Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 15:59



Отговори на тема  [ 190 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   12.03.2017 00:15


Diavolo написа:
то изобщо некой завърши ли от претенденките, всички се изпопребиха, то бива бива ама толкова келяво поколение нема.


за 228000003839 път ще ти кажа - конкуренция иа колкото си искаш, просто Шифрин е класа над всички останали в слалома, така както Линдзи бе в спускането и супер-джито, когато го обезсмисли и искаше да пробва с мъжете, защото и доскуча. Тогава имаше ли конкуренция и трябваше ли да забранят Спускането :ireful:

Айде, че почваш да ме ядосваш вече, като е някой който не харесваш няма конкуренция (Фед, Шифрин, Фуркад, Хиршер), ако я някой който харесваш е супер талант (Линдзи, Серена, Марит и не знам си кой още)

Пълни глупости, за 204589 път ще ти кажа - американците изкараха най-силната скиорка в бързите и вероятно най-силната скиорка в техничните дисциплини (макар, че Шифрин има още много път до там, но се е запътила стремглаво) и то в ранките на един период - едната е към края си, другата сега почва.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   13.03.2017 00:38


Diavolo написа:
Стрейндж,
Разбира се, че съм далеч от мисълта да сравнявам полове и пр. Балета добре го е казал.
Това със задминаване на Стенмарк е просто любопитно за статистиката и ще е нещо наистина епохално, особено пак да подчертая дебело - направено в скоростни дисциплини, което е много по-трудно и рисковано. А не че Линдзи ще стане автоматично по-велика от Стенмарк?! Както и никога не съм писал, че Серина е по-велика от Федерер например.
Но е яко да се съпоставят шлемовете и победите на единия и другия, така е и в ските и в много други спортове, когато една жена е много над останалите от своя пол.


Тук се покриваме. Линдзи е печелила всички дисциплини, както и други спускачи са печелили всички дисциплини + слалома. От друга страна пък не се сещам за слаломист/ка да са печелили спускане!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   13.03.2017 00:40


Няма и да видиш... :laugh: :whistle:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   13.03.2017 00:53


това е интересна статистика наистина и аз не си представям Шифрин да вземе спускане, но супер-джи определено може и ще успее все някога, но да видим :yes:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   13.03.2017 14:04


TheExorcist написа:
Тук се покриваме. Линдзи е печелила всички дисциплини, както и други спускачи са печелили всички дисциплини + слалома. От друга страна пък не се сещам за слаломист/ка да са печелили спускане!
Diavolo написа:
Няма и да видиш...

Juve написа:
това е интересна статистика наистина и аз не си представям Шифрин да вземе спускане, но супер-джи определено може и ще успее все някога, но да видим :yes:


напротив Томи, точно обратното е :wave:

Линдзи е единствената специалистка в скоростните, която печелила всичко. Останалите 4-и са техничарки :laugh: :yes:

Говорите неща, точно наобратното:

Яница Костелич - специалистка в Слалом и ГС, с 3 титли в слалома - печели 1 спускане и 1 Супер-Г

Аня Персон - стартира, като специалистка в Слалом и ГС, с 3 титли в Гигантския и 18 спечелени кариерни слалома - в последствие печели 6 спускания и 4 Супер-Г

Пернила Виберг - специалистка в слалома с 14 спечелени слалома и титла в слалома - в края на кариерата си печели 2 спускания, има и 3 Супер-джита

Тина Мазе - стартира като специалистка в гигантския - печели 4 спускания


Други няма печелил 5 дисциплини, иначе освен Линдзи, Ренате Гьотчел е другата специалистка в скоростните печелила слалом, но без гигантски.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   13.03.2017 15:20


напротив Томи, точно обратното е :wave:

Линдзи е единствената специалистка в скоростните, която печелила всичко. Останалите 4-и са техничарки :laugh: :yes:

Говорите неща, точно наобратното:

Яница Костелич - специалистка в Слалом и ГС, с 3 титли в слалома - печели 1 спускане и 1 Супер-Г

Аня Персон - стартира, като специалистка в Слалом и ГС, с 3 титли в Гигантския и 18 спечелени кариерни слалома - в последствие печели 6 спускания и 4 Супер-Г

Пернила Виберг - специалистка в слалома с 14 спечелени слалома и титла в слалома - в края на кариерата си печели 2 спускания, има и 3 Супер-джита

Тина Мазе - стартира като специалистка в гигантския - печели 4 спускания


Други няма печелил 5 дисциплини, иначе освен Линдзи, Ренате Гьотчел е другата специалистка в скоростните печелила слалом, но без гигантски.[/quote]

Нямах предвид отделни победи, а титли. Също и при мъжете. Аамод е най-универсалния скиор за мене, специалист в скоростните, но печелил всичко. По бегли спомени, Жирардели също е специалист в скоростните, но добър навсякъде.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   13.03.2017 15:42


TheExorcist написа:
Balleta написа:
напротив Томи, точно обратното е :wave:

Линдзи е единствената специалистка в скоростните, която печелила всичко. Останалите 4-и са техничарки :laugh: :yes:

Говорите неща, точно наобратното:

Яница Костелич - специалистка в Слалом и ГС, с 3 титли в слалома - печели 1 спускане и 1 Супер-Г

Аня Персон - стартира, като специалистка в Слалом и ГС, с 3 титли в Гигантския и 18 спечелени кариерни слалома - в последствие печели 6 спускания и 4 Супер-Г

Пернила Виберг - специалистка в слалома с 14 спечелени слалома и титла в слалома - в края на кариерата си печели 2 спускания, има и 3 Супер-джита

Тина Мазе - стартира като специалистка в гигантския - печели 4 спускания


Други няма печелил 5 дисциплини, иначе освен Линдзи, Ренате Гьотчел е другата специалистка в скоростните печелила слалом, но без гигантски.


Нямах предвид отделни победи, а титли. Също и при мъжете. Аамод е най-универсалния скиор за мене, специалист в скоростните, но печелил всичко. По бегли спомени, Жирардели също е специалист в скоростните, но добър навсякъде.



Коя спускачка има титла в слалома ? :-o Линдзи никога не е печелила титла в слалома. Няма скиорка печелила всички титли. Сериозно не разбрах какво имаш в предвид ??? :-?

това ти беше твърдението:

Цитат:
Тук се покриваме. Линдзи е печелила всички дисциплини, както и други спускачи са печелили всички дисциплини + слалома. От друга страна пък не се сещам за слаломист/ка да са печелили спускане


както виждаш по горе, много повече са случаите когато слаломисти и гигантисти печелят спускания и супер-джи в отделни стартове.

П.П - Жирардели не е специалист в скоростните, а точно наобратно в техничните :laugh: , но е универсален и му липсва титла само в Супер-джи. Опресни си спомените майна :laugh:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   13.03.2017 15:55


Balleta написа:
TheExorcist написа:
Balleta написа:
напротив Томи, точно обратното е :wave:

Линдзи е единствената специалистка в скоростните, която печелила всичко. Останалите 4-и са техничарки :laugh: :yes:

Говорите неща, точно наобратното:

Яница Костелич - специалистка в Слалом и ГС, с 3 титли в слалома - печели 1 спускане и 1 Супер-Г

Аня Персон - стартира, като специалистка в Слалом и ГС, с 3 титли в Гигантския и 18 спечелени кариерни слалома - в последствие печели 6 спускания и 4 Супер-Г

Пернила Виберг - специалистка в слалома с 14 спечелени слалома и титла в слалома - в края на кариерата си печели 2 спускания, има и 3 Супер-джита

Тина Мазе - стартира като специалистка в гигантския - печели 4 спускания


Други няма печелил 5 дисциплини, иначе освен Линдзи, Ренате Гьотчел е другата специалистка в скоростните печелила слалом, но без гигантски.


Нямах предвид отделни победи, а титли. Също и при мъжете. Аамод е най-универсалния скиор за мене, специалист в скоростните, но печелил всичко. По бегли спомени, Жирардели също е специалист в скоростните, но добър навсякъде.



Коя спускачка има титла в слалома ? :-o Линдзи никога не е печелила титла в слалома. Няма скиорка печелила всички титли. Сериозно не разбрах какво имаш в предвид ??? :-?

това ти беше твърдението:

Цитат:
Тук се покриваме. Линдзи е печелила всички дисциплини, както и други спускачи са печелили всички дисциплини + слалома. От друга страна пък не се сещам за слаломист/ка да са печелили спускане


както виждаш по горе, много повече са случаите когато слаломисти и гигантисти печелят спускания и супер-джи в отделни стартове.

П.П - Жирардели не е специалист в скоростните, а точно наобратно в техничните :laugh: , но е универсален и му липсва титла само в Супер-джи. Опресни си спомените майна :laugh:


Аз съм останал с впечатлението, че Линдзи има всички малки глобуси, не съм подробен статистикар, нещо ми се върти за слалома. Може и да не е така. Но пак казвам, за мене спускането е по-трудно и със сигурност по-рисковано от техничните дисциплини. А ти като си такъв архивна къртица, би ли ми извадил някъде шампиони в комбинацията спускане/слалом и кой в какво е доминант, че ми е много интересно. На прима виста ми излиза, че повечето са в скоростните.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   13.03.2017 16:08


TheExorcist написа:
Аз съм останал с впечатлението, че Линдзи има всички малки глобуси, не съм подробен статистикар, нещо ми се върти за слалома. Може и да не е така. Но пак казвам, за мене спускането е по-трудно и със сигурност по-рисковано от техничните дисциплини. А ти като си такъв архивна къртица, би ли ми извадил някъде шампиони в комбинацията спускане/слалом и кой в какво е доминант, че ми е много интересно. На прима виста ми излиза, че повечето са в скоростните.


бацка, Линдзи има един спечелен слалом, как да вземе титла там :laugh: Както писах, няма скиорка печелила титли във всички дисциплини, има 6 скиорки (Линдзи, Аня Персон, Тина Мазе, Пернила Виберг, Яница Костелич и Петра Кронбергер) печелили състезания във всички 5 дисциплини.

Спускането е по опасно откъм скорост да не се потрошиш, но не и откъм тежест на контузиите (torn ACL или менискус), които отнемат 6 месеца до година за въстановяване.

За другата статистика ще почакаш, не е толкова лесно :laugh:

П.П. Общо взете, ако всичко което написа го обърнеш наобратно ще достигнеш истината :laugh: Девола е със 7 чифта очила, не му се връзвай :-D


Последна промяна Balleta на 13.03.2017 16:16, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   15.03.2017 15:42


Днес чакаме LV78, Илка обаче е по бърза от Линдзи на втората тренировка със секунда, Годжа е на няколко стотни.

Принципно тренировка и състезание са две различни неща, ама нещо не ми харесва много ситуацията в Аспен .... Айде Линдзи :rock:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   15.03.2017 19:20


Илка размаза всички днес, само Линдзи свали под секунда разлика и завърши втора на 0.60. Годжа на 1 секунда, а всичко останало на 1.5 секунди нагоре, като още на първата контрола всички губят минимум половин секунда :outofspace:


С първото си място Илка Щухец си осигурява втора титла за сезона, след комбинацията, тази в спускането.

Линдзи за трети пореден старт 2-а, но днес далеч назад като време, за разлика от Корея, където загуби на магия.

Спускането трябва да се закрие докато Линдзи не влезе във супер форма, че иначе скоро Илка ще почне да пие кафе на пистата и пак да печели :laugh: ;-)


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   15.03.2017 19:35


тая Илка ги размаза тоя сезон в скоростните, ама откъде изкочи не знам, интересно ми е дали и следващата година така ще доминира, нещо ме съмнява, но определено като се върнат Лара и Ана, като добавим Годжа ще е доста интересно и оспорвано в скоростните дисциплини, но Линдзи за да почне пак да печели и да бие рекорда на Стенмарк трябва да си стартира добре сезона още в Лейк Луис, както Щухец ги почна там тая година, че една контузия и си пътник общо взето всички водещи скиорки го изпитаха последните сезони :-)


Последна промяна juve на 15.03.2017 19:37, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   15.03.2017 19:42


juve написа:
тая Илка ги размаза тоя сезон в скоростните, ама откъде изкочи не знам, интересно ми е дали и следващата година така ще доминира, нещо ме съмнява, но определено като се върнат Лара и Ана, като добавим Годжа ще е доста интересно и оспорвано в скоростните дисциплини, но Линдзи за да почне пак да печели и да бие рекорда на Стенмарк трябва да си стартира добре сезона още в Лейк Луис, че една контузия и си пътник общо взето всички водещи скиорки го изпитаха последните сезони :-)


Ана я забрави, отделно никога не е била доминант в скоростните, в супер-джито се държеше в челото, но по скоро ботираше там в тройката, отколкото да печелеше.
Две години далеч от пистите е сериозна работа, трудно ще си върне старата форма за жалост. Дано, ама аз съм малко песимист за нея.

А Илка се появи ей така от нищото след 9 сезона в тура :outofspace:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   15.03.2017 20:52


Balleta написа:
juve написа:
тая Илка ги размаза тоя сезон в скоростните, ама откъде изкочи не знам, интересно ми е дали и следващата година така ще доминира, нещо ме съмнява, но определено като се върнат Лара и Ана, като добавим Годжа ще е доста интересно и оспорвано в скоростните дисциплини, но Линдзи за да почне пак да печели и да бие рекорда на Стенмарк трябва да си стартира добре сезона още в Лейк Луис, че една контузия и си пътник общо взето всички водещи скиорки го изпитаха последните сезони :-)


Ана я забрави, отделно никога не е била доминант в скоростните, в супер-джито се държеше в челото, но по скоро ботираше там в тройката, отколкото да печелеше.
Две години далеч от пистите е сериозна работа, трудно ще си върне старата форма за жалост. Дано, ама аз съм малко песимист за нея.

А Илка се появи ей така от нищото след 9 сезона в тура :outofspace:

верно е това гигантския е силата на Ана, но там Шифрин вече не виждам как ще я спират останалите гигантиски ще го обезсмисли скоро както направи със слалома и общо взето ще се чака пак някой като Щухец да изкочи от нищото да видим :laugh:


Последна промяна juve на 15.03.2017 20:53, променена общо 2 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   15.03.2017 21:54


juve написа:
Balleta написа:
juve написа:
тая Илка ги размаза тоя сезон в скоростните, ама откъде изкочи не знам, интересно ми е дали и следващата година така ще доминира, нещо ме съмнява, но определено като се върнат Лара и Ана, като добавим Годжа ще е доста интересно и оспорвано в скоростните дисциплини, но Линдзи за да почне пак да печели и да бие рекорда на Стенмарк трябва да си стартира добре сезона още в Лейк Луис, че една контузия и си пътник общо взето всички водещи скиорки го изпитаха последните сезони :-)


Ана я забрави, отделно никога не е била доминант в скоростните, в супер-джито се държеше в челото, но по скоро ботираше там в тройката, отколкото да печелеше.
Две години далеч от пистите е сериозна работа, трудно ще си върне старата форма за жалост. Дано, ама аз съм малко песимист за нея.

А Илка се появи ей така от нищото след 9 сезона в тура :outofspace:

верно е това гигантския е силата на Ана, но там Шифрин вече не виждам как ще я спират останалите гигантиски ще го обезсмисли скоро както направи със слалома и общо взето ще се чака пак някой като Щухец да изкочи от нищото да видим :laugh:


Илка Щухец:

Сезон 2015/2016 - 25 място в общото класиране на Спускането

До Декември 2016, Илка Щухец има 112 старта за Световата купа и нито един подиум

На 2 Декември, Илка спечели първото си спускане, след което спечели общо 4 от 8 спускания за сезон 2016/2017, както и 2 Супер-джита и 1 Комбинация + златен медал от Световното пак в спускането

До тук за сезон 2016/2017, Илка вече спечели две титли - Спускане и Комбинация,а утре има шанс да спечели и трета в Супер-джито

Пробива на Новак Джокович през 2011 ряпа да яде в сравнение с този на Илка :laugh: :rofl: :laugh: :rofl:

Илка трябва да получи роля в Трансформърс :rofl:


Последна промяна Balleta на 15.03.2017 21:57, променена общо 2 пъти



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   16.03.2017 18:22


Линдзи пак падна :outofspace: Добре че нищо и няма и добре, че това бе последно състезание за нея за сезона, очевидно е, че с тая невъзстановена ръка и липсата на предсезонна поготовка няма нужния ритъм и не е във нейната си форма. Иначе се движеше много добре на 18 стотни зад Вайратър и в долната част н трасето където и е силата можеше да и бие времето.

Тина Вайратър е първа, а Илка втора, което към момента, ако няма някоя голяма изненада означава, че Тина взима титлата в Супер-Джи с 5 точки разлика пред Илка :laugh:

Много щяха да и дойдат на Илка три глобуса при условие, че тая година за пръв път стъпи на подиум :-D

Честито на Тина, достойна наследничка на майка си Хани Вензел :first:


Последна промяна Balleta на 16.03.2017 18:25, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   16.03.2017 18:25


Вайрайтер взе последно супер-джи за сезона и мина с 5 точки за малкия глобус Илка с което се размина с хетрик глобуси, браво на Тина винаги съм я харесвал и заслужаваше прекрасен завършек на сезона си въпреки спадовете, които демонстрира както винаги, иначе Линдзи се претрепа по средата типично в нейн стил караше рисково, но на това по технично и скъсено трасе нямаше как да върже, завършва само с една победа завръщането си по средата на сезона можеше да стигне 80 още тоя сезон но нямаше късмет в Корея най-вече, нищо догодина повече :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   16.03.2017 18:27


juve написа:
Вайрайтер взе последно супер-джи за сезона и мина с 5 точки за малкия глобус Илка с което се размина с хетрик глобуси, браво на Тина винаги съм я харесвал и заслужаваше прекрасен завършек на сезона си въпреки спадовете, които демонстрира както винаги, иначе Линдзи се претрепа по средата типично в нейн стил караше рисково, но на това по технично и скъсено трасе нямаше как да върже, завършва само с една победа завръщането си по средата на сезона можеше да стигне 80 още тоя сезон но нямаше късмет в Корея най-вече, нищо догодина повече :-)


пак го удари на шизофрения, пак се преповтаряме :laugh:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   16.03.2017 18:28


Balleta написа:
juve написа:
Вайрайтер взе последно супер-джи за сезона и мина с 5 точки за малкия глобус Илка с което се размина с хетрик глобуси, браво на Тина винаги съм я харесвал и заслужаваше прекрасен завършек на сезона си въпреки спадовете, които демонстрира както винаги, иначе Линдзи се претрепа по средата типично в нейн стил караше рисково, но на това по технично и скъсено трасе нямаше как да върже, завършва само с една победа завръщането си по средата на сезона можеше да стигне 80 още тоя сезон но нямаше късмет в Корея най-вече, нищо догодина повече :-)


пак го удари на шизофрения, пак се преповтаряме :laugh:

хаха тоя път има извинение че сме по едно и също време ама и аз взех да се притеснявам вече че има нещо сбъркано :outofspace:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Ски алпийски дисциплини - сезон 2016/2017   |   17.03.2017 17:29


Balleta написа:
Линдзи пак падна :outofspace: Добре че нищо и няма и добре, че това бе последно състезание за нея за сезона, очевидно е, че с тая невъзстановена ръка и липсата на предсезонна поготовка няма нужния ритъм и не е във нейната си форма. Иначе се движеше много добре на 18 стотни зад Вайратър и в долната част н трасето където и е силата можеше да и бие времето.

Тина Вайратър е първа, а Илка втора, което към момента, ако няма някоя голяма изненада означава, че Тина взима титлата в Супер-Джи с 5 точки разлика пред Илка :laugh:

Много щяха да и дойдат на Илка три глобуса при условие, че тая година за пръв път стъпи на подиум :-D

Честито на Тина, достойна наследничка на майка си Хани Вензел :first:


Тина ми е любимка. :celebrate:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 190 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг