Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:32



Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж) 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   21.05.2017 23:03


Имам много лошо предчувствие...
Явно съдбата е тотално срещу Канада и няма да допусне златен хеттрик.
Виждаш сам, втората и третата третина смазващо превъзходство за Канада и вместо да водим с 3 гола получихме куриозен гол. :dunno: :uuu:
Да добавя и трите греди/щанги, които спасиха Лундквист.
Само в първата третина имаше равновесие с леко игрово/позиционно предимство за Швеция, но с по-опасни/чисти ситуации пред Лундквист.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   21.05.2017 23:11


Гледах само третата третина без първите 3-4 минути. Къде го видя това смазващо предимство, шведите стояха по-добре във времето, в което гледах.

Яко за тре крунур! :hockey:


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   21.05.2017 23:46


Швеция СВЕТОВЕН ШАМПИОН.
Честита им титла!

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   21.05.2017 23:47


АЙДЕЕЕЕЕ!!! :rock: :first: :celebrate:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   21.05.2017 23:51


На Лундквист трябва приживе паметник да му издигнат ако шведите спечелят.
Няма такива спасявания просто. :dunno:
Ако този мач се играе още два пъти, канадците ще вкарат много шайби ама не и днес. Бият, ама Лундквист спасява. Непростим пропуск на Маккинън на празна врата!
Браво обаче на шведите, че стоят равностойно физически на Канада, а канадците винаги са мачкали с физика и кондиция. Но шведите се бранеха много организиарано и умно. Не тръгнаха да се надиграват с канадците, защото нямат този ресурс и засега тактиката им е успешна. Страхотно продължение с много скорост и положения и пред двете врати, най-вече пред шведската.

При наказателните удари определено Лундквист има психологическото предимство. Когато един вратар има ден е половин отбор. Закон в хокея.
1998 г. Хашек спря Грецки и компания в Нагано сега Лундквист прави уникален мач.
И все пак лотария, наказателните удари трябва да се забранят в хокея, защото нямат никаква логика.

Айде Канада! :hockey: :devil:



spurs написа:
Гледах само третата третина без първите 3-4 минути. Къде го видя това смазващо предимство, шведите стояха по-добре във времето, в което гледах.

Яко за тре крунур! :hockey:


Толкова и си гледал. А овър тайма гледа ли?
Както и да е, няма никаква значение това.


Последна промяна Diavolo на 22.05.2017 00:17, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   21.05.2017 23:58


Юбилейна 10 титла на Швеция, да им е честита!
Много силен отбор са и не мога да кажа, че титлата е незаслужена, въпреки че Канада бе по-добрия отбор в самия финал.
А и я предвидих тази победа на Швеция.
Мъката ми е голяма. Имахме идеалния шанс да изравним СССР, но уви. :besnyo: :-(

А Канада се превръщат като лузърите Англия във футбола при наказателните удари. Не си спомням случай да са победили след наказателни удари.
Като изключим Райън О' Райли, всички останали биха като посрани. :uuu:

Нищо де, живота продължава. Щом с четвъртия отбор по сила, който могат да спретнат са толкова напред с материала, то не знам другите какво трябва да правят в дългосрочен план.
А да добавим, че Канада обраха всички титли при юношите в двете възрастови групи и се задава страшно поколение. :devil:


Последна промяна Diavolo на 21.05.2017 23:59, променена общо 1 път



 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 02:12


Не съм гледал мачовете от СП, ама то тук и почти никой не ги отразява. Имам колега, който е луд по Канадиен, играл е хокей на по-ниско ниво, тренирал е детски отбори, наистина е много навътре в играта, но откакто е почнало СП не е обелил и дума за него и подозирам, че дори и не знае, че се провежда. В местната преса първенството се отразява с по няколко реда и това е.

Колкото до Ерик Карлсон от Отава, по моето скромно мнение това е най-добрия защитник в НХЛ и може би наистина е най-комплексния хокеист. Лично аз много харесвам играта му, без него Отава са нищо. Преди година гледах Монреал - Отава в Centre Bell и моите хора бързо поведоха с 2-0, но след това Карслон се разигра и Отава пометоха Канадиен с 5-2. Супер хокеист и лидер :hockey:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 16:00


На Суоми проблема беше изцяло младите. А и нямат иГрачи от НХЛ. Това си говорехме с тоя моя приятел от Финландия.
Швеците са ми неприятни, но честито. Жалко за Канада, много тъпо паднаха. А СССР никога нямаше да имат тези успехи, ако играеха професионалистите едно време. Сега ще е по-трудно, защото Русия набира мощ.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 19:49


Forest_fan написа:
Не съм гледал мачовете от СП, ама то тук и почти никой не ги отразява. Имам колега, който е луд по Канадиен, играл е хокей на по-ниско ниво, тренирал е детски отбори, наистина е много навътре в играта, но откакто е почнало СП не е обелил и дума за него и подозирам, че дори и не знае, че се провежда. В местната преса първенството се отразява с по няколко реда и това е.

Колкото до Ерик Карлсон от Отава, по моето скромно мнение това е най-добрия защитник в НХЛ и може би наистина е най-комплексния хокеист. Лично аз много харесвам играта му, без него Отава са нищо. Преди година гледах Монреал - Отава в Centre Bell и моите хора бързо поведоха с 2-0, но след това Карслон се разигра и Отава пометоха Канадиен с 5-2. Супер хокеист и лидер :hockey:


Е как може родината на хокея да не дава пет пари за световно първенство по хокей? Това е все едно да се провежда световно първенство по футбол с участието на Англия и никой в Англия да не се интересува или да не пише за това.
Меко казано малоумно ми звучи. Значи накандците не им пука, така ли да разбирам? Ако е така, много ми падат в очите да ти кажа... :uuu:
А от какво им пука? Нали хокея бил религия там? Религия друг път. Аз цяла нощ не мигнах от мъка и нерви, тия там пет пари не дават. :-x :uuu:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 19:49


TheExorcist написа:
На Суоми проблема беше изцяло младите. А и нямат иГрачи от НХЛ. Това си говорехме с тоя моя приятел от Финландия.
Швеците са ми неприятни, но честито. Жалко за Канада, много тъпо паднаха. А СССР никога нямаше да имат тези успехи, ако играеха професионалистите едно време. Сега ще е по-трудно, защото Русия набира мощ.


Имаха мисля петима от НХЛ, но да отбора бе съставен предимно от играчи на местното първенство и КХЛ.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 20:08


TheExorcist написа:
На Суоми проблема беше изцяло младите. А и нямат иГрачи от НХЛ. Това си говорехме с тоя моя приятел от Финландия.
Швеците са ми неприятни, но честито. Жалко за Канада, много тъпо паднаха. А СССР никога нямаше да имат тези успехи, ако играеха професионалистите едно време. Сега ще е по-трудно, защото Русия набира мощ.



СССР беше уникална школа. Ако имаше професионалисти, нямаше да са доминатор, но пак щяха да вземат доста титли.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 20:09


Diavolo написа:
Forest_fan написа:
Не съм гледал мачовете от СП, ама то тук и почти никой не ги отразява. Имам колега, който е луд по Канадиен, играл е хокей на по-ниско ниво, тренирал е детски отбори, наистина е много навътре в играта, но откакто е почнало СП не е обелил и дума за него и подозирам, че дори и не знае, че се провежда. В местната преса първенството се отразява с по няколко реда и това е.

Колкото до Ерик Карлсон от Отава, по моето скромно мнение това е най-добрия защитник в НХЛ и може би наистина е най-комплексния хокеист. Лично аз много харесвам играта му, без него Отава са нищо. Преди година гледах Монреал - Отава в Centre Bell и моите хора бързо поведоха с 2-0, но след това Карслон се разигра и Отава пометоха Канадиен с 5-2. Супер хокеист и лидер :hockey:


Е как може родината на хокея да не дава пет пари за световно първенство по хокей? Това е все едно да се провежда световно първенство по футбол с участието на Англия и никой в Англия да не се интересува или да не пише за това.
Меко казано малоумно ми звучи. Значи накандците не им пука, така ли да разбирам? Ако е така, много ми падат в очите да ти кажа... :uuu:
А от какво им пука? Нали хокея бил религия там? Религия друг път. Аз цяла нощ не мигнах от мъка и нерви, тия там пет пари не дават. :-x :uuu:


Просто приеми, че Световното им е през оная работа. Трогват се само за Олимпиадата.

_________________
Изображение


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 20:10


Diavolo написа:
Forest_fan написа:
Не съм гледал мачовете от СП, ама то тук и почти никой не ги отразява. Имам колега, който е луд по Канадиен, играл е хокей на по-ниско ниво, тренирал е детски отбори, наистина е много навътре в играта, но откакто е почнало СП не е обелил и дума за него и подозирам, че дори и не знае, че се провежда. В местната преса първенството се отразява с по няколко реда и това е.

Колкото до Ерик Карлсон от Отава, по моето скромно мнение това е най-добрия защитник в НХЛ и може би наистина е най-комплексния хокеист. Лично аз много харесвам играта му, без него Отава са нищо. Преди година гледах Монреал - Отава в Centre Bell и моите хора бързо поведоха с 2-0, но след това Карслон се разигра и Отава пометоха Канадиен с 5-2. Супер хокеист и лидер :hockey:


Е как може родината на хокея да не дава пет пари за световно първенство по хокей? Това е все едно да се провежда световно първенство по футбол с участието на Англия и никой в Англия да не се интересува или да не пише за това.
Меко казано малоумно ми звучи. Значи накандците не им пука, така ли да разбирам? Ако е така, много ми падат в очите да ти кажа... :uuu:
А от какво им пука? Нали хокея бил религия там? Религия друг път. Аз цяла нощ не мигнах от мъка и нерви, тия там пет пари не дават. :-x :uuu:


Ако СП се провеждаше в Канада или поне в САЩ сигурно щеше да е по-различно, но за шампионат, който се провежда някъде в Европа при това без най-добрите и известни няма никакъв шанс. Да, хокеят е религия, уверявам те така е ... но, това което има най-важно значение е представянето на местния отбор. Няма значение дали е Монреал, Отава, Торонто или отборите в Алберта и Британска Колумбия. Дори в Квебек все още се надяват да успеят да убедят лигата за връщането на Нордикс. На национално ниво, когато има Олимпиада и участват звездите е различно, но за СП съвпадащо с финалите в НХЛ :no: Например тук за представянето на чехите се споменаваше, колкото да се отбележи как играят Плеканец и новото попълнение Якубек и понеже в Монреал няма шведи, за тяхното представяне нямаше и нищо. Така е било, така и ще бъде. Няма да ти споменавам как се държи публиката на мачовете от редовния сезон, че ще се разочароваш още повече :-)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 20:32


Diavolo написа:
Forest_fan написа:
Не съм гледал мачовете от СП, ама то тук и почти никой не ги отразява. Имам колега, който е луд по Канадиен, играл е хокей на по-ниско ниво, тренирал е детски отбори, наистина е много навътре в играта, но откакто е почнало СП не е обелил и дума за него и подозирам, че дори и не знае, че се провежда. В местната преса първенството се отразява с по няколко реда и това е.

Колкото до Ерик Карлсон от Отава, по моето скромно мнение това е най-добрия защитник в НХЛ и може би наистина е най-комплексния хокеист. Лично аз много харесвам играта му, без него Отава са нищо. Преди година гледах Монреал - Отава в Centre Bell и моите хора бързо поведоха с 2-0, но след това Карслон се разигра и Отава пометоха Канадиен с 5-2. Супер хокеист и лидер :hockey:


Е как може родината на хокея да не дава пет пари за световно първенство по хокей? Това е все едно да се провежда световно първенство по футбол с участието на Англия и никой в Англия да не се интересува или да не пише за това.
Меко казано малоумно ми звучи. Значи накандците не им пука, така ли да разбирам? Ако е така, много ми падат в очите да ти кажа... :uuu:
А от какво им пука? Нали хокея бил религия там? Религия друг път. Аз цяла нощ не мигнах от мъка и нерви, тия там пет пари не дават. :-x :uuu:



Абе, баце ти си много интересен :outofspace: Как не може да разбереш, че това световно по хокей е с почти нулева стойност, това, че го дават там по нормално време и имаш възможност да гледаш защото си зажаднял за хокей, нищо не значи.

Две неща:

- световното по хокей се провежда ВСЯКА година, което автоматично губи огромна част от стойността му ...аз не занм да имам друг спорт, или не са много, със световно всяка година ... :outofspace: доста малоумно от федерациата по хокей
- отборите са с втори, трети и четвърти състави .... е кой да ги гледа ... то и в Европа футбола е религиа, ама колко хора ти гледат младежкото по футбол, било и светвоно, ами сигурна 5% от гледащите мъжки футбол, а световното по хокей си е направо едно малко младежко по хокей

Проблема си е изцяло във федерацията по хокей, която явно не може и не знае как да промотира спорта, как да го ръководи и менажира и как да го прави по полулярен на национално ниво. Ти си обвинявай НХЛ, ама аз ще ти кажа, че Хокейната федерация са още по големи инати и от инат се стига до ей такива състезания с интерес НУЛА

Защо НБА и Баскет федерацията нямат такива проблеми, дори с втория състав там, Щатите пак будят небивал интерес, а събитието широко отразено в САЩ и гледаемо. Интереса е голям. Вина има НБА и Баскет Федерацията.
Ама Световното е поне на 4 години, а не всяка и не да пречи на НБА плайофите ... Е как няма да е интересно ако е веднъж на 4-и години ???? И е по стойностно и има смисъл, не всяка година да ми го правят , все едно плейофи и вътрешен шампионат

Причини много, ти гледаш едностранно и се чудиш после на очевадни неща...


Последна промяна Balleta на 22.05.2017 20:35, променена общо 1 път



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 20:34


Един приятел беше на гости в ЛА и беше ходил на мач от НХЛ. Като човек, който е свикнал с европейските футболни публики, каза че се е чувствал като на детски рожден ден :)

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 20:42


spurs написа:
Един приятел беше на гости в ЛА и беше ходил на мач от НХЛ. Като човек, който е свикнал с европейските футболни публики, каза че се е чувствал като на детски рожден ден :)

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Не е далеч от истината :-)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 20:55


Е, това е ясно.
Публиката в СА е под всякаква критика, нямат никаква фенска култура. Изключвам 3, 4 по-горещи публики и то само в плейофите и до там.
А да не отварям думи за непрекъснатите прекъсвания за реклами и какво ли още не. :uuu:
Никога няма да ги разбера, нито ме вълнуват.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 21:00


Форесте и Балете, ако е релгиия ще се интересуват когато националния им отбор, съставен изцяло от играчи на НХЛ играе финал на СП

Ако профеисоналистите играеха на СП при появата на СССР, Канада щеше да води с близо 20 титли.
Защото двете страни щяха да доминират изцяло с предимство за Канада и голямата преднина натрупана от преди появата на СССР нямаше как да се стопи.
Кой е по-добър се видя на мачовете на предизвикателството. СССР съставени изцяло от ЦСКА Москва. Едни роботи, които ходеха до тоалетна заедно така и не успяха да имат доминация над един сборен канадски отбор, който нито е играл заедно, нито са подготвяни по някакъв специален начин, докато ЦСКА и Динамо бяха военни подразделения и бяха обучавани като спецназ на КГБ. Не казвам, че СССР бяха лош отбор. О, напротив. Уникална школа и уникален хокей играеха, но при цялото си могъщество губиха 90% от мачове с Канада, когато там се събираха веднъж в годината Грецки, Лемьо, Кофи и сие. Отделно СССР отиваха като на война, да се доказват и да покажат как комунизма е по-добрия строй, докато канадците просто се забавляваха и искаха да им натрият носовете, нищо повече.
Когато голямата завеса падна и от НХЛ склониха да спират сезона, то Канада започна да играе на олимпиадите с най-доброто с което разполага и виждате какъв е резултата - 3 от 4, като в Нагано загубиха с наказателни удари от бъдещия олимийски шампион или по-точно от фамозния и неповторим Доминик Хашек.
Русия няма нищо. Последната им титла е от Албервил' 1992 г.


Последна промяна Diavolo на 22.05.2017 21:08, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 21:05


съгласен съм, че всяка година СП не е ОК, но така е в хокея от край време. :dunno:
Проблема на СП е че са по време на плейофите в НХЛ.
А иначе няма как зимна олимпиада или СП да не съвпаднат с НХЛ. Знаеш кога се провежда зимната олимпиада, за това е и зимна, а не лятна.
А СП по хокей през август/септември, как ти се вижда? Смешно. Това е зимен спорт все пак.
Ама тогава пак ще реват, защото някой може да се контузи преди началото на сезона или да си прецака подготовката и т.н.
Би било добре поне веднъж на 2 г.
при баскета просто е по-различно, интереса го има, защото световното е лятото и няма как да съвпадне с НБА, а и това вече е традиция от години и си се знае.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   22.05.2017 21:12


Forest_fan написа:
Не съм гледал мачовете от СП, ама то тук и почти никой не ги отразява. Имам колега, който е луд по Канадиен, играл е хокей на по-ниско ниво, тренирал е детски отбори, наистина е много навътре в играта, но откакто е почнало СП не е обелил и дума за него и подозирам, че дори и не знае, че се провежда. В местната преса първенството се отразява с по няколко реда и това е.

Колкото до Ерик Карлсон от Отава, по моето скромно мнение това е най-добрия защитник в НХЛ и може би наистина е най-комплексния хокеист. Лично аз много харесвам играта му, без него Отава са нищо. Преди година гледах Монреал - Отава в Centre Bell и моите хора бързо поведоха с 2-0, но след това Карслон се разигра и Отава пометоха Канадиен с 5-2. Супер хокеист и лидер :hockey:


И таз хубава. :uuu:
Ти поне можеше да гледаш, не си канадец, а българин, а и фен на Русия. Поне полуфинала с Канда не гледа ли? В Русия играеха Панарин и Кузнецов, в Канада тези две имена би трябвало да говорят нещо. ;-)

Както и да е, не ми се пише повече, защото съм ужасно разочарован и колкото и да увъртате с Балета няма да ми промените мнението.
Когато си маниак/фен на даден спорт, аз разбирам да гледаш или поне да се интересуваш от световното му първенство. Аз обичам футбола и гледам дори втора бундеслига, както и Гърция и Търция и дивизии паланки. Обичам тениса и гледам дори чаланджъри.
А е родината на хокея и 90% от пишещите тук в този спортен форум не гледат световно първенство по хокей.
Срамота е това.

живи и здрави. :-)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг