но всички скиорки са с яко дупе! Лошо нема! Очаквам personal life info в Уики! :)

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   09.03.2017 10:16


Balleta написа:
Иначе и ЕмСи се впусна в романтика и сляпо фенство.


Тоест, напълно нормално е да сравняваме Шифрин със Стенмарк, Серина Уилямс с Федерер, или Mia Hamm с Роналдо?
И Стенмарк не е недостижимият ГОАТ в алпийските ски???
Сега чакам Дяволът да се включи по другия въпрос - как силоваците имат повече skills и са по-атрактивни от техничарите:)))

Айде, да вкарам малко обективност - евала на Щатите, че дават толкова много шанс на жените-спортисти - не напразно са безспорна сила номер 1 в женския спорт като цяло.
И сега да се върнем на сляпото фенство - никога няма да ме заинтригува женски спорт, освен за плакнене на окото, като изключим може би фигурното (не че там няма какво да се види извън спорта:). Също така много трудно бих подкрепил американски спортист в международно състезание (освен, повтарям, в мъжкия тенис - ето Querrey - как да не му се радваш на човека:)


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   09.03.2017 10:25


MCStranger написа:
Като човек, който следеше ските като малък и поне от 15-ина години много слабо се интересувам - да се наричат техничарите ботове е, меко казано, нов връх в липсата на обективност при Дявола (а такива екстремуми при него, както знаем от тениса, футбола и т.н, изобщо не липсват).

Как може едно шускане, дето се искат само яки баджаци и да си малко по-луд, да се сравнява със слалома, където трябва комбинация от фитнес (айде, да не е груба сила), техника, взимане на бързи решения и какво ли още не.

Второ, да се говори, че Шифрин ще стане ГОАТ в ските е като да се казва, че Серена е ГОАТ в тениса. Да, те са ГОАТ-ове (ГОАТ-ки ще да е женският род:)))) в женските варианти на тези спортове и никакво сравнение с най-добрите мъже не може и не трябва да има. Никакъв рекорд на Стенмарк няма да пада, дори Мика да стигне 100 победи.

Трето, всякакви листи в алпийските ски са абсолютно безпредметни без Стенмарк. Сега, някои тук може да не са имали възможност да го гледат поради възрастови причини, това е безспорният ГОАТ и се надявам никой никога да не го измести. На второ място в сърцето ми е Жирардели, Томба не го дишам, култът към Херминатора и други силоваци (същинските ботове) ми е непонятен.

Четвърто, прехласването на Балета по американските спортисти е разбираемо, аз лично не мога да се накарам да симпатизирам на нито един. Кефят ме само баскетболистите им и то не на ниво национален отбор. Също така част от тенисистите им (изключвам Сок, когото органически не трая). По същия начин до 1989, че и до малко по-късно ненавиждах всичко съветско (и по наследство - руско), като почнем с футболистите и свършим с художествената гимнастика.


Абсолютно подкрепям!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   09.03.2017 14:59


MCStranger написа:
Balleta написа:
Иначе и ЕмСи се впусна в романтика и сляпо фенство.


Тоест, напълно нормално е да сравняваме Шифрин със Стенмарк, Серина Уилямс с Федерер, или Mia Hamm с Роналдо?
И Стенмарк не е недостижимият ГОАТ в алпийските ски???
Сега чакам Дяволът да се включи по другия въпрос - как силоваците имат повече skills и са по-атрактивни от техничарите:)))

Айде, да вкарам малко обективност - евала на Щатите, че дават толкова много шанс на жените-спортисти - не напразно са безспорна сила номер 1 в женския спорт като цяло.
И сега да се върнем на сляпото фенство - никога няма да ме заинтригува женски спорт, освен за плакнене на окото, като изключим може би фигурното (не че там няма какво да се види извън спорта:). Също така много трудно бих подкрепил американски спортист в международно състезание (освен, повтарям, в мъжкия тенис - ето Querrey - как да не му се радваш на човека:)


чакай сега бе пич, ти къде отиде в трета глуха, кой ти е сравнявал двата пола бе майна, нито аз, нито Девола някъде сме писали, че ако Линдзи или Мика един ден стигне рекорда на Стенмарк ще стане ГОАТ на двата пола :outofspace:
Най-нормалното нещо в индивидуални спортове, като ските и тениса е, да се равняваш по някога, за да имаш някаква цел и мотивация.
След, като Линдзи би рекорда при жените на АнаМари най-нормалното е да гледа към рекорда на Стенмарк и да се равнява по него, никой не е казал, че ако го бие ще стане ГОАТ и на двата пола :outofspace:
Ако след време някой бие рекорда на Фед при мъжете, естественоч че следващата му отправна точка, ще е женския рекорд, защото играта е обща и се нарича тенис или ски, какво е неразбираемото.
Да, ако мъж мине рекорда на Стенмарк и то един ден ще го мине, ще стане ГОАТ на мъжете.

Относно това, че никога не би гледал женски спорт, си е твое виждане, изгуби ме тотално тук, така, че няма смисъл и да отговарям, предполаган не си се кефил изобщо на Стефка Костадинова, Таян Богомилова или Екатерина Дафовска.

Относно подкрепата на американски спортисти и тук ме изгуби тотално. Нека ти кажам едно време, когато Агаси и Сампрас бяха номер едно всички им бяха фенове, естесвено е да си фен на знаменателни и легендарно спортисти, сега американците нямат никой, какъв Сок, Иснър и не знам още кой търсиш някой да е фен ??? :outofspace:
Серена е номер едно има най-много хейтъри (като мен) и фенове от друга страна.
В мъжките ски най-големите любимце евър до тук са били Аамод и Ласе Кюс, след това се кефих Херминатора, а сега на най-добрия гигантист след Стенмарк Лигъти и на харизматичния Боде Милър, но и те са към края си. От норвежците, кито са ми били винаги любимци преди, Свиндал ми е много обезхарактерен, а Янсруд така и не се доразви и не мръдна, явно толкова му е класата.
Кристоферсен не ме кефи, но ще съм за него пред Хиршер.

Та така, не знам що ни слагаш думи в устата, кито не сме казвали .... предполагам щото не си писал в темата и реши малко да се направиш на интересен :laugh: :cheers:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   09.03.2017 22:51


Стрейндж,
Разбира се, че съм далеч от мисълта да сравнявам полове и пр. Балета добре го е казал.
Това със задминаване на Стенмарк е просто любопитно за статистиката и ще е нещо наистина епохално, особено пак да подчертая дебело - направено в скоростни дисциплини, което е много по-трудно и рисковано. А не че Линдзи ще стане автоматично по-велика от Стенмарк?! Както и никога не съм писал, че Серина е по-велика от Федерер например.
Но е яко да се съпоставят шлемовете и победите на единия и другия, така е и в ските и в много други спортове, когато една жена е много над останалите от своя пол.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   10.03.2017 09:37


Balleta написа:
MCStranger написа:
Balleta написа:
Иначе и ЕмСи се впусна в романтика и сляпо фенство.


Тоест, напълно нормално е да сравняваме Шифрин със Стенмарк, Серина Уилямс с Федерер, или Mia Hamm с Роналдо?
И Стенмарк не е недостижимият ГОАТ в алпийските ски???
Сега чакам Дяволът да се включи по другия въпрос - как силоваците имат повече skills и са по-атрактивни от техничарите:)))

Айде, да вкарам малко обективност - евала на Щатите, че дават толкова много шанс на жените-спортисти - не напразно са безспорна сила номер 1 в женския спорт като цяло.
И сега да се върнем на сляпото фенство - никога няма да ме заинтригува женски спорт, освен за плакнене на окото, като изключим може би фигурното (не че там няма какво да се види извън спорта:). Също така много трудно бих подкрепил американски спортист в международно състезание (освен, повтарям, в мъжкия тенис - ето Querrey - как да не му се радваш на човека:)


чакай сега бе пич, ти къде отиде в трета глуха, кой ти е сравнявал двата пола бе майна, нито аз, нито Девола някъде сме писали, че ако Линдзи или Мика един ден стигне рекорда на Стенмарк ще стане ГОАТ на двата пола :outofspace:
Най-нормалното нещо в индивидуални спортове, като ските и тениса е, да се равняваш по някога, за да имаш някаква цел и мотивация.
След, като Линдзи би рекорда при жените на АнаМари най-нормалното е да гледа към рекорда на Стенмарк и да се равнява по него, никой не е казал, че ако го бие ще стане ГОАТ и на двата пола :outofspace:
Ако след време някой бие рекорда на Фед при мъжете, естественоч че следващата му отправна точка, ще е женския рекорд, защото играта е обща и се нарича тенис или ски, какво е неразбираемото.
Да, ако мъж мине рекорда на Стенмарк и то един ден ще го мине, ще стане ГОАТ на мъжете.

Относно това, че никога не би гледал женски спорт, си е твое виждане, изгуби ме тотално тук, така, че няма смисъл и да отговарям, предполаган не си се кефил изобщо на Стефка Костадинова, Таян Богомилова или Екатерина Дафовска.

Относно подкрепата на американски спортисти и тук ме изгуби тотално. Нека ти кажам едно време, когато Агаси и Сампрас бяха номер едно всички им бяха фенове, естесвено е да си фен на знаменателни и легендарно спортисти, сега американците нямат никой, какъв Сок, Иснър и не знам още кой търсиш някой да е фен ??? :outofspace:
Серена е номер едно има най-много хейтъри (като мен) и фенове от друга страна.
В мъжките ски най-големите любимце евър до тук са били Аамод и Ласе Кюс, след това се кефих Херминатора, а сега на най-добрия гигантист след Стенмарк Лигъти и на харизматичния Боде Милър, но и те са към края си. От норвежците, кито са ми били винаги любимци преди, Свиндал ми е много обезхарактерен, а Янсруд така и не се доразви и не мръдна, явно толкова му е класата.
Кристоферсен не ме кефи, но ще съм за него пред Хиршер.

Та така, не знам що ни слагаш думи в устата, кито не сме казвали .... предполагам щото не си писал в темата и реши малко да се направиш на интересен :laugh: :cheers:


Е, Балет, не всичко е било напразно - виж какъв ферман те провокирах да напишеш:))) Обичам да предизвиквам най-доброто в хората и да ги правя щастливи. Благодаря и за психоанализата в края:)

Ако Сампрас и Агаси се състезаваха сега, определено щях да съм им фен - единият заради стила на игра, другият - щото просто винаги ме е кефел като личност.

Костадинова съм я подкрепял, защото е българка, защото бяхме световна сила в спорта, защото рекордът ѝ още стои и, не на последно място - бях малък и такова беше времето. Сега Ивет Лалова ми е просто симпатична, не съм сигурен, че съм гледал и едно нейно състезание. Дафовска е голяма симпатяга (и като човек, за разлика от Стефка), но заради нея не съм почнал да гледам женски биатлон денонощно.

И последно, не напразно в MTF обсъждането на женският тенис е в раздела Off-topic:)))


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   10.03.2017 14:56


Ем Си сега остана да кажеше мястото на жената е само в кухнята и леглото, ти да не си някакъв скрит ултра фен на Трумп :laugh:

Не знам, мен си ме кефят жените, аз не ги сравнявам с мъжете, хеле пък в ските няма разлика, най малкото защото там е 85% техника и може би едва 15% сила, сигурен съме Линдзи не развива по малка скорост от мъжете :yes: за слаломите да не говорим, там си е честа техника, не виждам разлика.

При тениса пък какво по яко има да гледаш заскукани потни тенисистки :laugh: Да, там разликата е доста по голяма заради физическия елемент, но ако се абстрахирашот това - предимно сервиса - и там има спиращи дъха отигравания и тръпка.
Мен лично в тениса пък точно асовете ме дразнят и мощните сервиси на мъжете, които нямат връщане и дефакто не се получава разиграване. Все пак тръпката е размяната на удари. Като цяло мъжкия тенис е напред, но и при жените има какво да се види.
Единствено женския баскет не ме кефи, волейбола си е супер. При индивидуалните олимпийски спортове не виждам никаква разлика, осен пак физическия елемент.

П.П. За какъв психоанализ говориш, почерпах те бира :laugh: Айде наздраве :cheers:

П.П. След 5 часа в Лейк Тахо, Калифорния започва Гигантския :laugh: много красиво местенце за ски, заради езерото, но за жалост там още не съм карал .....


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   10.03.2017 20:19


Шифрин първа в първия манш в Тахо (още не са минали всички, но лидерките минаха), на 0.20 стотни пред Теса Уорли. От 4-та нататък всички са на по на секунда + разлика.

Чакаме втория манш ....


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   11.03.2017 00:03


Balleta написа:
Шифрин първа в първия манш в Тахо (още не са минали всички, но лидерките минаха), на 0.20 стотни пред Теса Уорли. От 4-та нататък всички са на по на секунда + разлика.

Чакаме втория манш ....



Йееесссссссссссс :celebrate: :first: :ludnica:


4-та кариерна победа на Мика в Гигантския слалом и нейна юбилейна 30-та за Световната купа.

Мика буквално я изстрада, след като изгуби преднината си от 1 секунда на предпоследната трета контрола,където изоставаше с 0.03 стотни, само за да печели с инфарктните 0.07 стотни пред направилата феноменален втори манш италианка Федерика Броньоне.
Теса Уорли не направи добър втори манш, но въпреки това остана трета заради добрата си преднина от първия манш.

София Годжа направи шоу, след като изгуби щека в горната част на трасето, и го завърши атрактивно на една щеша и то с много добро време, губейки само една позиция от класирането си в първия манш.

Илка Щухец бе една от малкото (мисля само 2) отпаднали в първия манш.

Шифрин взима 100 чисти точки на Илка и още утре има шанс практически да спечели Световната купа :yes:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   11.03.2017 00:09


почна ги тоя сезон Мика в гигантския догодина и Уорли която вече одърте, не виждам как ще я удържи, но евала на французойката за силното представяне тоя сезон в дисциплината, иначе това гарантира лесни големи глобуси за Мика оттук насетне, справка Хиршер стига да владееш две дисциплини + комбинацията даже, очертава се доминаторка още отсега, само контузии недай си боже могат да я спрат


Последна промяна juve на 11.03.2017 00:11, променена общо 2 пъти



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   11.03.2017 12:40


Balleta написа:
Томи, то може да не си го чувал Сок, но наш Григор го е чувал :laugh:

Иначе и ЕмСи се впусна в романтика и сляпо фенство.

Пичове, Шифрин, почва на 15 години и още в осмото си сътезание е на подиума. За сравнение най-великата Линдзи, стига първия си подиум едва в 44-я си старт.
Естествено Мика е все още далеч от Линдзи, но темпото с което печели и се развива до тук е уникално, а още на 15 години я обявиха за голяма потенциална звезда, така, че това, че нямала конкуренция е някаква смешна теза, базираща се на факта, че бие всичко живо в тура с по над една секунда заради КЛАСАТа СИ, а не заради липсата на конкуренция.
Конкуренция има и винаги е имало :wave: :yes:

на 21 години (ще стане на 22 точно един ден преди последните състезания в Аспен :laugh: ) Шифрин най-вероятно ще стигне кота 30 победи за СК с победи в три дисциплини + паралелен, 4 титли в слалома, Световна купа, три златни медала от световно и един златен от Олимпиада :wave:

Изображение


Много се радвам Дявола как припиликва всеки път заради Хиршер и Вон - тая Шифрин много готина, стискам палци да почупи всякакви рекорди. Вон също ми е симпатична, ама за всеки спортист, заради когото Дявола се превъзнася, имам винаги едно на ум като симпатия :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   11.03.2017 23:21


Велез-Зузулова отпадна в първия манш на слалома в Тахо, което означава автоматично 4-ти малък кристален глобус за Мика в дисциплината на възраст само 21 години :first: :first: :first: :first:

:ludnica: :celebrate:

Иначе след първия манш Шифрин е втора само на 2 стотни от симпатягата Уенди Холденер.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   12.03.2017 00:01


Шифрин с груби грешки в двата манша особено втория в началото някак си се задържа на магия и след това бе ясно какво ще се случи, просто си феноменка и успява дори с грешки да компенсира и да мачка на много коварно трасе, където се утрепаха всички водещи слаломистки, честито на балета определено уникален сезон за Мика май ги направи вече 10 има и още две състезания да ги увеличи още победите :-)


Последна промяна juve на 12.03.2017 00:02, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   12.03.2017 00:02


женския слалом трябва да го закрият.
Шифрин пада, става, кафе пие и накрая ги бие, това на нищо не прилича. :uuu:


Последна промяна Diavolo на 12.03.2017 00:03, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   12.03.2017 00:04


то изобщо некой завърши ли от претенденките, всички се изпопребиха, то бива бива ама толкова келяво поколение нема.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   12.03.2017 00:07


Balleta написа:
Велез-Зузулова отпадна в първия манш на слалома в Тахо, което означава автоматично 4-ти малък кристален глобус за Мика в дисциплината на възраст само 21 години :first: :first: :first: :first:

Иначе след първия манш Шифрин е втора само на 2 стотни от симпатягата Уенди Холденер.



!!! 31 !!!
:celebrate:

Уникално трудно трасе за слалом в Скуау Вали, нямаше скиорка която да не сгреши, доста отпаднаха.

Въпреки грешката на Шифрин в началото на втория манш, Мика си намери ритъма и завърши зверски долната част със секунда преднина.
Жалко за Холденер, която падна малко преди края, като на предпоследната контрола водеше 12 стотни, които нямаше да са и достатъчни предвид скороста на Шифрин в края, но щеше да е на второ място минимум.

Тройката:

1. Мика Шифрин
2. Шарка Страхова
3. Бернадет Шийлдс

25-а кариерна победа за Микаела в слалома, 31-а кариерна общо.

11-а победа за американката за сезона, единствено Линдзи има повече от нея от американските скиори евър. Линдзи е с 12, рекорда за най-много победи за един сезон е на Врени Шнайдер - 14.
Шифрин има шанса в Аспен да изравни Линдзи или да я размине и да запише 13 победи. Рекорда на Врени обаче няма да бъде изравнен, освен ако Шифрин не вземе слалома, гигантския и супер-джито :laugh:

4-та титла в слалома за Шифрин и 1-а Световна купа, макар и неофициално, защото не води с 400+, а само със 378 точки, но е ясно, че няма кой да я размине, Илка не може да вземе 4-и победи, тя дори не пуска слалом.

Все пак официално ще се брои, че е спечелила Световна купа на възраст 22 години, които навършва в понеделник, а състезанията в Аспен започват в сряда.

Единствено легендата Яница Костелич е печелила по млада - само на 19, след което повтори на 21.


Последна промяна Balleta на 12.03.2017 00:08, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 190 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг