Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16.04.2024 18:59



Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж) 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   04.05.2017 23:19


От утре почва световното.
BNT HD е закупила правата :cheers:
Нямам търпение. Въпреки, че плейофите на НХЛ са в разгара си, световното винаги си е било класа и тръпка и си е с култов статут.

официалния сайт
http://www.iihfworlds2017.com/

ростерите
http://www.iihfworlds2017.com/en/teams/#CAN

уикито
https://en.wikipedia.org/wiki/2017_IIHF ... ip#Seeding

Група А (Кьолн)
Русия
САЩ
Швеция
Словакия
Германия
Латвия
Дания
Италия

Група Б (Париж)
Канада
Финландия
Чехия
Швейцария
Беларус
Норвегия
Франция
Словения


Първите четири отбора продължават на директните елиминации, като се започва от 1/4 финалите.
Последния отбор във всяка една група изпада в долната дивизия 1А. А от там за догодина идват: Австрия и изненада, изненада - Република Корея (олимпиада се задава) :whistle:

Прави впечатление липсата на големи звезди, че дори и на по-малки такива. Но на СП преди олимпиада винаги е било така. Големите звезди по традиция не участват. Да не говорим за тежкия сезон в НХЛ.
Но това едва ли ще попречи да стане шоу.


Канада е в поредица от две поредни световни титли и са само на една титла от изравняването на СССР/Русия.

Ето линк с всички световни първенци и медалисти

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_I ... _medalists


Go Canada Go! :rock: :devil: :first:


Последна промяна Diavolo на 04.05.2017 23:25, променена общо 2 пъти



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5492
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   05.05.2017 09:12


Липсва традиционния анализ с предвиждане и прогнози :dunno:
Друг път пишеш фаворити, аутсайдери, победители в групите, а сега нищо, освен официална информация :dunno:
При мен през годините отборите, за които съм викал са се меняли и сега още не съм избрал такъв. За страна огромная няма да съм със сигурност, а като гледам съставите няма нито един играч на Кингс, така че и това няма да наклони везните към някой отбор. Но ми се струва, че отборът на Швейцария няма как да бъде само със 17 картотекирани състезатели. В нашето първенство излизат с по една петица и половина на по 35-40 години, но на световното отбор с по-марко от три петици ми се струва доста несериозно, а и не съм сигурен дали е позволено. Така че това ще търпи промени според мен. В хода на първенството ще си избера отбор :-)

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   05.05.2017 09:49


Имам един приятел, който е финландец и живее и работи в Бг, луд хокеен фен и според него Финландия са сред топ фаворитите, но той си е по принцип така, не го виждам обективен много, той и миналата година беше убеден, че ще станат шампиони. Е стигнаха финала де, нищо, че загубиха от кленовите, които се отличиха със солидна защита и много добра координация. Аз по дифолт за национали съм си за Суоми и Канада, така, че който и да е ще съм доволен! :-)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   05.05.2017 19:38


Жоре, какви прогнози, това световно е пълна лотария. Виж съставите. Канада е с третия, да не казвам четвъртия отбор, янките още по-зле. Руснаците са млад отбор, който се обиграва за олимпиадата и 90% са от КХЛ, чехите са в криза, финландците са енигма, шведите изпъкват, имат най-стабилен отбор, ама те отдавна изгубиха инерцията и почнаха да лузърстват.
Днес гледах и двата мача, доволен съм имаше драма.
Русия изигра една силна третина (третата) и в крайна сметка спечелиха. Шведите могат да съжаляват обаче, защото имаха повече чисти положения. При дузпите личната класа на Панарин си каза думата.
Беларус дадоха неочакван отпор на Суоми и в крайна сметка загубиха с 2-3 след пауър плей гол на фините. В края Беларус имаха предимство 6 на 4 на леда, но не можаха да направят нищо.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   06.05.2017 00:20


Германия победи САЩ?! :outofspace: :helpless:
42 на 19 удара, но резултата е 2-1 за каските. Голямо падение за янките, лутаха се като мухи без глави, чак в третата третина показаха дух и класен хокей, но и шанса бе на страната на домакините. Атмосферата бе страхотна. Хубав мач.
Канада лесно се справи с чехите, но резултата малко лъже. Нито канадците бяха толкова силни, нито чехите толкова слаби. Стана много открит мач с много положения и пред двете врати. Прави ми впечатление, че тази формация на Канада не е толкова силна във фаза защита, а точно защитата спечели последните две световни титли, както и златото от Сочи на канадците. Чехите създадоха много чисти положение, но нямаха ден. Канада обаче въпреки слабата селекция си е съставен изцяло от профита, така че винаги ще е фаворит. Определено след видяното днес Канада и Русия са едно ниво над останалите, като скорост на пързаляне, като създаване на положения.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   06.05.2017 03:50


Diavolo написа:
Германия победи САЩ?! :outofspace: :helpless:
42 на 19 удара, но резултата е 2-1 за каските. Голямо падение за янките, лутаха се като мухи без глави, чак в третата третина показаха дух и класен хокей, но и шанса бе на страната на домакините. Атмосферата бе страхотна. Хубав мач.
ес Канада и Русия са едно ниво над останалите, като скорост на пързаляне, като създаване на положения.


:ireful:

_________________
Изображение


 
Online
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   06.05.2017 04:28


само не знам защо се нервите за някакво измислено световно първенство, в което отборите са с 2-те и третите си състави, все едно младежко по футбол .... :whistle:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   06.05.2017 04:34


Balleta написа:
само не знам защо се нервите за някакво измислено световно първенство, в което отборите са с 2-те и третите си състави, все едно младежко по футбол .... :whistle:


Ами има интрига бе баце, не е толкоз сложно!

На стадиона на Кайзерслаутерн примерно се събират около 25 000 души! Не е ли яко! :-) Тия къде беха???
Аа да сетих се. Да там. Просто боя си е интрига, тва е! :-)

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 06.05.2017 04:37, променена общо 1 път



 
Online
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   06.05.2017 05:36


TheExorcist написа:
Balleta написа:
само не знам защо се нервите за някакво измислено световно първенство, в което отборите са с 2-те и третите си състави, все едно младежко по футбол .... :whistle:


Ами има интрига бе баце, не е толкоз сложно!

На стадиона на Кайзерслаутерн примерно се събират около 25 000 души! Не е ли яко! :-) Тия къде беха???
Аа да сетих се. Да там. Просто боя си е интрига, тва е! :-)


напротив, няма грам интрига, след като не отразява нищо .. то интрига има и на полянката пред блока ..ае


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   06.05.2017 11:57


Balleta написа:
TheExorcist написа:
Balleta написа:
само не знам защо се нервите за някакво измислено световно първенство, в което отборите са с 2-те и третите си състави, все едно младежко по футбол .... :whistle:


Ами има интрига бе баце, не е толкоз сложно!

На стадиона на Кайзерслаутерн примерно се събират около 25 000 души! Не е ли яко! :-) Тия къде беха???
Аа да сетих се. Да там. Просто боя си е интрига, тва е! :-)


напротив, няма грам интрига, след като не отразява нищо .. то интрига има и на полянката пред блока ..ае


Много ясно, че там при вас не се отразява. Ама мене в Щатите кво дават много слабо ме интересува. Само да ти кажа, че съм бил на аматьорски хокеен мач в Чехия и атмосферата е невероятна и е пълно с яки пички, не като кравите там при вас! ;-)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   06.05.2017 14:47


Поне шоу става.
Словения и Швейцария направиха ебати шоуто. Швейцария поведе с 4-0, а Словения изравни за 4-4 :outofspace: :-D
Само дето се пързалят като на забавен каданс, защото преди това гледах Анахайм и Едмънтън. :laugh:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   07.05.2017 00:34


Diavolo написа:
Поне шоу става.
Словения и Швейцария направиха ебати шоуто. Швейцария поведе с 4-0, а Словения изравни за 4-4 :outofspace: :-D
Само дето се пързалят като на забавен каданс, защото преди това гледах Анахайм и Едмънтън. :laugh:


Гледат да не паднат на леда! :laugh:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   07.05.2017 18:52


Гледах една от най-големите сензации изобщо в световния спорт за всички времена. :outofspace: :helpless: :-o
Слабия отбор на Франция разгроми с 5-1 Финландия?!?!?!?! :-o :-o :-o :outofspace: :outofspace: :outofspace:

Фрнция, която никога не е побеждавала Суоми и която в 8 мача на СП срещу фините бе отбелязала всичко на всички 1 гол?!?!?! :outofspace: :-o :outofspace: :-o

И това е световния вицешампион, отбор, който не е дошъл с никак не лош състав. Просто нямам думи. Треньора ли бойкотират, мача ли са продали, ама такова унижение и такъв срам, направо ужас. Жал ми е за финландските фенове, защото този спорт е повече и от религия в тази страна, това за тях е безподобен срам и унижение.

Сега вече ще трябва да внимаваме дали изобщи Суоми ще се класират за 1/4 финалите. :outofspace: :dunno:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   08.05.2017 08:06


Diavolo написа:
Гледах една от най-големите сензации изобщо в световния спорт за всички времена. :outofspace: :helpless: :-o
Слабия отбор на Франция разгроми с 5-1 Финландия?!?!?!?! :-o :-o :-o :outofspace: :outofspace: :outofspace:

Фрнция, която никога не е побеждавала Суоми и която в 8 мача на СП срещу фините бе отбелязала всичко на всички 1 гол?!?!?! :outofspace: :-o :outofspace: :-o

И това е световния вицешампион, отбор, който не е дошъл с никак не лош състав. Просто нямам думи. Треньора ли бойкотират, мача ли са продали, ама такова унижение и такъв срам, направо ужас. Жал ми е за финландските фенове, защото този спорт е повече и от религия в тази страна, това за тях е безподобен срам и унижение.

Сега вече ще трябва да внимаваме дали изобщи Суоми ще се класират за 1/4 финалите. :outofspace: :dunno:


Суоми разгромиха Канада с 4-0 миналата година в групите впоследствие вторите станаха шампиони. Мисля, че си правят някакви сметки и не са взели мача насериозно. Едва ли са толкова слаби.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   08.05.2017 11:59


Предния мач едвам биха Беларус (въпреки че Беларус е са по-добри от Франция).
Човече, каквито и сметки да си правят и както и да са подценили мача, това е уникално падение, шок и срам. Те грандовете в хокея така или иначе никога не са подхождали на 100% срещу малките отбори и друг път е имало сметки и пр. Ама фактите говорят, че от осем мача, Франция бяха вкарали само 1 шайба на Суоми, а сега 5. :dunno: :uuu:

Вчера пък латвийците надиграха словаците, айде това не е чак такава изненада, защото латвийския хокей е на ниво, а словашко са в невероятна кадрова криза от години (жалко за което).
Днес има много яки мачове, Суоми - Чехия и САЩ - Швеция. :cheers:


Последна промяна Diavolo на 08.05.2017 12:00, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   08.05.2017 23:12


Страхотно шоу спретнаха САЩ и Швеция и малко изненадваща победа за младия американски отбор (средна възраст 23/24 г.). :yes: Шведите губят второ дерби след отчайваща като игра последна третина. Явно не са добре подготвени кондиционно. Абе в тази група искам да продължат напред Русия, САЩ и Швеция, а за четвъртия който и да е, все тая. Латвия ще е по-добре за хокея, ако пък е Германия, то ще е плюс като атмосфера и заряд. Словакия я отписвам, много са зле горките, жалко за тази хокейна нация.
Финландия - Чехия не знам как са завършили в другата група (ключов мач за Суоми), защото утре ще гледам записа по BNT HD.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   08.05.2017 23:13


goro_levskara написа:
В нашето първенство излизат с по една петица и половина на по 35-40 години, но на световното отбор с по-марко от три петици ми се струва доста несериозно, а и не съм сигурен дали е позволено. Така че това ще търпи промени според мен. В хода на първенството ще си избера отбор :-)


Какви три, четири петици задълже ;) 7 защитника и 12 нападателя стандарт.
Ти избра ли си за кого да викаш или още се колебаеш? Гледаш ли световното. Слабо е като ниво, но стават много хубави мачове, защото силите са по-изравнени.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   09.05.2017 19:22


Уникален обрат постигнаха чехите срещу финландците. Суоми поведе с 3-0, но чехите се върнаха в мача и спечелиха след наказателни удари. Слабичък мач, нещо не ми хареса скоростта на пързаляне. Суоми след 3-0 сякаш спряха да играят и само добутваха шайбата надалеч, за да печелят време вместо да си играят агресивно и платиха тежък данък.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28629
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   14.05.2017 09:44


Канада ''сензационно'' загубиха срещу Швейцария след продължения, но след като поведоха с 2-0 за 5 минути спряха да играят. Доста намирисва тази загуба, защото така наредиха нещата, че сега Русия ще играе на 1/4 финал или с Финландия или с Чехия и нямат никаква алтернатива. :whistle:
Като цяло обаче от това което гледам, а не съм пропуснал нищо, то Русия ми се вижда най-силния отбор на това първенство. Да видим.


 
Online
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световно първенство по хокей на лед' 2017 (Кьолн/Париж)   |   14.05.2017 15:45


Diavolo написа:
Канада ''сензационно'' загубиха срещу Швейцария след продължения, но след като поведоха с 2-0 за 5 минути спряха да играят. Доста намирисва тази загуба, защото така наредиха нещата, че сега Русия ще играе на 1/4 финал или с Финландия или с Чехия и нямат никаква алтернатива. :whistle:
Като цяло обаче от това което гледам, а не съм пропуснал нищо, то Русия ми се вижда най-силния отбор на това първенство. Да видим.


Заради Панарин е ..класата личи :-D ;-)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 72 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг